Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איבוד מי קירור ביונדאי I30 2009

baSS4
שימו לב! השרשור הזה בן 1921 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב,

ביונדאי I30 2009

200,000 ק"מ

התחיל לפני כמה חודשים איבוד מים קבוע,

לאחרונה הגיע לליטר~ בשבוע.

המים נגמרים קודם כל במיכל עיבוי, ואחר כך ברדיאטור.

אין סימני נזילה.

אין מים בשמן\שמן במים.

פירקתי את המיכל עיבוי ויש חור בקצהו העליון שנראה שאמור להיות כך.

האם אמור להיות שם פקק\צינור משהו אחר?

יכול להיות שמשם נגרם איבוד מים כזה גדול?

מצורפת תמונה.

דרך אגב- הוחלף פקק חדש לרדיאטור עצמו בחשד לעייפות הקפיץ הפנימי.

בוצעה בדיקת מערכת קירור בלחץ ויצא תקין.

92207d8d-756b-4bd8-82ef-109adce5f3a2.jpg

Most people drive to work.

Others work to DRIVE

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שבורח משם ויכול להיות שלא. היכן בדיוק ממוקם החור ביחס למיפלס הנוזל? בכל מצב לא זכור לי ששם אמור להיות חור אז קודם כל טפל בזה ואז תעקוב. אם עדיין ממשיכה בריחה של נוזל תצטרך לבצע בדיקה בלחץ למערכת הקירור. תבדוק ששטיחי הנהג והנוסע לא רטובים כדי לשלול נזילה מהרדיאטור הפנימי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא זכור לי שיש חור במיכל העיבוי, אני אבדוק ברכב שלי ואעדכן.

כל שבוע ליטר זה הרבה, כמה פעמים כבר מילאת ליטר?

כבר 3-4 גלון

תחליף מיכל עיבוי, אין דבר כזה סתם חור במיכל (מן הסתם המים עולים ובורחים משם).

חור עגול ויפה, לחלוטין נראה מתוכנן ולא שבור או משהו כזה.

יכול להיות שבורח משם ויכול להיות שלא. היכן בדיוק ממוקם החור ביחס למיפלס הנוזל? בכל מצב לא זכור לי ששם אמור להיות חור אז קודם כל טפל בזה ואז תעקוב. אם עדיין ממשיכה בריחה של נוזל תצטרך לבצע בדיקה בלחץ למערכת הקירור. תבדוק ששטיחי הנהג והנוסע לא רטובים כדי לשלול נזילה מהרדיאטור הפנימי.

החור הזה נמצא בדופן המיכל שצמוד לדופן תא המנוע עליו המיכל מותקן. בחלק העליון ביותר. רחוק מאוד מקו המים.

בוצעה בדיקה בלחץ- תקין.

שטיחים לא רטובים.

לסתום את החור וזהו? לא צריך להיות שם נשם אולי?

בדגם הזה יש צינור אחד בלבד שמגיע מהרדיאטור למיכל. אין צינור חזרה.

ד"א הוחלף גם פקק רדיאטור.

Others work to DRIVE

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פקק רדיאטור- להחליף ללחץ מתאים בלבד (לא זוכר שם אם 0.9 או 1.1 והיה לי את הרכב עד לפני 9 חודשים...) ולא לשלול חשד לפלאנץ' מברזל שיושב מאחורי המנוע ,אני מצרף תמונה.

החלק הארור הזה כמעט גרם למותו של המנוע,לא היה שום רמז/סימן לנזילה עד שבכביש מהיר ביום בהיר אחוד וכמו במרפי קלאסי בכביש כמעט ללא שוליים הרכב התחמם בפתאומיות ובנס, הודות לזה שעצרתי על המיני שוליים מיידית זה נגמר "רק" בהחלפת החלק הזה.

מצד שני,בבדיקת לחץ,חוסר כזה חייבים לראות נזילה ואם אין,לאחר החלפת פקק רדיאטור ללחץ המתאים,המשך לעקוב- אם הרכב יפסיק לאבד נוזל אז זה היה הפקק ואם לא, יצטרכו לעשות שוב בדיקת לחץ יסודית.

IMG-20160904-WA0003.jpg

עריכה אחרונה על ידי colauti 9

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כך החור כניראה אמור להיות שם..זהו חור נשם. לגבי בדיקה בלחץ לא הגיוני שהיא תצא תקינה שאתה מעבד כמות כזו של נוזל קירור...פשוט לא הגיוני ומשהו שם בבדיקה לא ברור. איך נעשתה בדיקת הלחץ? משאבה ושעון יעודי? או שסתם דחםו אויר מקומפרסור? אם קיים קולר גיר בדקת שהבריחה היא לא לכיוון שמן הגיר? הרבה פעמים מה שקורה נוצרת נזילה במקום לא כל כך גלוי ובנקודה גבוהה יסית ומתחת לנזילה ישנו מיכלול חם מאוד שעליו יורד נוזל הקירור ומיתאדה לפני הגיעו לקרקע. בוא שתף אותנו מהיכן אתה שנכווין אותך לחוות דעת נוספת כי יש לי הרגשה שבבדיקה שנעשתה לך היה חסר מרכיב כלשהו!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כך החור כניראה אמור להיות שם..זהו חור נשם. לגבי בדיקה בלחץ לא הגיוני שהיא תצא תקינה שאתה מעבד כמות כזו של נוזל קירור...פשוט לא הגיוני ומשהו שם בבדיקה לא ברור. איך נעשתה בדיקת הלחץ? משאבה ושעון יעודי? או שסתם דחםו אויר מקומפרסור? אם קיים קולר גיר בדקת שהבריחה היא לא לכיוון שמן הגיר? הרבה פעמים מה שקורה נוצרת נזילה במקום לא כל כך גלוי ובנקודה גבוהה יסית ומתחת לנזילה ישנו מיכלול חם מאוד שעליו יורד נוזל הקירור ומיתאדה לפני הגיעו לקרקע. בוא שתף אותנו מהיכן אתה שנכווין אותך לחוות דעת נוספת כי יש לי הרגשה שבבדיקה שנעשתה לך היה חסר מרכיב כלשהו!

אני מבאר שבע. אם יש מישהו באמת אמין ומקצועי אני אשמח.

Others work to DRIVE

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוסך הסרן בבאר שבע היה מומלץ כאן בפורום - אם עדיין פעיל , גש אליו לבדיקה וטיפול בתקלה.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1921 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...