Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תחילת תנועה - מבחן ארוך טווח מיצובישי אקליפס

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 1851 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 175
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

איך מתפקד ה- Adaptive Cruise Control?

למשל:

אם נוסעים במהירות גבוהה ומתקרבים לרכב עומד ברמזור, האם האקליפס-קרוס יבלום?

אם רכב משתלב לתוך נתיב הנסיעה במרחק קטן קדימה מהאקליפס-קרוס, האם המערכת תראה את הרכב המשתלב ותאט?

רכב מקדימה שעוזב את נתיב הנסיעה ועוצר בנתיב סמוך כדי לפנות ימינה או שמאלה, האם האקליפס-קרוס יאט למרות שנתיב הנסיעה קדימה פנוי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך התפעול של infotainment system? איך הראות החוצה, במיוחד לאחור, ואיך הניהוג של המיצובישי?

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

המערכת ממש לא רעה, הפעולה שלה זריזה יחסית והממשק די מובן. אבל ברכב שלנו יש בעיה. ברכב המבחן שלנו הותקנה גם מערכת קונקטד של כלמוביל, אבל משיחה עם מנהל הפרוייקט מסתבר שהותקנה חומרה ישנה ותוכנת בטא שבכלל לא הייתה אמורה להגיע לרכבים שעולים על הכביש. ושני הדברים האלה, כשמשלבים אותם ביחד גורמים ללא מעט בעיות וסירבולים גם במערכת המקורית (למשל - אי אפשר לחבר את הטלפון לבלוטות' של המערכת המקורית וחייבים להתחבר דרך הקונקטד). במהלך השבוע הקרוב צריך להגיע אלינו נציג של החברה שמפתחת את הקונקטד ולהתקין חומרה ותוכנה חדשה שבתקווה תפתור את הסיפור הזה.

איכות החומרים גרועה כמו באאוטלנדר או כל דגם אחר של מיצובישי?

איכות החומרים רחוקה מלהיות פרימיום, אבל אני חייב לשאול לאיזה אאוטלנדר אתה מתכוון, כי אפילו בתוך הדור הנוכחי, איכות החומרים השתפרה משמעותית בין הדגם הראשון שלפני מתיחת הפנים (2013) לבין הדגם הנוכחי. בהשוואה לדגם הראשון, איכות החומרים באקליפס טובה משמעותית, ביחס לזה הנוכחית, די דומה. באופן כללי, הייתי שם אותו איפשהו ליד יונדאי וסיאט ומתחת לפיג'ו ופולקסווגן. בתכלס, העיצוב אולי לא מהוקצע מי-יודע-כמה, אבל החומרים מרגישים מאוד עמידים.

איך מתפקד ה- Adaptive Cruise Control?

למשל:

אם רכב משתלב לתוך נתיב הנסיעה במרחק קטן קדימה מהאקליפס-קרוס, האם המערכת תראה את הרכב המשתלב ותאט?

רכב מקדימה שעוזב את נתיב הנסיעה ועוצר בנתיב סמוך כדי לפנות ימינה או שמאלה, האם האקליפס-קרוס יאט למרות שנתיב הנסיעה קדימה פנוי?

קצת יותר קופצני והיסטרי מהמערכות הכי טובות בקטגוריה, עם נטיה להתלהבות יתר בבלימות/האצות. אבל מבחינת רכבים שנכנסים לנתיב או יוצאים ממנו, הוא לא שונה מהמערכות של אף אחד מחבריו לקטגוריה. כלומר מחכה לרגע האחרון לפני שהוא בולם כשמישהו נדחף לפניך, ולא מאיץ עד שהנתיב פנוי לחלוטין. המערכת היחידה בקטגוריית המחירים הזו שאמורה להיות מסוגלת לתת לזה מענה טוב היא זו של הונדה שהושקה ב-CRV הנוכחי אבל לא הגיעה לארץ (למיטב ידיעתי), ואולי תגיע ב-CRV הבא.

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך התפעול של infotainment system? איך הראות החוצה, במיוחד לאחור, ואיך הניהוג של המיצובישי?

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

המערכת ככה ככה, אבל אני שומר את השיפוט הסופי בינתיים כי יש בעיה ספציפית ברכב המבחן שאמור להיות מטופל בימים הקרובים. אפל קאר פליי עובד סבבה, עם ניתוקים פה ושם אבל לא שונה ממה שמוכר לי מרכבים אחרים.

הראות לאחור לא זוועתית כפי שציפיתי אבל אישית מפריע לי ששדה הראיה חצוי בגלל עיצוב הפנסים לאורך החלון האחורי.

לגבי הניהוג, מהמעט יחסית שיצא לי להכיר בינתיים, בוא נגיד שהרכב מכויל יותר לכיוון הנוחות מספורטביות. זוויות הגלגול יחסית מתונות, אבל הרכב כן נוטה יותר מ3008 או אטקה לצורך העניין ומרגיש כבד יותר בשינויי כיוון.

ההגה גם בסדר, לא קל מדי ולא כבד מדי, אבל גם פה תהנה יותר מאטקה למשל.

עריכה: פבל הקדים אותי וכבר ענה לגבי המערכת (זה מה שקורה כשמתחילים לענות ומשהו מפריע ). נקווה שיטופל בקרוב ונוכל לגבש חוות דעת רלוונטית יותר.

Sent from my iPhone using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי robertf
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איכות החומרים גרועה כמו באאוטלנדר או כל דגם אחר של מיצובישי?

אני דווקא חושב שאיכות החומרים והביצוע טובים יותר מהאאוטלנדר, גם הנוכחית, אבל אולי אקפוץ לגיסי שנוהג באחת ואשווה אחד ליד השני.

באופן כללי אף פעם לא התלהבתי מעיצובי הפנים של מיצובישי, וגם אם איכות הבניה היתה טובה, החומרים תמיד נראו לי זולים. פה הכל נראה סבבה לגמרי, ומלבד כמה פאולים פה ושם, רוב הפלסטיקים (אלא שיושבים במקומות שרואים ונוגעים בהם לפחות) נראים ומרגישים טוב, והקבינה נעימה והרבה יותר נחמדה לשהיה מהאאוטלנדר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פקדי המיזוג בקונסולה המרכזית נראים עמוקים. זה באמת ככה והאם הם נוחים לגישה?

מה זה העיגול שתקוע על פתח המיזוג?

איך תא המטען מבחינת נגישות, נקודות עיגון ונוחות העמסה?

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פתחי האוורור דווקא נוחים וקרובים מבחינת גישה.

העיגול זה מחזיק מגנטי לטלפון שרכשתי באמזון עכשיו. כשאני טס ושוכר רכב או שאין לי איפה לשים את הטלפון או שאם אני זוכר אני לוקח איתי מחזיק מאוד מגושם שיש לי בבית. זה שקניתי עכשיו קטנצ׳יק ונוח לנסיעות, ומאחר וההתקן הקבוע שיש לי ברכב גם כן מגנטי, יש לי מגנט על כיסוי הטלפון ממילא.

לגבי תא המטען, טרם עשיתי את הבדיקה הקבוע שלי (עם מזוודות ותיקים), אבל אעשה זאת ואעדכן.

IMG_0514.jpg

IMG_0515.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך תא המטען מבחינת נגישות, נקודות עיגון ונוחות העמסה?

לשאלתך, הנגישות טובה אך תא המטען לא גדול במיוחד (כ350 ליטר) וחלק מרכבי הסופר מיני בשוק היום מציעים בגאז׳ לא הרבה יותר קטן מזה וחלקם אפילו גדול יותר (פולו למשל). אישית זה מפריע לי ברכב מהסוג והגודל הזה.

מזוודה גדולה תיכנס פלוס עגלה לא גדולה וכמה שקיות. מה שאני כן אוהב זה שהמושב האחורי (המפוצל) זז על מסילה ומשענות הגב מאחור ניתנות להטיה קדימה אחורה כדי להגדיל קצת את נפח תא המטען (על חשבון המרחב לנוסעים כמובן).

יש שני אזורי איחסון קטנים מימין ומשמאל לאיזור ההעמסה הראשי שאפשר לאחסן שם כל מיני פיצ׳פקס.

אין נקודות עיגון לפי מה שאני רואה, ומתחת לרצפת תא המטען יושב צמיג רזרבי, כך ששם אין עוד מקום.

IMG_0557.jpgIMG_0558.jpg

IMG_0586.jpgIMG_0587.jpg

עריכה אחרונה על ידי robertf
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

?

לא הייתי סומך על זה, אלא אם כן יש לך משאלת מוות. כנראה שתצטרך לדרוך על הבלמים.

אבל זה לא שונה מאצלי למשל (רכב הרבה יותר יקר), ולמען האמת טרם התנסיתי במערכת שאפשר לסמוך עליה מבחינה זו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר טוב לבאי הפורום!

ממוצ"ש ועם 1176 ק"מ על השעון האקליפס קרוס אצלי. האוטו הולך לנסוע (וכבר נסע) הרבה מחוץ לעיר, ולא מעט בכבישים וערים הרריות. כמובן, אשמח לענות על כל שאלה שתהיה לכם בהקשר הזה.

רשמים ראשונים - מרווח, גבוה, נוח (המתלים יותר, הכסא פחות - לא ממש תומך, ולא יורד מספיק נמוך לדעתי). גם ההגה לא יוצא מספיק החוצה. הבנות (9 ו-5, יחסית נמוכות, מסתדרות טוב עם כניסה ויציאה עצמאית אל ומהאוטו).

שדה ראיה טוב, מראות מצוינות, מערכת התראת שטחים מתים עובדת מעולה. החלון האחורי המפוצל מפריע בעין, והמגב מכסה מן הסתם רק את החלק העליון.

הקרוז האדפטיבי עובד בסה"כ, אבל מאד גס בבלימה ובהאצה.

הנדסת האנוש לא להיט, מיקומי כפתורים (כמו, למשל, שליטה על מחשב הדרך - מתחת ללוח המחוונים, מוסתר על ידי ידית האיתות שבתורה מוסתרת על ידי פלאפ ההילוכים) לא משהו. איכות החומרים דווקא טובה הרבה יותר ממה שצפיתי, וטובה לאין ערוך, למשל, מהאוטלנדר.

טרם בדקתי את המערכת המקורית של מיצובישי, אבל החיבור לאנדרואיד אוטו עובד מעולה, ללא ניתוקים עד עתה. המינוס היחיד בהיבט הזה הוא שכפתור ההפעלה הקולית שעל ההגה לא מפעיל את גוגל אלא את המערכת המקורית, אז צריך להפעיל ב"אוקי גוגל" או ללחוץ על המיקרופון במסך.

בתנועה - כמו שכבר כתבתי, האוטו נוח. פסי האטה וכבישים גרועים לא עושים עליו רושם. מבחינת מנוע/גיר - מהיר הוא לא, וכשמפעילים את מצב ה"אקו" תגובת הדוושה עצלה באופן מאד מורגש. בלעדיו העסק הרבה יותר נמרץ והגיר טוב יחסית לרציפים, אם-כי לא נעדר לחלוטין מתחושת הצמיגות האופיינית. העברת ההילוכים באמצעות הפלאפים לא רעה לירידות.

תפציצו בשאלות, בשביל זה אני פה.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש אפשרות לכוון את התנהגות הקרוז דרך התפריטים (למשל COMFORT, NORMAL, SPORT)?

בכבישים הרריים/מפותלים היא צייתנית או שצריך להילחם איתה?

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש אפשרות לקבוע מרחק (4 פריסטים), אין כיוון אחר ככל שאני יודע. טרם יצא לי לבדוק בכבישים מפותלים, רק בכביש 6. ממילא אין LKAS אלא LDW בלבד, לכן יותר יהיה תלוי בנהג עצמו.

עוד נקודה ששכחתי לציין - התצוגה העילית היא פיצ'ר נחמד, אפשר לכוון את הגובה של התצוגה בתוך המסכון וזה חוסך את הצורך להוריד ראש כדי לראות את מהירות הנסיעה (וכשהקרוז מופעל, גם את ההגדרה שלו). נחמד מאד.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1851 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...