Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

RUN-X 2003 או סיטרואן C4 2011?

אייתוללה
שימו לב! השרשור הזה בן 1913 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן,

אני מתלבט מאד ברכישה.

מצד אחד קורולה ראן-אקס 2003 95,000 ק"מ יד שלישית (שתי ידיים אחרונות פרטיות, איני יודע מה לגבי הראשונה) ב-16,000 ש"ח. תיאור הרכב:

"כולל ספר טיפולים, חיצונית ופנימית במצב מעולה מעולה. 95000 קמ. מטופל בזמן תמיד"

מצד שני סיטרואן סי4 2011 (צורה חדשה) 87,000 ק"מ יד שנייה (שתי הידיים פרטיות) ב-18,000 ש"ח. תיאור הרכב:"צורה חדשה במצב מעולה, רכב מפנק ק"מ נמוך נראה מצוין חיצוני ופנימי."

אני מכיר את השם הלא מדהים שיצא לצרפתיות בישראל, אך הנסיון האישי שלי עם סיטרואן הוא לא רע בכלל (בבעלות אבי ברלינגו 2004 דיזל 1.9 שצלחה בגבורה את כל 400,000 הק"מ שלה ללא בעיות מיוחדות).

אלה שני הפכים - מצד אחד יפנית ותיקה ואמינה בעלת שם, אך בת 16 כבר, ולצדה צרפתייה שסובלת ממוניטין רע שמשפיע מאד על הסחירות שלה ואיני בטוח שבצדק (מה שמאפשר לרוכש לקבל סחורה די חדשה במחירי רצפה), צעירה בהרבה וחדישה.

למעשה זו אולי התלבטות עקרונית. מותג יפני חזק (טויוטה, הונדה וכולי) אל מול מותגים חלשים אך בשנתונים יפים וק"מ טוב.

אני מתכוון להחזיק ברכב לפחות 5 שנים, כך שהסחירות של הסיטרואן בהמשך לא מהווה פקטור משמעותי עבורי.

אשמח לכל המלצה/עצה בנושא.

תודה רבה!

עריכה אחרונה על ידי אייתוללה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

דווקא את שני הדגמים האלו ? לא מצאת משהו בלי מחלות ילדות ?

לקורולה בשנים האלו היה בעיה עם בוצה במנועים.

אישית מכיר בעל קורולה 2003 שעד היום נוסעת והכל בסדר, אבל זה לא מייצג והיו לא מעט תלונות בנושא.

הC4, למיטב זכרוני מדובר בדגם אחרי מתיחת פנים מנוע 156 כ"ס שפותח יחד עם BMW (ולאחר מכן נזנח) הידוע בכינויו THP.

גם שם יש אינספור מחלות ילדות למנוע (שנפתרו או הופחתו אי שם מ2016 כמדומני).

בקיצור, איזה עוד אופציות יש לך בקנה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא את שני הדגמים האלו ? לא מצאת משהו בלי מחלות ילדות ?

לקורולה בשנים האלו היה בעיה עם בוצה במנועים.

אישית מכיר בעל קורולה 2003 שעד היום נוסעת והכל בסדר, אבל זה לא מייצג והיו לא מעט תלונות בנושא.

הC4, למיטב זכרוני מדובר בדגם אחרי מתיחת פנים מנוע 156 כ"ס שפותח יחד עם BMW (ולאחר מכן נזנח) הידוע בכינויו THP.

גם שם יש אינספור מחלות ילדות למנוע (שנפתרו או הופחתו אי שם מ2016 כמדומני).

בקיצור, איזה עוד אופציות יש לך בקנה ?

אתה בהחלט מוזמן להציע אלטרנטיבות עד 25,000 ש"ח, אשמח.

ובאותה מידה אשמח אם תחווה דעה על שתי הגישות הללו - מותג חזק (כמו טויוטה או הונדה) עם שנתון ישן לעומת מותג חלש (מסחרית) עם שנתון חדש יותר, באותו מחיר.

האם לדעתך סיטרואן, פג'ו ואחרות מצדיקות את המחירים הנמוכים שלהן כמשומשות/האם טויוטה ואחרות מצדיקות את שמירת המחיר שלהן?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שני הדגמים באמת לא מאוד מוצלחים. לראנקס יש בעיית בוצה, וגם לסיטרואן יש מנוע לא מאוד מוצלח. למען הדיוק ההיסטורי, בסיטרואן יש מנוע 1.6 אטמ' שהוא סביר אבל לא חף מתקלות, או 1.6 טורבו שהוא כבר ממש גרוע (שאליו התכוון כנראה stum), אבל הוא גם יחסית נדיר.

אם אתה צריך משפחתית אוט', הייתי מחפש קיה פורטה או מיצובישי לנסר במקום, בערך מהשנתון של הסיטרואן. אם לא, אפשר לחשוב על כך מיני רעיונות, אבל קודם אתה צריך להגדיר מה אתה מחפש.

באופן כללי, אני אישית בעד מותג פחות טוב אם הסחירות לא מעניינת אותך, רק לבחור ממנו רכבים סבירים. אתה מקבל רכבים מודרניים יותר, כלומר בטוחים ומאובזרים יותר, ובהינתן הפרש שנים כל כך מהותי גם (כנראה) אמינים יותר. רק ששוב, חשוב להקפיד לבחור דגם מוצלח.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שני הדגמים באמת לא מאוד מוצלחים. לראנקס יש בעיית בוצה, וגם לסיטרואן יש מנוע לא מאוד מוצלח. למען הדיוק ההיסטורי, בסיטרואן יש מנוע 1.6 אטמ' שהוא סביר אבל לא חף מתקלות, או 1.6 טורבו שהוא כבר ממש גרוע (שאליו התכוון כנראה stum), אבל הוא גם יחסית נדיר.

אם אתה צריך משפחתית אוט', הייתי מחפש קיה פורטה או מיצובישי לנסר במקום, בערך מהשנתון של הסיטרואן. אם לא, אפשר לחשוב על כך מיני רעיונות, אבל קודם אתה צריך להגדיר מה אתה מחפש.

באופן כללי, אני אישית בעד מותג פחות טוב אם הסחירות לא מעניינת אותך, רק לבחור ממנו רכבים סבירים. אתה מקבל רכבים מודרניים יותר, כלומר בטוחים ומאובזרים יותר, ובהינתן הפרש שנים כל כך מהותי גם (כנראה) אמינים יותר. רק ששוב, חשוב להקפיד לבחור דגם מוצלח.

לא ציינתי, מדובר על ראנקס GLI אוט' וסי4 אוט' 1.6 120 כ"ס מנוע וי.טי.איי.

זו צריכה להיות מכונית עבורי בלבד שאמורה לשמש אותי מעט בתוך ירושלים ולנסיעות שבועיות מירושלים לצפון הרחוק וחזרה. שתהייה בטיחותית ואמינה ככל הניתן, מזגן, רדיו, נוחה, התנהגות כביש סבירה ואם אפשר לא בזבזנית בדלק. כל הגאדג'טים, מגנזיום וכ' משניים לחלוטין.

סחירות, כפי שציינת, זה מאד מעניינת אותי מאחר ואני חותר לעבר מכונית שתהיה אצלי עד שערכה יהיה קרוב לערך גריטה ממילא. הייתי מעדיף לעשות שימוש בסחירות נמוכה כקונה.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סופר מיני ידני, הולך? אם כן 208 ידנית (רצוי אקטיב) תענה לא רע על מה שאתה מחפש.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סופר מיני ידני, הולך? אם כן 208 ידנית (רצוי אקטיב) תענה לא רע על מה שאתה מחפש.

הדגש קודם כל על בטיחות ברמה סבירה ומשכך מיני וסופר מיני הן מחוץ לתמונה.

מה דעתך על קיה סיד?

עריכה אחרונה על ידי אייתוללה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת ישן, אבל ממחיש את הפואנטה (ומאז התקדמנו לא מעט):

לא בטוח בכלל שקומפקטית מהעשור הקודם תהיה בטוחה יותר מסופר מיני מהעשור הנוכחי. למעשה, הראנקס כנראה תהיה פחות בטוחה.

בלי קשר לזה, קיה סיד בסדר לגמרי, אבל כמובן הרבה פחות חסכונית מה-208 הידנית.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת ישן, אבל ממחיש את הפואנטה (ומאז התקדמנו לא מעט):

לא בטוח בכלל שקומפקטית מהעשור הקודם תהיה בטוחה יותר מסופר מיני מהעשור הנוכחי. למעשה, הראנקס כנראה תהיה פחות בטוחה.

בלי קשר לזה, קיה סיד בסדר לגמרי, אבל כמובן הרבה פחות חסכונית מה-208 הידנית.

שכנעת אותי לגבי ההבדל בין ראנקס 2003 לבין מכוניות מ-10 השנים האחרונות, גם סופר מיניז (אעפ"י שאין לנו מבחן רטוב של ראנקס שכזו). הגם שאני מעריך אותם מאד ומשתמש לא אחת במבחניהם, יש לי השגות רבות לגבי שיטות הבחינה של NCAP.

כפי שנאמר בסרטון, ציוני בטיחות תקפים רק למכוניות בתוך אותה קבוצה (אני מקוה איש לא חושב שגראנד צ'ירוקי חדישה עם ציון של 82% היא פחות בטיחותית מספייססטאר עם 90%, למשל) - ולכן בתוך השנתונים המודרניים אני עדיין אעדיף מכונית שאינה סופר מיני (פה המקום להזכיר שמירב הסיכויים שאם תעשה תאונה, זה יהיה מול מכונית בעלת מערכות בטיחות מודרניות, שלחלקן השפעה שלילית על המכונית בה הן פוגעות, כמו שאסי מחוזק או מערכות פסיביות אחרות שמשפיעות על ספיגת המכה של המכונית הפוגעת).

מה שמפחיד אותי עם הסופר מיני הוא פגיעות צד. גם כי ההגנה שם הרבה פחות טובה וגם כי יש להן נטייה להתעופף למרחקים בפגיעות מהסוג הזה.

פרייבט, בטיחותית, אמינה, נוחה, אוטומטית עד 25,000 ש"ח.

שאלת מה לא - לא ידניות, יש לי כאבים כרוניים ברגל ימין שגומרים אותי בזמן פקקים :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה רוצה רכב שלא יעשה לך כאבי ראש עד 25 אלף שקל אז או לנסר או אלמרה.זה רכבים של 300k קילומטר של שקט נפשי.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

gladen pro25+rs audio 100m -tru technology billet 4100

ad neo800w- mosconi pro 4/30

gladen pro10-mosconi pro 1/10

fiio 11m plus coax mosconi dsp aerospace 6to8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זו אופציה במחינתך,

יש בבעלותי C4 שנת 2009, שהיא דור אחד לפני ה בC4 המדוברת.

המכונית משרתת את המשפחה כבר 6 שנים, על מד הק"מ מופיע 170K ק"מ והיא מפגינה אמינות מופתית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה דעתך על קיה סיד?

מאיפה הבאת את הטענה המופרכת הזו? רכב שקיבל היום 5 כוכבי בטיחות יהיה הרבה יותר בטיחותי ממשפחתית מהעשור הקודם.

לפיג'ו 5 כוכבי בטיחות, היא הרבה יותר בטיחותית מהטויוטה שגם ככה ישנה ולך תדע אם לא עברה תאונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה דעתך על קיה סיד?

ואתה באמת חושב שטויוטה בת 16 תהיה יותר בטיחותית מ-208 בת 6 נניח? אתה רחוק מהמציאות ידידי.

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעבר למבחני ריסוק שלפיג'ו יש 5 כוכבי בטיחות בדירוג יותר חדש של EuroNcap ולטויוטה רק 4 כוכבי בטיחות בדירוג הישן (שאם הטויוטה הייתה נבחנת לפי הדירוג החדש בטח הייתה מקבלת 43), אני בטוח (לא בדקתי אבל אני אומר בוודאות, אבל בטוח) שבטויוטה אין ESP שמונע בוודאות תאונות, וגם אין 6 כריות אויר כמו בפיג'ו (אם אני לא טועה בקורולה יש רק 2 כריות אויר).

ועוד לא דיברנו על התאונות שהטויוטה אולי עברה שהפכו אותה לפחות בטיחותית מרכב צעיר יותר שאתה תבדוק כמובן שלא עבר תאונות.

לכן כן, הייתי מחפש במקומך פיג'ו 208 ממודל חדש, ק"מ נמוך, תיעוד טיפולים במוסך מורשה יבואן, אחלה אוטו שבעולם עם גיר רגיל אתה תהנה ממנו פי 1000 מהטויוטה, יהיה הרבה יותר חסכוני בדלק, וגם הרבה, אבל הרבה יותר בטיחותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואגב שיקולי מסה של משפחתיות לעומת סופרמיני.

קורולה ראנקס 2003 שוקלת 1125 קילו לעומת ה-975 קילו שה-208 שוקלת, ממש לא הבדל דרמטי. בקיצור, 208 בת 6 תהיה יותר בטיחותית מקורולה בת 16.

וכמו שאמרו לך לפני, אם אתה מחפש מכונה אמינה שתביא אותך מ-א ל-ב' בלי יותר מדי יומרות, הייתי מחפש לנסר. בתקציב כזה תיכנס לך 2011-12 לתקציב. אין מה ללכת על קורולה סופר עתיקה באותו תקציב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1913 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...