Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מפגש נציגות הפורום עם אנשי טלרון ונציגי אקסון מוביל

discoTD5
שימו לב! השרשור הזה בן 1915 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אמש, כשבחוץ משתוללת סערה, התקיים מפגש שארגנה חברת טלרון, יבואנית שמני מוביל, בו השתתפו כ 20 גולשים מהפורום.

ראשית, הרבה תודות לאנשי טלרון – אודי המנכ"ל, יוסי סמנכ"ל המכירות והרוח החיה מאחורי הפעילות באתר, מירי שארגנה הכל, ובעיקר יו"ר הקבוצה, מר דורי מנור, שכיבד אותנו בנוכחותו ושוחח עימנו בגובה העיניים. אנשי טלרון, יחד עם נציגי אקסון מוביל, יצרו אווירה עניינית, מכובדת ונעימה.

המפגש החל בהצגת חברת טלרון והפעילות שלה, המשיך עם הצגה קצרה של פעילות קבוצת לובינסקי ע"י דורי מנור, ולאחר מכן הצגת הפעילות עם אנשי חברת אקסון מוביל, מר ירקו סטנרוס ומר רוברטו פרנקזי מהחטיבה האירופאית של אקסון מוביל.

קיבלנו הרצאה על פעילות אקסון מוביל, ישירות מהאנשים שמיישמים את אסטרטגיית החברה.

קצת על עוצמת חברת אקסון מוביל תוכלו לקרוא כאן. רק נאמר שבשנת 2017 הכנסות החברה עמדו על כמעט 240 מיליארד דולר, והרווח עמד על סכום צנוע של מעל 78.0 מיליארד דולר. אחרי שהסדרנו את הנשימה, הוצגה מצגת על החברה, והיתרונות היחסיים שהחברה סבורה שהיא מביאה ללקוח הסופי.

שתי נקודות מעניינות שאותי תפסו:

1. השקף המצורף בה החברה מציגה מגמות עולמיות וההערכה שלה להשפעה של המגמות על החברה. אם תרצו סוג של swot. היה מעניין לראות את חדירת המכונית החשמלית כסוג של אתגר / איום על החברה, ומצד שני כששאלנו ישירות, התשובה היתה שגם ברכב חשמלי יש נוזלים ומוצרים שהחברה יכולה לספק. (מצורף תקריבשל השקף הרלוונטי)

2. נקודה שניה מעניינת - בעבר החברה היתה שואבת נפט, משנעת אותו לבתי זיקוק, מזקקת ואז מייצרת את המוצרים השונים. לדברי נציגי החברה, דווקא בגלל שאקסון מוביל שולטת בכל שרשרת האספקה, הדבר נותן לה יתרון גדול על פני חברות אחרות שרק מייצרות מוצר סופי. אחת הדרכים להראות את שינוי החשיבה של החברה הוא בזה שכיום הם עושים סוג של רברס אנג'ינירינג לשרשרת האספקה – קודם מקשיבים לצרכים, מפתחים את המוצרים, ואז אחורה דרך כל השרשרת משנים את התהליכים על מנת שהמוצר יהיה בדיוק מה שתוכנן. כלומר יוצאים מהמוצר הסופי ומתאימים / משפרים את כל תהליך הייצור כדי לקבל את המוצר הנדרש.

אליה וקוץ בה, אנחנו הבנו שהמפגש יהיה הרבה יותר טכני על השמנים, וקיבלנו יותר הרצאה שיווקית על אקסון מוביל. עם זאת, כשנותנים לך פומלה, תעשה ממנו לימונדה, מיד בתום ההרצאה והשאלות שלאחריה, יוסי טל, הרוח מאחורי הפעילות עם הפורום הזמין אותנו אליו להרצאה יותר טכנית על שמנים, וקבלת מידע טכני ומדויק, למה בטיפול הבא ברכב שלנו, כדאי לנו לבקש מהמוסך החלפת השמנים לשמני מוביל.

אז מפגש כזה עוד יגיע ואנחנו הרווחנו עוד מפגש מעניין, ובינתיים יכולנו להיפגש עם בכירים בתעשייה ולשמוע אותם בגובה העיניים.

במחשבה שניה, היה מעניין מאוד. באמת, מבלי להמעיט בערכו של איש, (בעיקר הערך העצמי שלי) אין מצב בעולם שאני יושב באולם אינטימי עם בכירי חברת אקסון מוביל, עם דורי מנור, שומע אותם מדברים אלי ישירות, שואל אותם שאלות (לפעמים מאתגרות כמו מה אתם מצפים מטלרון...נשבע לכם שהשאלה נשאלה :-D ) ומקבל תשובות בגובה העיניים.

תודה מירי, יוסי, אודי, דורי, ירקו ורוברטו – היה מעניין מאוד להעביר עימכם את הערב.

20190116_185525.jpg

20190116_185638.jpg

20190116_201507.jpg

20190116_193155.jpg

20190116_193823.jpg

20190116_200325.jpg

20190116_201251.jpg

20190116_201323.jpg

20190116_202115.jpg

20190116_202357.jpg

20190116_203207.jpg

20190116_203109.jpg

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיסקו אל תתעצבן על השאלה, אני מזהיר מראש.

קודם כל שאפו וכולי כפי שרשמת.

שורה תחתונה אנחנו פורום רכב וכנראה גם מעניין כאן לא מעט עניין השמנים לרכב, בפועל היה אירוע של 'כוחי ועוצם ידי', מה זה מעניין אותי?

הייתי מאוד מתאכזב לו הייתי טורח ובא לכזו מטרה.

אירוע חברתי על הכיפאק אך לא המטרה שלשם הוזמנתם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שורה תחתונה אנחנו פורום רכב וכנראה גם מעניין כאן לא מעט עניין השמנים לרכב, בפועל היה אירוע של 'כוחי ועוצם ידי', מה זה מעניין אותי?

חלילה מלהתעצבן.

זו היתה המחשבה הראשונה שלנו, ודיברנו בינינו על זה , ומיד אח"כ המחשבה היתה 'רגע, יוסי הזמין אותנו למפגש נוסף, שיהיה טכני על שמנים, ובעצם יצא לנו לשמוע חומר שבשום דרך אחרת לא היינו שומעים'. אז כן ולא.

נקודת המבט שלי היא האם יצאתי עם מידע חדש והתשובה היא כן. נכון שגם בפגישה של קוסמטיקאיות הייתי יוצא עם מידע חדש, אבל לא כזה שנותן לי מעטפת שקרובה לעולם התחביב שלי.

אני לא מרגיש שבזבזתי 'ערב'. להיפך. יצא לי לשמוע, להיפגש, לשאול ולהסתכל בלבן של העיניים עם אנשים שלא אפגש איתם יותר כנראה לעולם.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגלל שהאירוע לא היה רק של 2 אנשי אקסון מוביל, זו היתה ההזדמנות של כולנו להשחיל כל שאלה שרק אפשר - שלא קשורה למכירות או לאסטרטגיה של אקסון מוביל, לכל שרשרת הפיקוד של לובינסקי\טלרון.

לשמחתנו, הם שיתפו פעולה בהרבה מאוד דברים שהציעו להם - וגם לי יצא לדבר עם אודי (מנכ"ל טלרון) בתום הערב בכל הקשור לנושא התימחור\שיווק של המוצרים של מוביל1 - ושכדאי לנצל את ההזדמנות שלובינסקי ב 10 שנים אחרונות עברה שינויים מאוד רציניים בתחום המכירות והם למודי ניסיון - ולמנף אותו כמו שהיה עם VARTA גם ל MOBIL.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המפגש היה מאורגן למופת וכלל לא מובן מאליו ששני בכירים בחברה כל כך גדולה יפנו זמן לקבוצת אנשים "רגילים".

נכון שכולנו ציפינו להרצאה טכנית אבל קיבלנו סקירה מאוד מעניינת הן על ההיסטוריה של לובינסקי והן על טלרון ואחר כך סקירה מרתקת על אקסון מוביל החל ממבנה החברה דרך צורת החשיבה והאסטרטגיה שלהם ועד לתכניות לעתיד.

בשלב השאלות קיבלנו לא רק תשובות מפורטות אלא גם היו פתוחים לכל רעיון וגחמה שהעלנו.

בסיום הערב שאלתי לגבי שמני התעשייה ומיד קישרו אותי לאדם המתאים.

לסיכום, ערב מרתק שהיה שווה את הנסיעה במזג האויר הסוער.

תודה למארחים ולמארגנים.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק תיקון לגבי הרווח של החברה , חברה מפרסמת 3 מספרים.

רווח גולמי 78 מילארד - שזה הרווח מתהליך המכירה - רכשנו רכיבים לשמן בדולר - ערבבנו ומכרנו ב 2 דולר - הרווח הגולמי הוא דולר.

רווח לפני מיסים - 39 מילארד - זה הרווח אחרי שמוסיפים את כל הוצאות החברה - כולל המהנדסים שמחליטים כמה ומה לערבב בכל שמן (מחקר ופיתוח)

רווח נקי 23 מילארד - זה הרווח הסופי לאחר המיסים וכל ההוצאות

כלומר על מכירות של 278 מילארד הם יצאו ברווח נקי של 23 מילארד - שזה רווח של פחות מ 10% על הפעילות

כלומר אם ימכרו את השמן ב 10% הנחה הם כבר יכנסו להפסד.

[TABLE=class: table-qsp-stats Mt(10px), width: 420]

[TR]

[TD]Gross Profit (ttm)[/TD]

[TD=class: Fz(s) Fw(500) Ta(end), align: right]78.39B[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]EBITDA[/TD]

[TD=class: Fz(s) Fw(500) Ta(end), align: right]39.72B[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]Net Income Avi to Common (ttm)[/TD]

[TD=class: Fz(s) Fw(500) Ta(end), align: right]23.22B[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מדוייק.

קודם כל מה שמעניין זה הרווח לפני מס כי מרכיב המס הוא מהרווח.

שנית יכול להיות ש 10% יגדילו את המכירות וישפרו את הרווחיות. הרי אם אני ואתה נחליט לייצר חבית שמן בודדת בחצר הבית לפי ידע שמצאנו בחינם ברשת עלות הייצור שלנו תהיה גבוהה בהרבה מעלות הייצור של זה שמייצר 1000 חביות.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינתי, זו הייתה אכזבה מסויימת.

האירגון, הסידור, הכיבוד וכל המסיביב היו למופת ואף מעל ומעבר. הטענות שלי נוגעות רק לתוכן ההרצעה והמצגות ולאי ביצוע תאום ציפיות לפני.

לא ניתנו לי כלים שיעזרו לי להבין מדוע כדאי לי להעדיף שמנים של Mobil על פני שמנים אחרים, במה הם יותר טובים, שום סקירה של טכנולוגיית יצור ולמעשה לא היה שום היבט טכני מכל סוג שהוא.

המידע השיווקי שהועבר, חשוב ומעניין בפני עצמו, אך אם הייתי יודע שמעבר למידע השיווקי לא יהיה בהרצאה שום דבר, לא הייתי מגיע.

בעצם כן הייתי מגיע אבל רק לשלב השאלות שאחרי, זה היה החלק הכי מעניין.

לדעתי שיולוב של מצגת טכנית באורך של 20-30 דקות היה מעלה את העיניין משמעותית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל באמת צריך להגיד תודה לאנשים שארגנו ולאנשים שנכחו.

גם אני חשבתי שהמפגש יהיה יותר טכני ושאלמד יותר על תהליך הפקת שמן ולמה מוביל1 טוב יותר מקסטרול, מוטול וכו', אבל זה לא מה שהיה.

זה לא מנע ממני ליהנות מהמפגש ולשאול שאלות.

בהתחלה קיבלנו סקירה על ההיסטוריה של לובינסקי מפיו של דורי מנור, יו"ר הקבוצה. האמת? ממש נהניתי לשמוע את זה. כל כך נהניתי שלאחר המפגש פניתי לדורי באופן אישי על מנת לשמוע קצת יותר היסטוריה. מעבר לכך שהנושא עניין אותי, גיליתי גם בן אדם מאוד נעים שמדבר בגובה העיניים ורואים שהתחום נמצא לו בעורקים.

לאחר מכן סקירה על טלרון ופעילותה, ולבסוף בכירי אקסון.

כמובן שלאחר כל זה הגיעו השאלות, שכאמור היו יותר שיווקיות בגלל אופי המפגש, אבל עדיין היה עניין מאוד גדול.

אחד הדברים שהם הולכים לשים אליו לב הוא Brand Awareness, או מודעות למותג.

אז כנראה שבקרוב תראו קצת יותר פעילות שתהיה תחת המותג Mobil.

זה לא טריוויאלי שאנשים בסדר גודל של האנשים שהיו שם יפגשו עם קבוצה של אנשים שאין להם באמת נגיעה אליהם וירצו להעביר להם אירוע כזה.

סמנכ"ל המכירות של טלרון אמר שהוא פתוח לכל רעיון שקשור בשיווק המותג Mobil, וכמובן שעלה שם הרעיון של להרים משהו בשיתוך עם מועדוני רכב כאלה ואחרים.

שורה תחתונה, באמת שנהניתי ולמרות האכזבה הקלה מהעובדה שלא היו עניינים טכניים במפגש, אני ממש לא מצטער שהגעתי, למרות מזג האוויר הסוער.

A good drive is measured with G's, not KMH

Always go sideways

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתחיל בזה שמבחינתי לא מובן מאליו הדבר שבכירים בתעשייה (בקנה מידה עולמי) עומדים ומדברים לקהל "פשוט" בגובה העיינים.

אני גם ציפיתי לפן יותר טכני ומבחינתי מדובר באכזבה בהקשר הזה, לא היו נתונים כלשהם או מידע שיגבה את התדמית שמוביל ניסתה ליצור.

האירוח והיחס היו למופת, בהחלט כיף לראות את גודל החשיבות שמייחסים בחוץ לפורום.

מה גם שלחזור אחרי הכנס לירושלים עם שברולט ספארק בשיא הסערה זו חוויה בפני עצמה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני הייתי צריך להיות במפגש, אבל לצערי בלת"מ מנע ממני.

למרות מה שמתואר פה על כיוון שיווקי יותר מאשר טכני, צר לי שלא הצלחתי להגיע, אני בטוח שהייתי מוצא עניין רב במה שהוצג.

עריכה: מה שכן, הם נראים מדוכאים טילים...:

attachment.php?attachmentid=514989&d=1547744671

עריכה אחרונה על ידי yohai71
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עריכה: מה שכן, הם נראים מדוכאים טילים...:

attachment.php?attachmentid=514989&d=1547744671

האמת היא שכשקראתי את מה שרשמת התבוננתי היטב בתמונה, ולא שמתי לזה לב קודם.

זה ממש עם תחילת האירוע, כשאני חושב שהם היו הרבה מחוץ לסביבה הטבעית שלהם.

בעוד שמול אנשי טלרון ולובינסקי הם שותפים עסקיים חזקים מאוד, מולנו, כקבוצת גולשים מאוד מגובשת (הצ'אפחות, הצחוקים, השיחות בינינו כל פעם שאנחנו נפגשים) ואולי מעט מפחידה, הם לא במקום הרגיל שלהם, הרחק מאיזור הנוחות, והתמונה קצת משקפת את זה.

אח"כ הם נפתחו, שפת הגוף היתה הרבה יותר נינוחה, ( צחקנו על זה שאנחנו אומרים שחורף בחוץ (שיא הסערה שהיתה השבוע) ולעומתנו ירקו (הימני) שמגיע מפינלנד אומר שממש אביבי ונחמד בחוץ...) והקשר היה הרבה משוחרר.

אני מקווה שהם נהנו לא פחות מאיתנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1915 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...