Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עיתוי מכירת מאזדה 3 2008

אייתוללה
שימו לב! השרשור הזה בן 1891 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

בבעלות הוריי מאזדה 3 קומפורט 2008 עם 167,000 ק"מ. אבי רכש אותה לפני מס' שנים מאשה שהיתה היד הראשונה. הרכב טופל מיומו הראשון וגם כעת במוסך מורשה.

ועכשיו כשהרכב בן 10 וכמה חודשים הם מהרהרים - האם למכור או לא? האם הגיעה העת בה אוטוטו יילך איזה חלק קריטי ויקר?

לפני כחצי שנה הוחלפו בלמים אחוריים ו-ABS.

חוץ מאיזו בעיית חשמל קטנה בפיקוד של החלונות לא היו שום בעיות מיוחדות לאורך 6 השנים שהיא אצלנו.

האם ישנן בעיות ידועות בדגמים האלה שצריך לחשוש מהן בקרוב? האם המנוע, הגיר או מערכת יקרה אחרת עתידים להתקלקל בקרוב?

האם טוב למכור עכשיו או ששווה להמתין קצת?

אשמח לייעוץ בעניין.

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי

הרכב די אמין מבחינת גיר ומנוע בטח אם טופל במורשה.

אם בכוונתכם לרכוש רכב חדש זה סיפור אחר.

היה לי רכב כזה 2005 והלך לי מחשב רכב שעלה הרבה להחליף. החלפתי פנסים קדמיים שהיו דהויים. אכב עשה 165000 קמ. החלפתי גם משולשים וגם מנועי חלונות חשמל. הגיר והמנוע לא איכזבו . אבל לך תדע בכל זאת רכב ישן

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה, אבל אני לא יכול שלא לתהות מה כל-כך מפחיד בהוצאה גדולה עקב תקלה של רכב. בעלי רכבים מפחדים מזה כאילו מדובר בעניין של חיים ומוות. אם הפקטור היחיד שמטריד כאן הוא כלכלי, אתה יכול להיות רגוע שכן בשידרוג לרכב חדש יותר, רק אובדן הערך בשנה הראשונה משול לתיקון תקלה סופר סופר יקרה במקרה של רכב חדש, או תקלה סתם יקרה מאוד במקרה שרוכשים רכב יד שניה חדש יותר.

מנגד אתם מכירים את הרכב וההיסטוריה שלו לפני ולפנים, מטפלים בו כהלכה ובזמן ולכן קשה לנבא ולומר איזה תקלה משמעותית תופיע ומתי.

בהתייחסות ישירה לאמינות הרכב, סובל כאמור ממשולשים חלשים ומנגנון חלונות חשמל עם נטייה לשבוק, בהיבטים מכניים אחרים סה"כ הרכב נחשב לאמין!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לבת הזוג יש רכב זהה [שנתון ורמת גימור], שבוע שעבר התפוצץ מיכל מים [בעיה מוכרת בדגם] מה שגרם למנוע להתחמם.

לשמחתנו הרבה אני מאוד ערני ועצרנו בצד הדרך במיידי, ניסינו למלא מים והבאנו שהם נוזלים ישר.

הרכב נגרר למוסך, הוחלף מיכל מים לאחד חליפי בעלות כוללת של כ 400₪ כולל עבודה ובדיקות.

בעקרון הרכב די אמין. מיכל המים וחלונות החשמל הן המחלות הגדולות שלו.

הייתי ממליץ לך להחליף את המיכל כטיפול מונע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לבת הזוג יש רכב זהה [שנתון ורמת גימור], שבוע שעבר התפוצץ מיכל מים [בעיה מוכרת בדגם] מה שגרם למנוע להתחמם.

לשמחתנו הרבה אני מאוד ערני ועצרנו בצד הדרך במיידי, ניסינו למלא מים והבאנו שהם נוזלים ישר.

הרכב נגרר למוסך, הוחלף מיכל מים לאחד חליפי בעלות כוללת של כ 400₪ כולל עבודה ובדיקות.

בעקרון הרכב די אמין. מיכל המים וחלונות החשמל הן המחלות הגדולות שלו.

הייתי ממליץ לך להחליף את המיכל כטיפול מונע.

שכחתי לציין , אכן גם אצלי החלפתי את מיכל המיים בעלות דומה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם המנוע, הגיר או מערכת יקרה אחרת עתידים להתקלקל בקרוב?

האם טוב למכור עכשיו או ששווה להמתין קצת?

מה יעזרו לך ניחושים של אנשים שאינך מכיר, ואינך יודע אם הם נביאים מוסמכים או נביאי שקר?

אם יש לכם את היכולת לנסוע ברכב חדש / בטוח / מאובזר יותר שבאחריות - תחליפו. אם לא - אז לא. הנביאים לא ישנו כלום.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכחתי לציין , אכן גם אצלי החלפתי את מיכל המיים בעלות דומה.

בנוסף שים לב לאגן היכן שנמצא הגלגל ספייר . יתכן ותופתע למצוא שם בריכת מים קטנה בגלל איטום לקוי . פרט לדברים אלו רכב סבבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם הפנסים האחוריים סובלים מבעיית אטימה ובגלל זה רואים הרבה מאזדות כאלה עם אדים בפנסים.

בכל מקרה אם אתה טיפלת ברכב בצורה מסודרת ואין לך סכום משמעותי פנוי לשדרג,אני הייתי נשאר עם הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה.

אז יש הסכמה רחבה שאפשר לישון בשקט עם הגיר והמנוע עד 300,000 ק"מ?

האמת שהם שוקלים לרכוש סובארו XV 2.0 כולל EYESIGHT חדשה, בעיקר בשל שיקולי בטיחות.

יש למישהו השגות לגבי הדגם הזה? בעיות מיוחדות? יתרונות מיוחדים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה.

אז יש הסכמה רחבה שאפשר לישון בשקט עם הגיר והמנוע עד 300,000 ק"מ?

האמת שהם שוקלים לרכוש סובארו XV 2.0 כולל EYESIGHT חדשה, בעיקר בשל שיקולי בטיחות.

יש למישהו השגות לגבי הדגם הזה? בעיות מיוחדות? יתרונות מיוחדים?

אז לא הבנתי אם השיקול הוא כלכלי - כלומר הפחד מתקלה, או שהשיקול הוא בטיחותי וטכנולוגי.

מנסיון עם הXV מדובר ברכב אמין ונעים לנהיגה, אנשים מבוגרים אוהבים אותו.

לגבי ה300K על המזדה, מדובר במנוע אמין וגם גיר שבתחזוקה נכונה יכולים לעשות זאת. אבל, תקלות יכולות לצוץ וגם כאלו שיגרמו לבעיה חמורה יותר (לצורך הדוגמא, לאבא שלי מזדה 6 שתקלה באלטרנטור גרמה לנזק במחשב גיר ומשם לחץ שמן לא תקין והגיר פשוט נהרס)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז לא הבנתי אם השיקול הוא כלכלי - כלומר הפחד מתקלה, או שהשיקול הוא בטיחותי וטכנולוגי.

מנסיון עם הXV מדובר ברכב אמין ונעים לנהיגה, אנשים מבוגרים אוהבים אותו.

לגבי ה300K על המזדה, מדובר במנוע אמין וגם גיר שבתחזוקה נכונה יכולים לעשות זאת. אבל, תקלות יכולות לצוץ וגם כאלו שיגרמו לבעיה חמורה יותר (לצורך הדוגמא, לאבא שלי מזדה 6 שתקלה באלטרנטור גרמה לנזק במחשב גיר ומשם לחץ שמן לא תקין והגיר פשוט נהרס)

הצליחו לבלבל גם אותי, אך בינתיים זו אכן הדילמה. מתכוונים לרכוש בעתיד את הסובארו אך גם מתלבטים קצת לגבי עיתוי המכירה את המאזדה.

תודה על התגובות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מקרה המאזדה לא שווה הרבה יחסית לסובארו.

בטריד אין של סובארו יעשו לך טובה אם יתנו 10000 שח . עכשיו ועוד שנה זה לא כל כך משנה.

ביד 2 גם המצב לא מזהיר ויתחילו לבוא אליך כל מיני הזויים שירצו את הרכב בחצי חינם.

כך שהעיתוי לא כל כך משנה.

מבחינת בטיחות אין על הסובארו xv ובכלל בכל פרמטר אחר.

אם המאזדה טובה הייתי משאיר כרכב שני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף פה להמלצות על האמינות של המאזדה.

מכרתי לפני כשבועיים שנתון דומה רק בגימור אקטיב ועם 204 אלף ק"מ.

הרכב נמכר כ3000 מתחת למחירון (מחירון משוקלל לבעלות ליסינג מקורית וכו').

הרכב לא הראה סימני עייפות, אומנם בבדיקה יצא שהמנוע נותן סדר גודל של 82% אבל אחרי 10 שנים ומעל 200 אלף ק"מ זה הגיוני.

אצלי הבעיה היחידה היתה בעיית החלונות (תיקנתי לבד בעלות של 25 ש"ח לחלון) בעיית האיטום מאחורה באגן הגלגל הרזרבי (נגרם עקב תאונה ותוקן לפני המכירה) את מיכל המים החלפתי כי במהלך טיפול (במוסך מורשה יש לציין) נאמר לי שהוא סדוק והחליפו (עלות זהה לעלות שהציגו פה-או פשוט כמה עשרות שקלים פחות).

מעבר לזה הרכב גילה אמינות מופתית, היה אצלנו במשפחה במשך 6 שנים מתוכן 4 שנים כרכב של המשפחה ועוד שנתיים כרכב שלי בלבד.

לגבי מכירה-כמו שציינתי, שלי נמכרה ב11,500 כאשר המחירון המשוקלל עמד על 14,600 ש"ח. מאמין שמחירון של גימור קומפורט עם קילומטר נמוך יותר משמעותית (גם ביחס לשנתון) וכן מקוריות פרטית ולא ליסינג (כמו ששלי היתה) יעמוד על ה20K ואפילו קצת מעל (לא בדקתי).

כשהלכתי איתה לטרייד אין חלק מהסוכנויות התלהבו ואפילו לחצו עלי לעשות טרייד אין, בגלל שהיתה לי קונה זמינה אז וויתרתי ומכרתי לבד אבל לא חושב שיהיה קשה כ"כ למכור רכב כזה כאשר הוא שמור ומטופל במורשה, כשאני חיפשתי קונים לא התקשיתי יותר מדי ליצור אינטראקציות (לא יודע כמה מתוכם היו רציניים במאה אחוז אבל פניות היו הרבה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1891 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...