Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור מכונות הקפה משתנה בגודלו

Ahbarony
שימו לב! השרשור הזה בן 1671 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 97
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בביקור האחרון באיטליה קניתי מקינטה חשמלית. יום אחד שכחתי אותה מחוברת לחשמל, וכפית הסינון פחות או יותר הולחמה אל תוך גוף המקינטה במהלך היום.

אבל מימלא לא הצלחתי להפיק ממנה קפה שהיה לי טעים.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 6 חודשים מאוחר יותר...

צהריים טובים,

בראש השנה יורד לאילת, מחפש לקנות מכונת אספרסו ידנית לקפה טחון יש המלצות כלשהם ? וגם מהיכן לרכוש?

צריך משהו פשוט עד 1000 ש"ח

עד היום שתיתי רק קפסולות נספרסו אבל לאחר התנסות אצל חבר במכונה ידנית עם קפה טחון עולמי השתנה הטעם אלוהי.

לא צריך מכונה שטוחנת מתכנן לקנות קפה טחון בחנות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קפה טחון לא שומר הרבה זמן על הארומה שלו, גם אם יישאר בכלי אטום.

אם יש לך חנות קרובה שבה ניתן לטחון קפה לך על זה, אחרת לא בטוח.

זו הכוונה כנראה לא הייתי ברור

לבחור לעצמי בחנות פולים שאני אוהב לטחון בחנות ולקחת הביתה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל כמה זמן אתה מתכוון לבקר בחנות. קפה טחון ישמור על הטעם שלו בתנאי אחסנה בייתיים מספר ימים בודד.

בנוסף אתה צריך חנות שקולה במקום או שתאריך הקלייה יופיע על החבילה. טריות זה שם המשחק לטעם טוב

(כן , אני יודע, מומלץ להמתין שבוע ממועד הקליה ועד לשימוש, אבל כבר ראיתי בחנויות קפה קלוי. עם תאריך של שנה)

Sent from ...

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

אולי תוכלו להמליץ על מכונה יחסית בסיסית שתטחן וגם תהיה אפשרות הקצפה? משהו נחמד למשרד לשימוש לא אגרסיבי, בטח 3-5 כוסות ביום.

קשה לתת תקציב כי אני לא מתמצא, ראיתי מכונה של דלונגי אצל חבר וקנה אותה ב-1300-1500₪ בערך, אז מבין שיש כבר בסקאלה הזו.

תודה.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

(כן , אני יודע, מומלץ להמתין שבוע ממועד הקליה ועד לשימוש...)

Sent from ...

יומיים-שלושה לכל היותר. :-) בגדול, בתקופה שבין 3 ל-10 ימים אחרי הקלייה,

כל עוד הקלייה מוצלחת (לא רק צבע סופי, בעיקר עקומת קלייה) ותנאי האחסנה לא דפוקים לגמרי, הקפה בשיא הטריות מבחינתי.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^ יומיים שלושה לאחר הקליה , לדעתי זה קצת מוקדם מדי. ויש עוד מי שתומך בדעתי https://negro.co.il/%d7%94%d7%95%d7%a8%d7%90%d7%95%d7%aa-%d7%90%d7%97%d7%a1%d7%a0%d7%aa-%d7%a7%d7%a4%d7%94-%d7%a0%d7%9b%d7%95%d7%a0%d7%95%d7%aa/

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע, זה מדיד. שיא הריח מגיע כעבור שלושה ימים. לא מסכים בכלל עם הקביעה שדרושים 10 ימים להבשלה.

(קולה לבד כבר 12 שנה...)

ואם כבר קישורים => https://pdfs.semanticscholar.org/9698/8960749df8f23d2acc162ef723e32130560a.pdf

מה שגורם לטעם של ״קלייה טריה מדי״ (זה טעם שאף אחד לא מכיר, תכל׳ס, חוץ מקולים עצמיים),

הוא בסך הכול co2 מומס. לוקח לו כמה ימים להתפוגג, ועל פי המאמר - 50 שעות.

50 שעות חלקי 24? נכון. :wink:

עריכה אחרונה על ידי hans

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיקר קולומביה.

עברתי את כל הארצות בעולם בערך, בסוף התקבעתי על קפה פשוט,

זול (25 ש״ח לקילו) לא בעייתי לקלייה, ומתאים גם לפילטר וגם למקינטה.

לאספרסו הוא יעבוד פחות טוב לבד, לדעתי. אילו הייתי מוצא גואטמלה במחיר הזה, הייתי כנראה נשאר רק עם גואטמלה.

המכשיר - חביתוש mk-1 עם ידיות עץ https://www.htcafe.co.il/article05493.html

דורש תשומת לב רבה, ורחוק מלספק עקומת קלייה אידיאלית (קפה קצת ״אפוי״ עם ריח של לחם) אבל עושה את העבודה כבר שנים.

מכשירי קלייה שבהם אפשר לכוון פרופיל כמו שצריך עולים בד״כ הון תועפות והגודל שלהם לא מתאים למשתמש הביתי,

אבל כמו כל דבר בעולם, יש משוגעים לדבר שמצליחים לשפר ולשפצר גם מכשירים זולים יחסית,

עם בקרי טמפרטורה, חיישנים, כיסויים ומה לא.

עריכה אחרונה על ידי hans

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל כמה זמן אתה מתכוון לבקר בחנות. קפה טחון ישמור על הטעם שלו בתנאי אחסנה בייתיים מספר ימים בודד.

בנוסף אתה צריך חנות שקולה במקום או שתאריך הקלייה יופיע על החבילה. טריות זה שם המשחק לטעם טוב

(כן , אני יודע, מומלץ להמתין שבוע ממועד הקליה ועד לשימוש, אבל כבר ראיתי בחנויות קפה קלוי. עם תאריך של שנה)

Sent from ...

אם כך הדבר אז אשמח אולי למכונה שגם טוחנת או מכונה ומטחנה בנפרד אם הדבר לא נכנס בתקציב

האם גם הפולים שמאוחסנים במיכל של המכונה לפני טחינה יתקלקלו מהר או שיש לי מרווח ?

מזכיר אני יורד לאילת כך שאשמח לנצל את ההזדמנות של המע"מ שם , תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו מכיר את מכונות הקפה Tassimo של bosch ?

דובר עליהן בארץ לפני כמה שנים ולא הגיעו.

נמכרות באמזון במחירים יפים ומה שיפה אלה הקפסולות שיש להם מבחר עצום של סוגים שלא מצאתי בנספרסו למשל.

שואל כי חשבתי לקנות אחת ולקנות גם את הפודים מכל האמזונים (מי שיותר זול)

Sent from my SM-N920I using Tapatalk

מדבר על המכונות האלה

https://www.htcafe.co.il/article03990.html

יש דגמים חדשים כמובן

עריכה אחרונה על ידי kobi_g

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...