Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיאט 500 מנוע 1.4 או 0.9 105 כ"ס

Fiat_500
שימו לב! השרשור הזה בן 1912 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בוקר

מעוניין לקנות פיאט 500 ידנית בלבד.

הנסעיות הם בעיקר לבד עבודה ובית כ 20 ק"מ ליום הנסיעה בנתיבי איילון בעיקר, בבוקר הכביש פנוי בחזור פקקים.

ההתלבטות בין שני המנועים:

מנוע 1.4 האמין שלהן שמפיק 100 כ"ס שנת 2013

והשני 0.9 טווין אייר עם 105 כ"ס 2 צלינדר שנת 2015

שני הרכבים עולים בסביבות אותו המחיר 5K +-

האם העדיף החדשה ביותר(2015) אבל הפחות מומלץ או לרדת בשנה (2013) אבל המנוע האמין והמומלץ

מה הכיוון המומלץ לקנייה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קח בחשבון ששאר הרכיבים ברכב הישן יותר עלולים להיות בלויים או מיועדים להחלפה וכדומה.

כמה ק"מ עברו שני הדגמים?

הייתי מעדיף ק"מ נמוך יותר וכמובן מתועדים בטיפולים שוטפים, כמו כן משהו לידע אישי - כמדומני שמנועי המולטיאייר רגישים יותר ואמינים פחות מהרגיל, חכה לעוד תשובות בנוגע לזה.

לי היתה 1.4 רובוטית (לצערי) ומבחינת אמינות המנוע - ללא דופי (כל השאר לא משהו, הרובוט התקלקל אחרי 4 שנים על הכביש, רדיאטור רגיש ביותר לנוזלים לא מקוריים מבית פיאט - שים לב לזה!)

** בדוק נזילות מכיוון הרדיאטור ומיכל הנוזל קירור שלו זה משהו שראיתי שקורה בהרבה 500 **

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הק"מ כמעט דומה.

הפיאט 1.4 2013 עברה כ 25,000 ( יד 2)

הפיאט 0.9 2015 עברה כ 25,000 (יד 2) ויש אחת נוספת בלוח שעברה כ 50,000 (יד ראשונה).

כמובן שאבדוק טיפולים ותאונות.

האם ידוע צריכת דלק לשני הדגמים?

הרכב הקיים צורך כ 11.5-12 באותו תנאי נסיעה האם הפיאט תהיה יותר חסכונית או יותר זללנית?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קח בחשבון ששאר הרכיבים ברכב הישן יותר עלולים להיות בלויים או מיועדים להחלפה וכדומה.

בוא נכנס לפרופורציות- 2013 לא רכב חדש אבל אין בלאי הסטרי מי ישמע. אם המנוע של הרכב השני פחות אמין לא כדאי לקנות את הרכב גם אם יהיה חדש יותר בשנתיים.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קולאוטי - בולמים קפיצים ושאר ירקות, רדיאטור לפעמים (תלוי איך טופל), הדשבורד בצד הנוסע שתמיד מתנפח ודורש החלפה (עולה כמה אלפים אם לא מכוסה באחריות או רצון טוב של היבואן), פנסים שמצהיבים בשמש, גומיות יבשות.. חסר? הרכב אמנם יפה ונחמד אבל לאחר אחזקה של שנתיים וחצי עם אחת כזו, כל הדברים האלו קרו.

במיוחד הגומי המשולש ליד המראות שנוטה להסדק ולהשבר / להתפורר, שים לב גם לזה FIAT_500.

סביר להניח שהרכבים עדיין עם צמיגים מקוריים, ולאור השנתונים ייתכן שסדוקים או יבשים, רביעיית צמיגים לרכב הזה עלו לי בזמנו 1400 ש"ח למותג יפני (טויו)..

כמובן שלא אמרתי לפסול הכל, צריך לקחת את הרכב לבדיקה מקיפה, מצד שני הרכב עבר רק 25000 והפתרון שנמסר מסמל"ת לגבי רכבים עם טווין אייר זה טיפול מקדים כל 10,000 ק"מ או שנה, ולא כל 30,000 כמו שהיצרן האופטימי פרסם כשהרכב יצא למכירה.

הרכבים האלו דיי חסכונים בדלק, סביבות ה 15 ק"מ לליטר משולב בנסיעה רגועה שזה מה שהיה אצלי ב 1.4, אומרים שה 0.9 אמורה להיות יותר חסכונית אבל בפועל ראיתי שמדווחים שפחות בקצת, לא קריטי.

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנסיעה בפיאט תהיה יותר חסכונית (אך לא בהרבה) והמלצתי היא חד משמעית לטובת ה-1.4. (יש לי חבר שהיתה לו אחת עם מנוע 0.9 והוא לא הפסיק לקלל)

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי את ה0.9 והוא מאוד מאוד כיפי לנהיגה. לא נהגתי ב1400 אבל יהיה לה קשה להתחרות בזה.

אמין בדברים הגדולים, לא נשבר המנוע ולא צריך לנטוש את האוטו בצד הדרך, אבל כן צריך לשים לב לנוזל קירור ולטפל כל 10 אלף. שלי שבר גם את החיבור למיכל מים וגם את החיבור לטרמוסטט, וגם את הצינור יניקה של הטורבו. בקיצור המנוע רוצה להשתחרר לחופשי מכל הצינורות שלו :) הכל היה פשוט וזול יחסית, בגלל שמדי פעם אני מסתכל ולא נתתי למנוע למות בלי נוזל קירור.

עושה 1 ל9 כי זה כיף מדי. בכביש מהיר על 90-100 אפשר לעשות מעל 1 ל20 ממש בקלילות.

הא ושכחתי להוסיף שהאוטו שלי מ2012, והדשבורד מקורי, הגיע אלי בן שנתיים עם כרית אוויר טיפה טיפה בולטת וככה זה נשאר כי אני פשוט שם מגן שמש. ורק עכשיו כשהאוטו בן 7 מתחילים סדקים כמעט בלתי נראים במשולשים הידועים לשמצה של החלונות הקדמיים. כנראה עוד איזה שנה שנתיים ככה יהיה צריך להחליף את ה2 פלסטיקים המטופשים האלו.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי liorwohl

Citroen C1 2017 ידנית (ליום יום) | Fiat Punto Cabrio 60s 1995 (לא ברור למה 😅)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה שאתה עדיין עם הרכב, אני זוכר שקנינו ממש בזמן דומה (אני את ה 1.4 בזמנו). רכב מאוד כיפי ונוח לנהיגה לעומת הנוכחית (צמיג בחתך 35 אין מה לעשות).

הדשבורד אצלי היה נפוח כשקניתי את הרכב ב 2014, שנתון 2010, היתה בקושי 3.8 שנים בכביש - גם לגבי המשולשי פלסטיק בפינות שהתפוררו. אני רואה חדשות כאלו לאחר שנה עם "בלון" בצד.. משום מה באברת' זה מחזיק קצת יותר, מעניין למה.

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה שאתה עדיין עם הרכב, אני זוכר שקנינו ממש בזמן דומה (אני את ה 1.4 בזמנו). רכב מאוד כיפי ונוח לנהיגה לעומת הנוכחית (צמיג בחתך 35 אין מה לעשות).

הדשבורד אצלי היה נפוח כשקניתי את הרכב ב 2014, שנתון 2010, היתה בקושי 3.8 שנים בכביש - גם לגבי המשולשי פלסטיק בפינות שהתפוררו. אני רואה חדשות כאלו לאחר שנה עם "בלון" בצד.. משום מה באברת' זה מחזיק קצת יותר, מעניין למה.

האוטו עדיין כמו חדש כמעט, יותר גדול ממנו אני לא רוצה, יותר יפה עדיין אין, יותר חזק מזה יכניס אותי לכלא, אז עדיין איתו וכנראה אשאר עוד לא מעט :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Citroen C1 2017 ידנית (ליום יום) | Fiat Punto Cabrio 60s 1995 (לא ברור למה 😅)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1912 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...