Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טויוטה - ירידת ערך לאחר תאונה

TT1
שימו לב! השרשור הזה בן 1912 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מתלבט אם כדאי לקנות רכב-טיוטה אוריס 2013, יד 1, ק"מ נמוך. תאונה שתוקנה במוסך מורשה, דוח שמאי מראה ירידת ערך של 7.5% לפי הפירוט הבא:

כנף אחורית 3% (פגיעה בינונית)

דופן פנימית לכנף אחורית 1% (פגיעה בינונית)

החלפת דלת אחורית 0.5% (סימני החלפת דלת)

תיקון סף מדרכה 1.5% (פגיעה בינונית)

צביעה לא מקורית בחלקים ניזוקים 1.5%

האם מדובר בפגיעה בשילדה? ירידת ערך של 7.5% סבירה בנזק הזה? הורדה של 7.5% במחיר נשמעת סבירה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באם אין נזק לשלדה(רק בדיקה במכון לבחירתך תקבע זאת!) מדובר בנזק שהמשמעות שלו לא בטיחותית אבל בהחלט בסחירות יש פה משמועת רצינית, כנ"ל בעובדה שאם תעשה לא עלינו טוטאלוס עם הרכב/הוא יגנה תקבל 8% פחות על הערך שלו(ואת זה אתה חייב לשקלל במחיר).

קח בחשבון שלמכור את הרכב לא יהיה קל, אם אתה מתכנן לרכוש רכב ל10 שנים זה יכול להיות אולי רעיון טוב(שוב, במידה ואין נזק בטיחותי) - אבל אם זה רכב לשנתיים-שלוש שווה למצוא רכב שמור יותר, לא חסרות אוריס שמורות ללא נזק שכזה.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הורדה של 7.5% "לפי הספר" נחשבת להורדה גבוהה יחסית. ברכב נפוץ ובתנאי השוק הקיימים זה יכול להסתכם בפועל בהורדה של עשרות אחוזים.

לפי דו"ח השמאי נראה שלא מדובר בנזק שיש לו משמעות בטיחותית, אבל יש לו משמעות מסחרית משמעותית, ולכן (לדעתי) כדי שתרכוש את הרכב ההנחה צריכה להיות גדולה משמעותית מ-7.5%.

לו אני במקומך - הייתי עובר לרכב הבא.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלפת דלת אחורית 0.5% ?? , לטעמי השמאי פה נוטה בחוזקה לכיוון חברת הביטוח ובהחלט לא לטובת הלקוח.

אובדן הערך המסחרי של הרכב גבוהה משמעותית מהאובדן אשר נקבע על ידי השמאי , באופן אישי אם המחיר לא משקף הנחה של 20% לא הייתי נוגע ברכב...

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יהיה מאוד קשה למכור את הרכב. אם אתה לא מתכוון להחזיק ברכב לפחות 5-6 שנים עדיף ללכת על רכב אחר.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יהיה קשה מאוד למכור אוריס ללא פגיעת שלדה. לא צריך להגזים.

אם אכן זה הנזק בלבד, והמוכר מוכן להוריד כ 20%, לא הייתי פוסל רכישה לתווך בינוני/ ארוך. אחרי 3-6 שנים מורידים את אותם 20% האחוזים ומוכרים את הרכב. או מורידים 30%, וזה יהיה אותו דבר בשקלים כמו 20% עכשיו.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיכון שהייתי לוקח הוא בדיקה במכון של שילדה בלבד (250-300 שח) ואם היא נקייה מתקדם הלאה.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבא שלי בדיוק קנה עכשיו כזה רכב (יד שניה מליסינג).

במסגרת החיפושים הגענו למישהו פרטי ממודיעין עילית שמנסה למכור רכב המתאים לתיאור הנ"ל.

ירדנו מהרכב לאחר שהתברר שכמה ימים אחרי התאונה החלו בעיות עם הבטריה הראשית של הרכב (שנמצאת בתא המטען) ובעקבות כך הוחלפה הבטריה.

ככל הנראה אזור הבטריה חטף גם הוא מכה שאין לדעת מה המשמעות שלה לטווח הרחוק (אחרי הכל, לכאורה זהו מרכז האנרגיה של הרכב).

ייתכן שאנחנו סתם חוששים, אבל אני חושב שבזה אנו מייצגים את הישראלי הפשוט שמעדיף שלא להתקרב לכזה רכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנף אחורית לא פשוט לתקן כי היא חלק מהמרכב האחוד ולא מורכבת עם ברגים כמו הכנף הקדמית. בחלק גדול מהמקרים צריך לחתוך אותה באיזור הפגוע ולרתך חלק חדש ובבדיקה זה מופיע בדרך כלל תחת משמעות גבוהה.

אני הייתי עובר לרכב הבא, טויוטה אוריס זה לא רכב נדיר ויש חשש שלא מדובר כאן בתאונה שבה הוחלפו רק חלקים שניתן להבריג ולפרק אלא משהו עמוק יותר, לא הייתי מבזבז זמן וכסף על בדיקה במקרה כזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף לקודמי ובמיוחד שלא הסתפקו בהחלפת הכנף אלא גם החלק הפנימי הוחלף. זה כנראה מעיד על מכה עמוקה וקשה יותר.

פיספסת אה הו, אה הו, פיספסת, אה הו. פיספסת, נפלת על פז'ו.

אתה רוצה להתאבד נסה ליפול על שברולט.

פיספסת, פיספסת אה הו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1912 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...