Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תחילת תנועה - מבחן ארוך טווח מיצובישי אקליפס

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 1849 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ואם כבר xv, מלבד יכולות שטח, איזה עוד יתרונות יש לו על האמפרזה, כאלה שמצדיקים הפרש של 25,000 ש״ח בין הגרסאות הבכירות. (כמובן שאין לה מערכות בטיחות אבל גם אם היו, בכמה זה כבר היה מייקר, אם בכלל

זה מה ששאלו אותי וזה מה שעניתי.

מלבד ה-xmode גם את המתלים המחוזקים לא תוכל להשיג לאימפרזה בחול.

אבל גם בלי אלה אם האימפרזה בארץ היתה כוללת את כל התוספות הפער היה מצטמצם וגם אתה מסכים לכך.

אני מסכים שיש "פרמיית גובה" לקרוסאובר אבל טוען שהיא קטנה משמעותית מ-25 או 30 אלף שקל שנזרקו כאן וקרובה יותר ל-5,000 או 10,000.

ומבחינתי על זה הדיון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 175
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

רכב זה לא רק סגמנט. לא נכון להתייחס לג'יפון כאל גירסה זהה אבל יותר גבוהה של הרכב עליו הוא מבוסס כי בשורה התחתונה מקבלים רכבים עם נוחו, מרחב ותנוחת ישיבה שונים לחלוטין (לפעמים לטוב ולפעמים לרע אבל שונים).

אני למשל הגעתי לסוכנות סקודה בגלל לבדוק את האוקטביה כשהקארוק בכלל לא היה בראש שלי ואחרי שהאוקטביה לא היתה לי נוחה. הבנות שלי התלהבו מהקארוק החלטתי בהחלטה של רגע לשבת בפנים ופשוט היה חלי הרבה יותר נוח.

לעומת זאת דווקא ה 308 היתה לי יותר נוחה מה 3008 בגלל הקונסולה הרחבה ב 3008 ולא מצאאתי הבדלי נוחות עבורי בין הגרנד קופה לקדג'אר.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי את האקליפס בלילה, הוא נסע לפני והאורות מאחורה היו נראים מדהים. שאפו למיצובישי.

בתאריך 8.6.2023 בשעה 13:37, discoTD5 כתב:

כל פעם שיש לך דעה מוצקה על משהו, תרשום בדיוק את ההיפך. ככה תטעה פחות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין כזה.

הראות הכי טובה מתאפשרת כשכל המכוניות פחות או יותר באותו גובה. אז אתה פשוט מסתכל דרך החלונות של טור המכוניות שלפניך ורואה מה קורה 100-200 מטר קדימה בלי שום בעיה.

כשמתחילים להכניס למשוואה מכוניות בגבהים שונים, זה מחרבש לגמרי את המתכון הזה ואז יוצא שאם אתה בפרייבט מאחורי ג'יפון, יש סיכוי יותר גבוה שתבהה לו לתוך הבגאז', ואם אתה בג'יפון ולפנייך יש פרייבט, בדיוק את קו הראיה שלך מסתיר הגג של המכונית. התוצאה היא שכיום אף אחד לא רואה כלום.

ומבחינת שדה הראיה בלי מכשולים או ה"מודעות לסביבה" - ההבדל בין גובה מושב בג'פון לבין פרייבט מרחיק את האופק מ-3.9 ק"מ ל-4.1 (בערך). לא בדיוק הבדל של שמיים וארץ.

אויש, כמה פלפולים כדי לא להודות באמת הפשוטה. היה לי פרייבט, עכשיו יש לי ג'יפון, אין מה להשוות בכלל מבחינת שדה הראיה. הראות מעולה, למרחוק, זה בטיחותי מאוד וזה גם נוח מאוד. הכניסה והיציאה פשוט נוחים, כשאני נכנס היום לפעמים לפרייבט אני מרגיש שאני נופל לרצפה. הפרשי הגובה בין פרייבט לג'יפון הם גדולים ומשמעותיים ולא סתם "כמה סנטימטרים". הרכב גם מרגיש מנותק מהכביש וגם זה תורם לנוחות.

בתאריך 8.6.2023 בשעה 13:37, discoTD5 כתב:

כל פעם שיש לך דעה מוצקה על משהו, תרשום בדיוק את ההיפך. ככה תטעה פחות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגרסיה היא לא באמת תחליף לתוכן, אאוטלנדר. מה לעשות שספייר צודק. יש לך אולי תחושה של ראות עדיפה, אבל אין לך באמת ראות עדיפה (ולאור התגובות שלך בשרשורי מובילאיי, אתה ממילא לא באמת משתמש בה, גם אם היא קיימת), ופרט לכניסה ויציאה נוחות יותר ומראה של כאילו רכב שטח, אין לך באמת כלום. יש לך רכב נחות מבחינת בטיחות אקטיבית ועדיף מבחינת מרווח. זה הכל.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היתרונות של הסובארו xv על האימפרזה כוללים מתלים מוקשחים, מערכת x-mode, סט שלם של מערכות בטיחות ועזרי נהיגה כולל בקרת שיוט אדפטיבית, התראה על רכב בשטח מת, בלימה אוטונומית בכל מהירות ועוד. חיישני רוורס עם בלימה עצמית ברוורס, פנסי לד עוקבי פנייה, מושבים בשילוב עור, דוושות אלומיניום, מערכת שטיפת פנסים, מסילות גג, מראה פנימית מתכהה, ביטול כרית אוויר לנוסע ומעבר אוטומטי לאורות גבוהים.

בנוסף היא גם יותר גבוהה.

האם זה מצדיק לך 25,000 שקל? לא יודע, אבל בטח שאי אפשר להתייחס לגובה כהבדל היחיד ולהגיד שזה לא מצדיק.

לגביי הגולף והטיגואן - מדובר בשני רכבים עם הבדל אדיר במרווח הפנימי. לדעתי הם לא ברי השוואה. לטיגואן מרחב נוסעים של 101 רגל מעוקב ולגולף 93 (לפי שיטת המדידה האמריקאית שהרבה יותר רלוונטית למרווח הפנימי של רכב מכל מדד אחר שמשתמשים בו). לשם השוואה לפאסאט יש 102. לפי הגישה שלך גם על הפאסאט לא שווה לשלם תוספת. והיא אפילו לא גבוהה.

בקיצור - רכב כולל הרבה מרכיבים שמשלמים עליהם ובהשוואה הוגנת הפרמייה על הגובה של הקרוסאוברים הרבה יותר נמוכה מהנטען כאן.

ב- xv הפרמיה עוד קטנה בהשוואה לאמפרזה, גם כי האמפרזה מגיע לא מאובזרת מספיק וללא מערכות בטיחות אקטיביות, ולבטח במחיר שהיא נמכרת (135K).

אבל גם כי xv, בגודלו, לא ממש בקטגוריה של הג׳יפונים הקומפקטיים ומחירו מתון באופן יחסי ונגמר היכן שלמתחריו הוא רק מתחיל, או כאלו כמו הראב 4, cx-5 או cr-v, שאפילו לא מתחילים.

יחד עם זאת, בהשוואה לרכבים כמו סיוויק, גולף, i30 ,308, אוקטביה ויתר המשפחתיות המאובזרות, שמחירן נע סביב ה- 130-145k ורובן מרווחות לפחות כמו ה- xv וחלקן אף יותר, הפרמיה עבור מימד הגובה (ובמקרה הדנן יכולות שטח), גדולה אף יותר. לבטח יותר מ- 5-10K.

הטיגואן באמת מרווחת מאוד במושב האחורי. מי שצריך את המרווח הזה זה בסדר גמור.

יחד עם זאת, גם בגולף, אדם שגובהו 1.9 מ' יושב בנוחות במושב האחורי, כשמושב הנהג ממוקם עבורו.

בחינה מהירה מראה, שהיכן שבדרך כלל המחירים של המשפחתיות מסתיימים, של הג׳יפונים טרם מתחילים.

מלבד המספרים המוחלטים, מדובר על הגרסאות המאובזרות ביותר של המשפחתיות, אל מול גרסאות הבסיס (כולל יחידות ההנעה הבסיסיות) של הג׳יפונים, מה שמעצים עוד יותר את הפרמיה המדוברת.

להלן מספר דוגמאות:

I30 לוקסרי 1.4 (טורבו) - 138K

טוסון פריים 2.0 - 150K (עד 183K עלית טורבו)

308 פרימיום 1.2 - 132K

3008 אקטיב 1.2 - 150K (עד 184K פרמיום 1.6)

* להוציא את גרסאות ה- GT של שני הרכבים.

לאון 1.5 146K - FR (*להוציא את גרסת 2.0 שמחירה 164K, אך מדובר על יחידת הנעה חזקה משמעותית שלא מוצעת באטקה)

אטקה סטייל 1.4 - 137K (עד 182K אקסלנס פלוס)

קרדיט ל- misterb על התמונה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רק כמה סנטימטרים, אבל קודם כל.

שכל אחד יעשה בכספו (או בכספי הבנק) כראות עיניו ואני נטול סטיגמות כלפי בעלי הג׳יפונים.

אני יכול די בקלות לעלות 101 סיבות למה לקנות ג׳יפון.

למה ההשוואה לגיטימית?

מאחר והפונקציונליות של הרכבים הללו זהה והמאפיינים העיקריים של קהל הלקוחות של שני הסגמנטים, גם כן די זהים ולכן ההשוואה במקומה.

מעט מאוד ג'יפונים מציעים איזה שהן יכולות off road. מעט עוד יותר רואים שביל בחייהם.

כך גם בעלי xv, עם יכולות שטח מסויימות.

מניסיון, טויוטה ורסו עוברת היכן שלא כל ג׳יפון יעבור.

ואם כבר xv, מלבד יכולות שטח, איזה עוד יתרונות יש לו על האמפרזה, כאלה שמצדיקים הפרש של 25,000 ש״ח בין הגרסאות הבכירות. (כמובן שאין לה מערכות בטיחות אבל גם אם היו, בכמה זה כבר היה מייקר, אם בכלל?)

ואם ליצרן X אין רכב ראוי מסגמנט מסויים או בכלל, פשוט חוצים את הכביש ליצרן Y.

גולף קומפורטליין עולה 146,000 ש״ח בזמן שה- xv עולה 160,000 ש״ח. למה?

וגם מבית, האם פרמיה של 19,000 ש״ח עבור הבדלי מרכב, עבור טיגואן טרנדליין הזול בהיצע ונחות באבזורו מגולף קומפורטליין (כרגע לא בהיצע בגלל חילופי יחידת ההנעה), מוצדקת?

אז לשאלתך; האם 3008 1.2 פרימיום מצדיקה הפרש של 33,000 ש״ח על פני 308 פרימיום?

לטעמי ודעתי האישית, ממש לא.

כמה שטויות בהודעה אחת? אי אפשר אפילו לבדוק?

הxv מגיע עם אייסייט. המערכת כנראה הכי טובה היום בסגמנט. תנסה.

הוורסו תעבור איפה שהxv עובר? עזוב. היא תשקע ישר על ההתחלה או תאבד איזה גלגל או אגן כלשהו.

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אויש, כמה פלפולים כדי לא להודות באמת הפשוטה. היה לי פרייבט, עכשיו יש לי ג'יפון, אין מה להשוות בכלל מבחינת שדה הראיה. הראות מעולה, למרחוק, זה בטיחותי מאוד וזה גם נוח מאוד. הכניסה והיציאה פשוט נוחים, כשאני נכנס היום לפעמים לפרייבט אני מרגיש שאני נופל לרצפה. הפרשי הגובה בין פרייבט לג'יפון הם גדולים ומשמעותיים ולא סתם "כמה סנטימטרים". הרכב גם מרגיש מנותק מהכביש וגם זה תורם לנוחות.

האמת הפשוטה היא באמת פשוטה, רק שאתה מדבר (כמו שכתב RK) על תחושה וניסיון עם פרייבט X וג'יפון Y, שיכול להיות שההבדלים בין שדה הראיה בהם היו קשורים ליותר מאשר רק גובה. אני, מצד שני, מדבר על נתונים מספריים וניסיון עם עשרות מכוניות מכל קטגוריה. הפרש גובה ממוצע בין מושב של פרייבט לזה של ג'יפון באותה קטגוריה, נניח ספורטאז' מול פורטה, הוא סביב 15 ס"מ. בדוק ומדוד. לא תחושה. והנתון על מרחק האופק היה כדי להדגיש את חוסר המשמעות של ישיבה גבוהה מבחינת ראיה למרחק. אם אתה לא יכול לבלום מספיק מהר כדי לא להיכנס במשהו שנמצא במרחק של 3900 ק"מ (שלוש שניות פחות משתי דקות ב-120 קמ"ש) ממך, יש לי תחושה שעוד 200 מטר (6 שניות) לא יעשו הבדל מי יודע מה גדול.

מבחינת "לראות מעל מכוניות", שוב אני מדבר מניסיון. נהגתי על אאוטלנדר יותר מפעם אחת וגם הוא כמו רוב הג'יפונים המשפחתיים, סובל מאותו עניין של הגג של האוטו שלפנייך חוסם את שדה הראיה ובפועל מרע אותו.

לעניין הנוחות של הכניסה/יציאה אין לי מה להתייחס גם לא דיברתי על זה בהודעה שציטטת וגם כי זה עניין של העדפה. לך נוח להיכנס לרכב גבוה? אחלה, זה לא הופך את זה ליתרון אמפירי. הפרשי הגובה הם בדיוק "כמה סנטימטרים" כמו שאמרתי - סביב 15.

וגם להגיד שרכב ש"מרגיש מנותק" הוא בהכרח נוח יותר זה... נו, בוא נקרא לזה דעה. מה גם שהאאוטלנדר לא מרגיש מנותק, אלא פשוט רך מאוד, ולפני שאתה שואל - לא. זה ממש לא אותו דבר.

אני מבין את ההתעקשות שלך לצאת מאוד חכם ומבין וצודק, אבל תן קצת קרדיט לאנשים עם יותר ניסיון וידע ואל תנסה להוציא אותם טאמבלים, כי כמו שאמר חכם סיני, בסוף הכל חוזר אלייך ו... אתה מכיר את ההמשך.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשתדל לא לחזור על דברים שקודמיי אמרו ואתן את נקודת המבט שלי, משהותי במחיצת האקליפס קרוס (להלן: א"ק) במשך 7 ימים. עברתי איתה כ-400 ק"מ בסגנון נהיגה ממוצע ועירוני כמעט כולו (חיפה-קריות-טירת הכרמל עם גיחה חד-פעמית לקיסריה וחזרה). לצורך העניין, ביום-יום אני נוסע על מאזדה 6 2.5 ליטר בת כמעט 6. רוב הנסיעות שלי היו עם 2 ילדות (שלי, לא חטפתי מהרחוב) בנות 5 ו-2.9.

אז איך הוא?

לא ירדתי לשטח (אפילו לא שבילים), ואם אני בוחן אותו מנק' מבט עירונית לגמרי, הא"ק עושה את העבודה היטב:

הוא נראה טוב מבחוץ, קל לתמרון בעיר (הגה קל בצורה קיצונית ו"רך" מאוד. אני פחות אהבתי, אבל אני בטוח שהרבה יאהבו), לא גדול מידי לחניה למרות הרושם שהוא משדר (טוב, לעומת מאזדה 6 הרבה מכוניות מרגישות לא רחבות מידי), משרה תחושת ביטחון בנהיגה (אחיזה די טובה, לא "מתפזר" יותר מידי בפניות ובעיקולים) וסופג שיבושים, מהמורות ובאמפרים בצורה סבירה לגמרי (אם כי ציפיתי לפחות קופצניות).

המנוע בהחלט מספק בהתנהלות רגילה ואפילו במאוץ הרמזורים לא יאכזב, אם כי הוא ממש לא שש להפגין נמרצות יתר וגם תיבת ההילוכים הרציפה לא ממש משתפת פעולה, אם כי היא עושה את העבודה בנהיגה רגועה.

אהבתי מאוד את שלל מערכות הבטיחות - סטייה מנתיב, התרעה על רכב חוצה מאחור, ניטור שטחים מתים וכו'. מאוד חשוב כשאתה נוסע עם ילדים (ובכלל), כאשר כל הסטת מבט או חוסר תשומת-לב יכול להיות מכריע. את חימום המושבים הפעלתי תמיד בבקרים הקרים (בעוצמה הנמוכה - העוצמה הגבוהה סתם שורפת לך את הישבן). את תנוחת הנהיגה פחות אהבתי, כי אני לא אוהב לשבת גבוה, וגם במצב הכי נמוך זה עדיין היה גבוה מידי בשבילי - כאמור, לחובבי הז'אנר. המושבים עצמם דווקא בסדר גמור, את ה"עור" שעוטף אותם אהבתי פחות.

החלונות הגדולים והשמשה הקדמית גדולה הן תענוג, גם ליושבים מאחורה. בנותיי נהנו מהאוצפיה לראות את הנוף באופן ברור. ואם הן מרוצות - אני מרוצה. וכשמאסתי בחפירות שלהן, מערכת השמע של "Rockford", שאמנם לא באיכות של Bose, עשתה את העבודה בצורה מצוינת.

חייב לציין לטובה גם את תאורת הלד מצוינת, במיוחד בלילה, את הימצאותו של הגג הפנורמי הכפול שהסב נחת גם לי וגם ליושבות מאחור, שביקשו לפתוח אותו כל פעם. רק חבל שהמיקום המוזר של כפתור הפתיחה של הגג הפנורמי מאחור קילקל, אבל גם לזה התרגלתי.

מבחינתי, גולת הכותרת היתה התצוגה עילית - הפיצ'ר שהכי אהבתי בא"ק. תענוג. מקווה שזה יהפוך לסטנדרט בכל רכב. פשוט מייתר את הצורך להשפיל מבט ללוח מחוונים ב99% מהזמן.

פחות אהבתי את תא המטען הקטן בצורה מעליבה - בטח עם ילדים וכשצריך לדחוף לאחור הרבה פעמים קורקינט/אופניים קטנות/תיקים/עגלות וכו'. גם הזזת המושבים מאחור קדימה ואחורה לא מנחמת - זה פשוט לא נוח. ובכלל, די צפוף מאחור. 2 מבוגרים/ ילדים בכיסאות בטיחות ישבו בנוח, לא יותר. אין מקום באמצע לעוד נוסע אלא אם אתה ילד ממש ממש רזה. אבל ממש.

עוד דברים שהציקו לי:

מערכת בלימה אוטונומית לא מדויקת - חוויתי לא מעט התראות שווא.

אופציית כיוונון מושב נהג חשמלי זה אחלה, אבל בלי זכרונות עדיף שכבר לא יהיה. אלא אם אתה נהג יחיד ברכב. משטח מגע לתפעול מערכת המולטימדיה שמגיב כ"כ רע שעדיף שהיו מוותרים על הניסיון.

הכפתורים להרמה להורדת החלונות בדלת הנהג נמצאים מתחת לידית סגירת הדלת והיד שהולכת אינטואיטיבית לאיפה שהן צריכים להיות, פוגשת בכלל את כפתורי כיוון המראות, כפתור Eco המהולל נמצא איפשהו ליד המצת (של הסיגריות) ולא על ההגה, כפתורים לדפדוף בתפריט מחשב הדרך מתחבאים מאחורי ההגה ולא עליו. בקיצור, מי שאחראי על הארגונומיה בא"ק כנראה התקבל בפרוטקציה.

לסיכום:

בכל נסיעה שלי על הא"ק הרגשתי חצוי. מצד אחד הרעיונות והכיוונים אליו בורא הדגם הוביל ממש טובים, מצד שני - משהו בביצוע התפספס:

הא"ק נראה טוב, בעל איבזור עשיר, עם המון כוונות טובות אבל מפספס בביצוע. וכאילו להוסיף חטא על פשע, גם לא חסכוני בעליל:

"הצלחתי" להוציא איתו צריכת דלק של 1/8.5 קמ"ל באופי נסיעה רגיל (לצורך השוואה: ב-6 שלי באותו תוואי ואופי נסיעה אני מגיע ל - 1/10 קמ"). מאכזב מאוד.

כל זה היה נסלח אלמלא הוא לא היה מוצע ב - 180K ש"ח בגרסה הנבחנת. במחיר כזה, אין לו סיכוי ממשי להצליח. בגרסאות האיבזור הנמוכות יותר, המתומחרות בפער משמעותי מהגרסה הבכירה, אולי יש מקום לשקול לחובבי הז'אנר.

ולסיום אצטט את שתי בנותיי שנסעו איתי רוב הזמן (בנות 5 ו2.9, את התינוקת לא יכולתי להכניס כי אין מקום באמצע לכלום):

"אבא, אנחנו אוהבות. הוא גבוה, רואים יותר טוב את הנוף מבחוץ, כיף שיש חלון בגג גם לנו ולא רק לאבא ואמא. אל תחזיר אותו!"

ובכן, בחזרה למאזדה 6. לא, לא אתגעגע יותר מידי.

אולי רק לחימום מושבים ולתצוגה העילית.

IMG_20190209_172016.jpg

IMG_20190209_171953.jpg

123.jpg

123456.jpg

עריכה אחרונה על ידי Mr_Shankly

Cadillac ATS Premium 2015

Citroën C5 Aircross Shine PK 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי כחודש באזור הצפון, הא"ק נחתה באזור המרכז. השבוע הקרוב, היא תבלה במדמנה המכונה "פקקי גוש דן" ותהווה עבורי תחליף לרכבת ישראל בדרך מראשון לציון לרמת החייל וחזרה בשעות העומס (יהיה כיף :evil:). כמו כן, קצת הסעות לחוגים וסופ"ש לטיול משפחתי. בינתיים, הספקתי להקפיץ את יניב חזרה הביתה ולחזור חזרה לראשון. כמו חבריי, לקח לי כ-15 שניות להבין שאני לא הולך להשתמש ב-ECO Mode - זה אפילו מסוכן, זמן קצר לאחר שלחצתי על הכפתור, הייתי צריך להאיץ כדי להתחמק מאיזה נהג שהיה עסוק מאד בנייד שלו והחל לסטות לכיווני, לוחץ על הדוושה... ושום דבר לא קורה... מלחיץ קצת. מה עבר להם בראש שהם תכננו את ה"פיצ'ר" הזה?

אם יש עוד שאלות שלא נענו, תירו חופשי.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הערב סיימתי שבוע עם האקליפס והגיע הזמן לסכם את הנקודות שנרשמו בפנקס.

אני אתייחס פחות לצדדים הדינמיים, חלקות הנסיעה ומרווח הפנים. הזמן הארוך יחסית עם הרכב איפשר להתמקד בדברים הקטנים, הזניחים, שתורמים עוד קצת לאיכות החיים, או גורמים לך לסנן קללה.

האקליפס עברה אצלי 1169 ק"מ מגוונים. המושבים נוחים בנסיעה רגועה אך לא מספיק תומכים בכביש מתפתל. בנסיעות ארוכות חסרה כרית תמיכה לגב התחתון.

לאחר ניקוי השמשה עם המגב והמתזים, קיים ניגוב יבש נוסף לאחר שלוש שניות שמונע סימני נזילת מים - נהדר.

בגשם, התפעול האוטומטי של המגבים לחלוטין לא מוצלח. ההעברה למצב Auto לא בהכרח מפעילה מיד את תנועת המגב, לכן יכולות להערם טיפות על הזגוגית אך המגבים מתחילים לנגב מאוחר מדי. בבוקר מוקדם, כשלחות מצטברת על השמשה תוך כדי תנועה, העדפתי לתפעל את המגב ידנית, תנועה אחת בכל פעם, במקום לחכות לתזמון הנכון במצב האוטומטי.

מאחור, בזמן גשם, החלון המפוצל התחתון מתמלא טיפות ובוץ. המגב האחורי נותר קטן בגלל מבנה החלון ולכן הראות לאחור לא טובה. גם מצלמת הרוורס באיכות נמוכה ורק החיישנים המקוריים מקדימה ומאחורה טובים ובעלי חיווי גרפי.

מיקום כפתורי החלונות נמוך ולא אינטואיטיבי. אם רק היו מחליפים עם פקד כיוון המראות. בנוסף, רק חלון הנהג הוא אוטומטי.

עוד בנושא החלונות, אין סגירה אוטומטית של החלונות בעת נעילת הרכב, גם כאשר לוחצים לחיצה ארוכה על נעילת הדלתות.

השימוש באנדרויד אוטו מצויין, ללא ניתוקים אך משטח האכסון בתחתית הקונסולה, היכן שממוקם חיבור USB, קטן מדי עבור טלפון עם מסך 5 אינצ'.

באקליפס היתה אפליקציית וויז שהוספה ע"י כלמוביל ועבדה מצויין.

היה לי חסר כפתור השתקה לרדיו מההגה. למערכת יש כפתור on off אך הוא ממוקם רחוק ומצד ימין.

הקרוז קונטרול האדפטיבי עבד לרוב טוב חוץ מפעם אחת שהתערבתי ובלמתי באגרסיביות, אחרת כנראה והייתי נכנס ברכב שהשתחל מלפנים. המערכת האדפטיבית כוללת גם סייען לפקקים שעבד מצויין בפקקים בכביש 6.

בנוסף יש כפתור Auto Hold שמאפשר עזיבת דוושת הבלם לאחר שהרכב עומד ומפעיל את הבלם עבורך - שימושי מאוד ונכנס לפעולה רק לאחר לחיצה בריאה על הבלם בעמידה.

פקדי קביעת הטמפרטורה גדולים וממוקמים מצויין אבל לא ניתן להדליק מהם את המזגן. בשביל זה צריכים ללחוץ על כפתור Auto, הפשרת אדים או הדלקת מאוורר והם קטנים ולא מובחנים מספיק תוך כדי נהיגה.

סף ההטענה גבוה, בעיקר בגלל גלגל ספייר בגודל מלא שממוקם בתחתית תא המטען. המושב האחורי מתקפל כולו ומשאיר חלל טוב להעמסה. לעומת זאת, כשהמושב לא מקופל, תא המטען פשוט קטן מדי. כמו כן, הוילון שמכסה את התא מקרקש בזמן נסיעה.

אגב, העלו פה תהייה איך האקליפס יתמודד עם שטח - הרי הוא 4x4 אחרי הכל.

אז לצערו הוא נפל עלי בשבוע עתיר גשם, מה שלא מנע ממני לבדוק איך הוא יתמודד.

אז הוא לא.

הצמיגים נכנעו לבוץ עוד כשהיה לא יותר משלולית רדודה. בשביל אחר, נטול בוץ, בדרך היורדת מהרי נצרת לעמק, האקליפס הפגין כושר עבירות של רנו קליאו. ההנעה הכפולה לא הועילה במאום. בהצלבות הכי מינוריות הוא נכנע ללא קרב - הוא נמוך, הוא רופס ונראה שאף אחד לא סיפר לו שיש לו הנעה כפולה.

Sent from my DynaTAC 8000X using Tapatalk

You can always count on Americans to do the right thing - after they've tried everything else.

W. Churchill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1849 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...