Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דעה: דטרויט - מעיר המנועים לעיר רפאים

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 1923 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אולי זה מזג האוויר העגמומי, אבל מתערוכת הרכב של דטרויט עולה רכב של אבק, ומוות.

MAIN-תערוכת-רכב.jpg

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היצרנים ומארגני התערוכות צריכים ליישר קו עם העולם המודרני. להבדיל, רוני אהרנוביץ ראה את הנולד וב 1996 פתח מגזין אינטרנטי "נט קאר" ולא מגזין כתוב.

והיום כולם שם....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם הטכנולוגיה של היום לא ירחק היום שכל התערוכות יהיו וירטואליות.

אתה תשוטט על המסך בין הביתנים, כמשהו יעניין אותך תוכל ללחוץ ולקבל עוד פרטים ואם תרצה יהיה צ'אט עם נציג המציג.

תערוכה פיזית היא סיפור יקר מאוד למציג ומעיק לוגיסטית על המבקר המקצועי. אני הייתי שמח פחות להגיע פיזית ויותר להתרשם וירטואלית לתערוכות במיוחד אם הן בחו"ל.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהג לילה - אכן יש הרבה יתרונות לביקור וירטואלי, אבל האין המפגש הבלתי אמצעי עם המציגים\לקוחות חשוב לעסקיך?

אמנם לא עסקים - אבל אישית אני מעדיף לראות הרצאות על המסך, ולעשות פאוזות כאשר זה מתאים לי. והנסיעות למפגשים - אפילו בתל אביב - מייגעות. אבל, מצד שני, זו הזדמנות לפגוש לא רק מוצרים אלא גם אנשים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה כיף בדיוק בלראות רכב וירטואלית מבלי באמת להכנס ולהרגיש אותו? גם אם זה רק סטטי, זו חוויה הרבה יותר חזקה להיות שם מלצפות בו על גבי צג מחשב.

וזה מבלי להכנס להאם שיקולי הלוגיסטיקה והתקציב שזה דורש שווים את זה, הכל כלכלי בסופו של דבר וזו תשובה שרק היצרניות יכולות לענות עליה, אם תערוכות כאלו ייכחדו אז מן הסתם המסקנה היא שהטרחה גדולה מהתועלת שיוצאת מזה עבור היצרן ולכן העסק לא כלכלי, אבל במידה והן יימשכו אז כנראה שכל הפרסום והמודעות שהרכבים שלהם מקבלים בעקבות התערוכות הללו שווה את זה עם כמה שזה כאב ראש יקר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב פבל עבר עליך יום קשה? הכתבה יצאה לך קצת יותר מדי פאסימית ודכאונית, התערוכות האירופאיות עדיין פה ויש עוד הרבה זמן עד שהרכב ימות במובן שאתה מדבר עליו (שאני מנחש שהכוונה היא לאוטונומי מלא ללא אפשרות שליטת נהג אנושי), רוב הסיכויים שכולנו נהיה סבים כשזה יקרה אם בכלל נחזה בזה בחיינו, הדור הבא כבר יגדל לתוך מציאות כזו ואני משער שזה לא בדיוק יפריע לו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כלל לא בטוח שתערוכת הרכב מתה, כמו שתערוכות הרכב בארה"ב מתו. זה אכן לא מפתיע, כשיקוף של מצב שלושת היצרנים האמריקאים.

לפי מה שמתארים כאן בפורום כאלה שנסעו, בתערוכות פריז או ג'נבה אפשר להסתובב בקושי בגלל דחיסות המבקרים.

ודטרויט זו עיר מדכאת טילים, גם לפני חמישים שנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי יש גם קשר לכך שבתערוכת טכנולוגיה החברות יכולות לחשוף את עצמן לקהל יעד חדש ולמצב את עצמן כחדשניות והייטקיסטיות. תוסיף לזה הפרש זמנים קצר ואת המצב המדרדר של תעשיית הרכב האמריקאית וקיבלת דעיכה במעמד התערוכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שכתב נכתב מעליי, התערוכות בארה"ב ירדו מגדולותן בעיקר כי היצרנים האמריקאים איבדו מאוד את כוחם והרבה מהכוח שלהם. להבדיל, תערוכת SEMA. תערוכה שמתמקדת בתחום השיפורים והאפרט מארקט לא מצטמקת.

חשוב גם לציין שבארה"ב חסרים מספר יצרנים אירופאים גדולים (רנו, פיג'ו, סיטרואן, סיאט, פיאט, סקודה).

בתערוכות באירופה גם אפשר לראות שיש יצרנים שמפסיקים להציג אבל המצב רחוק מאוד מהסיום.

מנגד, כמי שהיה בג'נבה ב-2014 וב-2001 לא יכול להגיד שב-2001 היה מרשים יותר (אולי גם כי הייתי בן 13 אבל בעיקר כי הכל היה חדש ולא מוכר מהרשת)

Renault Clio RS EDC 200

רכב ספורטיבי זה כמו קונדום. עדיף שיהיה לך ולא תרצה להשתמש בו, מאשר שתרצה להשתמש בו ולא יהיה לך.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה שהספונסרים של התערוכות האלה הן שלושת היצרניות האמריקאיות.

אין להם מה להציג, ואם ב2008 לא היו מזרימים להן מיליארדים גם לא היו מקרטעות עד הלום.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהג לילה - אכן יש הרבה יתרונות לביקור וירטואלי, אבל האין המפגש הבלתי אמצעי עם המציגים\לקוחות חשוב לעסקיך?

אמנם לא עסקים - אבל אישית אני מעדיף לראות הרצאות על המסך, ולעשות פאוזות כאשר זה מתאים לי. והנסיעות למפגשים - אפילו בתל אביב - מייגעות. אבל, מצד שני, זו הזדמנות לפגוש לא רק מוצרים אלא גם אנשים.

עוברים וירטואלית ואז קובעים עם מי שצריך או מזמינים דוגמאות כתלות במוצר.

גם בתערוכות פיזיות אני עובר על רשימת המציגים, יוצר קשר קודם ורק אז מחליט אם שווה לנסוע.

אין ספק שבמיוחד במוצרי צריכה אין כמו התרשמות פיזית ואי אפשר לגבש דיעה מלאה על רכב בלי לשבת בו אבל לקבל מושג ולספק את הסקרנות אפשר. אם יעניין אשב בו כשיגיע לאולם התצוגה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היצרנים ומארגני התערוכות צריכים ליישר קו עם העולם המודרני. להבדיל, רוני אהרנוביץ ראה את הנולד וב 1996 פתח מגזין אינטרנטי "נט קאר" ולא מגזין כתוב.

והיום כולם שם....

צודק מאה אחוז. אהרנוביץ היה פורץ הדרך, הראשון שאמר "בואנה, האינטרנט הזה זה קטע". שנה אחריו ריד האסטינגס שמע על הרעיון הגאוני והקים את האתר שלו, ושנה אחריו לארי וסרגיי קלטו שגם הם יכולים להקים איזה אתר קטן משלהם. מאותו הרגע זה היה כאילו סכר שנפרץ, והכל בזכות זה שראה את הנולד :-P:wink:

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היעדר מכסים על מכוניות תוצרת חוץ הרגה את התוצרת המקומית.. פעם GM וFORD היו מעצמות בתוך ארה"ב.

אני כמובן מתייחס לכך שתערוכת דטרויט היא אמורה להיות תערוכה שהיצרנים האמריקנים הם הבולטים.

תערוכות רכב באירופה עדיין חזקות מאוד. עם פרנקפורט פריז וג'נבה.

עריכה אחרונה על ידי Tamir FR

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון. הכתבה מנסה להפוך זאת לקטע עולמי של תעשיית הרכב בעוד שהסיפור הוא נטו על תעשיית הרכב האמריקאית העגומה שמתבטא גם בתערוכה הנ״ל. היצרנים האירופאים והיפנים משגשגים, יש הרבה הייפ לקראת תערוכת ג׳נבה הקרובה והתעשייה עצמה בכללותה במצב בריא מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1923 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...