Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גולף 7 2015, מצבר קרוב לסיום חייו, מערכת S&S

makinen456
שימו לב! השרשור הזה בן 1891 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

הרכב והמצבר מקוריים, בני 3 שנים ו-4 חודשים.

לאחרונה שמתי לב שמערכת S&S לא נכנסת לפעולה גם לאחר נסיעות ארוכות, האם זה מצביע על כך שהמצבר מתקרב לסיום חייו, וכדאי ללכת להחליף אותו מבעוד מועד על מנת לא להתקע איפשהו?

בנוסף, קיבלתי הצעת מחיר ל Varta כסוף S&S י 60 אמפר במחיר של 780 ש"ח כולל מע"מ ,האם מחיר טוב?

תודה לעוזרים,

Current: Seat Ateca 2019 1.4T (150HP) DSG7

Previous: VW Polo V 2012 1.4L (85HP) Manual Gear ---> VW Golf VII 2013 1.4T (122HP) DSG7 ---> VW Golf VII 2015 1.4T (150HP) DSG7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי בג'אז זה היה באמת מצבר חלש.

לגביי התקנת מצבר רגיל - אני לא בטוח שזה אפשרי / נכון.

לי הסבירו פעם שבמידה ומערכת הטעינה מותאמת למצבר EFB/AGM, תצטרך להחליף לאותו סוג מצבר גם אם לא השתמשת ב-S&S.

אם זה נכון או לא, אני לא יודע, נמתין לתשובת המומחים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצברים שלא מתאימים לחוזק הטעינה ינזלו או יתפוצצו - ראיתי במו עיני יותר מ 5 רכבים שזה קרה להם זמן קצר לאחר ההחלפה... בכל מקרה ביטול המערכת + מצבר תואם S&S לטעמי זה הפתרון האידיאלי

הזול עולה ביוקר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצבר רגיל + ביטול המערכת = מתכון מנצח .

אני אחרוג ממנהגי ולא אתן פה התראת "ייעוץ לא מבוסס" ואנסה להגדיר את גבולות הגזרה.

יש דעות של אנשי מקצוע העוסקים בתחום שהתקנת מצבר רגיל ברכב בו יש מערכת S&S מסוכנת, כי המצבר עלול לא לעמוד בעומסים המיוצרים ע"י מערכת הטעינה וכשתוצאה מכך הוא עלול להסדק / לנזול / להתפוצץ ולגרום לנזק למערכות הרכב.

בנוסף אין חולק על כך שמצבר רגיל שישיב את נשמתו טרם זמנו, לא יוחלף באחריות אם הותקן ברכב שלא נועד לו.

מקס יקר - מה שאתה עושה ברכב שלך הוא עניינך. אבל יש לנקוט זהירות במה שמפרסמים בפורום ציבורי שכן אם למישהו יגרם נזק כתוצאה בעצתך אתה לא תהיה שם כדי לפצות אותו.

מה גם שמדובר בהפרש של מאות שקלים בודדים לעומת נזק פוטציאלי של אלפים.

בנוסף, קיבלתי הצעת מחיר ל Varta כסוף S&S י 60 אמפר במחיר של 780 ש"ח כולל מע"מ ,האם מחיר טוב?

הצעה סבירה בהחלט.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובות, אבל הם קצת חורגות מהנושא, השאלה זה לא אם לשים מצבר רגיל או S&S, אלא אם המצבר קרוב לסיום חייו וכדאי להחליף.

דבר נוסף,

המצבר ברכב כרגע (המקורי) הוא EFB 69Ah עם פרמטר מקסימלי בזמן הנעה 360A ופרמטר נוסף 680A.

ההצעה שקיבלתי היא עבור מצבר בעוצמה של 60Ah ונאמר לי שזה מצוין ומספיק טוב לרכב הנ"ל כיוון שבהנעה הוא לא משתמש ביותר מהעוצמות שכתבתי מעלה, ולא אמורות להיות בעיות, ומצבר של 70Ah יעלה קצת יותר אבל בפועל לא יהיה הבדלים.

מה דעתכם? האם להתעקש על מצבר 70 כמו המקורי, או שגם 60 אמפר S&S כמובן (שניהם Varta) יספיקו במקרה הזה?

Previous: VW Polo V 2012 1.4L (85HP) Manual Gear ---> VW Golf VII 2013 1.4T (122HP) DSG7 ---> VW Golf VII 2015 1.4T (150HP) DSG7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הייתי שם מצבר של 60A ברכב שצריך 70A

כשהרכב במצב של Stop אז כל המערכות החשמליות אשר ממשיכות לפעול כרגיל נשענות על המצבר.

בין היתר, מצבר של 60 יפרק מהר יותר משל 70 ויתן זמן כיבוי מנוע קצר יותר מהמקורי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה שבאמת המצבר כבר נחלש.

גש לבדיקה.

כמובן להתקין מצבר לפי דרישות היצרן, אם זה מצבר AGM/EFB .

הצעת המחיר שקיבלת נמוכה האמת, לא שמעתי על מחיר כזה עדיין למצבר כזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון -

הוחלף מצבר ל Bosch כסוף בעוצמה של 70 אמפר AGM כולל S&S תוצרת גרמניה תאריך ייצור חדש ב 880₪ כולל מעמ אצל ״מקס מצברים״.

מומלצים ביותר, החליפו תוך 5 דקות, נתנו אחריות לשנתיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה מחיר.

אצלי בג'אז המצבר עולה (מקורי במוסך מורשה) בסביבות 1100 ש"ח.

במקרה שלי אוטוסנטר שילמו את ההחלפה, אבל זה מוזר שאתה אומר שתוך 5 דקות החליפו.

אצלי המוסך אמר שמריך להטעין אותו לפני ואכן הרכב היה מחובר לטעינה כשעתיים (בהתחלב אמרו שזה ייקח 4-5 שעות).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון -

הוחלף מצבר ל Bosch כסוף בעוצמה של 70 אמפר AGM כולל S&S תוצרת גרמניה תאריך ייצור חדש ב 880₪ כולל מעמ אצל ״מקס מצברים״.

מומלצים ביותר, החליפו תוך 5 דקות, נתנו אחריות לשנתיים.

הכי חשוב, הבעיה נפתרה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

5 דקות זה באמת זריז.

אצלי לקח לו כחצי שעה , הרבה לפרק . צמות, פילטר אויר וגם בסוף בדיקת אלטרנטור. גם המחיר מצויין.

לדעתי זה פתר לך את הבעייה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההחלפה בוצעה במקביל לחיבור מצבר חלופי שהמשיך לתת זרם למערכת המחשבים ברכב כדי ששום דבר לא יתאפס.

לאחר ההחלפה נתבקשתי להניע את הרכב ל 2 דקות, בוצעה בדיקת זרם תקינה מהמצבר, וזהו.

עבודה מהירה ומקצועית.

ואכן, לאחר ההחלפה מערכת S&S חזרה לפעול בצורה תקינה.

אחלה מחיר.

אצלי בג'אז המצבר עולה (מקורי במוסך מורשה) בסביבות 1100 ש"ח.

במקרה שלי אוטוסנטר שילמו את ההחלפה, אבל זה מוזר שאתה אומר שתוך 5 דקות החליפו.

אצלי המוסך אמר שמריך להטעין אותו לפני ואכן הרכב היה מחובר לטעינה כשעתיים (בהתחלב אמרו שזה ייקח 4-5 שעות).

ממש מוזר, זה מנוע רגיל בג'אז או היברידי?

נשמע כאילו רצו למרוח זמן כדי להכניס לחשבונית עוד "זמן עבודה" ולנפח אותה.

אישית אני מטפל גם בהונדה של אשתי במוסך מורשה (נתניה) אבל שם בדרך כלל עד היום הכל הסתיים בצורה זריזה ומשביעת רצון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין קשר ללמרוח. ג'אז לא היברידית.

קיבלתי הצעת מחיר מצומחרת מאוטוסנטר והיא הייתה מראש על סכום קבוע.

על עבודה לקחו 83 של. ראיתי זאת ביו עיני.

עריכה אחרונה על ידי itamarg
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1891 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...