Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יונדאי אלנטרה החדשה הורדת הילוך

kobi_2
שימו לב! השרשור הזה בן 1920 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום.

ברשותי הרכב הנ"ל

כשהמהירות יורדת מתחת ל 50 קמש הרכב בולם טיפה עם המנוע מה שלא מאפשר גלישה לרמזור ממהירות מעל 50..

יש איזושהי דרך לבטל את זה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מכיר את הדגם החדש אבל התופעה מוכרת לי מהדגם הישן (I35) וגם בקיה ספוראז' שבו יש בלימת מנוע קלה עקב הורדת הילוך 1 תוך כדי האטה (נניח אני בעיר מגיע לכיכר במהירות גם 40-50קמ"ש). לפי דעתי אם מה שאני מכיר זו התופעה שאתה מדבר עליה אז העניין דורש הסתגלות קלה. אני רגיל לתיבה אוטומטית 4 הילוכים ישנה בה ההילוכים ארוכים וכמעט ואין בלימת מנוע במהירויות נמוכות, והגיר בI35 שנהגתי עליה הוא 6 הילוכים "חכם" יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אצלי בשברולט סוניק 2014 זה ככה, יש בלימה עם המנוע ע"י הורדת הילוכים ולכן "גלישה מסורתית" לרמזור בלתי אפשרית.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוסיף גם כי מי שרגיל לגיר ידני ולא נהג הרבה זמן על רכב אוטומטי יתכן שהוא רגיל לגלוש עם קלאץ' לחוץ ולהאט במקביל אז שעוברים לרכב אוטומטי לפעמים זה מעצבן שאין שליטה "מלאה" על התנהגות הרכב בהאטה. כמובן שכל תיבת הילוכים יש לה את ה"תכנות" שלה לצד המגבלות המכניקה שלה. שמעתי למשל שתיבות DSG החדשות מידי פעם שמאטים אז הם עושים את זה על ניוטרל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בהכרח פוגע בצריכת דלק אבל מה שכן בוודאות מאריך לך את חיי רפידות הבלמים. לפי דעתי המנוע מכוייל לצרוך צריכת דלק נמוכה יותר כך.

אני אתן דוגמא קטנה: קיה ספורטאז' 1.6 אוטומטית יש מערכת לזינוק בעליה (על אף שהרכב אוטומטי לא רובוטי/ידני) וכל עליה הכי קטנה המערכת נועלת את הבלם כך שאי אפשר ליסוע בלי נגיע על דוושת הגז. במידה ולא לוחצים על הגז, אחרי 3-4 שניות הבלם משוחרר והרכב מתדרדר לאחור במידה ולא נותנים גז מסיבה שהמנוע מכוייל לסל"ד סרק נמוך. ברכב אוטומטי 4 הילוכים (קורולה 1.6 במקרה שלי) אותה עליה בדיוק הרכב יגלוש מאוד לאט מסיבה שהטורים מעט גבוהים יותר, משמעות צריכת דלק גבוהה יותר בסרק ובלאי גבוהה לבלמים כאשר גולשים ובהיבט הנוחות הרגשה קשה יותר. כמובן שיש עליות קיצוניות שגם גיר 4 הילוכים יתדרדר בהם אם לא נותנים ישר גז אחרי שחרור בלם. לא ניסיתי זאת אבל אולי "לנעול" את הגיר על הילוך בטיפטרוניק יכול לעזור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מדידת צריכה רגעית אפשר כן להסיק שיש בזבוז דלק.

אצלי בסוניק כשהבלימה של הגיר נעשית מוקדם מידי מבחינתי אני צריך להוסיף גז כדי למשוך עד הרמזור (הילוך נמוך אפילו מעט גז צורך גם צורך דלק), בעוד שאם לא הייתה בלימה כזו אז הרכב היה גולש בלי גז עם צריכת דלק נמוכה\אפסית.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1920 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...