Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קורולה 2007 - קוד תקלה P0741

shmuel3058
שימו לב! השרשור הזה בן 1887 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

יש לי טויוטה קורולה 2007, ודולקת נורת ציק אנגין, ובבדיקת מחשב קוד התקלה הוא PO741, שמדבר על משהו שקשור לגיר.

דיברתי עם מכון גירים והוא אמר שצריך שיפוץ גיר.

הנקודה שהאוטו נוסע מצויין ולא מרגישים כלום, השאלה אם זה דבר שצריך לטפל בו? ואם יש עניין להחליף שמן ופילטר שמן גיר, אם זה יכול לעזור?

תודה לכולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש בתחתית העמוד שני שרשורים דומים,אתה מוזמן לקרוא בהרחבה.

אקצר ואומר שזה קוד תקלה הקשור בממיר מומנט של ההילוכים.

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?503010-%D7%A7%D7%95%D7%93-%D7%AA%D7%A7%D7%9C%D7%94-%D7%91%D7%92%D7%99%D7%A8-%D7%A7%D7%95%D7%A8%D7%95%D7%9C%D7%94-2007 כאן בסוף השרשור פרסם חבר פורום שיש תוסף שפותר את הבעיה.

נכון ? לא יודע אבל אולי שווה לשלם כמה עשרות ש"ח או להמר על החלפת שמן גיר סינתטי מלא בלבד+פילטר ולא להיגרר לפחות כרגע ככל הניתן לשיפוץ ממיר מומנט שמשמעותו בעצם שיפוץ גיר קומפלט.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלך גיר בקורולה, זה באמת מעניין.

נשמע מאוד אמין, מי זה המכון גירים תכתוב.

האם החלפת אי פעם שמן בגיר? כמה הרכב גמע ומה המקוריות?

כולם לומדים,יש כאלה בדרך הקשה ויש כאלה בדרך הקלה, בסוף כולם מגיעים לאותה המסקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קובי גירים בירושלים. ודיברתי עם עוד מכון במרכז גם הוא אמר לי כך.

בתכלס' באמת השם שאמין של הקורולה לא תואם את המציאות, לפחות לא ביחס למחיר שמשלמים עליו שזה פי 1.5/2 מרכבים אחרים כמו ניסאן וכדו'.

היה לי קורולה 2004 עם 140000 ק"מ! שהלך המנוע, והתברר שזה חמלה של הקורולה שנהיה בוצה במנוע. ועכשיו עם התקלה הזאת מתברר שזו עוד מחלה של הקורולה עם הגיר, ויש עוד כמה פאשלות קטנות כמו ריפוד גג שנופל שאין בניסן אלמרה למשל, שעולה חצי מחיר מטויוטה קורולה.

לא משנה, מה שלא ברור לי זה אם כדאי לנסות ולהחליף שמן ופילטר. הבנתי שלא כל השמן יוצא כשפותחים למטה את הקארטר. ולא מצאתי מישהו שכתב בוודאות שהחלפה פתרה את הבעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סובארו לויאל יקר, דנו בזה בהרחבה וספי חבר הפורום מומחה לגירים טיפל בכמה מקרים כאלו..

וכן זה קרה כן בקורולה שעשתה "רק" 110,000 קמ- עניין של מזל או תקלה סדרתית קשה לדעת אבל אלו העובדות..

בתחתית העמוד יש שני שרשורים נוספים מעניינים דומים ואתה מוזמן לקרוא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלך גיר בקורולה, זה באמת מעניין.

נשמע מאוד אמין, מי זה המכון גירים תכתוב.

האם החלפת אי פעם שמן בגיר? כמה הרכב גמע ומה המקוריות?

לא בפעם הראשונה בפורום שיש תקלות עם הגירים של הקורולות מהמודלים האלה,אל תתפלא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגיר הרובוטי פגע בערך ובשוק של הקורולה הרובוטית,לעצם העניין,אתה עדיין נשאר עם רכב מקולקל שדורש תיקון מאד יקר,וברוב המקרים אתה נשאר ללא רכב חלופי ימים שלמים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבל שאתה לא קורא לעומק תגובות- שים לב,שבאחד השרשורים פותח הנושא ציין בסופו שתוסף פתר את הבעיה- כמה כבר יעלה תוסף כזה ? 100-150 הגזמתי .. כן זה שווה בדיקה וגם אם לא עבד,אין לך יותר מידי מה להפסיד- אם לא הוחלף שמן ב 3-4 שנים האחרונות אפשר להתחיל להחלפה שלו ואם מסנן הגיר חיצוני הייתי מחליף גם אותו- טיפול ששיכול לעלות כמה מאות ש"ח,לא בטוח שיפתור את הבעיה אבל,שיפוץ גיר לא יעלה פחות מ 4-4.5 K .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכונאי אחד אמר לי שהחלפת שמן גיר אם זה לא עקבי יכול לעשות דווקא נזק. ברכב שלי לא החליפו אף פעם, יכול להיות שהחלפת שמן תגרום נזק? זה נשמע הפוך מההיגיון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ברור לי אישית אם הלך לך מנוע ב 2004, למה קנית את אותו המותג ב 2007 ?

בכל אופן, הייתי מחליף שמן גיר ושם תוסף ייעודי, בהחלפה אחת לא יוצא כל השמן ולכן, הייתי עושה זאת בכמה שלבים (כל שבוע מחליף שמן ככה בכמה סיבובים, עד שלמעשה בסופו של התהליך, ה"רוב" הישן מוחלף.

אפשר לעשות כן לבד מבלי לפתוח את הקרטר, פשוט להחליף כמה פעמים, להוציא שמן, למדוד כמה יצא, וככה למלא בחזרה, שמן גיר דלקול סינטטי מלא.

יש פה סיכון מכיוון שאף פעם לא החלפתה, אבל הייתי הולך על זה בכל זאת.

לשיקולך.

נ.ב. היה לי שנת 2003 ואח"כ 2007, ללא בעיות מנוע/גיר, הגג צנח וב 700 שקלים חזר למצבו המקורי החדש, מה שכן, הייתי מקפיד בטיפול כל 10 אלף להחליף גם שמן גיר החלפה אחת (סיפור של עוד 100 שקלים), מסמן וי ועובר הלאה.

כולם לומדים,יש כאלה בדרך הקשה ויש כאלה בדרך הקלה, בסוף כולם מגיעים לאותה המסקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

subaru_loyale

קודם כל תודה רבה על הרצון לעזור.

ואולי באמת תסביר לי פעם אחת למה אם לא החלפתי שמן גיר בעבר זה יכול להזיק? כי זה נראה לי הפוך מההיגיון , איך יכול להיות ששמן חדש יהיה פחות טוב לאוטו משמן ישן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היתה לי עד לפני חצי שניה קורולה 2003 ,עשיתי לה החלפה מלאה של שמן גיר וזאת לאחר שלא הוחלף לה השמן מעולם

הגיר הרגיש הרבה יותר חלק אחרי ההחלפה ונסע מעולה גם שנה אחר כך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלפה מלאה לגיר שלא הוחלף שמן הרבה זמן זה סיכון אבל החלפה חלקית+ תוסף ואם אפשר גם את מסנן הגיר (אם חיצוני) לא יזיקו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1887 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...