Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רעשים מכיוון החלק האחורי של הרכב - מאזדה 3 2008.

cars-@-lover
שימו לב! השרשור הזה בן 1891 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

לפני כמה שבועות התחילו לי רעשי נקישה (תקתוקים) מהחלק האחורי של הרכב. נשמע מכיוון תא המטען, צד שמאל.

הייתי בכמה מקומות שייבדקו את הרכב, כולל 3 מכוני פרונט ומוסך מורשה של מאזדה אחד.

2 מתוכם ביצעו נסיעת מבחן ואמרו שהרעש תקין ודי חיפפו אותי (הרכב מונמך ונראה שאין להם כוח להתעסק איתו), אחד בדק את המתלה האחורי, אמר שהכל תקין והאשים את ההנמכה (שד"א גם הבולמים האחוריים נבדקו ונמצאו תקינים במוסך שהתקנתי אותם אצלו) והאחרון שהייתי אצלו בדק באמת לעומק כמה שעות, ביצע חיזוקים למתלה האחורי ועדיין הבעיה לא נפתרה.

הרעש מגיע מאחורה כמו שכתבתי, ולא מופיע תמיד. בעיקר בשיבושים קלים במהירות נמוכה, רעש של משהו משוחרר שדופק מאחורה. בנסיעות במהירות בין-עירונית הרעש נעלם והוא גם לא נשמע בשיבושים גדולים (בורות, פתחי ביוב חדים וכד') אלא נשמע כאשר עוברים על פסי האטה או רחוב עם אבני אקרשטיין. ככה שכנראה שבאמת הבעיה היא לא בבולם כי אם הוא היה האשם אני מניח שהייתי שומע אותו על כל שיבוש ובלי קשר למהירות הנסיעה. אציין גם שכמובן הכל פונה מהבגאז' ונבדק גם אם הגלגל רזרבי לא משוחרר, דלת תא המטען נסגרת כמו שצריך והג'ק גם הוא מקובע כמו שצריך.

ראיתי כמה פוסטים בפורום על מקרה זהה, אבל באף אחד מהם לא מצאתי את הפתרון לבעיה... למישהו יש רעיון מה זה יכול להיות?

תודה.

עריכה אחרונה על ידי cars-@-lover
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת קשה לאבחן כך ללא בדיקה פיזית. בדקתם שהאגזוז מעוגן כמו שצריך? זרועות הקישור בין הגוף לנאבה ניבדקו? כמה קילומטרים עברו הבולמים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובה המהירה.

מסתבר שזה גם בעיה לאבחן עם בדיקה פיזית :wink:.

הבולמים עברו בערך 8,000 ק"מ, האגזוז נבדק והוא לא משוחרר...

אני חושד שאחת הגומיות בציר האחורי קרועות/בלויות. אבל ב-2 המקומות שבדקו למטה ולא חיפפו אותי, לא ראו משהו. הבעיה היא שעכשיו אם אני נוסע אני אשמע את זה הרבה (וברור), כשאני מגיע אליהם בגלל כל הרעש שיש מסביב באזורי התעשייה בקושי שומעים את זה וצריך באמת להתרכז ממש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אמנם עם מאזדה 6 אבל סובל מאותה תופעה בדיוק רק שמגיע מהאיזור הקדמי ברכב.

הוחלפו משולשים, מוטות קישור למוטות מייצב, גומיות מייצב - אך שום דבר לא עזר. הכל כמובן מקורי.

גם כמוך - 2 מוסכים "רגילים" ואחד מורשה + מכון פרונט ידוע במרכז שלא הצליח לעלות את הבעיה.

לא יודע אם ב 3 הפרונט מורכב כמו ב 6, אבל אין ספק שמערכת המתלים רגישה מאד בשנתונים הללו וחבל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישנם מיקרים ותופעות שנחוצה לא מעט סבלנות כדי לעלות על הבעיה שיכולה בהחלט לחרפן. יצא לי גם לשבת 3 שעות על רכב כדי לאבחן רעשים שבסופו של דבר הצריכו החלפה של חלק זול ועבודה פשוטה ולכן במקום להחליף חצי רכב תתפסו לכם מישהו שמבין שיוכל לתת מזמנו כמה שצריך גם אם זה שעות כדי לאתר את הבעיה. מישהו רציני שכזה ימצא את הבעיה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכולם על התגובות והעזרה!

מחיפושים מעמיקים ביוטיוב ובאינטרנט ראיתי שייתכן והבעיה חבויה באיזה גומייה במתלה האחורי (rear sway bar link). הזמנתי מהאיביי בתקווה שזה יעזור.

אחזור לעדכן אם זה יהיה הפתרון או לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישנם מיקרים ותופעות שנחוצה לא מעט סבלנות כדי לעלות על הבעיה שיכולה בהחלט לחרפן. יצא לי גם לשבת 3 שעות על רכב כדי לאבחן רעשים שבסופו של דבר הצריכו החלפה של חלק זול ועבודה פשוטה

ולכן במקום להחליף חצי רכב

תתפסו לכם מישהו שמבין שיוכל לתת מזמנו כמה שצריך גם אם זה שעות כדי לאתר את הבעיה.

מישהו רציני שכזה ימצא את הבעיה!

מאור התשובה מאוד נכונה - אבל.. האם הצרכנים מבינים כי המוסך בבדיקה משקיע זמן ועבודה של מכונאי.

האם הלקוחות יסכימו לשלם, עבור מספר שעות בדיקה.

התקלות הללו הם תקלות בעיתיות לאיתור, במתלה רב חיבורי ישנם הרבה מיכלולים הקשורים לבדיקה.

במידה והבעיה תאותר כגומיית מתלה בעלות של 100 ש"ח , ואיתור הבעיה תחושב כ 2 שעות עבודה כ 600 ש"ח

ובסה"כ כ 900 ש"ח, כולל מ.ע.מ. - בד"כ קשה ללקוחות לקבל הוצאה כזו עבור גומיה.

לכן בנוסף - צריך לציין כי יש לשלם עבור עלויות הבדיקה. - ולכן יש מוסכים אשר מניסיונם עם הלקוחות,.. מוותרים.

לדעתי - כדאי להתקשר למספר מוסכים או מכוני פרונט, להסביר את הבעיה ולשאול האם נתקלו בבעיה הזו.

אפשר ואחרי סבב הטלפונים והבדיקות (אשר גם הוא בעייתי , עם הלחץ של העובדים בענף - תבוא נראה)

ימצא מוסך אשר נתקל בעבר בבעיה, ויצליח לתת פיתרון מתוך ניסיון העבר.

פותח הדיון עובד נכון, לאסוף מידע בפורום ובכלל הרשת, על בעיות דומות והפתרונות.

הייתי מתמקד במוסכים מורשי יבואן ומכוני פרונט - ומטפל במוסך, אשר הבעלים לא לחוץ, ומראה ידע וניסיון

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

היה לי בדיוק אותו סרט ברכב אחר כמה חודשים אחרי שהותקנו בו קויילאוברים להנמכה. לקח הרבה זמן לגלות מאיפה הרעש, בסוף זה היה בולם אחורי שהבורג העליון איפה שהכרית בולם לא היה מחוזק.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאור התשובה מאוד נכונה - אבל.. האם הצרכנים מבינים כי המוסך בבדיקה משקיע זמן ועבודה של מכונאי.

התקלות הללו הם תקלות בעיתיות לאיתור, במתלה רב חיבורי ישנם הרבה מיכלולים הקשורים לבדיקה.

במידה והבעיה תאותר כגומיית מתלה בעלות של 100 ש"ח , ואיתור הבעיה תחושב כ 2 שעות עבודה כ 600 ש"ח

לכן בנוסף - צריך לציין כי יש לשלם עבור עלויות הבדיקה. - ולכן יש מוסכים אשר מניסיונם עם הלקוחות,.. מוותרים.

לדעתי - כדאי להתקשר למספר מוסכים או מכוני פרונט, להסביר את הבעיה ולשאול האם נתקלו בבעיה הזו.

אפשר ואחרי סבב הטלפונים והבדיקות (אשר גם הוא בעייתי , עם הלחץ של העובדים בענף - תבוא נראה)

ימצא מוסך אשר נתקל בעבר בבעיה, ויצליח לתת פיתרון מתוך ניסיון העבר.

פותח הדיון עובד נכון, לאסוף מידע בפורום ובכלל הרשת, על בעיות דומות והפתרונות.

הייתי מתמקד במוסכים מורשי יבואן ומכוני פרונט - ומטפל במוסך, אשר הבעלים לא לחוץ, ומראה ידע וניסיון

אייל.

מבין מה אתה אומר אך לא כל כך מסכים. מוסך טוב ואיכותי שרוצה לשרת את לקוחותיו נאמנה יכול להקצות לסיבוב קצת יותר מ 3 דקות מכונאי מיומן אצלו במוסך שיאתר את הרעש. אני חותם לך שהוא גם לא יגיע לשעה אם הוא יבצע את הבדיקות הנכונות בשיחזור הרעשים. ברגע שאתה בעל ניסיון ואתה מבין את הסיטואציה המדוייקת או משחזר אותה יותר נכון להופעת הרעשים אתה תעלה על הבעיה יחסית מהר. אז אותו מוסך לא יהיה עני מזה שהוא שיחרר מכונאי ולא יקבל את ה 250 שח לשעה הזו. בתיקון עצמו ברגע שתמצא הבעיה תאמין לי שגם אם המוסך ייגבה עוד כמה שקלים מעבר על השירות המקצועי שהיה הלקוח רק יברך אותו. לא חושב שלהחליף חצי פרונט זה הפיתרון עד שיהיה בינגו. סתם לגזול כסף וסתם הלקוח חוזר כל פעם למוסך ומבזבז ימים שנם עבודה גם בשבילו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אייל.

אתה צודק, אבל מניסיוני הרבה מוסכים לא משקיעים את המאמץ לאתר גם מקור של בעיות פשוטות, או כאלו שהיו אמורות להיות טריוויאליות. הרבה פעמים הם מטפלים בסימפטום ומדלגים על מקור הבעיה. קרה לי במספר פעמים במוסכים שונים. כנראה שזה פשוט נוח להם מבחינת זמן והכנסה. חושבים על הרגע ולא על המחר, כי לקוח שככה מתייחסים אליו לא יחזור שנית לאותו מוסך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכולם על התגובות והעזרה!

מחיפושים מעמיקים ביוטיוב ובאינטרנט ראיתי שייתכן והבעיה חבויה באיזה גומייה במתלה האחורי (rear sway bar link). הזמנתי מהאיביי בתקווה שזה יעזור.

אחזור לעדכן אם זה יהיה הפתרון או לא.

זה מה שאסף כתב לך..
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, רק שהוא כתב את זה בעברית :-).

עדיין לא בטוח שזה הפתרון, כי המקומות שבדקו לי את הרכב טענו שהסתכלו שם ולא ראו משהו. אבל מצד שני לא מחייב שמה שיש שם נראה לעין, ועוד אף אחד מהם לא באמת הרים את האוטו על ליפט והתחיל לשחק שם. מה שאסף כתב עזר לי לבדוק מה זה החלק הזה, חיפשתי את השם שלו באנגלית והתחלתי לראות סרטונים ביוטיוב ובפורומים בחו"ל ונראה לי שלמרות שטענו שבדקו, זאת הבעיה.

אעדכן אם זה באמת הפתרון. בינתיים אני ממתין לזה שיגיע...

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בטוח שזה מהחלק האחורי?100 אחוז?נקישות חזקות כמו של שעון?

ממחקר שעשיתי בנושא לפני מספר שנים היה למאזדה ריקול בשנתון שלי עקב זה שהבורג היה משתחרר לאחר זמן מסוים.

הריקול כלל החלפה לבורג ארוך יותר.

כי אני גם סבלתי מזה ופעם שניה היום חיזקתי את הבורג הזה בגלגל קדמי שמאלי.הפעם הקודמת הייתה לפני 60 אלף קמ.

גכד.PNG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרעשים מאחורה ב-100%. הם מופיעים כמו שאמרתי כאשר יש שיבושים קטנים או "רכים" יחסית ואז הם נשמעים היטב בתא הנוסעים (נשמע כאילו מתא המטען) בדגש על צד שמאל של הרכב. בשיבושים גדולים או במהירות גבוהה זה פחות מורגש, עד לא מורגש בכלל.

לפי הסרטונים האלה, נראה שזה הפתרון (אני מקווה כי כבר הזמנתי). אלו הרעשים שאני שומע...

בסרטון השני, בדקה 0:55 יש הדגמה של הרעש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1891 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...