Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עלות טיפול למאזדה 3 2005 האם מחיר סביר?

hagggg55
שימו לב! השרשור הזה בן 1816 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 60
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

על פניו ניראה שהמוסך עובד גלובלי לפי סוג העבודה או יותר נכון התיקון/טיפול ולא לפי שעתון...ואם כך זה רעיון בהחלט מצויין.

יכול להיות שהתימחור היה כללי אבל זה לא מה ששאלתי.

לכל מוסך יש מחירון של שעת עבודה, שחייב להיות על שלט גלוי לכל במוסך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שהתימחור היה כללי אבל זה לא מה ששאלתי.

לכל מוסך יש מחירון של שעת עבודה, שחייב להיות על שלט גלוי לכל במוסך.

אם כבר בשעתון עסקינן מכיוון שאיני מבין בזה..אז מותר למוסך למרות שיש שעתון עבודה לגבות לפי העבודה עצמה כמו שהזכרתי ולא לפי שעתון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיטת השעתון היא שיטה חד צדדית לטובת המוסך.

אני כלקוח אין לי אפשרות לדעת אם החיוב השעתי של המוסך משקף את המציאות.

זאת אומרת שאם שעת עבודה של מוסך נקבעה על 300₪ והוא החליף לי שמן ופילטר שמן שלקח לו נגיד 20 דקות עדיין אשלם על שעה.

לדעתי הדרך ההגונה והנכונה צריכה להתבצע לפי העבודה עצמה כפי שהמוסך המדובר כאן ביצע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם

שחכתי להחליף נוזל קירור ברכב.

הבנתי שיש נוזל קירור שנקרא fl22 מקורי מאזדה,הוא גם מאד יקר.

האים יש חלופות איכותיות לנוזל קירור הזה?

לחלופין preston ירוק?

imprza new age

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיטת השעתון היא שיטה חד צדדית לטובת המוסך.

אני כלקוח אין לי אפשרות לדעת אם החיוב השעתי של המוסך משקף את המציאות.

זאת אומרת שאם שעת עבודה של מוסך נקבעה על 300₪ והוא החליף לי שמן ופילטר שמן שלקח לו נגיד 20 דקות עדיין אשלם על שעה.

לדעתי הדרך ההגונה והנכונה צריכה להתבצע לפי העבודה עצמה כפי שהמוסך המדובר כאן ביצע.

צודק, הבעיה שהמוסכים מעדיפים את השיטה הנוכחית. חוץ מזה, בלי לעשות הכללות, כשמכונאי במוסך מורשה מתחיל לעבוד על רכב, הוא עובד 10 דקות ואז הולך לעיסוקים אחרים לחצי שעה-שעה , חוזר לעוד 10 דקות ושוב הולך למשהו אחר. הם עובדים כך בכוונה שלא תדע כמה זמן באמת לקחה להם העבודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחיר מאוד נמוך עד מחשיד, אין פה שום רווח כמעט.

מסנן אויר פעם הבאה רק מקורי, בזה לא חוסכים.

יש גם תחליפיים איכותיים, אבל כמובן צריך לדעת מאיזו חברה לקנות. פות"ש בדוק של איזו חברה הפילטר אוויר

מצטרף לתשבוחות על המחיר המחשיד.

אתה לא עושה הכללות זה כמעט בכולם ככה שמכונאי עובד ״בתשלומים״ על רכב.

ואז מחייב אותי על הזמן שהוא התעסק בדברים אחרים

או שבמקרה שהיה לי בעבר, המכונאי שוכח מה הוא כן עשה ומה לא עשה, ומשחרר את הרכב בלי פילטר אוויר וגורם למנוע לההרס ולבעלים של הרכב ללמוד תחזוקה שוטפת בכוחות עצמו. :)

ד"א בדקתי את שעתון היצרן לטיפול הזה:

החלפת שמן ופילטר - 25 דק

החלפת פילטר אוויר-אין פירוט

החלפת פלאגים - 25 דק

החלפת נורות -12 דק

החלפת גוז'ון - 40 דק

כלומר לפי היצרן הוא עבד על הרכב שעה ו40, וגבה ממך מחיר ממוצע של חצי שעת עבודה אצל מכונאים...

עריכה אחרונה על ידי EliC25
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שעתון זאת השיטה הנכונה והיא אינה חד צדדית. זהו זמן תקן שקבע היצרן לביצוע כל פעולה ברכב, זאת על פי מדידות זמנים שנעשו עוד בזמן התכנון ויצור הרכב.

ביצע המכונאי, אם הוא מאוד מיומן או/או מתורגל, את העבודה הפחות מהזמן תקן (שעתון)? העודף זמן יהווה פרמריה למכונאי או רווח למוסך. ביצע שיותר זמן, הפסד זמן של המוסך.

זה השיטה המקובלת בעולם, שנועדה להבטיח ללקוח מראש כמה הוא עומד לשלם, לפי העבודה שהוצאה לו וכן לתת אומדן מתי הרכב יהיה מתוקן.

אפשר כמובן להשתמש בשעתונים ומדידות זמנים כדי לנתח פריון עבודה, עומס עבודה, כוח אדם נדרש ועוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שעתון זאת השיטה הנכונה והיא אינה חד צדדית. זהו זמן תקן שקבע היצרן לביצוע כל פעולה ברכב, זאת על פי מדידות זמנים שנעשו עוד בזמן התכנון ויצור הרכב.

ביצע המכונאי, אם הוא מאוד מיומן או/או מתורגל, את העבודה בזמן? העודף זמן יהווה פרמריה למכונאי או רווח למוסך. ביצע בפחות זמן, הפסד זמן של המוסך.

זה השיטה המקובלת בעולם, שנועדה להבטיח ללקוח מראש כמה הוא עומד לשלם, לפי העבודה שהוצאה לו.

ישנם הרבה תקנים שקבע היצרן שלא מתייחסים אליהם אבל עזוב זה עניין לדיון אחר. מה שאני שואל מבחינת חוק למשל של מישרד העבודה מוסך רשאי לקבוע עלות של פרופר עבודה שנעשתה או שחייבים להתייחס לשעתון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1816 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...