Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כמעט תאונה עם רוכב אופניים חשמליים

roeibf
שימו לב! השרשור הזה בן 1911 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן כולם

היום נסעתי בכביש בר אילן בירושלים בנתיב השמאלי (אל תידלקו, הכביש היה עמוס יחסית, כרגיל). משמאלי נסע לו רוכב אופניים חשמליים - שנסע בלחץ, בפחד, בחוסר אחריות ובזיגזגים.

צפרתי לו פעם אחת, קצר והוא לא הבין את הרמז. הוא האט אותי, וכפועל יוצא את כל מי שמאחוריי וגרם לאנשים לעקוף אותי. אני כמובן, לא יכולתי לעקוף אותו מכיוון שנסע בזיגזגים וחששתי לפגוע בו, מה גם שתרמה לכך העובדה שהוא היה בלחץ מהצפירות שלי ושל מי שמאחוריי.

פתחתי את החלון וצעקתי לו שייירד מהכביש או שייסע בימין (נסעתי ממש לאט) - והוא צרח עליי לך לעזאזל בבהלה.

השתדלתי מאוד להיות רגוע אבל הוא העלה לי את כל העצבים! חתיכת דביל - אתה נוסע במהירות מקסימלית של 25-30 קמ"ש. מה אתה עושה באמצע הכביש?! הוא דיווש ולכן הסקתי שהסוללה נגמרה לו. סע על המדרכה או שתיסע בצמוד לימין! מה אתה מצפה?! שלא יצפרו לך? ישראלים, ועוד ירושלמים?!

כל אותם רוכבי האופניים החשמליים שחושבים שהם יכולים להיות בליגה של כלי רכב רגילים - אל תתפלאו שאתם נדרסים! אתם נוסעים כמו מפגרים ובסוף עוד הנהג אשם!

הבחור העלה את חמתי אבל המשכתי בתקווה שיקבל שכל או שהחזק ינצח (דארוויניזם טהור).

עדיפות לשפשוף עצמי בבית ולא אצל בעלת מקצוע

צריך גם קרם אני מאמין.

:roll::lol::oops:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל אותם רוכבי האופניים החשמליים שחושבים שהם יכולים להיות בליגה של כלי רכב רגילים - אל תתפלאו שאתם נדרסים! אתם נוסעים כמו מפגרים ובסוף עוד הנהג אשם!

ועוד באותו עניין:

*השמש זורחת במזרח

*ביבי ינצח בבחירות הבאות

*ישראלים מפחדים מרכבים צרפתיים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מכיר את הכביש אבל ברור שאתה עברת מספר עבירות.גם אם הרוכב לא היה צדיק אסור לך לצפור,לאיים או לסכן אותו.סע לאט מאחוריו בטווח ביטחון,חכה להזדמנות ותעקוף בבטחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מכיר את הכביש אבל ברור שאתה עברת מספר עבירות.גם אם הרוכב לא היה צדיק

אסור לך לצפור - לא נכון. הצופר נועד למניעת סכנה. תאונה עם חמור כזה זו וואחד סכנה.

,לאיים או לסכן אותו. - לא איימתי עליו ולא סיכנתי אותו. אם כבר הוא סיכן את עצמו ואותי.

סע לאט מאחוריו בטווח ביטחון,חכה להזדמנות ותעקוף בבטחה.

12345

עדיפות לשפשוף עצמי בבית ולא אצל בעלת מקצוע

צריך גם קרם אני מאמין.

:roll::lol::oops:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

הבעיה שגם אם הוא היה נוסע כחוק ושומר על הימין גם אז היו מצפצפים לו ועוקפים אותו בצורה מסוכנת ( בלי קשר אם אלה אופניים חשמליים או לא ) אני רוכב על אופניים רגילים ( מעל מאתיים אלף קילומטר על הברכיים ) כבר התרגלתי לכל הנהגים שמצפצפים ומסכנים רוכבי אופניים . רק תחשבו האם שווה לכם להרוג בטעות רוכב אופניים ולשלם על זה מחיר אישי יקר ? ( עזבו את הרוכב אופניים הוא כבר מת ) יש לכם משפחה אולי ילדים לא שווה להיפרד מהם לתקופה בגלל שהרגתם רוכב אופניים . קצת סבלנות לאנשים בצד הדרך .

אני תוהה לעצמי כיצד אתם הייתם מרגישים אם הייתי ברכב שלי מצפצף לכם ועוקף בצורה פראית רק בגלל שאתם אטיים . קצת סבלנות עם כל הקושי והלחץ שיש במדינה .

גילוי נאות , נפגעתי במספר תאונות דרכים כרוכב אופניים וגם הותקפתי ( על פי המשטרה ) כמו כן הייתי עד של הפרקליטות במשפט בו נהרג רוכב אופניים .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צפרא טבה.

אני מבקש להגיב כאחד שרוכב עשרות שנים על אופנוע.

ראשית, כשאתם (אנשי המכוניות) צופרים, אתם אולי לא מבינים איך זה נשמע ממש ליד האוטו.

זה נשמע נורא.

מקפיץ, מבהיל, מפחיד ומוציא מהריכוז וכמובן מיותר. השימוש אגב עם הצופר נועד רק בכדי למנוע סכנת חיים וכל שימוש אחר - אסור (מגוחך להגיד את זה בלבנט, אבל זאת האמת).

שנית, הצפירה לא תעזור ולא תחנך אף אחד.

שלישית, תיארת את אחת הבעיות הגדולות שיש לנו היום בכבישים, והממשלה לא עושה כלום עם הנושא, או לפחות לא די.

ברור לנו שהבחור שתיארת כאן לא מבין כלום בתעבורה, אין לו מושג בהבנת המתרחש ובדינמיקה שיש בכביש ומתנהל בטיפשות מוחלטת. אני אישית ניתקל בחבר'ה-שעל-האופניים כל יום ואין יום אחד (!) שאני לא רואה עבירות תנועה מטורפות ממש מצידם. ממש נס איך לא נפגעים כאן כל יום כמה כאלה, אבל אני יודע ממקור ראשון (אישתי שתחייה) שבממוצע מגיעים 2 רוכבים לשבוע לבית חולים מסוים במרכז עם חבלות ראש קשות. תחשבו איזה עול זה על מערכות הבריאות, על המדינה וכמובן על הנפגע ובני משפחתו, והמדינה - גורנישט. זה פשוט לא מענין אותה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם היה נוסע בימני, יש תמרור שאומר שאסור לרכב שלא מסוגל לנסוע מעל מהירות מסוימת להיכנס לכביש (ב-53 נראה לי) - אופניים חשמליות אסורות בכביש מהיר.

זה שאין אכיפה, זה שורש הבעיה פה.

Daihatsu YRV 01' 86 HP << Sold

KIA Cerato 08' LX 122 HP

Chevrolet Cruz 13' LT Wagon 141 HP 1.8L

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם הוא וגם אתה פעלתם לא נכון.

במקום לנסוע מאחוריו ולצפצף היית צריך לעבור ימינה במרחק סביר ממנו, לפתוח חלון ולהגיד באדיבות שהוא באמצע הכביש ולא רואים אותו ושכדאי לו לעבור ימינה. בטוח שהוא היה מקשיב יותר מאשר לצעקות יא זבל איך אתה נוסע. שתידרס אמן (אני מקצין בכוונה).

נקודת המוצא היא שהרוכב עושה את הדברים מחוסר ידע/חוסר הבנה/לחץ ושהוא לא מנסה להתאבד.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית, כשאתם (אנשי המכוניות) צופרים, אתם אולי לא מבינים איך זה נשמע ממש ליד האוטו.

זה נשמע נורא.

מקפיץ, מבהיל, מפחיד ומוציא מהריכוז וכמובן מיותר.

גם אני רוכב 20 שנה על אופנוע.

אין להשוות בין דו גלגלי ממונע שיכול לנסוע במהירות נורמאלית לבין אדיוט שרוכב על דו גלגלי בנתיב השמאלי על 20 קמ"ש ומפריע לתנועה.

הוא מסכן את עצמו ואת הסביבה.

הוא אדיוט.

ולא יודע על מה אתה מדבר. בתור רוכב 20 שנה בכבישי ישראל, לא נבהל ולא מתרגש מאף אחד שצופר לי. אם אתה רוכב כמו בן אדם אין סיבה שתבהל מצפירות. מי שרוכב בצורה מסוכנת ושכל רגע משהו מפתיע אותו, סביר שייבהל מכל מי שחותך/צופר/צועק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צפרא טבה.

זה נשמע נורא.

מקפיץ, מבהיל, מפחיד ומוציא מהריכוז וכמובן מיותר. השימוש אגב עם הצופר נועד רק בכדי למנוע סכנת חיים וכל שימוש אחר - אסור (מגוחך להגיד את זה בלבנט, אבל זאת האמת).

אותו דבר בדיוק כשאופנועים מגיחים לפתע ועוקפים מימין רכב במהירות מטורפת. וזה קורה המון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני רוכב 20 שנה על אופנוע.

אין להשוות בין דו גלגלי ממונע שיכול לנסוע במהירות נורמאלית לבין אדיוט שרוכב על דו גלגלי בנתיב השמאלי על 20 קמ"ש ומפריע לתנועה.

הוא מסכן את עצמו ואת הסביבה.

אבל אני לא משווה. היכן ראיתי שהישוויתי?

הוא אדיוט.

אתה צודק.

ולא יודע על מה אתה מדבר. אני מדבר על זה שזה מבהיל. מה לעשות, לא כולם בעלי עצבי ברזל מושלמים כמו שלך. ואצלי, עדיין רכב שצופר בפתאומיות מאחורי מבהיל אותי. אני מבקש סליחה על כך. בתור רוכב 20 שנה בכבישי ישראל, לא נבהל ולא מתרגש מאף אחד שצופר לי. כל הכבוד לך. הלוואי והייתי כמוך. אם אתה רוכב כמו בן אדם אין סיבה שתבהל מצפירות. אני רוכב כמו בנאדם. זה שנוסע מאחורי באוטו ופתאום צופר לי אחרי שהוא נצמד אליי - הוא לא מתנהג כמו בנאדם. מי שרוכב בצורה מסוכנת ושכל רגע משהו מפתיע אותו, סביר שייבהל מכל מי שחותך/צופר/צועק. צודק.

אותו דבר בדיוק כשאופנועים מגיחים לפתע ועוקפים מימין רכב במהירות מטורפת. וזה קורה המון.

נכון. אתה צודק, אבל מה הקשר? אנחנו לא מבצעים כאן מלחמת דו גלגלי מול מכוניות, כן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין סיבה לצפור ב99% מהמקרים. אלא אם כן זו סיטואציה שאתה בטוח שהנהג או הרוכב לא מודע לסיטואציה. בכל שאר המקרים זה רק מעורר עוד כעס.

מול רוכבי אופניים זה בכל מקרה לא יעזור. שום דבר לא מעניין אותם מעבר ללעשות את הקו הישר והקצר ביותר שהם יכולים בין נקודה א׳ לנקודה ב׳. עבור 99.9% אם זה ידרוש לדרוס את האמא או הילד שלהם, גם זה יזרום.

אבל זה חוזר לאותה הנקודה העצובה של ״כל אחד מקמבן בהתאם למה שהכלי שבחר בו מאפשר״. אצל נהגים רגילים זה רק התעלמות גורפת משלטים, משמעות נתיבים, זכות קדימה להולכי רגל. אצל אופנוענים מתווסף לזה ליין שרינג, נסיעה בשול, חיתוך במעבר חציה אם כבר יש רכב שעצר. ואצל רוכבי אופניים וקורקינטים ושאר החרא, זה המקום החמים הזה בו אין אחריות על כלום, אין חוק שמחייב, ואפשר להגיע ממקום למקום במהירות יחסית.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק כדי להציג את הצד השני-

כאחד שרוכב על בסיס יום יומי על אופניים חשמליים.

אסור לנו לנסוע על מדרכות, אחרת נחטוף דו"ח/החרמה וכד'. - וחוץ מזה שזאת לא חוויה מלבבת. הולך רגל ששקוע בטלפון הוא מאוד לא צפוי, והסיכוי למפגש איתו די גבוה.

לכן אנחנו נוסעים על הכביש. לא על כבישים מהירים, אבל על כבישים עירוניים שמותר בהם יותר מ30קמ"ש.

כאשר אני מנסה להפריע כמה שפחות לתנועה - משמע לנסוע קרוב למדרכה בנתיב הימני, עוקפים אותי כמו משוגעים. אף אחד לא טורח לעבור לנתיב השמאלי כדי לבצע עקיפה, אלא זז מעט וחולף כמה ס"מ ממני.

לכן, הפתרון הוא לנסוע באמצע הנתיב הימני. כן, עם כל הצער שבדבר. רק ככה הנהג המטומטם יוצא לעקיפה בשמאלי.

זה מעכב את התנועה, צופרים לי בלי סוף, אבל זאת הדרך היחידה לא לדרוס הולך רגל/למות מאידיוט שהחליט לדרוס אותי.

עד שלא יבנו שבילי אופניים נורמלים, זה המצב אם ברצוני לא למות.

לפעמים אני צריך לנסוע על כביש אלוף שדה במרכז הארץ. אין נתיבי אופניים, מדרכה רק בצד אחד.

אם אני אעיז להיצמד לימין, אני בטוח ב100% שמישהו ייכנס בי כי הוא לא ראה אותי, או שהתאצל לצאת לעקיפה.

אם אני נוסע במרכז הנתיב הימני, יכולים לצפור כמה שרוצים, אבל זה שצופרים לפחות אומר שרואים אותי.

ובעניין השמאל-

גם במרכז הנתיב השמאלי אני נוסע לפעמים. כאשר צריכה להיות פנייה שמאלה בהמשך. אף אחד לא נותן לרוכב אופניים להשתלב מהימין לשמאל. ולכן אם הכביש ריק ואני יודע שצריך לפנות שמאלה, אני אעבור לשמאל מוקדם יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן כולם

היום נסעתי בכביש בר אילן בירושלים בנתיב השמאלי (אל תידלקו, הכביש היה עמוס יחסית, כרגיל). משמאלי נסע לו רוכב אופניים חשמליים - שנסע בלחץ, בפחד, בחוסר אחריות ובזיגזגים.

צפרתי לו פעם אחת, קצר והוא לא הבין את הרמז. הוא האט אותי, וכפועל יוצא את כל מי שמאחוריי וגרם לאנשים לעקוף אותי. אני כמובן, לא יכולתי לעקוף אותו מכיוון שנסע בזיגזגים וחששתי לפגוע בו, מה גם שתרמה לכך העובדה שהוא היה בלחץ מהצפירות שלי ושל מי שמאחוריי.

פתחתי את החלון וצעקתי לו שייירד מהכביש או שייסע בימין (נסעתי ממש לאט) - והוא צרח עליי לך לעזאזל בבהלה.

השתדלתי מאוד להיות רגוע אבל הוא העלה לי את כל העצבים! חתיכת דביל - אתה נוסע במהירות מקסימלית של 25-30 קמ"ש. מה אתה עושה באמצע הכביש?! הוא דיווש ולכן הסקתי שהסוללה נגמרה לו. סע על המדרכה או שתיסע בצמוד לימין! מה אתה מצפה?! שלא יצפרו לך? ישראלים, ועוד ירושלמים?!

ראית שהוא לחוץ, אז מה עזרה ההתנהלות שלך לפתרון הבעיה?

איזה רמז רצית שמישהו מבוהל שנתקע בשמאלי יבין?

איך ציפית שהוא יעבור לימין?

נ.ב. אם הוא דיווש זה אומר שהאופניים שלו היו חוקיים, אבל הם היו עם סוללה, כי בלי סוללה הוא לא היה עובר את ה-10 קמ"ש... (הדברים הללו כבדים).

נ.ב.נ. על אופנים רוכבים, לא נוסעים.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1911 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...