Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סקודה יטי - חוות דעת

dolypooh
שימו לב! השרשור הזה בן 1921 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים,

אני מתעניין בנוגע לסקודה יטי ורציתי לשאול מספר שאלות

- מלבד הבעיות שיש בגיר DSG, האם ישנן עוד? האם הבעיות הללו חלות גם על מודלים של 2015 וצפונה?

- האם הגיר טיפטרוניק נחשב לאמין יותר?

- האם יש שינויי בצורה? ניסיתי להסתכל בגוגל ואני מבין שייתכן משנת 2014 (כולל) אבל אני כלל לא בטוח.

אשמח לתובנות, ואם יש למישהו ניסיון ממשי עם הרכב אז גם אשמח לקבל פידבק כללי על הרכב.

תודה לכולם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראה כאן:

מסכמים - שלוש שנים עם סקודה ייטי

https://r.tapatalk.com/shareLink?share_fid=28771&share_tid=630184&url=https%3A%2F%2Fwww%2Ecarsforum%2Eco%2Eil%2Fvb%2Fshowthread%2Ephp%3Ft%3D630184&share_type=t

ובשרשור הרלוונטי. החזקתי בייטי כמעט 5 שנים - מכוניות משפחתית מעולה ומוצלחת.

שלי הייתה ידנית.

לאבי יש כזאת עם DSG בת כ-3 ללא בעיות.

לגבי ה-DSG, בלאי של מצמדים הוא לא תקלה אלא מאפיין של גיר שבבסיסו הוא גיר רגיל מבוקר מחשב.

עם תוואי נסיעת כולל זחילות מרובות, אז זה צפוי לקצר את אורך החיים של המצמדים.

הגיר הזה הוא בפועל אחד הגירים הכי נפוצים בארץ ועל כן יש לא מעט סדנאות לשיפוץ גירים שהתמחו בתיקון שלו.

לגבי שאלתך על גיר טיפטרוניק (גיר פלאנטרי סטנדרטי), הייטי לא שווקה איתו מעולם.

עריכה אחרונה על ידי menir1

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

תודה על הקישור.

מהי כוונתך שהייטי לא שווקה עם גיר טיפטרוניק מעולם? אני רואה כאלו רכבים ביד 2, אלו רכבים שהבעלים החליף להם את הגיר?

אם תוכל לפרט בבקשה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למוכרים ביד 2 כנראה אין מושג מה זה DSG אז הם פשוט בחרו באופציה של גיר: טיפטרוניק. זה לא אומר כלום באמת. הייטי באה רק עם DSG.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מקרה אין דבר כזה גיר טיפטרוניק. טיפטרוניק זה פשוט האופציה "להעביר הילוכים" ידנית בגיר אוטומטי. יד 2 צריכים להוריד את האופציה הזו משם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש יטי דיזל מזה 7.5 שנים - אין תלונות.

לגבי הגיר (שבגירסת הבנזין הוא קצת שונה) אני מכיר אנשים שנוסעים כבר 6 שנים יותר לי בעיות, ואחרים שנאלצו להחליף כבר פעמיים מח גיר. ההבדל נעוץ כנראה באופי השימוש. אם אופי השימוש הוא עירוני בעיקרו - הבלאי גבוה יותר.

בכל מקה אם יש תקלות בגיר, והרכב מחוץ לאחריות מומלץ לגשת לסדנה מתמחה לתיקון ולא למוסך מורשה צ'מפיון - ההבדל בעלות התיקון יכול להגיע לפי 3 ויותר.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על המשוב.

ראיתי בסקירות (קישור שלמעלה) שהחלפת משאבת מים (כולל עבודה) מגיעה ל 2500 שח וכאלו שדיווחו אפילו על 4000 ש"ח.

אני מסיק מזה שחלק מהחלפים מאוד עדינים ויקרים. מה אתם עושים? מזמינים מחו"ל ומשלמים רק על שעת עבודה? או אולי יש איזה שהוא מוסך מומחה עם מחירים סבירים?

אולי בגלל כדאי לשקול את קיה סול? אמינות ומחיר התחזוקה מאוד חשובים לי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עלות המשאבה המקורית לא זולה כי יש לה מעגל קירור כפול (מצנן הביניים וקירור המנוע) - למיטב ידיעתי החלפת עולה כ-₪2500.

קיה סול, היא גם מכונית מאד מוצלחת. יש לה מנוע אטמוספרי עם גיר אוטומטי פלאנטרי עם 6 מהירויות (הדגם האחרון). לייטי תאוצות ביניים יותר טובות לאור מומנט חזק יותר שהזמין בסל"ד נמוך וגיר מאד מהיר שיודע לנצל עד תום את נתוני המנוע. איכות הנסיעה של הייטי טובה יותר אף היא אך הפער לא גדול והסול טובה מאד. מאידך הספסל האחורי של הסוף מעט יותר מרווח.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1921 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...