Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תרומת גופה למדע - כמה שאלות

vadim6385
שימו לב! השרשור הזה בן 1921 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• אחראי פורום
האמת שבטכניון לא הפסיקו עם הדיסקציות ולהפך יש הרבה יותר תלמידים וצריך הרבה יותר גופות בכללי בארץ. לדעתי זה אחד השלבים החשובים בלימודי רפואה. לא רק מהפן האנטומי, ניתן ללמוד הרבה דברים מניתוחי גופות שלא נמצאים בסילבוס.

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

המידע שלי אמנם מיד שלישית אבל טרי מאוד.

ולגבי חשיבות הגופה, אני כלל לא מקל בה ראש, אבל יש היום מדמים ובובות (וגם חזירים) שהם מתוחכמים פי כמה מפעם והם בהחלט מייתרים חלק מהצורך.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה זלצר. זו דיסגרפיה של הסיניפון שלי. בבקשה תקן לדיסקציה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב ידעתי יהודים לא יכולים לתרום את גופתם למדע. לכן מייבאים גופות של גויים מחו"ל.

לא עדיף שתחתום על כרטיס תרומת איברים? אני חתמתי לפני עשור בערך.

אחרי מותי יכולים לקחת ממני את כל האיברים ואת השאריות לזרוק בבור בדיונה. באמת לא משנה לי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יהודים יכולים לתרום את גופתם למדע.

אולי לא אכפת לך מה יקרה לשאריות, אבל בבוא היום יפילו את זה על האנשים הכי קרובים לך - אשה, ילדים, אחים, אחיות. הם יצטרכו להחליט בשבילך, ולזרוק את השאריות לאיזה בור בחצר של הבית זאת עדיין לא אפשרות קבילה בישראל. אם אתה רוצה להקל עליהם, תסביר להם בדיוק מה לעשות איתך ועדיף שגם תשאיר להם כסף למילוי הבקשה.

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום עדיין משתמשים בגופות.

עוד לא נתקלתי באחת מיובאת.

אני משער שאפשר להשתמש גם בגופות שלא מתו מוות טבעי: מוח לנוירואנטומיה למשל, עצמות וכן הלאה.

תנאים בסיסיים באונ' ת"א: צריך להיות בן 50, ת.ז. ישראלית ותושב מרכז הארץ (חדרה מסונפת לטכניון, אבל לא יודע אם זה עובד באותו עיקרון).

הגופות נקברות ובמהלך הדיסקציות כל החלקים שלהן הולכים לכלי אחסון נפרד, ממש לא פח או אשפה רפואית. לאחר מכן קוברים את הכל יחד עם הגופה. כל מה שיצא ממנה, ייקבר איתה (בשאיפה).

מוזמן לקרוא כאן:

https://med.tau.ac.il/Body-Donation-for-Research

יצירת קשר כאן:

https://med.tau.ac.il/Contact-Us-Anatomy-and-Anthropology-Department

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב ידעתי יהודים לא יכולים לתרום את גופתם למדע. לכן מייבאים גופות של גויים מחו"ל.

זה לא נכון.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כאן הרבה דיסאינפורמציה ושבבי מידע לא נכונים.

יש גופות ללימודי אנטומיה ויש אותן בטכניון. אני סטודנט לרפואה בטכניון ומחברים שלומדים באוניברסיטאות אחרות גם שם עדיין לומדים אנטומיה בדרך הישנה.

לא ידוע לי על בובה מספיקה שאפשר להתאמן עליה במקום. ידוע לי על בובות מספיק חכמות ללמידה אחרת שלא קשורה לאנטומיה.

לגבי תרומת הגוף, ניקו ענה כבר. אני מניח שיש הבדלים קלים בין האוניברסיטאות אבל אפשר ללמוד הרבה ממה שניקו שיתף.

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

אני מכיר מישהי שרצתה לבדוק תרומה ונאמר לה בטכניון שהם כבר לא מקבלים.

אבל נעזוב את זה, זה לא העניין, שימוש בגופות ימשיך כי כמה שישכללו את הסימולטורים, אין להתנסות פיזית אמיתית תחליף של ממש.

ואני אומר את זה כאחד שמייצר סימולטורים כאלה.

יש תחומים שהם מייתרים את המקור או מנגישים אותו יותר ויש שלא.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אומרים שזה העתיד ושזה קרוב, אבל בגוף יש הרבה וריאביליות שגם נחמד לראות ולא בטוח שבהדפסות יצליחו לשחזר.

יש הרבה קדמה בלימודי אנטומיה, אבל הגופות יישארו עוד לא מעט שנים לדעתי.

כשעשיתי אנטומיה בשנה א' אחד הדברים היותר נחמדים ורלוונטיים, שהיה די חדש בזמנו זה לימוד אנטומיה באמצעות דימות, בנוסף לדרכים הישנות.

CT למשל היה מאוד מלמד. יש לנו תכנות של פיליפס עם המון סריקות של מטופלים ורדיולוגים היו מלמדים אותנו עם סיטי ואולראטסאונד (וגם היינו מתאמנים אחד על השני). זה היה הדבר הכי מלמד מבחינת אנטומיה פרקטית.

רואים בספר, רואים על הגופה וליד יש מחשב עם סריקת סיטי שאפשר לראות את המבנה והסביבה שלו. ממש מיני "חדר ניתוח" על גופה.

אך אליה וקוץ בה, הבחינה הייתה מורכבת יותר ועם יותר חומר. היו ארבעה חלקים במקום שניים:

בחינה עיונית - מבחן אמריקאי עם שאלות על מבנים ותפקוד

מעשית - סיכות על גופות וזיהוי מבנים ב-45 שניות

בחינה בסיטי - רדיולוג מבקש מבנה וצריכים להראות לו אותו בסריקה ולנמק למה אני יודע שזה המבנה

בחינה באולטראסאונד - בוחנים מבקשים מבנה וצריך להראות על דוגמן מתנדב.

הכי 50 גוונים של אפור שהיו לי בחיים. אני חיבבתי את הדימות חייב לציין.

RLMS, איזו שנה אתה?

סלח לי על החיטוט, סתם מסקרנות. אולי יש לנו חברים משותפים.

עריכה - שכחתי דבר נוסף שהוסיפו. הביאו מרצים, כירורגים, שכל אחד בתחום שלו נתן הרצאת "היבטים קליניים" או בעצם על מה מסתכלים בניתוח ולאחר מכן חלקם הזמינו את הסטודנטים לצפות בניתוחים במחלקות בהן הראו לנו את האנטומיה הרלוונטית על מנותחים. הפעם הראשונה שרואים דברים על אדם חיי ולא על גופה בהחלט מרשימה, על אחת כמה וכמה כשאתה רק בשנה א'.

בקיצור, יש הרבה קדמה וחדשנות, אבל לדעתי זה לא יהיה על חשבון הגופות בקורסי האנטומיה.

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...