Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ייעוץ רכב לסטודנט

mike1995
שימו לב! השרשור הזה בן 1908 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי רציתי לקבל הצעה לרכב אני אתחיל ללמוד בעוד כחודש וחייב רכב הנסיעה שלי תהיה בחודש כ2200 ק"מ ככה שאני צריך רכב חסכוני מאוד ושיהיה אמין וזול לתחזוקה לא משנה לי ידני או אוטומט רק הצריכת דלק חשובה והתקציב עד 25 אלף במידת הצורך מוכן למתוח עוד קצת את התקציב.

המליצו לי על מספר רכבים מה הכי מומלץ לפי מה שרשמתי למעלה :

פיגו 107

פיגו 108

סיטרואן C1

טויוטא אייגו

סוזוקי אלטו

במידה ואתם ממליצים על רכב אחר כמובן שאני אשמח לשמוע בעקרון אני צריך רכב לפי מה שרשמתי תודה על העזרה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

C1 ואייגו ו107 הם אותו הרכב, וכנל בדור הבא שזהה ל108 , ובהן עדיף לבחור בגרסה הידנית (ה108 הידנית נמכרה עם מנוע 1.2 חזק יותר) .

אלטו אמינה וחסכונית בשני הגירים , אבל ספרטנית והכי פחות בטיחותית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הרכבים שהצגת מבצעים את העבודה באופן דומה (פחות או יותר).

אני ממליץ שתבצע כמה נסיעות מבחן על כמה אקזמפלרים ותחליט מי מהם הכי מדבר אליך.

אופציה נוספת שלא הצעת אך שווה בדיקה היא הסיאט מיי שמגיעה עם מנוע המפיק 75 כ"ס שזהו הספק נאה לקטגוריה, היא מעט ספרטנית אך מרווחת.

8) ידני זה הכי אחי 8)
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שכתבו לפני, הC1, 107 והאייגו זה אותו הרכב.

החזקתי עד לפני יומיים C1 מודל 2011, הרכב אמין בצורה יוצאת דופן וחסכוני מאוד (בדר"כ סביבות 17 ק"מ לליטר, כמובן תלוי באופי הנסיעה).

כאן סיכמתי בקצרה את ה5 וחצי שנים שהרכב היה אצלי:

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?667351-%D7%A1%D7%99%D7%9B%D7%95%D7%9D-5-%D7%95%D7%97%D7%A6%D7%99-%D7%A9%D7%A0%D7%99%D7%9D-%D7%95-120-000-%D7%A7-quot-%D7%9E-%D7%A2%D7%9D-%D7%A1%D7%99%D7%98%D7%A8%D7%95%D7%90%D7%9F-C1-%D7%9E%D7%95%D7%93%D7%9C-2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פחות משנה הדגם (מבין מה שהציעו לך), יותר חשוב למצוא רכב ספציפי שיהיה שמור ומתוחזק (ושלא נסע יותר מדי).

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה הולך לנסוע לא מעט.

הרכבים האלה מאד ספרטניים - תעשה עליהם סיבוב כמו שצריך.

אם אתה הולך על ה- 107 תלך על הגירסא הידנית בלבד.

אני רואה שיש בתקציב מיצובישי ספייסטאר שנת 2014, אולי זה עדיף לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמרתי את זה בשרשור אחר,

אני לא אתערב לך בשיקולים, אבל בתור סטודנט אני מכיר את החיים הסטודנטיאליים ואלו שני הסנטים שלי:

תעשה את החשבון אם באמת שווה לך לנסוע 2200 ק"מ ללימודים, זה לא מעט כסף, הרבה זמן בכביש, עייפות, להגיע יותר עייף ללימודים ולחזור כשאתה עייף, לא כדאי לדעתי גם בפן הזה וגם בנושא של העלויות, הרבה נסיעות, הרבה דלק יחסית, תשלום על חניות (שבחלק מהמקרים די מוגבלות בקרבתן של אוניברסיטאות או מכללות), אולי כלכלית עדיף לך לשכור דירה עם שותפים או לגור במעונות (אם יש).

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים עם הטיעונים שלך, אבל בכלל לא בטוח שלהחזיק רכב יותר זול מלשכור דירה לבד/שותפים. (הוצאות מזון, ארנונה, שכ"ד וכד'...)

כמה כבר רכב יעלה לו? (נוציא החוצה את הרכישה) 1500-2000 ש"ח בחודש ?

עריכה:

במחשבה שניה לא חשבתי על כך שיכולות להופיע תקלות לא עלינו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי, 1500-2000₪ בחודש, בלי בלת"מים ובלי עלויות חניה כנראה.

במקרה הטוב יזכה בחניה באוניברסיטה או במכללה, במקרה הרע יצטרך לשלם על חניה בעצמו.

אגב, זה די תלוי איפה הוא הולך ללמוד, אני לומד בבן גוריון, חבר מהלימודים שוכר דירה די קרובה לאוניברסיטה תמורת 850-900₪ לחודש, עם ארנונה ועלויות המחיה זה לא עובר 2000₪.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מאוד תלוי, ותלוי אם הוא באמת נוסע 2200 קמ רק לאוניברסיטה והביתה.

אני עשיתי לעצמי את החישוב הזה (17 קמ נסיעה לכיוון, מגיע 4 פעמים בשבוע, משלם חניה 9 שקל ליום או מסתדר לפעמים בחניה חינם, ומסיע טרמפיסטים בעלות סמלית), והגעתי למסקנה שאפילו לגור במעונות יצא יקר יותר בהרבה מהוצאות תחזוקה דלק וחניה. (הגעתי להוצאות של בקושי 300 שקל בחודש רק הנסיעות לפני תחזוקה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המקרה שלך שונה, גם אצלנו באוניברסיטה נראה לי שזה המחיר של החניה ליום למי שלא זכה בהגרלה. (520₪ ואתה חונה כל השנה באחת החניות באוניברסיטה)

אבל אצלנו גם יש אפשרות לחנות רחוק ולא לשלם על החניה. (אם לא אכפת לך ללכת 10-15 דקות, תלוי איפה אתה לומד)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1908 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...