Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלות? השקה ונהיגה ראשונה: יונדאי i30N

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 1751 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

baget תודה על השיתוף.

יש פער עצום בין הרגישות בדיוני הפורום על 10K לפה או לשם במכונית כמו ה N - לבין השפעת הפרש כזה על כמות המכירות שלה.

קשה לי מאוד מאוד להאמין שמבין רוכשי GTI אוטומאטית (DSG) יש רבים אשר היו רוכשים N ידנית, גם ב 20K פחות.

במחיר הנוכחי ה N היא יותר פתרון למי שהמחיר או העיצוב של הטייפ R מהווים עבורו בעיה. זה השוק שלה, בעיני. וכעת עם המחיר הנוכחי היא התמקמה סביר.

מסכים לגמרי. עדכון קטן לגבי התמחור - מדובר בהנחה על הרכבים שנמצאים במלאי (2 או 3) והם רוצים להעיף אותם. לא מדובר במחיר להזמנה במשלוחים העתידיים (אם יהיו בכלל). הקושי של יונדאי הוא גם בעובדה שקונה פוטנציאלי רואה לא רק את טייפ אר כמתחרה, אלה גם 308GTI שהיום בקלות אפשר להשיג ב 160 אלף בת שנה בערך (לפני המיקוח).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 239
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אבל אתה יודע, אין לזה סוף, אתה יכול כל פעם לתת עוד אקסטרה בשביל עוד קפיצת מדרגה (בהנחה שה N היא אכן קפיצה שכזו) אבל בשלב מסויים עושים סטופ, גם בקרב לקוחות הסגמנט הזה שהם אומנם אנשים יותר מבוססים מהממוצע אבל לא ברמה שהאקסטרה כסף לא משחק תפקיד בבחירה אחרת הם היו גם מוסיפים עוד 100 פלוס וקופצים באמת כמה רמות קדימה עם איזו במוו M...

בקיצור הנקודה היא שהם אנשים שמרוויחים לא רע אבל כן יש להם הקצבה לדבר הזה ועוד כמה אלפים טובים כן יכולים לשבור אותם במיוחד כשאנחנו מדברים פה על יונדאי לעומת גולף (שמתלחתכילה גם במחירים זהים הרוב ינטה לגולף), לא עוד אקסטרה קטן כדי לקפוץ לבמוו שאז אולי בעיניהם זה יהיה שווה את המאמץ ואת החור הגדול יותר בארנק.

אני לא מצליח להבין איך אתה מפרש את זה שאמרתי "משלמים קצת יותר" כ"כסף לא משחק תפקיד".

אני בכוונה אמרתי קצת, ואמרתי את זה כמה פעמים, כדי להדגיש שאני מדבר על קצת. כמה קצת? אני מאמין שהפרש של 10K במכירה אחרי שלוש שנים לא ישחק תפקיד, אבל 30K כן.

זה שהרוב יקנה את הגולף אין שום ספק בכלל. אף אחד לא יכול להתקרב ל-Mass Market appeal של הגולף בקטגוריה הזאת. הם לא הלקוחות של היונדאי, לכן אני בכלל לא חושב שנכון לעשות את ההשוואה הזאת ראש בראש. ההשוואה צריכה להיות מול הסיוויק, ה-308, ובמידה מסוימת כאופציה ידנית ללאון ולמגאן אם וכאשר מישהו יועיל בטובו להתחיל למכור אותה. הגולף רכה, שקטה ונעימה מדי, ולא מתנהגת מספיק (לפחות בגרסה שלפני הפרפומנס. כשאנהג על הפרפורמנס אוכל לחוות דעה לגביה) כדי להישקל ברצינות ע"י אנשים שהתנהגות נמצאת גבוה בסדר העדיפויות שלהם.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוזר בי.

ביקרתי באולם התצוגה להתרשם מה N.

אין ספק שזו מכונית שהשורה התחתונה שלה אמורה להשפט לפי היכולות שלה בתנועה.

עפ"י המון חוו"ד זרות מדובר במכונה מבטיחה מאוד.

וכאן הטעות של היבואן, אין מכונית לנסיעת מבחן, מה שמשאיר את תחושת הרושם לאולם התצוגה.

מבחוץ היא בסדר גמור בעיני.

לעומת זאת בפנים מאכזבת. (*)

נסיעת מבחן מוצלחת הייתה יכולה להכניס למאזן את כל הפרמטרים ולתת לעניין האינטריור משקל קטן.

אבל במצב הנוכחי כשרוכש פוטנציאלי עוזב את האולם עם טעם רע...זה לא יעזור למכירות.

מניח שמעט המתעניינים בשלב זה ישימו על כף המאזניים מחיר מול רושם ויגיעו למסקנה שכדאי לחפש במקום אחר.

חבל...

(*) הציפיות שלי סבירות ולא פלצניות. מכונת נהיגה לא חייבת ליפסטיק או נוצות. הייתי יכול לחיות עם האינטריור הזה. אבל כאשר זה הדבר היחיד שאפשר להתמקד בו, הוא נקודה חלשה.

עריכה אחרונה על ידי מיץ פטל
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוויה לא ממש טובה עם היבואן...

התקשרתי לתאם נסיעת מבחן, אמרו שיחזור אלי הציג הרלוונטי שמטפל ב N, לא חזר.

התקשרתי שוב, עוד פעם אמרו שיחזור אלי הנציג. לא חזר.

השאלה אם יש רכב לנסיעת מבחן או לא לא מעניינת, כאשר אני מתעניין ברכב חדש אני מצפה לרמה בסיסית של שירותיות, בטח במחיר הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני ממתין לחזרה של נציג, גם אם אין רכב מבחן, אפשר להתקשר ולהודיע אולי אפילו להכניס לרשימת המתנה.

קליאו ספורט 03' 2.0, לוגמת 98 - נמכרה :'(

מגאן 07' 1.5, לוגמת סולר - נמכרה :'(

Say hello to 2015 Megane RS CUP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני ממתין לחזרה של נציג, גם אם אין רכב מבחן, אפשר להתקשר ולהודיע אולי אפילו להכניס לרשימת המתנה.

לגמרי ! הם מוכרים טוסטוסונים בלי הפסקה אז השאר לא מעניין וזה ממש לא תקין .

:fadein:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התמחור ההזוי והתעלמות מהלקוחות רק מחזק את שנאמר כאן בעבר, היצרן הכריח את היבואן לנסות להכניס את ה- N לשוק הישראלי (לא בהכרח כי סופרים אותנו אלא בעקבות גלובליזציה), וזה רק מפריע ליבואן.

Finger's gonna kill me.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

כשצריך לבקר אני מבקר וכשצריך לפרגן אני מפרגן.

מאז הפוסט שלי בפורום נציג של היבואן שגולש יצר איתי קשר, בדק ברשימות ואמר לי שאני בין הבודדים שנפל בין הכיסאות ולא הצליחו להשיג אותו.

מאותו הרגע היחס השתפר מאוד ועלה בקנה אחד עם מה שאני מצפה מיבואן שמוכר רכב בסכום כזה.

חלק מהזמן הרכב היה אצל כתבים וחלק גדול מהזמן הייתי בחול ולא התאפשר לי, בכל מקרה, היום בבוקר לקחתי את הרכב לנסיעת מבחן קצרה בבית אריה (היום מכל הימים :-()

אעשה את רוב ההשוואה מול הגולף פרפורמנס וה 308GTI שעליהן נהגתי מספיק בשביל להשוות.

זו ממש לא ביקורת רכב, ברור לי שאי אפשר להכיר רכב בשעה. בסה"כ שני הסנט שלי.

נתחיל במה שעלה פה הכי הרבה - איכות פנים.

נכנסתי לרכב בציפייה לקבל משהו בסגנון פיאט פנדה. המציאות רחוקה מזה מאוד. סבבה, זו לא S-CLASS, אבל המצב בפנים לגמרי מספיק טוב בשביל המחיר הזה. המון משטחים רכים, הגה רך ונעים [ושמן, כמו רכבי M של BMW].

הנדסת האנוש ברכב לא פחות ממעולה. אפשר להגדיר הכל. וכשאני אומר הכל - אני מתכוון לזה. הכל. אישית מאוד אהבתי את זה. הייתי אומר שמבחינה טכנלוגית הייתי מעדיף את ה N מאשר הגולף, ואת הגולף מ-א-ו-ד אהבתי. במידה וה N היתה אוט' היתה מגיעה עם בקרת שיוט אדפטיבית וסוגרת את הפינה לחלוטין, אבל זה לא המצב.

אני באמת לא חושב שאני יכול להדגיש את זה מספיק. המסך המרכזי ברכב פשוט מציג ארגזים על גבי ארגזים של מידע. נותן אפשרות לאינסוף קסטומיזציה ברכב. ככה זה צריך להיות בכל רכב בכל סגמנט לדעתי. לא רק ברכב ספורטיבי.

הרכב די נוח, לא הרגשתי בעיתיות בנושא גם בכבישים משובשים. המושבים סבבה, קצת מעודדים הזעה. משמעותית פחות טובים מהפיג'ו ואפילו מהגולף [המושבים של הפיג'ו לדעתי הכי טובים בהפרש מכל דבר אחר בקטגוריה]. הם גם לא מספיק אוחזים לדעתי, אבל ממש לא דיל בריקר. סה"כ מושבים סבבה אבל יש מקום לשיפור. הם גם חשמליים ומתחממים, שזה אחלה.

נגיע לעיקר.

בגדול - נהנתי לנהוג ברכב. האגזוז מצוין, המון בקפיירים וסה"כ חוויה ווקאלית מאוד מוצלחת.

ה Auto-revmatching קצת צולע אבל מקסימום אפשר לכבות אותו [חוץ מפעם אחת שהוא היה מאוד מדויק הרגשתי שלבד אני עושה את זה יותר טוב - אבל כמו שכתבתי - אפשר להגדיר לו את ההתנהגות בצורה מדויקת לכל אחד משלושת המצבים], ואני מניח שאפשר להביא אותו לשלמות מהר מאוד.

הקלאטצ' קצר מדי ונראה לי שיהיה לא כל כך נוח ביום יום, אבל צריך לבדוק את זה במבחן ארוך יותר.

אחיזה מצוינת, לא כל כך הצלחתי לשחק עם הרכב יותר מדי [כביש ציבורי, רטוב ולא מוכר] בהשוואה לפיג'ו שנהגתי במסלול ולגולף שנהגתי בה אלפי ק"מ, אז קשה לי לחוות דעה בנושא.

לא הרגשתי באדי רול כמעט בכלל.

בנושא הזה יש אינסוף כתבות רכב של אנשים שמבינים הרבה יותר ממני, אז לא חושב שאני יכול לחדש יותר מדי.

סה"כ היונדאי נותנת הרבה הרבה יותר מבחינה טכנולוגית מהפיג'ו. הרבה יותר מאובזרת. כרכב נהיגה נטו הייתי לוקח את הפיג'ו גם אם הרכבים היו עולים אותו דבר, אז בטח שכאשר מדובר ב 40K הפרש (ולמחרת מתקין אגזוז אפטר-מרקט של רמוס בעלות של בערך 10K). צריך לזכור שהאגזוז ביונדאי דרסטית טוב יותר ויש שזה יהיה משמעותי מאוד עבורם [כמוני].

הבחירה קשה מאוד, אישית לא יודע איזה מהרכבים הייתי בוחר.

בכל מקרה, התרשמתי מאוד לטובה ואני יכול להגיד בפה מלא שהיונדאי נותנת אחלה תמורה ל 40K הפרש שנדרשים פה.

במדינה מתוקנת הרכבים היו נמכרים פחות או יותר באותו מחיר... אבל אנחנו בישראל.

עריכה אחרונה על ידי Morningstar
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי מהמר שעסקאות יסגרו ב 230 עבור קונה רציני, אני לא מבסס את זה על שום דבר אבל, סתם ההרגשה שלי מטון השיחה כאשר היא עברה לנושא של מחיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד כמה דברים ששוכחים לגבי המחיר של ה 308 (וכמו שאמרתי כבר כמה פעמים, אני פאנבוי גדול של פיג'ו) הם ירידת ערך לא הגיונית ועלות טיפולים גבוהה מאוד (מצתים כל טיפול, ברקסים במחיר של i10 בערך וכד'). מנגד מגיעים מחירי ביטוח מגוחכים (לדוגמה קיבלתי הצעה 2900 למקיף, אני בן 26).

אין לי מושג איך ה N תרד בערכה, אין לי מושג מה עלויות הטיפולים - כי הרכב חדש מדי.

אבל אלו כמה דברים שחשוב לזכור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצד שני כמו שאמרת מחירי הטיפולים של היונדאי הם גם סוג של נעלם, קשה לי להאמין שעם הפרש המחיר הגבוה בין 2 הרכבים פלוס מחירי הביטוח המצויינים שהציעו לך על הפיג׳ו שהיונדאי תהיה זולה יותר גם לאורך זמן אלא אם כן היא תגלה אמינות יוצאת דופן לעומת הפיג׳ו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה נעלם? פשוט הולכים למוסך יונדאי ומבקשים הצעת מחיר לטיפול.

אני מאמין שגם סוכן המכירות יכול להציג/לברר את עלות הטיפולים לפני הרכישה.

קליאו ספורט 03' 2.0, לוגמת 98 - נמכרה :'(

מגאן 07' 1.5, לוגמת סולר - נמכרה :'(

Say hello to 2015 Megane RS CUP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד כמה דברים ששוכחים לגבי המחיר של ה 308 (וכמו שאמרתי כבר כמה פעמים, אני פאנבוי גדול של פיג'ו) הם ירידת ערך לא הגיונית ועלות טיפולים גבוהה מאוד (מצתים כל טיפול, ברקסים במחיר של i10 בערך וכד').

יש סיבה לכך שצריך להחליף מצתים בכל טיפול,או באופן כללי לעלויות הטיפולים השערוריתיים (ברור שהמחירים בארץ לרוב הזויים) ?

האם הטיפולים ועלויות למשל בגולף GTI שונים מהותית ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1751 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...