Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פוסט פריקה על מחיר ביטוח מקיף כאשר *יש* תביעות

yair.arad
שימו לב! השרשור הזה בן 1923 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אני מעלה פוסט פריקה בעקבות קבלת פרמיית הביטוח השנתית עבור האיביזה.

זה פוסט פריקה, אין לו מוסר השכל מבחינתי והאמת גם אין לי כל כך מה לעשות.

במאי 2017 במהלך תמרון חנייה במגרש עפר גדול פגעה אישתי קלות עם האיביזה ברכב מסוג יונדאי i30 שנסע מאחוריה. הפגיעה הייתה כה קלה שלרכב שלנו לא נגרם נזק ואין כל סימן ולו הקטן ביותר בפגוש האחורי. ברכב הנפגע היה סימן קטן מאוד באיזור הכנף האחורית ימנית. אישתי צילמה את האיזור ברכב שנפגע ואולם עקב הפגיעה המינורית לא ניתן כלל להבחין בנזק בתמונה. שני הצדדים נפרדו בידידות תוך החלפת פרטים וכל אחד המשיך את חייו (כך לפחות חשבתי....)

אני 'ילד טוב ירושלים'. ממש !!! פניתי מיוזמתי לחברת הביטוח שלי , דיווחתי על האירוע ומלאתי טופס ובו כל הפרטים שהיו ברשותי. הדגשתי שממש לא קרה כלום אבל אם יש איזשהו עניין עם הצד השני שיפנו אלי ונתקדם משם.

כשלושה חודשים לאחר התאונה, קיבלתי פנייה לתשלום נזק בסך 4444 ₪ (1600 ₪ תיקון, 400 ₪ שמאי, 2144 ירידת ערך, 300 ₪ רכב חלופי)

אף אחד לא יצר איתי קשר לפני שהרכב תוקן. פשוט תבעו אותי. הרכב הנפגע היה רכב ליסינג.

יחד עם דרישת התשלום קיבלתי גם מספר תמונות של האיזור שתוקן.

כיוון שהיה פער ברור בין גודל הנזק שתוקן ומיקומו לבין הנזק שתואר ואף צולם על ידי אישתי החלטתי לבדוק מה יהיה מיקום פגיעת פגוש אחורי של סיאט איביזה בכנף אחור ימין של יונדאי i30 זהה לזו שנפגעה.

לשם כך הצבתי את הסיאט שלי בניצב ליונדאי i30 זהה לזו שנפגעה כך שפגוש הסיאט נמצא במרחק מינימלי לכנף היונדאי. ניתן היה לראות בברור בתמונות וכן במדידות שעשיתי כי פגוש הסיאט פוגע ביונדאי בנקודה שונה משמעותית מזו שתוקנה על ידי המוסך.

המסקנה שלי מהמדידות והתמונות היא שהנהג החזיר את רכב הליסינג בתום התקופה עם מכה באיזור קרוב לאיזור שנפגע מהאיביזה ו'הפיל' את התאונה ה'אחרת' עלינו.

התאונה הזאת הפכה לעניין עקרוני עבורי. פשוט עצבן אותי לשלם סכום כזה עבור כלום.

ביקשתי מחברת הביטוח שלי לדחות את התביעה ומאז אני מחכה למשפט.

בינואר 2018 קיבלתי הצעה לחידוש ביטוח מקיף לאיביזה (שני נהגים נקובים בשם מעל גיל 40, תאונה אחת בסטטוס 'פתוח' ) – 3900 ₪ במקום 2700 ₪ שנה לפני כן. הקפיצה במחיר הייתה בגלל התביעה הפתוחה שמחכה למשפט.

אוגוסט 2018, פנייה שמאלה לא זהירה ורגע של חוסר תשומת לב והאיביזה פוגעת בגלגל האחורי של איסוזו טרופר. אין וויכוח מי אשם – אני פניתי שמאלה בלי להבחין באיסוזו.

לאיביזה נשבר הפנס, התעקם מכסה המנוע, הפגוש ניזוק וגם 12 חלקי פלסטיק שונים שמחזיקים אותו במקום. הופעל הביטוח ולאחר יום עבודה אחד במוסך הוחלפו כל החלקים והרכב חזר לנסוע.

לא נעים אבל בשביל זה יש ביטוח.

דרך אגב, לאיסוזו נפל כנפון הפלסטיק מעל הגלגל. זהו !

בינואר 2019 קיבלתי באופן לא מפתיע שוב הצעה לחידוש הפוליסה (2 נהגים מעל גיל 40, שתי תאונות בשנתיים....) – 5100 ₪ עבור ביטוח מקיף !!!

סוכנת הביטוח הסבירה שהסטטוס של 'שתי תאונות בשנתיים' מאוד בעייתי מבחינת חברות הביטוח.

במקביל ביקשתי הצעה מוובי תוך פירוט שתי התאונות וקיבלתי הצעה על סך 7000 ₪ עבור מקיף בלבד.

יש לי שני נהגים צעירים בבית, הם *לא* נוהגים באיביזה עקב התוספת המופרעת שנדרשה ממני בעבר. בתמימותי שאלתי את הסוכנת כמה יעלה להוסיף אותם לפוליסה החדשה. (משום מה חשבתי שאם אני משלם כל כך הרבה אולי אפשר לכלול גם נהגים חדשים באותו הסכום)

תשובת הסוכנת שלי הייתה - מעל 13,000 ₪ עבור פוליסת מקיף שכוללת נהג חדש וצעיר בפוליסה

התשובה מסוכנות הביטוח שלמה אליה הגעתי דרך וובי הייתה – 15,000 ₪ עבור ביטוח מקיף לנהג חדש/צעיר עבור סיאט איביזה 2016 כאשר יש עבר ביטוחי של שתי תאונות בשנתיים

דרך אגב, הילדים נוהגים באופן יומיומי ברכב ישן נוסף שיש לנו עם ביטוח חובה + ג'.

זהו, אני אניח את זה פה.

המסקנה היחידה שיש לי – סעו בזהירות ואל תעשו תאונות !

יאיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברות השכרה/ליסינג/צי רכב למינהם הם הכי רמאים. גם אם רכב ליסינג יפגע לך ברכב וישבית לך אותו הם ללא בושה יתבעו אותך בטענה שאתה אשם ויסחטו ממך הוצאות שקר למינהם כמו ה300 שח על הרכב חלופי (אפשר לחשוב שחברות ליסינג חסר להם רכב חלופי ב99 אחוז מהזמן). טוב שלא דרשו גם תשלום על פסיכולוג עקב עוגמת נפש. בוא נודה על האמת שתיקוני צבע/פח קטנים עולה להם גרושים במיוחד שיש להם את כל מוסכי "ההשבחה".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, לי היתה תאונה אחת מלפני 3 שנים עם המאזדה (אישתי פגעה באוטובוס חונה) עלות התיקון היתה קרוב ל 13,000 ש"ח והכל הלך על תיקון פחחות (למזלי לא היה פגיעה בשילדה). כל שנה הביטח ניסה להעלות את הביטוח מקיף וכל שנה התוכחתי איתם והורדתי את ההצעה שלהם בצורה דרסטית, הערכה שלי ששלמתי כ 500-600 ש"ח יותר מהמחיר הרגיל לשנה. אני באמת לא יודע מה קורה עם יש שני תאונות אבל ללא ספק תברר בכמה וכמה סוכני ביטוח וכנראה שתימצא מחיר יותר טוב.

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בזמנו אשתי פגעה עם הפולו שהיתה לנו במזדה 3 עתיקה וחבוטה

את האוטו שלנו תיקנתי ב800₪ כולל פנס קדמי וכנף

הנזק למזדה היה נראה מינורי בהרבה, אבל התביעה שהוגשה לביטוח צד ג' שלי יתה על למעלה מ6,000₪

בתחילה חשבתי להתנגד לסכום אבל הבנתי שלא יצא לי מזה כלום כי בכל מקרה גם אם אפחית בחצי את ההשתתפות העצמית אשלם

מצד שני צריך איכשהו לעצור את שיטת מצליח הזאת. חוץ מאת המוסכים היא דופקת את כולם בשרשרת

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכנסתי עם גטס של חברה שלי בספורטאז' של אלבר שנדחף מולי ובלם בפתאומיות.

הגלגלים ננעלו והחלקתי קצת לתוך הטמבטון שלו.

חזית של גטס בזמן בלימה מול תחת של ספורטאז' בזמן בלימה.

האף יורד התחת עולה.

בסופו של דבר החליפו שם טמבון אחורי ודלת אחורית ועוד פלסטיקים ומחזירי אור.

עלות תיקון 16000 שקל.

קידודים לרכבי VAG בחינם ולכולם!

http://www.obd.co.il

:x-mas:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם,

אני מעלה פוסט פריקה בעקבות קבלת פרמיית הביטוח השנתית עבור האיביזה.

זה פוסט פריקה, אין לו מוסר השכל מבחינתי והאמת גם אין לי כל כך מה לעשות.

המסקנה היחידה שיש לי – סעו בזהירות ואל תעשו תאונות !

יאיר

הרכב הקודם שנסעתי עליו, היה רשום על שם אימי ורכשנו רכב חדש (יד2) מסוג סקודה.

ברכב הקודם היו 2 תאונות, אחת שאני ביצעתי ואחת שאחי ביצע, תוך שנתיים.

על הסקודה רצו ביטוח מאימי על סך 12K!!, כי היא נהגת מועדת לפורענות.

נתעלם מהעובדה שאימא שלי היא נהגת הכי זהירה בעולם, מעולם קיבלה אפילו לא דוח חניה והיא מאותת אפילו שיוצאת מהחניה בבית.

בגלל המחיר המטורף, רשמנו את הרכב על שמי אך אליה וקוץ בה, ב-3 שנים האחרונות, לא היה רכב רשום על שמי.

אני בעל ניסיון עשיר בנהיגה, עבדתי בתור נהג משאית, עבדתי בתור נהג חלוקת דואר, נהגתי בארץ ובחו"ל על מגוון רכבים, 20 שנה רשיון, לא עזר שום דבר, בעיני הביטוח 3 שנים אחרונות לא היה רכב על שמי.

לכן אני מגדיר את זה במילים שלי, הביטוח התייחס אלי כנהג חדש לכל דבר וגבה ממני עלות ביטוח של 8.5K

למה כל כך יקר?.

כי מסתבר שמעבר לעובדה שאני הייתי "נהג חדש", אז הסקודה עצמה נחשבת ע"י הביטוח לרכב בעל אחוז גנבה גבוה.

ניסיתי להסביר לכל מוקד שלא מדובר בסקודה יטי, מדובר בסקודה אוקטביה, שלי יטי והיא לא בעשירייה ואפילו לא בתוך 20 הרכבים הגניבים, לא עזר.

מבחינתם, יש סמל סקודה זה שווה רכב בעל אחוזי גניבה, מה שאומר שאם תיקח אופניים ותשים סמל של סקודה עליהן, הן גניבות.

היום אני משלם בערך 3.5-4K ביטוח על הרכב, מקיף + חובה ועדיין מחייבים אותי לאיתוראן save לרכב שהוא בן 7.

פרנקופיל מושבע!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1923 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...