Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גילוי נאות בעת רכישת רכב מבנאדם פרטי ולא ממגרש.

שימו לב! השרשור הזה בן 1912 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

רכשתי רכב מבנאדם פרטי ללא בדיקה(עשיתי טעות אני יודע אבל עזבו עכשיו למדתי לקח), נאמר לי מאותו בנאדם שהרכב תקין ומטופל במוסך המורשה, באמת היה ספר טיפולים, אפילו יום לפני שהגעתי למרות שהבנאדם לא ידע שנפגש היה במוסך ושילם 700 שקל החלפת שמנים.

בכל מקרה אמרתי רכב תקין אני סומך עליו אין תקלות מחשב אין כלום רכב נוסע סבבה לגמרי השתכנעתי.(הייתי לחוץ על רכב כי שלי הלך טוטאלוס)

הרחתי שמן שרוף ושאלתי אותו מה פשר הדבר אז הוא אמר לי שהחליפו שמן אתמול במוסך ונשפך להם קצת אז זה יתאדה תוך כמה ימים.

אחרי כמה ימים שרכשתי את הרכב הלכתי למוסכניק שלי שפתח את המכסה מנוע וראה המון תקלות, ישר התקשרתי לבנאדם ושאלתי אותו אם הוא יודע על כל הבעיות האלה, הוא היה תמים וזה הפתיע אותו אך לא התחמק ודרש שאשלח לו את הצעת המחיר של הבעיות.

הלכתי למוסך מורשה של אופל שילמתי 300 שקל בדיקה רק בשביל שהוא לא יגיד שזה איזה מוסך מפוקפק שרוצה לדפוק אותו..

יצאתי עם הצעת מחיר של 8600, התקשרתי אליו והוא אמר לי שלא יכול להיות ושאני אגש למוסך אחר וייתן הצעת מחיר הוגנת.

סהכ היו שם שתי חלקים עיקריים שצריך להחליף מתוך רשימה של דברים שהיו ממש קריטיים (מכסה שסתומים + אטם + שסתום בקרת אידוי )שבגללם יש את נזילת השמן .

אמרתי לעצמי לא יכול להיות שבמוסך יום לפני שהחליפו שמן לא אמרו את זה לבנאדם, הצעתי לבנאדם והייתי הכי פייר שבעולם שישלם רק 3500 אלף על שתי החלקים וכל השאר אני אספוג.

גם כאן הוא לא רצה לשתף פעולה וטען שההצעות מחיר שלי לא הגיוניות ושאשלח הצעת מחיר הוגנת, בתגובה אמרתי לו שאלה חלקים שחייבים להחליף מקורי ולא משנה איך נסובב את זה.

חזרתי לחשוב איך יכול להיות שלא אמרו לו את זה יום לפני בעת החלפת שמנים אז ביקשתי את ההיסטוריה של הרכב מהמוסך שבו הוא טיפל ושם ראיתי שהוא התלונן שבועיים לפני על נזילת שמן ובסוף שילם רק בדיקה, יום לפני הוא עשה החלפת שמנים ושטיפת מנוע ובגלל זה לא ראו את זה.

יש לי את המסמכים מהמוסך המרכזי, כולל הקלטת שיחה.

האם יש עילה לתבוע על גילוי נאות ותום לב ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם אתה באמת רוצה ללכת למסלול ממושך של תביעה ?

עצתי לך : עזוב מוסך יבואן. לך קבל הצעה ממוסך רגיל ומומלץ. יצא כנראה חצי מחיר. אז שלח את התיקון למוכר. סיכוי טוב שיתקזז איתך.

וגם אם לא : ראה בזה שכר לימוד.

חתמתם על חוזה כלשהוא ? אדם פרטי לא מחוייב בגילוי נאות. אחריות בדיקת הרכב היא עליך.

פעם הבאה כבר לא תיפול .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

8600 במוסך יבואן זה כנראה חצי מזה במוסך רגיל שחצי מהדברים שנאמרו לך כנראה לא דורשים טיפול מיידי.

עצם זה שהמוכר עונה לך לטלפון ומבקש הצעת מחיר סבירה שישתתף איתך מראה שהבן אדם הוא כנראה נורמטיבי.

עצתי לך, גש במהרה למוסך רגיל, בדוק מה צריך כדי לתקן את הדברים הקריטיים בלבד, וקבל הצעת מחיר הוגנת.

שלח אליו את ההצעה - לפני שאח / חבר / דוד שמבין, יגידו לבחור "מה אתה שובר את הראש תחסום אותו וזהו אתה לא חייב לו כלום".

שכר לימוד קטן על קניית רכב בלחץ ראה עצמך בר מזל, באמת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יום לפני הוא עשה החלפת שמנים ושטיפת מנוע ובגלל זה לא ראו את זה.

זה רמז לכך שהוא מנסה להרוויח זמן ולהתנער ממך, אי אפשר לדעת בביטחון אבל כדאי להערך לזה. מציע שתקליט את כל השיחות איתו ושתרשום כל מה שקורה.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול להלין רק על עצמך....

לא בדקת, שילמת, נגמרה העיסקה.

ראה זאת כשכר לימוד להבא.

להוכיח שהוא ידע בבית משפט? הוא לא מכונאי ולא יכול היה לדעת, יטען ששטף את המנוע, כמו ששטף את הרכב... כדי שיהיה נקי לקראת המכירה.

אם לך שטיפת מנוע לא היתה נראית חשודה... למה שלשופט זה יראה חשוד?

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם,

רכשתי רכב מבנאדם פרטי ללא בדיקה(עשיתי טעות אני יודע אבל עזבו עכשיו למדתי לקח), נאמר לי מאותו בנאדם שהרכב תקין ומטופל במוסך המורשה, באמת היה ספר טיפולים, אפילו יום לפני שהגעתי למרות שהבנאדם לא ידע שנפגש היה במוסך ושילם 700 שקל החלפת שמנים.

בכל מקרה אמרתי רכב תקין אני סומך עליו אין תקלות מחשב אין כלום רכב נוסע סבבה לגמרי השתכנעתי.(הייתי לחוץ על רכב כי שלי הלך טוטאלוס)

הרחתי שמן שרוף ושאלתי אותו מה פשר הדבר אז הוא אמר לי שהחליפו שמן אתמול במוסך ונשפך להם קצת אז זה יתאדה תוך כמה ימים.

אחרי כמה ימים שרכשתי את הרכב הלכתי למוסכניק שלי שפתח את המכסה מנוע וראה המון תקלות, ישר התקשרתי לבנאדם ושאלתי אותו אם הוא יודע על כל הבעיות האלה, הוא היה תמים וזה הפתיע אותו אך לא התחמק ודרש שאשלח לו את הצעת המחיר של הבעיות.

הלכתי למוסך מורשה של אופל שילמתי 300 שקל בדיקה רק בשביל שהוא לא יגיד שזה איזה מוסך מפוקפק שרוצה לדפוק אותו..

יצאתי עם הצעת מחיר של 8600, התקשרתי אליו והוא אמר לי שלא יכול להיות ושאני אגש למוסך אחר וייתן הצעת מחיר הוגנת.

סהכ היו שם שתי חלקים עיקריים שצריך להחליף מתוך רשימה של דברים שהיו ממש קריטיים (מכסה שסתומים + אטם + שסתום בקרת אידוי )שבגללם יש את נזילת השמן .

אמרתי לעצמי לא יכול להיות שבמוסך יום לפני שהחליפו שמן לא אמרו את זה לבנאדם, הצעתי לבנאדם והייתי הכי פייר שבעולם שישלם רק 3500 אלף על שתי החלקים וכל השאר אני אספוג.

גם כאן הוא לא רצה לשתף פעולה וטען שההצעות מחיר שלי לא הגיוניות ושאשלח הצעת מחיר הוגנת, בתגובה אמרתי לו שאלה חלקים שחייבים להחליף מקורי ולא משנה איך נסובב את זה.

חזרתי לחשוב איך יכול להיות שלא אמרו לו את זה יום לפני בעת החלפת שמנים אז ביקשתי את ההיסטוריה של הרכב מהמוסך שבו הוא טיפל ושם ראיתי שהוא התלונן שבועיים לפני על נזילת שמן ובסוף שילם רק בדיקה, יום לפני הוא עשה החלפת שמנים ושטיפת מנוע ובגלל זה לא ראו את זה.

יש לי את המסמכים מהמוסך המרכזי, כולל הקלטת שיחה.

האם יש עילה לתבוע על גילוי נאות ותום לב ?

אם המואדם נכון , השופט לא יראה זאת בעין יפה.

וכן ,מוכר המודע לבעיה ושוטף את הרכב כדי להסתיר את הבעיה ישלם על כך.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הסימנים מראים שהבעלים ידע על הפגמים ודאג להסתיר את קיומם. אני הייתי תובע אותו בתביעות קטנות - ולדעתי יש לך סיכוי טוב לקבל חלק ניכר מההוצאות (לפחות)

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כלל חשוב האומר יזהר הקונה.

כדאי לנסות וללכת על פשרה.

הכלל הזה עבר מן העולם בחוק הישראלי וטוב שכך

https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%99%D7%99%D7%96%D7%94%D7%A8_%D7%94%D7%A7%D7%95%D7%A0%D7%94

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כלל חשוב האומר יזהר הקונה.כדאי לנסות וללכת על פשרה.
במשפט הישראלי מה שתופס זה תום לב. ולא יזהר הקונה.כאן נראה שאין תום לב. (אם שטף את המנוע ולא הראה בהיסטורית הטיפולים את שטיפת המנוע)

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם שטף את הרכב לקראת המכירה, ואם עשה פוליש וקס ואם שם wd40 על כל הצירים, זה בסדר ?

כל מוכר מנסה להחליק את הפגמים לקראת המכירה.

אין בעיה עם זה שהוא רוצה לשטוף את המנוע. יש בעיה עם זה שהוא ידע שיש נזילת שמן ושטף את המנוע כדי להסתיר זאת.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק לי מפריע שאין לנו מושג באיזה רכב מדובר?

איזה שנתון?

מה מחיר המחירון ובכמה הוא נרכש?

איך בכלל אפשר להמליץ על הגשת תביעה בבית משפט לתביעות קטנות מבלי לדעת את כל הפרטים?

נניח המחירון 25,000 .

אולי המוכר ביקש 20,000 ואמר אפשר להתגמש עוד אחרי הבדיקה.

והקונה אמר עזוב אני קונה ללא בדיקה ב 15,000?

היה זיכרון דברים? מה כתוב שם?

הקונה בדק את הרכב ומצא אותו תקין? הקונה מוותר על בדיקת הרכב?

האם יש זיכרון דברים שרשום שהמוכר מצהיר שהרכב תקין ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה השנייה ששאלתי אותו האם חתמו על חוזה כלשהוא. התחמק מתשובה ולכן אני מסיק שלא.

נראה שעשה את כל הטעויות של קניה בלחץ . לבוא בדיעבד לפתוח שרשור כועס כבר לא יעזור. אם היה פותח שרשור לפני קניה היו יכולים לעזור לו.

שיגיד תודה שהרכב לא שוחזר אחרי אבדן להלכה.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1912 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...