Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת מצתים (פלאגים) כשיש פער בין הקילומטראז' לשגרת הטיפולים

yair123123
שימו לב! השרשור הזה בן 1879 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

טויוטה אוריס בנזין 2013

בקרוב עלי לעשות טיפול 90.000 מאחר ותעבור שנה מאז הטיפול הקודם (שהיה טיפול 65.000)

הקילומטראז' הנוכחי הוא 62.000

לפי הוראות היצרן יש להחליף בפעם הראשונה במסגרת טיפול 90.000

שאלתי את מנהל העבודה במוסך טויוטה האם במקרה שלי יש להחליף, הוא ענה, שבשונה משאר הדברים שמתייחסים או לקילומטראז או לשנה שחלפה (מה שבא קודם), בזה אפשר לחכות ל. 90.000 בפועל.

ראיתי שישנם דיונים כאן, ויש דעות לכאן ולכאן, (ואם הנסיעה עירונית או בינעירונית) אולי זה תלוי בסוג הרכב.

האם זה רלוונטי גם במקרה שלי, או שאני יכול לסמוך בלב שקט על תגובתו של המוסכניק ולנסוע עוד כ -30.000 ק"מ?

ובאופן כללי, למה זה משמעותי? לצריכת הדלק? לשמירה על המנוע? ביצועי הרכב?

האם מרגישים משהו כשהמצתים כבר לא במיטבם?

תודה למגיבים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

עם טויוטה קורולה שברשותי החלפתי ב-105 אלף ק"מ מצתים (בעת הרכישה) והמצב היה סביר אני חושב שאין טעם להחליף עד שמגיעים קרוב לק"מ הנ"ל.

בפולסוואגן של המשפחה 2 מוסכים אמרו להחליף ב-60 אף על פי שאנחנו בטיפול 4 עם 36 אלף ק"מ ולפי המפרט אנחנו אמורים להחליף בטיפול 4.

לדעתי האישית אין טעם עד הק"מ הנדרש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דעתי יש הבדל(גם פסיכולוגי) בהחלפת הפלגים, לא צריך לעשות מזה סרט, גם אני החלפתי לפני הזמן, סט באיביי 200 שקלים לפלגים אירדיום הכי יקרים לרכב שלך, אפשר להחליף לבד זה פשוט צריך רק כלים מתאימים.

כולם לומדים,יש כאלה בדרך הקשה ויש כאלה בדרך הקלה, בסוף כולם מגיעים לאותה המסקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפלאגים אין חיי מדף, גם כשהם מורכבים.

אם הנסועה שלך מבחינת קילומטרים נמוכה אך מבחינת שעות מנוע הנסועה היא גבוהה יש לבדוק את הפלאגים.

פלאג עובד ומתבלה כל זמן שהרכב מונע.

עצם העובדה שלא נסעת הרבה קילומטרים לא מעיד על טיבם של הפלאגים כי אם את ה 6000 קילומטרים שעשית בשנה בנסיעה עירונית עשית ב 1000 שעות עבודת מנוע אז הבלאי של הפלאגים יותר גבוהה משל רכב שיעשה 20,000 בשנה בבין עירוני (אולי לא החישוב הכי מדויק אבל אני מקווה שהבנת את הרעיון).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דעתי יש הבדל(גם פסיכולוגי) בהחלפת הפלגים, לא צריך לעשות מזה סרט, גם אני החלפתי לפני הזמן, סט באיביי 200 שקלים לפלגים אירדיום הכי יקרים לרכב שלך, אפשר להחליף לבד זה פשוט צריך רק כלים מתאימים.

מצתים מקוריים של טויוטה עולים בערך 570 ש"ח, עוד לפני עבודה.

ואכן באיביי ראיתי כולל המשלוח בסביבות ה150-200 ש"ח.

השאלה אם יש לזה תועלת בהחלפה לפני 90.000 ק"מ או שזה באמת רק עניין פסיכולוגי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפלאגים אין חיי מדף, גם כשהם מורכבים.

אם הנסועה שלך מבחינת קילומטרים נמוכה אך מבחינת שעות מנוע הנסועה היא גבוהה יש לבדוק את הפלאגים.

פלאג עובד ומתבלה כל זמן שהרכב מונע.

עצם העובדה שלא נסעת הרבה קילומטרים לא מעיד על טיבם של הפלאגים כי אם את ה 6000 קילומטרים שעשית בשנה בנסיעה עירונית עשית ב 1000 שעות עבודת מנוע אז הבלאי של הפלאגים יותר גבוהה משל רכב שיעשה 20,000 בשנה בבין עירוני (אולי לא החישוב הכי מדויק אבל אני מקווה שהבנת את הרעיון).

תודה

אין לי תשובה ברורה לגבי שעות הנסיעה אם זה נקרא הרבה

כפי שכתבתי לעיל, מצתים מקוריים של טויוטה עולים באזור 500 ש"ח (עוד לפני עבודה). באיביי יותר זול.

השאלה מדוע את החישובים של שעות נסיעה, יצרן הרכב או המוסכים לא לקחו בחשבון?

כי על אף שההגיון עם דבריך, התשובה שקיבלתי היתה של שחור ולבן, שאפשר לחכות שהרכב יעשה 90.000.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם במוסך אמרו לך לחכות ל 90,000, למה להטיל בזה ספק?! (הרי האינטרס שלהם הוא שתחליף, לא להיפך).

יותר חשוב הוא שתזמין את המצתים מראש מאי.ביי (יוצא שליש מחיר!) ואז גם אם תחליף עכשיו, זה ממש לא נורא מבחינת עלות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לפרק פלאג בכל טיפול עד הקילומטרז' רק כדי להעיף מבט על הפלאגים ואם הכל תקין אז ממשיכים כרגיל.

בכל מקרה אין סיבה הגיוניות לקנות 4 פלאגים ב 500 ש"ח.

או שתמצא חנות חלפים בארץ שתספק לך במחיר הגיוני או שתזמין מחו"ל, יש לך מספיק זמן למצוא את האופציה הזולה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לפרק פלאג בכל טיפול עד הקילומטרז' רק כדי להעיף מבט על הפלאגים ואם הכל תקין אז ממשיכים כרגיל.

בכל מקרה אין סיבה הגיוניות לקנות 4 פלאגים ב 500 ש"ח.

או שתמצא חנות חלפים בארץ שתספק לך במחיר הגיוני או שתזמין מחו"ל, יש לך מספיק זמן למצוא את האופציה הזולה יותר.

תודה

גם בחנות חלפים המחיר לא רחוק מזה (למשל אבי חלפים), פער של כמה עשרות שקלים, כאשר מדובר במוצר מקורי.

באיביי אכן זה זול משמעותית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם המקוריים זה של denso.

לפי המק"ט של הפלאגים המקוריים ניתן למצוא את אותו הדבר בשליש מחיר. רק לא מסין ב 60₪ לסט, כי זה זיוף.

אכן, 150-200₪ למצתים מקוריים.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם צודקים

וכמובן שאם אקנה, אזמין מחו"ל

זה מקורי של דנסו, וכפי שכתבתי לעיל, בסביבות ה-150-200

הנה למשל (וכמובן לא מסין):

https://www.ebay.com/itm/4-four-x-TOYOTA-OEM-90919-01253-90919-01275-Spark-Plug-DENSO-3444-SC20HR-11/173006664021?epid=75219041&hash=item2848003155:g:SPMAAOSwAuZX64bO:rk:2:pf:0&vxp=mtr

או זה

https://www.ebay.com/itm/Set-of-4-New-Genuine-OEM-Denso-Toyota-Iridium-Spark-Plugs-90919-01275-SC16HR11/253320805971?hash=item3afb18be53:g:cpAAAOSwUlxaOXI0:rk:5:pf:0&vxp=mtr

עשיתי חיפוש גם לפי המק"ט (90919-01275), וגם לי מה שמןפיע בלוח תחזוקת הרכב (SC16HR11)

בעקרון כשמזמינים באיביי, אפשר לסמוך על זה בוודאות שזה מקורי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האחרון זה מק"ט חדש של אותם המצתים ( הוחלף לפני כמה חודשים ).

אלה מצתים שמתאימים לכמה דגמים אחרים של טויוטה ( ורסו, אוונסיס, ראב 4 ועוד ), ושני המוכרים האלה מארצות הברית נראים אמינים.

עריכה אחרונה על ידי vladclar

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האחרון זה מק"ט חדש של אותם המצתים ( הוחלף לפני כמה חודשים ).

אלה מצתים שמתאימים לכמה דגמים אחרים של טויוטה ( ורסו, אוונסיס, ראב 4 ועוד ), ושני המוכרים האלה מארצות הברית נראים אמינים.

הראשון נותן 2 מק"טים (אחד מהם הוא המק"ט שהשני נותן) ואין אופציה לבחור אחד מהם.

השני נותן מק"ט אחד

האם מדובר באותו מוצר עם שני מק"טים?

הראשון לא כותב שמדובר במוצר מקורי, אך לפי התמונות זה והמספרים זה מוצר מקורי, השני כן כותב

האם זה משנה?

לגבי המחיר, יש פער של 40 ש"ח לטובת הראשון.

תודה רבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, זה אותו המוצר.

תיכנס לתיאור המוצר אצל המוכר הראשון - הוא מסביר שם הכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1879 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...