Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרוייקט שדרוג מערכת קורולה

OmriAtiya
שימו לב! השרשור הזה בן 1493 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

קיבלתי עצבים והחלטתי לעשות "אוברול" רציני למערכת שלי, אשר כלל שדרוג הציוד הכבילה והתשתית.

כל העבודה בוצעה על ידי ונמשכה 3 ימים.

המטרה לשמור עד כמה שאפשר על מקוריות הרכב תוך כדי מיצוי הסאונד ממערך 2WAY עד כמה שאפשר.

בתמונות רואים גם את הקרוסים המקוריים, במהלך הדרך עברתי לאקטיבי מלא, אז הקרוסים נשארו מקובעים לרכב אך ללא שימוש.

כנ"ל לגבי הטוויטרים מהסט של הקלארוס, בתמונות רואים שהם מותקנים ולאחר מכן שודרגו לטוויטרים 28ממ של גלדן. (מדהימים)

תמונות:

https://photos.app.goo.gl/XCcYCEYtBpi9o3vm6

כרגע לפני קנייה של המיני קונטרולר של מוסקוני, AMAS 96K וכנראה אחליף מידבאסים לגוון "אחר".

מדידות RTA וסוויפס אחר כך.

תהנו,

עומרי.

עריכה אחרונה על ידי OmriAtiya

HU: Pioneer AVH-Z5050BT + Mosconi AMAS-LD4C DSP: Mosconi Gladen 6to8 AEROSPACE Amp1: Mosconi AS200.4 Amp2: Mosconi AS100.4 Front: Gladen AEROSPACE 165.3 ACTIVE Sub: DOUBLE Gladen Zero Pro 10

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 47
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

עמרי,

תענוג לראות! ואני בטוח שעוד יותר לשמוע.

עבודת בידוד יפה מאוד!

טוויטר 28 מ"מ הוא כבר על גבול המיד טוויטר - הרבה יותר חם ונעים לאוזן מצד אחד - מצד שני - קצה עליון טוב ברור ונקי.

מחכה למדידות RTA וסוויפים.

הסוויפים נעשים מהציוד שמבצע את המדידה?

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי אדי,

תודה רבה על הפרגון.

המדידות נעשו באמצעות umik1 המצויין של miniDSP, הלפטופ מחובר עם כבל aux ישירות לHU.

כרגע בעבודה, בערב אצרף תמונות של המדידות האחרונות מאתמול.

עומרי.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

HU: Pioneer AVH-Z5050BT + Mosconi AMAS-LD4C DSP: Mosconi Gladen 6to8 AEROSPACE Amp1: Mosconi AS200.4 Amp2: Mosconi AS100.4 Front: Gladen AEROSPACE 165.3 ACTIVE Sub: DOUBLE Gladen Zero Pro 10

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעולה!

אם עשית סוויפים ישירות דרך הREW ויש לך היזון חוזר אליו מהUMIK אז בבקשה גם תעלה את כל הגרפים לכל מדידה שזה אומר GD (גרופ דיליי), THD, מפל CASCADE בנוסף לגרף היענות הכוח.

תציין גם בעבור כל תמונה - מה הרמקול(ים) הנמדד.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוץ מהמפלים והGD לא מצאתי את מה שאתה אומר אז פשוט הוספתי את הקבצים של המדידות, 4 קבצים סה"כ.

LT - Left Tweeter

RT - Right Tweeter

LMD - Left Midbass

RMD - Right Midbass

https://drive.google.com/drive/folders/17DPTEXhHZmGBW1Ede8wXFfQEBzfhLuPP?usp=sharing

מלבד זאת הנה כמה תמונות של המדידות האחרונות

עומרי.

מידבאס ימין.jpg

מידבאס שמאל.jpg

מידבאסים.jpg

טוויטר ימין.jpg

טוויטר שמאל.jpg

טוויטרים.jpg

כל האלמנטים.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי עמרי - אני מבין שעשית את המדידות ללא הסאב וופר והמדידה בוצעה בעוצמה כוללת של 90 דציבל.

ממה שאני רואה כדאי לך לנסות להוסיף למידבאס השחור (שמאל אם אני לא טועה) דציבל אחד ב80 הרץ - יאזן לך קצת יותר לכוון מרכז מכות יבשות של תופים.

מעבר לכך יש לך דרופ רציני בגלל שזה הרול-אוף של המידבאסים שלך בתדר 600 הרץ והפיק אצלך מגיע ב1K הרץ

נקודת חיתוך באזור ה2.8K הרץ ומשם נפילה מאוד עדינה והדרגתית עד הסוף שזה תקין לחלוטין.

ההימור שלי - ללא סאב

חסר לך קצת כוח מהמידבאסים - הטוויטרים דווקא מאוד בהירים וחזקים.

יכול להיות שהסאב וופר משלים לך את התמונה אבל הייתי מגביר את המידבאסים ב2 עד 3 דציבל - תגיד לי אם אהבת.

תנסה את התיקון היחיד הזה ב80 הרץ ומעבר לכך אני לא יודע איך הסאב וופר שלך מתנהג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במידה ואתה רוצה לראות לאיזה סוג מדידות התכוונתי - תביט כאן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה HU יש לך?

לא מתככנים להשתמש כחנוכיה - תמיד זה יכול לגמור על הראש של מישהו... :wink:

אין ספק. היופי חולף, אבל הרפס הוא נצחי.

בסוף יבוא אחמד וירסס איך שיצא לו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רשום לו בחתימה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה.

לא מתככנים להשתמש כחנוכיה - תמיד זה יכול לגמור על הראש של מישהו... :wink:

אין ספק. היופי חולף, אבל הרפס הוא נצחי.

בסוף יבוא אחמד וירסס איך שיצא לו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חי מהשטח אחרי עוד קצת ליטושים באקולזייר + עצתו של אדי.

אדי, העלתי בכל זאת את 80HZ ב2DB, אבל לדעתי הסאב מפצה על התחום הזה.

בכל מקרה צירפתי ממוצע של 6 מדידות על כל המערכת כולם סביב האוזניים שלי.

שחור - שמאל

אדום - ימין

עומרי.

מידבאסים.jpg

מערכת מלאה.jpg

טוויטרים.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במידה ואתה רוצה לראות לאיזה סוג מדידות התכוונתי - תביט כאן.

הסתכלתי, קצת הלכתי לאיבוד עם העניין של הTC, איך רואים מהגרף מה צריך להשעות וכמה?

עומרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הTC לפי הגרף מה שראית אצלי - מנסיון - תחסוך את זה מעצמך ותכוון לפי השמיעה שלך את התזמון של הרמקולים

אצלי מה שאתה רואה לגבי המדידות TC דרך המיקרופון - אני עושה את זה מה שנקרא FOR THE SHITS AND GIGLES

למה?

כי ברגע שאני אתן השהייה של יותר מ3 מילישניות לרמקול האלגוריתם של הTC כבר ינחית להנחית את ההספק לרמקולים ברמה שתוציא את כל האוויר מהמגבר המסכן הזה שקיים אצלי - עד היום כל ניסיון לבצע TC לפי המדידות האלו מבחינתי הניב תוצאות לא טובות במיוחד - מבחינת האזניים והשמיעה שלך - ליצור מרכז ולהביא את הסאבוופר לקדמת הבמה - תיקונים קטנים עושים את העבודה היטב ומתערבים בעיבוד האות בצורה מינימלית.

בתיקוני זמנים מינימליים הDSP עובד כמעט לחלוטין בצורה של באפר - מכניס את המידע פנימה ומוציא אותו באיחור של X זמן החוצה.

ברגע שאתה מתחיל לעשות תיקונים עם השהייה גדולה כבר מתווספת הנחתה של אות וזה פוגע בתוצאה.

בכל מקרה אם אתה רוצה לדעת ממש איך לעשות את זה - כתבתי כאן שרשור בזמנו בכותרת צריך להיות כתוב משהו כמו ביצוע תיקוני TC\TA שמסביר את התהליך.

עריכה - מצאתי - כאן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא כן מעניין אותי איך זה עובד, ואכן הלינק השני ששמת מבהיר את זה הרבה יותר.

לי לא חסר כוח מהמגבר, אז אני כן רוצה לנסות ולתהות מה תהיה התוצאה בסוף.

בכל מקרה כרגע יותר מפריע לי בגרף ההיפרדות בין במידבאסים ב1.4k, מנסה לפתור את זה עם עוד אקולוציה.

עומרי.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיקח בחשבון שזה יכול להיות תופעת ביטול באזור שבו בוצעה המדידה - תיקח כמה מדידות לכל רמקול - אחת איפה שמרכז הראש ממוקם, אחת איפה שאוזן ימין ואחת איפה שאוזן שמאל.

אחרי זה לכל רמקול שביצעת לו שלוש מדידות כאלו תעשה OVERLAY ותראה את גרף הממוצע - AVG לרמקול הזה.

תעשה אותו הדבר לרמקול השני ולאחר מכן תשווה את הממוצעים בינם.

במצב כזה אתה תקבל תמונה יותר נכונה של ההבדלים הגורפים בינם וגם יהיה לך יותר מושג אם אתה כן יכול לתקן את זה בעזרת EQ או לא - בכל מקרה, אל תגזים עם הEQ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1493 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...