Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נורת check injection רנו מגאן 2

shimshia
שימו לב! השרשור הזה בן 1906 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים,

רנו מגאן 2 2005 ידנית בנזין.

הטורים בסרק היו בעבר מאוד נמוכים, לפעמים הרכב היה נכבה. עשיתי ניקוי מצערת, זה עזר לתקופה, אך המנוע חזר לגמגם בטורים נמוכים, כאשר מידי פעם נדלקת ונכבית נורת "יש לבדוק את מערכת הפליטה".

הפלאגים הם מקוריים של רנו ודי חדשים. המכונאי שלי עשה בדיקה של הקויילים בסרק וזיהה קויל מספר 3 מזייף. הוא החליף אותו בקוייל משומש (יתכן ולא מקורי) והמנוע חזר לעבוד יפה כשהוא מחזיק טורים בסרק בצורה יציבה.

העניין הוא שכמה ימים לאחר החלפת קויל 3, נדלקה לראשונה מנורת check injection ומאז היא נדלקת בכל יום במהלך נסיעה ולאחר כחצי שעה נכבית.

ניגשתי למוסך, הוא התחבר הפעם למחשב והקריאה היתה קויל 3 מזייף, למרות שארבעת הקויילים נבדקו שוב בסרק והכל נשמע מצויין. המכונאי עשה נסיון והחליף את קויל 3 בקויל 4, כדי לראות אם שוב המנורה תדלק. נסעתי משם ויום למחרת המנורה check injection שוב נדלקה, התחברנו שוב למחשב והוא הראה שוב, קויל 3 תקול, למרות שהחלפנו בין הקוילים.

יש לציין שהמחשב הוא לא מקורי של רנו.

אני נוסע עם הנורה הזו שנדלקת ונכבית כל יום, כבר חודש ועליי לציין שהאוטו מניע ונוסע מצויין, המנוע נשמע טוב ולא מגמגם גם בסרק (כמו שהיה לפני החלפת הקויל מלכתחילה)

המכונאי שלי אומר שיכול להיות שבעיית הנורה היא חשמלית וצריך לבדוק לעומק.

יש למישהו רעיונות, מה יכולה להיות הבעיה? אני לא רוצה כרגע להוציא כמה מאות שקלים על ארבעה קויילים חדשים כשאני לא בטוח שבהם הבעייה.

תודה רבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא כנראה לא יודע, כי הוא התייחס אליו כמספר 3 מהטיימינג.

מאור לגבי המזרק נראה שהוא לא בדק. איך מתבצעת הבדיקה?

חבל לך על הניסיון בדיקה מזרקים לא הולכים באוטו הזה

אבל כויילם כן אם יש לך T10 או T8 תלוי בשנה תחליף ביניהם בעצמך ותראה אם התקלה עוברת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה ליאור. האם הכוונה שלך להחליף בין נגיד קויל 3 לקויל 4 ולראות אם התקלה בסורק תעבור עכשיו לקויל 4 אז הבעיה כנראה בקויל, ואם הסורק. ימשיך להראות תקלה בקויל 3 למרות ההצלבה ביניהם, אז הבעיה לא בקוילים. זאת הכוונה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון: ניגשתי אתמול למוסך אחר שמתמחה בצרפתיות. הוא חיבר סורק מקורי של רנו ולאחר האבחנה שאל אותי אם הרכב החליף רצועת טיימינג ואכן ברכב הוחלפה הרצועה לפני חודש (קיט מקורי), במוסך האחר שהוזכר לעיל. יש לציין שמספר ימים לאחר החלפת הטיימינג הופיעה תקלת check injection.

לאחר שחשב קבע המכונאי כמה דברים:

1. הבעיה לא בקויל, כי קויל תקול לא מדליק נורת תקלה בלוח השעונים, כך שהבעיה לא בקויילים (כפי שהראה הסורק האוניברסלי של המוסך האחר).

2. לאחר החלפת רצועת טיימינג, צריכים לעשות עידכון תוכנת מחשב ברכב עם סורק מקורי. המכונאי העכשווי ביצע אתמול עידכון עם הסורק.

3. אם גם לאחר העידכון, ממשיכה תקלת check injection (מה שקרה כבר היום על הבוקר) צריך לנסות ולהחליף חיישן קאמשאפט (300 ש"ח למקורי מפירוק כולל עבודה). הוא אומר שיתכן שהחיישן נדפק במהלך העבודה על הטיימינג.

4. אם גם לאחר החלפת החיישן התקלה תמשיך (הוא לא יחייב על החיישן), אבל אז מבחינתו צריך לפתוח את הטיימינג שוב ולראות מה קורה שם. הוא אומר שאולי הרצועה הורכבה לא נכון באחת מהשיניים שלה, או בעיה אחרת בטיימינג ולכן נורת התקלה.

רציתי לדעת מה אתם אומרים על הדברים?

תודה רבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדיפייזר הוחלף כבר בעבר באוטו.

הנורת תקלה החלה לדלוק כמה ימים אחרי החלפת הטיימינג.

המכונאי לא אמר לי קוד תקלה, הוא אמר שהסורק מראה לו משהו שקשור לטיימינג ושאל אם החלפתי טיימינג לאחרונה (מה שאכן היה)

ליאור איך אני יודע אם יש זיוף בכל הצילינדרים, שומע את זה, או שנדלקת נורת תקלה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשור לנורת תקלה

אני ממליץ לך לגשת למוסך שיותר מתמחה באבחון של רנו

המחשב ברנו בניגוד להמון חברות נותן כל כך הרבה מידע שבדרך כלל אתה לא סתם צריך להחליף חלקים

תנסה להוציא את הקודי תקלה מהמוסך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי.

לגבי החיישן קאמשאפט הבנתי שאם הוא תקול אז צריכות להיות בעיות סחיבה לאוטו, וזה משהו שאני לא מרגיש בנסיעה, האוטו נוסע בכח רגיל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום חברים, עידכון:

קודי התקלה שנסרקו בקליפ של רנו הם:

DF119 camshaft sensor signal

DF080 camshaft shifter circuit

על פי קודי התקלות הוחלף אתמול חיישן קאמשפט מקורי חדש (כרגע לא חוייבתי) ועל פניו הסורק הראה לאחר מכן שהתקלה סודרה, אך למרות זאת... כבר הבוקר נורת check injection חזרה שוב להופיע

אני מציין שוב שהנורה החלה להידלק כשבוע לאחר החלפת קיט טיימינג וחגורת אביזרים ברכב במוסך אחר

המכונאי העכשווי שסרק עם הקליפ של רנו, אמר שנשמע לו שהמנוע עובד יפה על כל 4 הצילינדרים

האם למישהו יש רעיון איך ממשיכים מכאן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום חברים, עידכון:

קודי התקלה שנסרקו בקליפ של רנו הם:

DF119 camshaft sensor signal

DF080 camshaft shifter circuit

על פי קודי התקלות הוחלף אתמול חיישן קאמשפט מקורי חדש (כרגע לא חוייבתי) ועל פניו הסורק הראה לאחר מכן שהתקלה סודרה, אך למרות זאת... כבר הבוקר נורת check injection חזרה שוב להופיע

אני מציין שוב שהנורה החלה להידלק כשבוע לאחר החלפת קיט טיימינג וחגורת אביזרים ברכב במוסך אחר

המכונאי העכשווי שסרק עם הקליפ של רנו, אמר שנשמע לו שהמנוע עובד יפה על כל 4 הצילינדרים

האם למישהו יש רעיון איך ממשיכים מכאן?

תבדוק שלא שברו תשסתום VVT הוא יושב על המכסה שסתומים ליד הסעפת

אם הכל תקין שיפרקו טיימינג

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1906 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...