Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם משתלם לבטח מכשירי חשמל?

bigbosf
שימו לב! השרשור הזה בן 1883 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לאחר שחלפה שנת האחריות של מכשירי החשמל , קיבלתי טלפון מנותן האחריות עם הצעה לבטח את מכונת הכביסה , המקרר , ותנור הבילדאין, תמורת 47 שקלים לחודש. המחיר כולל תיקונים וחלקים. האם שווה ?

בשלב זה של חיי, אצהיר ללא התחייבות שלעולם לא אעבור לאוטומט כל עוד גופי מתפקד וגפיי נעות כמתוכנן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בערך 200 ש"ח לשנה למכשיר. מניסיוני - אולי​ (ועם סימן שאלה גדול) מוצדק למכונת הכביסה, לגבי השאר כמעט בטוח שלא, אלא אם יש לך איזה מכשירים מתוחכמים מדי.

כמובן שחשוב לדעת מי נותן השירות, כיון שיש בתחום הזה הרבה חאפרים, שלא לדבר על רמאים שמילאו הרבה שעות מסך במדורי הצרכנות.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברוב המוחלט של המקרים זה לא משתלם... לך כן?! למי שמוכר את הביטוח זה מאוד משתלם.

בדרך כלל יש המון סעיפים קטנים של דברים לא כלולים או תוספות תשלום או גרירת התיקון שהופכים את הביטוחים האלו לכאלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יודע כמה היה קשי לי להפטר מבחטוח פל במסגרת ביטוח הדירה? איזה 500 ש"ח לשנה שבכלל לא שמתי לב שחבויים בפוליסה, עד שעליתי עליהם במקרה, ובחידוש הבא נלחמתי להוציא אותם. כנראה כדאיים מעד לחברת הביטוח ולסוכן, כיון שאף אחד לא מפעיל את הביטוח המוגבל הזה.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבתי מה שכתבתי בגלל ניסיון מר עם מכונות כביסה שנזקקו לתיקונים יחסית תכופים. ועדיין הסתייגתי, ויתכן מאד שחישוב התוחלת של עלויות התיקון הופך את הביטוח ללא כדאי. סיפרתי בשרשור מקביל על מכונית כביסה שהשלכתי אחרי שנתיים (בתוך תקופת ה"אחריות המורחבת", הרי זה אינו ביטוח במשמעותו המשפטית) כיון שאחרי ביקורי טכנאי חוזרים ונשנים המכונה המשיכה לרקוד בכל רחבי חדר הכביסה ולהרעיש כמו פטיש האויר של בומבה צור.

יש כאן דבר שלא הוזכר, אבל יש כאן שאלה של מחיר המכשיר החלופי. אנחנו בעידן שבו אפשר לקנות מכשירים טורקיים או סיניים בפרוטות, והם יספקו את צרכיהם של רוב המשתמשים. אצלי זה טיפה שונה בגלל ההעדפה למכונת כביסה עם פתח עליון שהיא מכשיר שגם יותר יקר וגם פחות אמין ממכונות עם פתח קדמי, ולגבי המקרר - שאאל"ט אין לי עליו הרחבת אחריות - כיוון שאני נזקק למקרר גדול במיוחד בתוך נישה מוגבלת, מה שמגביל אותי לדגמים יקרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ולא!

ביטוחים למכשירי חשמל מרויחים את כספם במכירת הביטוח, ומרגע זה, כל תקלה היא רק הפסד עבורם.

בניגוד להמלצתי, ההורים שלי ביטחו את מכשירי חשמל.

מקרר אמנה הפסיק לקרר. טכנאי הגיע 4 פעמים למלא גז, מה שהחזיק שבועיים, עד הפעם הבאה. החברה סרבה לעשות מעבר לכך. משכו זמן עד סוף האחריות. נזקים של מאות שקלים על מצרכים שהפשירו והתקלקלו.

מדיח מילה שהתקלקל אף הוא, לא תיקנו בטענה שלא ניתן להשיג כרטיס בקרה. לבסוף תוקן בתשלום (בתשלום כן ניתן היה להשיגו).

השיעור נלמד.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כעקרון בביטוח מכפלת הסיכוי שחקרה נזק כפול עלות הנזק תהיה קטנה משמעותית מעלות הביטוח (אחרת הביטוח לא ישתלם למבטח)

אני נוהג לבטח סיכונים שאם יתרחשו יהיו קטסטרופה כלכלית מבחינתי. אני לא מבטח סיכונים שאם יתרחשו אגיד לעצמי איזו באסה שלא עשיתי ביטוח.

מכיוון שאני נוהג כך שנים עם הרבה מכשירים / ביטוח מקיף לרכב וכו... באם מתרחש אירוע ביטוחי אני הופך להיות חברת הביטוח של עצמי ובוחר איך לטפל בו (בדרך כלל בצורה יעילה יותר מאשר עם ביטוח)

אם הייתי במקומך הייתי חושב על השפעת התממשות הסיכון הגרוע ביותר שיכול לקרות (לא סביר שיקרה) קרי אבדן מוחלט של המקרר התנור ומכונת הכביסה באותו היום. האם במקרה כזה תוכל להרשות לעצמך לרכוש את שלושת המכשירים מבלי לפגוע ברמת החיים שלך ? אם התשובה חיובית - אל תעשה ביטוח

תרחיש סביר יותר יהיה שמתישהו אחד המכשירים יתקלקל ויהיה ניתן לתקן אותו (באמצעות טכנאי ישר, אני למשך משתמש בעת הצורך באתר מדרג ועדיין לא נפלתי). תחשוב מה להערכתך תהיה עלות תיקון שכזה ?

על הביטוח אתה משלם כ 600 שח בשנה, 3000 שח ב 5 שנים. לא יודע מה איתך אבל לדעתי עלות התיקון לשלושת המכשירים ב 5 שנים תהיה נמוכה יותר

בנוסף לביטוחים יש אותיות קטנות שנתקלים בהן בעת צרה - לא עובדים בחגים, תיקון תוך 7 ימי עבודה, יש עלות ביקור טכנאי, לא כולל גומיות / חלקי פלסטיק וכו...

כשאתה מזמין טכנאי ויש לך את הבחירה המלאה באת מי להזמין ומתי אתה שולט בהליך התיקון ולא הוא בך

כמו שאתה מבין, אם הייתי בנעליך הייתי מבטח את המכשירים רק אם מצבי הכלכלי לא היה מאפשר לי לתקנם/ להחליף אותם בחדשים במקרה קיצוני ביותר של נזק קיצוני ומשולב

בכל מקרה אחר אני מעדיף להיות חברת הביטוח של עצמי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ולא!

ביטוחים למכשירי חשמל מרויחים את כספם במכירת הביטוח, ומרגע זה, כל תקלה היא רק הפסד עבורם.

בניגוד להמלצתי, ההורים שלי ביטחו את מכשירי חשמל.

השיעור נלמד.

אני מאמין שההורים שלך כמו ההורים שלי הם דור של פעם שבתקופתם ביטוח זה היה ביטוח וטכנאי היה טכנאי ולא החאפרים המועסקים דרך חברות קבלן של הקבלן וקיים למעשה רק מוקד טלפוני עם פקידה וחצי.

לצערי גם ההורים של עד לפני עשור שנים האמינו בכדאיות של עשית ביטוח גם לטלוויזיה.

בעבר חברות כמו אמקור/אלקטרה וגם אמשיראגז החזיקו צוות טכנאים שהם עובדי החברה שעברו הכשרה ולימוד בחברה שמייצרת את המוצרים ובדרך כלל היה למי לפנות בתלונות ומזיכרוני הקומבינות לא היו אבן דרך בשירות שלהם.

עריכה אחרונה על ידי מרק10

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, ממש לא

תעשה חיפוש בגוגל על הדברים האלה...

אין כמעט אפשרות לצאת באמצע הביטוח ואם כן זה בסכום גבוה. שולחים טכנאים לא טכנאים ומבזבזים לך את הזמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאמין שההורים שלך כמו ההורים שלי הם דור של פעם שבתקופתם ביטוח זה היה ביטוח וטכנאי היה טכנאי ולא החאפרים המועסקים דרך חברות קבלן של הקבלן וקיים למעשה רק מוקד טלפוני עם פקידה וחצי.

לצערי גם ההורים של עד לפני עשור שנים האמינו בכדאיות של עשית ביטוח גם לטלוויזיה.

בעבר חברות כמו אמקור/אלקטרה וגם אמשיראגז החזיקו צוות טכנאים שהם עובדי החברה שעברו הכשרה ולימוד בחברה שמייצרת את המוצרים ובדרך כלל היה למי לפנות בתלונות ומזיכרוני הקומבינות לא היו אבן דרך בשירות שלהם.

ביטוח אף פעם לא היה ביטוח ובקרב טכנאים היו לא מעט חאפרים גם בעבר, אבל מוצרי חשמל נבנו יותר עמידים והיו הרבה יותר יקרים לכן היה היגיון כלשהו בביטוח ותיקונים. היום בעידן של Made in China ו-36 תשלומים ללא ריבית במחסני חשמל עדיף לקנות, להשתמש ולזרוק. אבל להרבה אנשים מבוגרים קשה לעשות את הסוויץ' בראש ולצערי עליהם חברות ביטוח גוזרות קופון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נוהג לבטח סיכונים שאם יתרחשו יהיו קטסטרופה כלכלית מבחינתי. אני לא מבטח סיכונים שאם יתרחשו אגיד לעצמי איזו באסה שלא עשיתי ביטוח.

כתבת יפה, ואני מסכים איתך לחלוטין.

הביטוחים היחידים שאני עושה מבחירה הם כאלו - ביטוח צד שלישי למכוניות, ביטוח בריאות וסיעודי, וביטוח חיים. זהו.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יובק - כמ ביטוחים שכדאי לך לבדוק ולדעתי לא לוותר אם אינם כלולים במסגרת הבטוחים שאתה עושה "מאונס"

ביטוח דירה - מבנה ותכולה. אתה מדבר על רכוש ששוויו מגיע למיליוני שקלים, שלא לדבר על נזקי צד ג' שכלולים בו. מניסיון מר - דליפת מים שהיתה בדירה שלי גררה נזקים של למעלה מ-500,000 ש"ח. העוזרת או אורח יחליקו וישברו רגל ותשלם להם פיצויים כל החיים. ביטוח המשכנתא לא שווה כלום - זה ביטוח מבנה עד ערך המשכנתא, ממש לא מכסה את כל מה שצריך. קנה ביטוח דירה מקיף, שעבד אותו לטובת הבנק עד סכום המשכנתא ובטל את הביטוח הייעודי.

ביטווחי בריאות רובד שני ושלישי וביטוח סיעודי - אתה צעיר והם זולים אבל בהחלט נועדו לשימוש במצבי קטסטרופה בריאותית שיכולה להיות יקרה מאד.

ביטוח אכ"ע - בתלות בכיסוי שיש לך במסגרות אחרות כגון הביטוח הפנסיוני. חשוב במיוחד אם אתה עצמאי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...