Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלות? השקה ונהיגה ראשונה: יונדאי i30N

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 1773 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עדכון לגבי הקופרה (שבכתבה בוואלה נכתב שהיא לא רלוונטית כי אין מלאי ואי אפשר להזמין) - נפתחה היום להזמנות.

230900 לדגם הרגיל (קופר), תוספת 25K לחבילת פרפורמנס (בעיקר מערכת בלימה משודרגת של ברמבו 4 בוכנות, חצאית וג'אנט של קופרה R). יש מלאי בארץ כבר.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 239
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לא נהגתי על ה I30N על גולף כן יצא לי לנהוג, וההרגשה בגולף זה יותר כמו PS4, הכל מאוד מחושב, גם אם תעשה משהו לא נכון הרכב יבטל אותך ויעשה מה שהוא חושב לנכון.

מסקירות על הI30N הרכב מתנהג הרבה יותר כיפי מוואגיות.

לראיה כשהייתי במוטור סיטי הגיע בחור שפעם ראשונה עלה למסלול עם קופרה, ועשה זמן יפה אין מה להגיד, השאלה כמה זה לזכותו? הרי גם אם יכנס לפניה לא נכון הרכב יתקן אותו. הרכבים של וואג הם Ego boosters , אבל פחות מלמדים את הנהג נהיגה טכנית נכונה וגם בגלל התערבות המחשב מורידים מהכיף.

אתה נותן למכוניות האלה יותר מדי קרדיט. כן, יש להן מעטפת ביצועים ענקית והן נטולות תחושות ופידבק, אבל משם ועד ל"יבטל אותך ויעשה מה שהוא חושב לנכון"? זה לא רציני. הרכב לא יסובב את ההגה, לא ילחץ על הגז ולא על הבלמים, הוא לא יעזור לך לגעת באייפקס, ולא יבלום במקומך אם פספסת את נקודת הבלימה. הוא כן יחתוך לך את הכוח אם תרד חזק מדי על הגז ביציאה מפניה אבל בסופו של דבר הנהג עדיין אחראי ל-99.5% ממה שהאוטו עושה.

אבל, אתה כמובן מוזמן ללכת ולקנות לך יונדאי N, במקום ב- 10% פחות ממחיר המקבילות, כמו ביתר העולם, ב- 10% יותר... :-)

תסלח לי, אבל הנחרצות של האמירה הזאת חורה לי. "10% פחות"? "ביתר העולם"? יש לך נתונים שתומכים באמירה הזאת? שמראים שבהשוואת spec for spec היונדאי זולה יותר "ביתר העולם"? כי קפצתי לאתרים הגרמניים של פיג'ו, פולקסווגן, סיאט, הונדה ויונדאי ומצאתי שהיונדאי אמנם מתחילה ב-33 אלף אירו, אבל הסיאט מתחילה ב-37 וחצי, וההונדה זולה יותר מהסיאט (והכי יקרה בארץ), הפיג'ו והגולף נמכרות באותו מחיר ושתיהן זולות יותר מהלאון. עכשיו זה טוב ויפה ובאמת מראה שהמחיר ההתחלתי של היונדאי זול יותר, אבל אז נכנסים לקונפיגורטור ומגלים שהדברים שכלולים במחיר בישראל מעלים את המחיר ב-3000 אירו נוספים, מה שעושה אותה יקרה יותר מהגולף, וזולה ב-400 אירו מהפיג'ו.

ההשוואה של מחירים לא יכולה להתבצע על סמך מחיר התחלתי בחו"ל אלא צריכה להביא בחשבון פרטי אבזור שמגיעים או לא מגיעים לארץ. על אחת כמה וכמה במקרים של הבדלים כל כך קטנים כמו במקרה שלנו (פחות מ-4000 אירו בין הרכב הזול ביותר ליקר ביותר). כל השוואה שלא לוקחת את הדברים האלה בחשבון היא חובבנית במקרה הטוב ופשוט עיוות של המציאות בהסתכלות יותר מפוכחת. רוצה להשוות מחירים בארץ, בשמחה, אבל אם אתה משווה מחירים בארץ למחירים בחו"ל תעשה את זה כמו שצריך.

קפצתי לבדוק וכמו שנאמר פה גרסאת הביצועים של ה I30N יותר זולה ב UK מה 308GTI. כן.

מעניין איך בישראל היא יקרה יותר ב 20% :?

ראה תשובתי לבר72.

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ל

למה שבמבחני נהיגה ביוטיוב לא יקחו את ה N החזקה היותר?

כבר בשרשור פה פורסמו שני סרטונים שבחנו את העניין, באחד מהם אותם נהגים התחלפו ברכבים ועדיין הפיג׳ו ניצחה הרבה בזכות זה שבעלת משקל קל יותר, גם במבחן תאוצה קלאסי היא מהירה יותר (לא משמעותית אבל ״על הנייר״ כן)

בוא נאמר את האמת וזה שעל הנייר אין ממש הצדקה לפער הזה במחיר, רכב מעולה ע״פ רוב הרשמים והביקורות שבהחלט מסתכל למתחרות בעיניים ומתעלה עליהן בחלק מהפרמטרים (ובחלק אחר נופל מהן) אבל לא כזה ששובר את הקטגוריה ומצדיק מחיר שכזה כמו שמנסים למצב אותו בארץ.

למה? לא יודע, עובדה שבחלק מהמבחנים בחנו את גרסת 250 כ"ס.

לדוגמה במבחן השוואתי של carwow בזינוק מעמידה I30 היתה מהירה יותר ובהאצה בתנועה ה- 308 גברה.

גם לדעתי ה- 308 מהווה כיום את החבילה המשתלמת ביותר, לבטח עבור מי שמחפש גיר ידני.

קשה לי לומר אם יש הצדקה כי לא נהגתי בשתיהן.

באופן אבסולוטי, המחיר שלה יקר ממרבית המתחרות.

קרדיט ל- misterb על התמונה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון לגבי הקופרה (שבכתבה בוואלה נכתב שהיא לא רלוונטית כי אין מלאי ואי אפשר להזמין) - נפתחה היום להזמנות.

230900 לדגם הרגיל (קופר), תוספת 25K לחבילת פרפורמנס (בעיקר מערכת בלימה משודרגת של ברמבו 4 בוכנות, חצאית וג'אנט של קופרה R). יש מלאי בארץ כבר.

מעניין מאד.

האם ההספק זהה בשתי הגרסאות?

והאם רשימת האבזור זהה?

מתאר לעצמי שעם קצת מיקוח ניתן להוציא את חבילת הפרפורמנס במחיר של הדגם הרגיל ואז זו לא עסקה רעה.

Seat leon Cupra MK3 FL 2011 - sold

Seat leon Cupra 280 - sold

Golf GTI Performance - sold

Awaiting on new car :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין הבדל באבזור ובהספק.

ההבדלים זה מה שכתבתי - בלבד.

אגב הקוקפיט הדיגיטלי בקופרה כולל מפות ניווט מובנות שאין בגולף (זה לא וייז, משהו ייחודי של סיאט). לא יודע כמה זה טוב או חלופה לוייז, אבל נחמד.

לא מאמין שבשלב זה של המכירות יהיו הנחות כאלה מופלגות, יש גם כמות מוגבלת של הגירסאות המיוחדות (יש גם חבילת קארבון ב6900 ובאקטים ב10000). או קארבון או פרפורמנס - אין גם וגם באותו רכב.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה נותן למכוניות האלה יותר מדי קרדיט. כן, יש להן מעטפת ביצועים ענקית והן נטולות תחושות ופידבק, אבל משם ועד ל"יבטל אותך ויעשה מה שהוא חושב לנכון"? זה לא רציני. הרכב לא יסובב את ההגה, לא ילחץ על הגז ולא על הבלמים, הוא לא יעזור לך לגעת באייפקס, ולא יבלום במקומך אם פספסת את נקודת הבלימה. הוא כן יחתוך לך את הכוח אם תרד חזק מדי על הגז ביציאה מפניה אבל בסופו של דבר הנהג עדיין אחראי ל-99.5% ממה שהאוטו עושה.

אולי הגזמתי עם התיאור אבל לי אישית מאוד מפריע התערבות של לחתוך כוח או להפעיל תיקון של ESP בזמן שאני מבצע את התיקון בעצמי (בפועל זה רק גורע). ואני מדבר רק על נהיגה במסלול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1.

באופן אישי לא אקנה אותה (או כל אחת ממתחרותיה, למעט המגאן RS זצ"ל) כי אני מלא הערכה למה שהיא עושה ואיך שהיא עושה את זה, אבל היא לא הסגנון שלי במכוניות.

אני התייחסתי בעיקר לתמחור. אבל אנחנו חיים במדינה קטנה ויבואנים בה מעט. אוליגופולים זו בעיה.

ואעביר אליך את שאלת ה- 70K: מי שרוצה רכב ספורטיבי ידני. יש לו 308 ב- 180. למה שיוסיף 70K (!!) בשביל היונדאי? זה מוצדק לדעתך? 40% הבדל?

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני התייחסתי בעיקר לתמחור. אבל אנחנו חיים במדינה קטנה ויבואנים בה מעט. אוליגופולים זו בעיה.

ואעביר אליך את שאלת ה- 70K: מי שרוצה רכב ספורטיבי ידני. יש לו 308 ב- 180. למה שיוסיף 70K (!!) בשביל היונדאי? זה מוצדק לדעתך? 40% הבדל?

אתה שואל מי טובה יותר או אם הפער מוצדק?

אלו שתי שאלות שהתשובה אליהן לא בהכרח זהה, אבל נגזרת זו מזו.

אוכל לענות לך בביטחון מוחלט, ודאי, בדוק ואמיתי בפרסום המבחן ההשוואתי שנבצע בין שתי אלו לבין האחרות.

יקירתי, לפני שאת מדברת סרה באלפא שלי, בואי נזכור שגם לך יש כמה ימים בחודש שאת דולפת ומושבתת.

טל שביט (1955-2011), האיש הטוב והנפלא שרכב היישר אל גן העדן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חסיד גדול מאוד של ה 308 (בלשון המעטה) אבל ההשוואה שלך לא פיירית.

אם עושים השוואה - משווים מחירון למחירון, המחירון של ה 308 הוא 200K מה שיוצר 40K הפרש (שהם 20%).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק "אוקטן גבוה" , אבל ליצרן ישנה אחריות והוא איננו יודע אם אתה נהג טוב שיודע לתקן.

אני גם חושב שההנאה פוחתת במידה ניכרת.

היצרן צריך שלא תסכן אחרים. מה לעשות?

הזדמן לי לנהוג לאחרונה בדגם של ספורטיבית שאין לה חוץ מ ABS שום בקרות...אין בקרת משיכה,

המנוע לא מפסיק את פעולתו בסיבוב במקום לתת מצערת מסוכנת ולהעיף אחוריים בורוטאליות לצד...הבנת בקיצר.

זה לא אומר שזה יותר טוב, אפילו מסוכן יותר לטעמי האישי (מכוניות של פעם,לך תבין).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם יודעים במקרה מה התייחסות היבואן לרכבים שיעלו על מסלול?

הייתה כתבה לפני מספר חודשים לגבי כך שרכבים ספורטיבים רבים יאבדו מהאחריות שלהם אם יגלו שהם היו על מסלול. גם אם לא בהכרח זה המצב בפועל, אלו היו התגובות הרשמיות של היבואניות. מה קורה עם היונדאי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם יודעים במקרה מה התייחסות היבואן לרכבים שיעלו על מסלול?

הייתה כתבה לפני מספר חודשים לגבי כך שרכבים ספורטיבים רבים יאבדו מהאחריות שלהם אם יגלו שהם היו על מסלול. גם אם לא בהכרח זה המצב בפועל, אלו היו התגובות הרשמיות של היבואניות. מה קורה עם היונדאי?

יונדאי עולמית הכריזה שאחראיות נשמרת גם על המסלול, מה יקבע יבואן מקומי - לך תדע. חבר שלי הצליח להוציא מלובינסקי מכתב התחייבות לגבי 308GTI שמתחייב לשמור על אחראיות גם אם רכב עולה על המסלול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך הם אמורים לדעת שהרכב היה במסלול? ואם אני נוהג בכביש כמו במסלול? סעיף הזוי, שלא יכול לבוא לידי ביטוי במציאות (לא בטוח שגם יכול להתקבל בבית משפט).

Finger's gonna kill me.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יונדאי עולמית הכריזה שאחראיות נשמרת גם על המסלול, מה יקבע יבואן מקומי - לך תדע. חבר שלי הצליח להוציא מלובינסקי מכתב התחייבות לגבי 308GTI שמתחייב לשמור על אחראיות גם אם רכב עולה על המסלול.

אני בספק שצריך מכתב התחייבות שכזה.

לובינסקי שותפים חזקים בכל הספורט המוטורי בארץ, הם מזמינים לקוחות לנהיגת מסלול על ה 308 ועוד ועוד.

זה היבואן האחרון שיעשה לך בעיות על נהיגה במסלול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1773 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...