Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרוייקט החלפת אטם ראש - פיג'ו 206 1.4ל' ידנית שנת 2000

neowizard
שימו לב! השרשור הזה בן 1887 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יום למחרת התחלתי להרכיב חלקים במרץ, קודם ערכת הטיימינג החדשה

new timing tensioner.jpgrefitted water pump.jpgrefitted tensioner.jpgrefitted timing belt.jpg

בשביל לבדוק מתיחה השתמשתי השתמשתי באגודל ובאצבע המרה בשביל לסובב את הרצועה 90מעלות בנקודת אמצע בין הפולי של גל הארכובה לפולי של גל הזיזים. זה דרש מאמץ, אבל לא המון, אז הסקתי שהמתיחה בסדר.

הידקתי הכל לפי ההגדרות ב-Haynes.

לא צילמתי את זה, אבל בשלב הזה הרכבתי חזרה את התרמוסטט, צינור המתכת ואת הצינורות של של מטריצת החימום.

אחרי כן מסעפת יניקה, מזרקים, סלילים וכבל דוושת הגז. המחברים השונים הורכבו תוך כדי עבודה (כלל המחבר המעצבן שלה המזרקים)

cleaned intake manifold.jpgcleaned injector rail.jpgspark plug coils refitted.jpginjector rail connector reattached.jpgrefitted injectors and gas cable.jpg

אחרי שכל הציוד סביב ראש המנוע הורכב, היה אפשר להרכיב את מיכל נוזל הקירור חזרה, ועל הדרך גם את הרדיאטור ומגן החום של המסעפת פליטה

coolant tank refitted.jpgradiator refitted.jpgsecond assistant assisting.jpgsecond assistant.jpg

הפקח השכונתי בא לוודא שהכל נעשה לפי ההוראות.

השלב האחרון היה להרכיב חזרה את הפולי של גל הארכובה (הפעם בלי לתת לרצועת תזמון לקפוץ כמו בפירוק), רצועת האביזרים ואת הזרוע של תושבת המנוע

crankshaft pully refitted.jpgaux belt refitted.jpgright side mount refitted.jpg

שאלוהים יעזור למי שתכנן את המותחן של רצועת האביזרים. למה אי אפשר להרפות אותו מספיק בשביל להתקין את הרצועה בנוחות? אפילו כשמקבעים אותו עם החריץ שיש ליד הפולי של המותחן (כפי שמומלץ ב-Haynes) זה לא פשוט בכלל.

וזהו. אחרי כן החזרתי את המצבר והפילטר אוויר. הוספתי שמן ומים וניסיתי להניע. לקח למנוע כמה שניות להתעורר מהתרדמת, אבל הוא עובד. נשמע רועש יותר משזכרתי, אבל זה אולי כי המכסה מנוע היה פתוח וגם עבר הרבה זמן מאז הפעם האחרונה שהוא נסע.

החגיגה הייתה גדולה, אבל קצרה מאוד. המנוע עובד, אבל הרכב לא נוסע. משלבים הילוך, וכלום לא קורה.כשהרכב על ג'ק הגלגל מתחיל לזוז, אבל רק ממש מעט (סיבוב של כמה מעלות בודדות). בשלב הזה כבר כבר השקעתי חודש לתוך הפרוייקט ואני מתחיל להיות לחוץ על לקבל את הרכב בחזרה. הנחתי שהמצמד גמר את חייו ושצריך להחליף.

אחרי קצת מחקר והתלבטויות, החלטתי שאני יכול לבצע החלפות מצמד ברכב. קניתי ערכת מצמד ומיסב לחיצה של Valeo והתחלתי לעבוד. זה לקח עוד שבועיים של עבודה (שלא צילמתי כי ממש הזדרזתי והתינוק עשה קצת טרור), אבל המצמד החדש בפנים והישן בחוץ. הבעיה לא נפתרה ואני מרגיש מפגר על שבזבזתי שבועיים וכמעט 500 שקל על ערכת מצמד ושמנים שלא לצורך.

אז זו הבעיה שלי כרגע. מנוע עובד, מצמד חדש ואין קולות בלתי מוסברים. כשמשלבים הילוך, מרגישים לרגע שהמנוע טיפה (ממש טיפה) מתאמץ ואז כלום. מבחוץ רואים שהגלגל מתחיל לזוז, אבל עוצר. ההתנהגות זהה בכל הילוך קדמי (לא בדקתי בהילוך אחורי, אבל זה בתוכנון). אם אני משלב הילוך גבוה (נגיד רביעי) וקצת נותן גז, אז הגלגל מתחיל להסתובב, אבל כשאני לוחץ על הבלמים (עדיין בהילוך רביעי בלי קלאץ') הגלגל עוצר בלי לחנות את המנוע. כל האבחון הזה מתבצע כשהגלגלים באוויר.

למישהו יש מושג מה לא בסדר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 41
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפי מה שאתה כותב הרכב יניע גם עם הילוך משולב.

ניסית לעשות את זה? בעבר הרחוק נשברה לי ציריה ב-205 והרכב היה מניע גם עם הילוך משולב.

בדוק אולי התנתק משהו באיזור הזה

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאוחר יותר היום אני אניע בהילוך ואבדוק הילוך אחורי. אני אעדכן אחרי כן.

כשהחלפתי את המצמד הוצאתי את שתי הציריות. הן נראות במצב טוב, אבל שמתי לב שאני יכול "למתוח" אותן בנקודה של המפרק. כאילו יש בתוך הגומיה של הציריה (הגרמושקה?) חלק שיוצא מהמקום וקפיץ שמחזיר אותו פנימה. אני לא יודע אם זה תקין.

אני אוציא את הציריות שוב בסופ"ש, אסיר את הגומיות ואסתכל\אצלם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הילוך משולב שהרכב באויר אז אין התנגדות של הקרקע מה שאומר שהרכב יניע ללא בעיה ותצא תנועה מהדיפרנציאל לגלגלים. כאשר אתה בולם במצב כזה של הילוך משולב אתה מייצר את ההתנגדות לסיבובי המנוע מה שאמור להביא את המנוע לירידת סלד וכיבוי שלו. לגבי המשיחק של מוט הציריה בקרדן זה תקין ביותר אמור להיות טת החופש והמישחק הזה כי בזמן נסיעה וסיבובי הגה הציריה מעט משנה מאורכה בזכות החופש הזה. תבדוק באופן ידני את הכניסה של ההילוכים מהמוטות שעל הגיר...תזיז אותם בצורה ידנית תראה שההילוכים ניכנסים כולם וניתפסים ואז תראה אם אתה מקבל את התגובה הנכונה מהגיר לגלגלים. כמו כן תשלב הילוך חמישי שהרכב כבוי והוא באויר וסובב את גל הארכובה ותראה אם יש תנועה סיבובית מהציריות והתנגדות שלהם. אני מאמין ומקווה שפשוט הציריות לא ניכנסו למקומם בדיפרנציאל ועוד פוש קטן יכניס אותם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי המנוע לא מתוזמן וזה במקרה הקל.

איך תזמון המנוע קשור לחוסר העברת תנועה דרך הגיר לגלגלים?

אם המנוע מסתובב, כל השאר לא קשור אליו.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, אחרי ההודעות של ליאור ומלטבשי, הפנתי את תשומת הלב לציריות.

קודם ניסיתי להניע את הרכב בהילוך (אחורי ורביעי) והמנוע מניע בלי בעיה, למרות שהגלגלים לא זזים (אגב, מאור, הייתי צריך לציין שאני משתמש בבלמים בשביל להתנגד לתנוע כשהגלגלים באוויר).

אחרי כן בדקתי שההילוכים אכן משתלבים. מוט קישור אחד אכן נראה זוועה ועוד שנינה מת (ויוחלף עד סוף הפרוייקט), אבל עובד. בנוסף, כשאני מנתק אותו ומשלב הילוך ידנית אני רואה את אותה הבעיה.

הבוקר היה לי כמה זמן לעבוד, אז פירקתי את הציריות שוב. אחד הקפיצים התעקם 90 מעלות (במפרק שקרוב לגיר בצד של הנוסע), אבל חוץ מזה הכל נראה לי סבבה. הגומיות אטומות, הגריז נקי וכל המיסבים מסתובבים חלק.

קשה לי להאמין שהקפיץ הוא המקור לבעיה. אולי אני טועה, אבל אני פשוט לא רואה איך הוא יכול לגרום לזה.

הנה כמה תמונות שצילמתי. אם יש זוויות או חלקים אחרים שכדאי לבחון, אשמח לדעת

axels.jpgright cv join open.jpggear-side left cv joint open wide.jpggear-side left cv joint open close up.jpggear-side left cv joint open.jpgleft cv joint open bearings.jpgleft cv joint open bell.jpgright cv joint open bell.jpgright cv joint open bearings.jpg

יכול להיות שהגיר הוא הבעיה? הדפרנציאל אולי?

אגב, אני רוצה לציין שהבעיה התחילה לפני שבכלל נגעתי בציריות. אחרי הטיפול ראש מנוע.

עריכה אחרונה על ידי neowizard
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הנחה שמה שעבד לפני התיקון, גם אם עבד לא מושלם ולא נגעת בו - יעבוד גם אחרי. נגעת בקלאץ לכן כדאי לחפש שם.

אם אתה מסובב את המנוע ביד ושם בהילוך אתה יכול לראות מה מסתובב ומה לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא רואה שום קשר לטיפול שנעשה לראש המנוע לבין חוסר התזוזה של הרכב אלא אם אולי נגעת בכל הנוגע לגלגל התנופה/גל הארכובה. ניראה שתנועה לא עוברת לגלגלים, הציריות נראות באמת תקינות..אני מתחיל לחשוש שקיימת בעיה פנימית בגיר עצמו במיוחד לאור העובדה שאתה כן מרגיש שטכנית ההילוכים מישתלבים..בגיר עצמו אבל כוח משם כבר לא יוצא. אבל תן לי שניה להבין שוב..כאשר הרכב באויר..שילבת הילוך הרמת קלאצ לתחילת נסיעה וכאילו מתחיל לנסוע עם גז..לוחץ על הבלמים שההילוך משולב לחיצה מוחלטת וסטטית ללא נגיעה בקלאצ..הגלגלים עצורים, המנוע ממשיך לעבוד רגיל? וכך בכל הילוך שאתה מבצע את התהליך? המנוע ממשיך לעבוד?

עריכה אחרונה על ידי מאור30
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

bear, ניסיתי לסובב את הגלגלים ידנית כשרכב בהילוך (רביעי), ולראות אם רצועת האביזרים מסתובבת - היא כן. בנוסף, ביקשתי מאשתי שתניע את הרכב בהילוך לכמה שניות (כי אין שמן בגיר) כשהציריות בחוץ, ובנתיים הסתכלת לתוך הדיפרנציאל. נראה שהוא מסתובב במהירות שמתאימה לסל"ד סרק בהילוך רביעי/שלישי (לא זוכר מה ביקשתי ממנה לשלב).

אני אנסה בהמשך לסובב את הפולי של גל הארכובה ולראות אם יש תנוע בגלגלים. אני אנסה בהתחלה בניוטרל ואחרי כן בהילוך, ולבסוף כשהבלמים מופעלים. אני אדווח לגבי התוצאות.

אני לא בטוח מה לחפש במצמד. הסתכלתי עליו עם האנדוסקופ כשהגיר כבר הותקן. באופן ברור רואים אותו נצמד ומשתחחרר מגלגל התנופה בהתאם ללחיצה על הדוושת המצמד.

מאור, בדיוק. בהתחלה חשבתי שהבלמים הלכו, אבל במבט מחוץ לרכב רואים שהגלגל עוצר בלי בעיה, והמנוע ממשיך להסתובב.

אני חושב שלא תיהיה לי ברירה אלא לפרק את הגיר שוב והפעם לפתוח אותו ולקוות שאני אמצא משהו. בהנחה ואני אמצא תקלה, שווה לי לתקן את הגיר, או שפשוט להליף?

אגב, תודה לכולם על העצות והעזרה, כבר התחלתי להתייאש והתגובות עוזרות לי להמשיך לנסות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גיר בתקלות שאתה מתאר לא קורה ברגע תרכיב שוב תציריות ותראה שהם נכנסות משהוא פה לא הגיוני

אני ממליץ בשלב הזה להשיג עזרה יכול להיות שיש משהו קטן שאתה מפספס חבל על פירוק גיר אם לפני שנגעת בראש הוא עבד הוא אמור גם לעבוד אחרי הדבר היחיד שיכול להיות הבעיה זה הקלאץ תלוי איך הרכבת אותו

יש מצבים שאם הקלאץ לא מיושר טוב ומכניסים עליו תגיר בכח הוא נהרס בשניה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי אני לא יכול לעזור בכלום, אבל אני רק מעריך את הנחישות והאומץ, כל הכבוד! בנוסף תיעוד מפורט להפליא של כל השלבים. יישר כח, ומקווה שתמצא פיתרון לבעיה במהרה, מגיע לך להנות מהעבודה שעשית. ממשיך לעקוב בעניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1887 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...