Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סוורלים ברכב חדש

שימו לב! השרשור הזה בן 1806 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שבוע טוב אנשים,

רכשתי רכב חדש לפני כמה ימים ושמתי לב שיש קצת שריטות כאלה (סוורלים מה שנקרא) האם זה בסדר שרכב שיצא מהחברה צריך להיות ככה? אין הרבה אבל עדיין זה קיים בצורה יחסית עדינה

(קצת מבאס)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נובע משטיפה מהירה לאחר הובלה ואחסנה הרכב שמלא בלחות ים, בתוספת חולות - לפני מכירה.

השטיפה מתבצעת באופן לא מקצועי וכלים לא ראויים ( מנהרות, או מטליות לא נקיות/ ניקוי מעל גרגרי חול שעדיין על פני הרכב וכד')

ביצוע פוליש עדין/פיניש יחזיר את המצב לקדמותו. יש כאלו שמתעקשים שהחברה תבצע את טיפול הדיטיילינג. (אצלם זה "פוליש וקס" מהיר לא מקצועי)

אישית מעדיף לעשות את התהליך לבד. גם אם לא הייתי מבין בתחום, הייתי משלם עוד כמה גרושים ( סכום זניח למחיר הרכב) ונותן את הרכב לבעל מקצוע -ועל הדרך עושה אוטם צבע/ציפוי איכותי לשמר את הרכב לתקופה מסוימת. (בשילוב תחזוקה שוטפת)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובה המפורטת!

על איזה אוטם צבע או ציפוי אתה ממליץ אשמח לעזרה בנושא.

והאם כדאי לחכות קצת עם הפוליש עד שאולי יהיה קצת יותר סוורלים מעכשיו אני מאמין שגם אם אני ישמור יהיו עוד קצת

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי ממליץ לך על אוטם צבע של מנזרנה Menzerna Power Lock, אוטם מעולה ודי קל לשימוש, מחזיק לי בערך 3-4 חודשים, אתה מיישם אותו באמצעות פד בתנועות אופקיות וישרות, ומורח על כל משטח (כל משטח עם ציפוי לקה - חלונות, פח, ג'אנטים) ונותן לו להיקשר למשטח בערך בין 20-30 דק' ומנגב. אם אתה רוצה אתה יכול ליישם 2 שכבות של החומר, כאשר יש מינימום 3 שעות בין שכבה לשכבה על מנת שהאפקט ישמר לאורך זמן רב יותר.

כמובן שאתה מבצע את היישום אחרי שטיפה טובה של הרכב ועדיפות לשמפו ללא ווקס או שמקנה הגנה כלשהי על מנת שהאוטם יוכל להיקשר בצורה טובה יותר למשטח.

Peugeot 206 XS 2008 1.6 Manual

Peugeot 207 2008 Sport 1.6 Manual

Seat Ibiza 2010 Sport 1.6 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי ממליץ לך על אוטם צבע של מנזרנה Menzerna Power Lock, אוטם מעולה ודי קל לשימוש, מחזיק לי בערך 3-4 חודשים, אתה מיישם אותו באמצעות פד בתנועות אופקיות וישרות, ומורח על כל משטח (כל משטח עם ציפוי לקה - חלונות, פח, ג'אנטים) ונותן לו להיקשר למשטח בערך בין 20-30 דק' ומנגב. אם אתה רוצה אתה יכול ליישם 2 שכבות של החומר, כאשר יש מינימום 3 שעות בין שכבה לשכבה על מנת שהאפקט ישמר לאורך זמן רב יותר.

כמובן שאתה מבצע את היישום אחרי שטיפה טובה של הרכב ועדיפות לשמפו ללא ווקס או שמקנה הגנה כלשהי על מנת שהאוטם יוכל להיקשר בצורה טובה יותר למשטח.

תודה על האינפורמציה. האם ישנה אופציה לעשות זאת ללא מכונה חשמלית?

אני חושש מנזק אפשרי שאגרום (חוסר ידע - יש לי סווירלים שיצרתי בעצמי בשימוש בפלסטלינה בינונית שכנראה עבדתי לא עדין מספיק) וגם רכישה כספית שלא בטוח כמה אנצל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, אפשרי לעשות פוליש באופן ידני. פשוט צריך לעשות כמה מעברים שבסופם להוריד לחץ מהיד

כדי ליצור משטח חלק עד כמה שאפשר.

לגבי פלסטלינה, צריך להחליק מעל הצבע בלי לחץ, לא באופן מעגלי. בנוסף להשתמש בהרבה חומר מחליק

במידה ועובדים עם כפפה - אפשר עם דלי מהול בסבון. (הרבה סבון + טבילה חוזרת כל הזמן שיהיה רטוב)

Menzerna אכן אוטם מצוין וקל ליישום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובה המפורטת!

על איזה אוטם צבע או ציפוי אתה ממליץ אשמח לעזרה בנושא.

והאם כדאי לחכות קצת עם הפוליש עד שאולי יהיה קצת יותר סוורלים מעכשיו אני מאמין שגם אם אני ישמור יהיו עוד קצת

תודה!

יש מבחר של אוטמי צבע. כאמור Menzerna בחירה טובה. אם אתה מחפש אוטם צבע מהיר בתרסיס לחיים קלים?

לך על Scholl NEO פולימרי ברמה טובה. או CarPro Reload מוצר מצוין.

לגבי ציפויים, זה עולם בפני עצמו שמצריך הכנה מיטבית כולל כמה שלבי פוליש. היישום שלו לא מיועד למתחילים

כי אין אפשרות לתקן ( לא כמו אוטם צבע) לכן לא ממליץ לך לנסות לבד. אם כן תרצה? נסה את MASTER SEALANT POLISH ANGEL

קרא כאן על סדר פעולה שכתבתי בפירוט.

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?663701-%D7%A1%D7%93%D7%A8-%D7%A4%D7%A2%D7%95%D7%9C%D7%95%D7%AA-%D7%91%D7%99%D7%99%D7%A9%D7%95%D7%9D-%D7%A4%D7%95%D7%9C%D7%99%D7%A9-%D7%95%D7%90%D7%95%D7%98%D7%9D-%D7%A6%D7%91%D7%A2&highlight=%D7%90%D7%95%D7%98%D7%9D+%D7%A6%D7%91%D7%A2

האם לחכות? זה כבר שיקול אישי של כל אחד. לפני כמה ימים מישהו פגע ברכב בטמבון ממש באופן זניח

יש אחרים שנוהגים על רכבים חדשים עם טמבונים חצי שוברים וזה לא מזיז להם. הלכתי לצבעי ועשיתי תיקון מקומי (200 ש"ח)

רק כי זה הפריע לי.

ככה שהשיקול שלך לחכות, לא רלוונטי למי שחובב דיטיילינג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

אהלן חברים

יש לי רכב כמעט חדש בן שנה

יש עליו הרבה סווירלים ושריטות קלות (ככל הנראה מטעות שלי שהייתי מנקה חודשים ניקוי יבש מטלית רטובה + יבשה)

אני רוצה להעלים את הסווירלים ושריטות קלות שיש על הרכב ולפי מה שידוע לי בעזרת פוליש ניתן לבצע את זה.

השאלה האם מומלץ לעשות פוליש לרכב בן שנה או יש דרך אחרת ללא פוליש מכיוון שמוריד שכבה מן הצבע?

מתכנן לעשות פוליש בעצמי באופן ידני ללא מכונה. אם אני עושה את זה באופן ידני יכול להיווצר נזק לצבע?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1806 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...