Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת כספת לרכב מברזל לאלומיניום

isaacg
שימו לב! השרשור הזה בן 1914 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי לכולם,

יש לי טויוטה קורולה 2012 עם מיגון מברזל לכספת הרכב. הבנתי שכיום כמעט כל חברות הביטוח דורשות מיגון מאלומיניום ללא אפשרות להתגמש, מלבד תשלום של 450 ש"ח בממוצע כל שנה.

איפה אני יכול לבצע את העבודה של החלפת הכספת מברזל לאלומיניום וכמה זה אמור לעלות?

תודה רבה מראש,

יצחק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיותר .... אל תחליף ...

לי יש טויוטה קורלה 2015 , התקנה מקורית של גיל קאר כספת ברזל.

אחרי שנתיים (2017), חברת הביטוח פתאום ביקשה שינוי במיגון, ושלחו אותי למתקין מטעמם.

ביקשתי ממנו שיתן לי אישור למיגון הקיים בלי קשר לדרישה, הוא כתב על גבי הטופס

המיגון לא מתאים לדרישה ופירוט מה קיים ברכב.

החזרתי את זה לחברת הביטוח ואמרתי להם שאם לא מתאים שיבטלו את הביטוח אני אמצא חברה אחרת.

הם העבירו לאישור אחראי והחזירו לי בכתב שהאישור הקיים ברכב מקובל עליהם.

עכשיו כבר עשיתי ביטוח ב - go של הכשרה , הכי זול בשוק וללא דרישות מיגון וזה לאותו רכב כמו שלך 2015 ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

תרגיל קבוע של חברות הביטוח .

אתה קונה רכב חדש מהיבואן ואחרי שנתיים באה חברת הביטוח ומבקשת דרישות מיגון נוספות . אפשר לחשוב שרכב אחרי שנתיים הוא יותר מועד לפורענות ושחברת הביטוח " שכחה " לבקש מיגון נוסף בעת הקניה .

למי שיש רכב יוקרה כנראה לא יציקו לו כיוון שכבר הכניסו לו את האלמנט במעמד הקניה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

אפשר לחשוב שרכב אחרי שנתיים הוא יותר מועד לפורענות ושחברת הביטוח " שכחה " לבקש מיגון נוסף בעת הקניה .

.

מה שכתבת (מתוך חוסר ידע) הוא בדיוק המצב.

רכב חדש אינו גניב !!!!! במסגרת ביטוח מקיף, ברכב שגילו עד שנתיים, שמים (במקרה של תאונה) חלפים חדשים !! לפיכך אין תמריץ לגניבה.

אחרי שנתיים, שמים לרכב חלפים בגיל הרכב - וכאן כבר יש את התמריץ לגניבה.

כל שוק הגניבות (רובו המוחלט) מונע מביקוש חלפים לתיקון תאונות וזאת הסיבה שאחרי שנתיים בערך, דרישות המיגון משתנות/נקבעות מחדש.

לגופו של נושא הפוסט - לא הייתי מסכים להחליף מכספת ברזל לאולומיניום וזאת באמת שאלה של משא ומתן עם חברת הביטוח.

עריכה אחרונה על ידי micha

אם זה לא מקולקל- אל תתקן את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא קשור לשנתיים או לא ( או שוק חלפים). הרכב שלך גניב כל חייו. הביטוח גובה פרמייה שנתית כגודל הסיכון לאובדן מוחלט.

הרכיב הכי משמעותי בסיכון הינו המחירון (יצחק לוי, יש גם היסטוריית תביעות וגיל הנהג אבל לא נכנס לזה) עם הזמן המחירון יורד . הסיכון יורד ולכן מחיר של הפרמייה אמור לרדת ואיתו גם דרישות המיגון. לא הפוך.

מקרים יוצאי דופן לחוק הזה הן מכוניות אקזוטיות שמחירן רק עולה עם השנים. קונינגסג Agera , לדוגמא.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא קשור לשנתיים או לא ( או שוק חלפים). הרכב שלך גניב כל חייו. הביטוח גובה פרמייה שנתית כגודל הסיכון לאובדן מוחלט.

למה לכתוב מחוסר ידע ? הביטוח גובה פרמיה כגודל הסיכון ? איך נקבע הסיכון ? מה מניע בכלל את שוק גניבות הרכב ? פעם היו גניבות לשימוש עצמי. היום אין. יש מעט מאד לשימוש ברשות הפלסטינית (בטל בשישים) והשאר ביקוש לחלפים.

ואני חוזר שוב - רכב חדש שיוצא השנה לשוק - לא ייגנב כי אין ביקוש לחלפים. אחרי שנתיים יתחיל להיגנב. ככל שהוא נפוץ יותר, ייגנב יותר. אם הוא משמש כמונית, עוד יותר. הכל ביקוש של חלפים.

אז אם הוא יקר, מראש יבקשו מערכות מיגון מורכבים (מאותה סיבה שכלב מלקק לעצמו את הביצים)החל מהיום הראשון .

אם הוא זול, יבקשו מיגון מחמיר רק אם המציאות תכה בהם (כמו שקרה עם ספורטאז'/טוסון לדוגמה שלא דרשו איתור בתחילת הדרך - אבל לאור גניבותם, היום כן, כמו אוקטביה שבתחילת דרכה היתה עם דרישות רגילות עד שהחלה להמיכר גם למוניות והחלו הגניבות).

אם זה לא מקולקל- אל תתקן את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שכתבת (מתוך חוסר ידע) הוא בדיוק המצב.

רכב חדש אינו גניב !!!!! במסגרת ביטוח מקיף, ברכב שגילו עד שנתיים, שמים (במקרה של תאונה) חלפים חדשים !! לפיכך אין תמריץ לגניבה.

אחרי שנתיים, שמים לרכב חלפים בגיל הרכב - וכאן כבר יש את התמריץ לגניבה.

כל שוק הגניבות (רובו המוחלט) מונע מביקוש חלפים לתיקון תאונות וזאת הסיבה שאחרי שנתיים בערך, דרישות המיגון משתנות/נקבעות מחדש.

לגופו של נושא הפוסט - לא הייתי מסכים להחליף מכספת ברזל לאולומיניום וזאת באמת שאלה של משא ומתן עם חברת הביטוח.

אשמח שתרחיב בעניין , כי כאשר סירבתי להתקין את המיגון הנוסף בחברת הביטוח לא התעקשו על זה . ( הסכמתי לשלם 300 שח יותר בפרמיה . על המיגון הנוסף שרצו שאתקין רצו 1200 שח )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם דרשו בקנייה מיגון ברמה X זה אני מבין . אבל איזו סיבה יש במהלך השנים להחמיר עם הלקוח בדרישות מיגון (בהנחה שלא שינה רכב או מקום מגורים) ? אין. זה בדיוק מה שניסו לעשות לפות"ש. שיטת מצליח. דרישות המיגון רק יורדות עם השנים. במיוחד לאור הצניחה של המחירון בשנים הראשונות.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נניח שבצורה פלאית כן עלו דרישות המיגון. כל דרישה כזו הרי ניתן לקנות בשווה ערך כסף. אבל הוא מתגמד לעומת הירידה בריסק כתוצאה של ירידת ערך טבעית לרכב בשנתיו הראשונות .

ולכן הפרמייה היתה צריכה לרדת או מקסימום להשאר כמו שנה שעברה.

הטיעון של גניב או לא גניב בשנתיים הראשונות אינו תקף כי חברת הביטוח צריכה להתגונן גם מפני גניבה וגם מפני אובדן להלכה.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכל העונים.

אז לפני התגובה של משתשמש korola@, הבנתי שבחברת הביטוח GO אין דרישות מיגון לביטוח המקיף?

זה נשמע כמו הפיתרון הכי טוב, בתנאי ומדובר בחברת ביטוח טובה.

מבחינת כיסויים ותנאים של הביטוח, הם זהים לכל החברות הגדולות ובמחיר משמעותית יותר זול.

מישהו יודע לתת חוו"ד על חברת GO, אם מדובר בחברה אמינה?

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לכתוב מחוסר ידע ? הביטוח גובה פרמיה כגודל הסיכון ? איך נקבע הסיכון ? מה מניע בכלל את שוק גניבות הרכב ? פעם היו גניבות לשימוש עצמי. היום אין. יש מעט מאד לשימוש ברשות הפלסטינית (בטל בשישים) והשאר ביקוש לחלפים.

ואני חוזר שוב - רכב חדש שיוצא השנה לשוק - לא ייגנב כי אין ביקוש לחלפים. אחרי שנתיים יתחיל להיגנב. ככל שהוא נפוץ יותר, ייגנב יותר. אם הוא משמש כמונית, עוד יותר. הכל ביקוש של חלפים.

אז אם הוא יקר, מראש יבקשו מערכות מיגון מורכבים (מאותה סיבה שכלב מלקק לעצמו את הביצים)החל מהיום הראשון .

אם הוא זול, יבקשו מיגון מחמיר רק אם המציאות תכה בהם (כמו שקרה עם ספורטאז'/טוסון לדוגמה שלא דרשו איתור בתחילת הדרך - אבל לאור גניבותם, היום כן, כמו אוקטביה שבתחילת דרכה היתה עם דרישות רגילות עד שהחלה להמיכר גם למוניות והחלו הגניבות).

שאני אבין, גנב לא יגנוב רכב בן פחות משנתיים כי החלקים חדשים מידי? הגנב בודק את שנת היצור לפי מספר השלדה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השוק הישראלי הוא אנומליה כי צחירי המכוניות בשמיים, הסיכוי לגניבה גדול יחסית והפיקוח על חברות הביטוח חלש. בשאר העולם מסתדרים יופי בלי קודנים, כספות ושאר ירקות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1914 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...