Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עצות בתכנון קיר אקוסטי, או איך מתמודדים עם שכן משוגע?

Charge
שימו לב! השרשור הזה בן 1912 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בקצרה, עברתי להתגורר בדירה בה קיר חדר השינה שלי משותף עם חדר השינה של הדירה הצמודה, כל בוקר בשעה 06:00 אני מתעורר לקולות הפסטורליים של השכן בצד השני של הקיר שמשוחח שיחות טלפון ארוכות על ספיקר ואני שומע כל מילה, שלו ושל הצד השני.

לא יודע אם הקיר דק כמו נייר\ יש לי שמיעה של גיבור על או מה הבעיה אבל כל בוקר הוא מעיר אותי מחדש כשיש עוד מספר שעות שינה לפניי ואני מתחיל לרדת מהפסים.

בשיחה איתו מסתבר שהבחור לא 100% וגם לא 50%, לא היה מוכן לפתוח את הדלת, היה אגרסיבי ובגדול אמר - זבש"ך, על אף שהסברתי לו שאני שומע את שיחותיו האישיות ותודות לספיקר גם את הצד השני ושסך הכל אנחנו שכנים ואשמח ליחסים תקינים איתו הוא אמר שלא מעניין אותו ו"השיחות עוזרות לו להרדם".

ניסיתי לישון עם אטמי אוזניים וסבלתי, ניסיתי לפתוח חלון\דלת להקטנת ההד בחדר וזה לא הצליח.

מכיוון שאפסו תקוותי למצוא הגיון מעבר לקיר חשבתי להפוך את כל הקיר לקיר אקוסטי, כך שהרעש לא יעבור דרכו.

הדרישות הן שהבידוד יבטל כמעט לגמרי את רעש שיחות הטלפון מהצד השני.

שטח הקיר המדובר 10 מ"ר, מחיפוש מהיר מצאתי מספר בתי עסק שמתמחים בתחום בידוד הרעשים ובעלי חומרים מיוחדים להדבקה על הקיר בעלות של בין 200 ל280 ש"ח למטר + מע"מ כשלאחר ההדבקה יש לעשות קיר גבס כחיפוי בעלות נפרדת, מדובר בעלות כוללת של 7K~ ש"ח.

אופצייה שניה שהציעו לי היא פשוט לעשות קיר גבס סטנדרטי מפריד ולשים בינו ובין הקיר המקורי צמר סלעים עטוף\ מילוי צהוב של קיר גבס סטנדרטי, אולם להבנתי אפקט בידוד הרעש במקרה כזה יהיה קטן בהרבה, העלות של זה היא בערך 3.5K ש"ח.

יש לציין שהדירה בבעלות משפחתית כך שיש נכונות להשקיע מה שצריך על מנת לפתור את הבעיה.

אשמח לשמוע מכם הארות, מכירים מישהו מהתחום? לעשות קיר גבס וצמר סלעים בלבד? להכנס להוצאה על החומרים היעודיים? אולי בכלל משהו שלא חשבתי עליו?

תודה וערב שקט.

שיעורי פיסיקה גרעינית באוף טופיק.

את הריתוך יש לבצע כך שהאלקטרודה תמוקם מחוץ למאיץ באופן שיהיה קו ראייה ישיר להיקף הפנימי של הדוד, אחרת המיסוך של המאיץ יפגע אנושות באפקט ההגנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אקדים ואומר שאקוסטיקה זה מקצוע שלומדים לתואר אוניברסיטאי, וקטונתי.

השאיפה שלך צריכה להיות הגדלת מסת הקיר ככל האפשר, ובנוסף יצירת "שבירה" של גלי הקול על ידי שתי שכבות מסה מופרדות זו מזו .

נניח, אם החלטת לבנות קיר גבס נוסף, הוא צריך להיות מרוחק כ-5 ס"מ מהקיר הקיים, וברווח רצוי לשים חומר מבודד.

בתוך קיר הגבס רצוי מאד למלא צמר סלעים במשקל מרחבי גדול ככל שהתקציב מאפשר.

כמובן שאת הקיר נבנה על פסי קומפריבנד ונמלא חומר איטום גמיש גם מעל ובצידי הקיר כדי להקטין וויברציות.

ישנו גם בלוק אקוסטי של איטונג שמפחית כ50db אבל הוא פחות רלוונטי כפתרון עבורך מפאת הרוחב שיגזל מהחדר.

פתרון זמני/זול שיכול לסייע להפחית לא מעט דציבלים הוא לסדר את החדר כך שארון הבגדים יעמוד על הקיר המשותף. ככל שהוא יתפוס את כל אורך הקיר, ובמידה והוא מלא, זו תוספת מסה שיכולה בהחלט לעזור.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השכן הוא בעל הדירה או שוכר? אם הוא בעל הדירה תאלץ למצוא פתרונות בסגנון הדברות או שאפשר גם ראש בראש - אם לי אין שקט גם לך יהיה קרנבל.

במידה והוא שוכר , תטלפן לבעל הדירה שלו , זה אמור ליישר אותו.

בשלב זה של חיי, אצהיר ללא התחייבות שלעולם לא אעבור לאוטומט כל עוד גופי מתפקד וגפיי נעות כמתוכנן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסוג הבעיות שנעלמות עם ילדים, הם קמים לבד ב-05:45

ומחליטים להעיר אותך בלי שאלות, בלי ספיקר ובלי שכנים...

וברצינות - ההצעות שקיבלת נשמעות סבירות והגיוניות. אם יש לך אוסף ספרים מיותר בבית,

אפשר גם להציב כונניות ולגדוש את הקיר הבעייתי, זה עובד בתנאי ש״ממלאים״ את כל הקיר.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נניח, אם החלטת לבנות קיר גבס נוסף, הוא צריך להיות מרוחק כ-5 ס"מ מהקיר הקיים, וברווח רצוי לשים חומר מבודד.

בתוך קיר הגבס רצוי מאד למלא צמר סלעים במשקל מרחבי גדול ככל שהתקציב מאפשר.

כמובן שאת הקיר נבנה על פסי קומפריבנד ונמלא חומר איטום גמיש גם מעל ובצידי הקיר כדי להקטין וויברציות.

ישנו גם בלוק אקוסטי של איטונג שמפחית כ50db אבל הוא פחות רלוונטי כפתרון עבורך מפאת הרוחב שיגזל מהחדר.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

+1

חשוב לציין שאם רוצים קיר גבס "רגיל" (פלטה-קונסטרוקציה-פלטה) אין לך אפשרות לעשות את זה במבנה הזה כי אין לך גישה "מהצד השני" של הקיר, אתה בונה אותו במקביל לקיר קיים.

תצטרך לבנות קונסטרוקציה, לשים עליה פלטות, ואז שוב קונסטרוקציה ושוב פלטות בשביל להגיע למבנה של קיר "רגיל".

נכון זה הרבה עבודה, אבל אם תעשה את זה בצורה הזו אני מאמין שתרוויח בידוד אקוסטי מעולה - על אחת כמה וכמה אם במבנה השני של הקונסטרוקציה תשמור מרווח נוסף מהפלטה שמאחוריה (מספיק אפילו 1-2 סמ, העיקר שלא יהיה מגע בינהן).

לא לשכוח שבמבנה כזה אתה תפסיד חוזק של הקיר אבל תרוויח בידוד אקוסטי (פשוט אל תתלה עליו דברים כבדים. כל דבר אחר במשקל סביר הוא יחזיק).

כמובן שחייבים למלא כל חלל בצמר סלעים לבידוד ה"הד" שנוצר בתוך הקיר (תורם גם לבידוד אקוסטי אבל משתמשים בו גם לבידוד תרמי).

ל"טמבור" יש לוחות גבס אקוסטיים במידות 12.7 ו 15.9 ממ.

ככל שתשים פלטה יותר עבה תרוויח עוד בידוד (ויכול להיות שבמקום להשתגע עם קונסטרוקציה כפולה - עדיף לעשות קונסטרוקציה אחת, למלא את החלל היטב בצמר סלעים - ולסגור עם 2 שכבות של פלטות)

https://www.tambour.co.il/product/%D7%94%D7%9C%D7%95%D7%97-%D7%94%D7%A9%D7%A7%D7%98

בעבר יצא לי לבנות כזו מחיצה בין סלון של משפחה לחדר (במקור: פינת אוכל) שהפך להיות חדר ללימודים. שמנו 2 פלטות בצד אחד (בחוץ) ופלטה בצד הפנימי. הבידוד האקוסטי היה מעולה (!).

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעבר לעלויות, אתה מפסיד גם משטח החדר, וכן מחוזק הקיר.

הייתי כן מחפש איזשהי דרך להגיע לליבו, למצוא מכרים משותים בעלי השפעה, לחפש אצלו נקודות תורפה [הדירה שלו? אין לו חריגות בניה? מ.ש.ל.], וכד'.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השכן הוא בעל הדירה או שוכר? אם הוא בעל הדירה תאלץ למצוא פתרונות בסגנון הדברות או שאפשר גם ראש בראש - אם לי אין שקט גם לך יהיה קרנבל.

במידה והוא שוכר , תטלפן לבעל הדירה שלו , זה אמור ליישר אותו.

הבעלים הם ההורים הקשישים של השכן.

מסוג הבעיות שנעלמות עם ילדים, הם קמים לבד ב-05:45

ומחליטים להעיר אותך בלי שאלות, בלי ספיקר ובלי שכנים...

וברצינות - ההצעות שקיבלת נשמעות סבירות והגיוניות. אם יש לך אוסף ספרים מיותר בבית,

אפשר גם להציב כונניות ולגדוש את הקיר הבעייתי, זה עובד בתנאי ש״ממלאים״ את כל הקיר.

לצערי אין כונניות ולא ארונות.

תדליק מוזיקה כשהוא יישן.

אם עיקש תתעקש.

:roll:

+1

חשוב לציין שאם רוצים קיר גבס "רגיל" (פלטה-קונסטרוקציה-פלטה) אין לך אפשרות לעשות את זה במבנה הזה כי אין לך גישה "מהצד השני" של הקיר, אתה בונה אותו במקביל לקיר קיים.

תצטרך לבנות קונסטרוקציה, לשים עליה פלטות, ואז שוב קונסטרוקציה ושוב פלטות בשביל להגיע למבנה של קיר "רגיל".

נכון זה הרבה עבודה, אבל אם תעשה את זה בצורה הזו אני מאמין שתרוויח בידוד אקוסטי מעולה - על אחת כמה וכמה אם במבנה השני של הקונסטרוקציה תשמור מרווח נוסף מהפלטה שמאחוריה (מספיק אפילו 1-2 סמ, העיקר שלא יהיה מגע בינהן).

לא לשכוח שבמבנה כזה אתה תפסיד חוזק של הקיר אבל תרוויח בידוד אקוסטי (פשוט אל תתלה עליו דברים כבדים. כל דבר אחר במשקל סביר הוא יחזיק).

כמובן שחייבים למלא כל חלל בצמר סלעים לבידוד ה"הד" שנוצר בתוך הקיר (תורם גם לבידוד אקוסטי אבל משתמשים בו גם לבידוד תרמי).

ל"טמבור" יש לוחות גבס אקוסטיים במידות 12.7 ו 15.9 ממ.

ככל שתשים פלטה יותר עבה תרוויח עוד בידוד (ויכול להיות שבמקום להשתגע עם קונסטרוקציה כפולה - עדיף לעשות קונסטרוקציה אחת, למלא את החלל היטב בצמר סלעים - ולסגור עם 2 שכבות של פלטות)

https://www.tambour.co.il/product/%D7%94%D7%9C%D7%95%D7%97-%D7%94%D7%A9%D7%A7%D7%98

בעבר יצא לי לבנות כזו מחיצה בין סלון של משפחה לחדר (במקור: פינת אוכל) שהפך להיות חדר ללימודים. שמנו 2 פלטות בצד אחד (בחוץ) ופלטה בצד הפנימי. הבידוד האקוסטי היה מעולה (!).

איציק

תודה רבה, האם לדעתך בידוד מסוג כזה (פלטות אקוסטיות, מילוי וגבס) יפחיתו את עוצמת הרעש מהצד השני בצורה משמעותית?

מעבר לעלויות, אתה מפסיד גם משטח החדר, וכן מחוזק הקיר.

הייתי כן מחפש איזשהי דרך להגיע לליבו, למצוא מכרים משותים בעלי השפעה, לחפש אצלו נקודות תורפה [הדירה שלו? אין לו חריגות בניה? מ.ש.ל.], וכד'.

אין חריגות בניה, לבן אדם ממש לא אכפת, אמר לי ללכת ל*****.

פתרון לא חוקי אבל כנראה יעיל - חוסם תדרים סלולריים. אתה מצמיד אותו לקיר ומפעיל וזה אמור לכסות את החדר הבעיתי.

מכיוון שכבר הצפתי את העניין מולו זה יראה ממש מוזר ש"פתאום" החלו בעיות קליטה בדירה שלו, מה גם שזה פלילי ולא הייתי רוצה להסתבך בכך.

שיעורי פיסיקה גרעינית באוף טופיק.

את הריתוך יש לבצע כך שהאלקטרודה תמוקם מחוץ למאיץ באופן שיהיה קו ראייה ישיר להיקף הפנימי של הדוד, אחרת המיסוך של המאיץ יפגע אנושות באפקט ההגנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנושא נטחן כבר בעבר, חסכתי לך חיפוש.

שירשור אחד,

שרשור שני.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פתרון לא חוקי אבל כנראה יעיל - חוסם תדרים סלולריים. אתה מצמיד אותו לקיר ומפעיל וזה אמור לכסות את החדר הבעיתי.

זה פלילי ולא הייתי רוצה להסתבך בכך

צודק.

מה גם, שרק לאטיופים מותר להשתמש בדברים כאלה

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה אכן פלילי? ומה אם אני פשוט רוצה לשחק אנגרי בירדס בלי פרסומות בנייד שלי? זה עדיין פלילי?

לא מבין בזה...

[שואל ברצינות]

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגיד שגם לך יש בעיות קליטה

או שתפעיל את המשבש ל10 שניות ואז תכבה.

זה ישגע אותו.

לא מתככנים להשתמש כחנוכיה - תמיד זה יכול לגמור על הראש של מישהו... :wink:

אין ספק. היופי חולף, אבל הרפס הוא נצחי.

בסוף יבוא אחמד וירסס איך שיצא לו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הייתי מפעיל כזה מכשיר ליותר מ10 שניות ממילא. הוא ישדר בעוצמה דיי גבוהה וצמוד למיטה של פות"ש.

10 שניות יספיקו לניתוק השיחה של השכן ואחרי כמה ניתוקים, אני מניח שהוא יעבור לדבר במקום אחר מנק' ההנחה שמשהו דפוק בקליטה בחדר הזה.

הכרתי מישהו שהיה משתמש במשבש כזה בנסיעות ברכבת כשהיו פאקצות קולניות במיוחדות שדיברו בטלפון בקרון. עבד כמו קסם... לאחר שניים-שלושה ניתוקים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקצרה, עברתי להתגורר בדירה בה קיר חדר השינה שלי משותף עם חדר השינה של הדירה הצמודה, כל בוקר בשעה 06:00 אני מתעורר לקולות הפסטורליים של השכן בצד השני של הקיר שמשוחח שיחות טלפון ארוכות על ספיקר ואני שומע כל מילה, שלו ושל הצד השני.

לא יודע אם הקיר דק כמו נייר\ יש לי שמיעה של גיבור על או מה הבעיה אבל כל בוקר הוא מעיר אותי מחדש כשיש עוד מספר שעות שינה לפניי ואני מתחיל לרדת מהפסים.

בשיחה איתו מסתבר שהבחור לא 100% וגם לא 50%, לא היה מוכן לפתוח את הדלת, היה אגרסיבי ובגדול אמר - זבש"ך, על אף שהסברתי לו שאני שומע את שיחותיו האישיות ותודות לספיקר גם את הצד השני ושסך הכל אנחנו שכנים ואשמח ליחסים תקינים איתו הוא אמר שלא מעניין אותו ו"השיחות עוזרות לו להרדם".

ניסיתי לישון עם אטמי אוזניים וסבלתי, ניסיתי לפתוח חלון\דלת להקטנת ההד בחדר וזה לא הצליח.

מכיוון שאפסו תקוותי למצוא הגיון מעבר לקיר חשבתי להפוך את כל הקיר לקיר אקוסטי, כך שהרעש לא יעבור דרכו.

הדרישות הן שהבידוד יבטל כמעט לגמרי את רעש שיחות הטלפון מהצד השני.

שטח הקיר המדובר 10 מ"ר, מחיפוש מהיר מצאתי מספר בתי עסק שמתמחים בתחום בידוד הרעשים ובעלי חומרים מיוחדים להדבקה על הקיר בעלות של בין 200 ל280 ש"ח למטר + מע"מ כשלאחר ההדבקה יש לעשות קיר גבס כחיפוי בעלות נפרדת, מדובר בעלות כוללת של 7K~ ש"ח.

אופצייה שניה שהציעו לי היא פשוט לעשות קיר גבס סטנדרטי מפריד ולשים בינו ובין הקיר המקורי צמר סלעים עטוף\ מילוי צהוב של קיר גבס סטנדרטי, אולם להבנתי אפקט בידוד הרעש במקרה כזה יהיה קטן בהרבה, העלות של זה היא בערך 3.5K ש"ח.

יש לציין שהדירה בבעלות משפחתית כך שיש נכונות להשקיע מה שצריך על מנת לפתור את הבעיה.

אשמח לשמוע מכם הארות, מכירים מישהו מהתחום? לעשות קיר גבס וצמר סלעים בלבד? להכנס להוצאה על החומרים היעודיים? אולי בכלל משהו שלא חשבתי עליו?

תודה וערב שקט.

במקומות מסוימים בארץ היו מפעילים על אחד כזה DEW.

יש לשכן שלך מזל שאתה לא אטיופי.

Cadillac ATS Premium 2015

Citroën C5 Aircross Shine PK 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...