Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

RUN-X 2003 או סיטרואן C4 2011?

אייתוללה
שימו לב! השרשור הזה בן 1914 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שאלת מה לא - לא ידניות, יש לי כאבים כרוניים ברגל ימין שגומרים אותי בזמן פקקים :)

זה רק אני זוכר שהקלאץ' מתופעל ברגל שמאל? [emoji23]

לגבי אפשרויות אחרות יש גם יונאי I30 כאופציה נחמדה, ואם אתה מחפש הרפתקאות, אפשר להמר על רנו סניק דור 3 עם מנוע גיר של ניסאן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

ואגב שיקולי מסה של משפחתיות לעומת סופרמיני.

קורולה ראנקס 2003 שוקלת 1125 קילו לעומת ה-975 קילו שה-208 שוקלת, ממש לא הבדל דרמטי. בקיצור, 208 בת 6 תהיה יותר בטיחותית מקורולה בת 16.

וכמו שאמרו לך לפני, אם אתה מחפש מכונה אמינה שתביא אותך מ-א ל-ב' בלי יותר מדי יומרות, הייתי מחפש לנסר. בתקציב כזה תיכנס לך 2011-12 לתקציב. אין מה ללכת על קורולה סופר עתיקה באותו תקציב.

אנא, קצת הבנת הנקרא -

"

שכנעת אותי לגבי ההבדל בין ראנקס 2003 לבין מכוניות מ-10 השנים האחרונות".

האמירה היא פשוטה - בקרב המכוניות מ-10 השנים האחרונות, איני מעוניין במיני (זה לא סותר את זה שאני מבין שמיני הינה בטוחה יותר מראנקס 2003 - שירדה מהפרק).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיצ סיט.png

87 אק"מ לעומת 164 אק"מ, 18 אלף ש"ח לעומת 20 אלף ש"ח.

what say you?

הסיטרואן היא באמת עסקה גרועה כדי כך? :/

מדובר ברכב שהמחירון שלו מעל 30.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לטעמי לא עסקה גרועה כלל. הייתה לי כזאת אטמוספרית מוסבת לגז ושני דיזלים. במקרה כמו שלך הייתי מכניס אותה ליישור קו גדול במוסך מומחה ושואל שם אם יש משהו אחר צפוי (כגון החלפת טיימינג, משאבת מים ושמן גיר) ומטפל בו מראש כתחזוקה מונעת ואז נהנה מאחלה רכב באחלה מחיר באחלה שנתון בלי לחשוש.

ט.ל.ח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא עסקה גרועה בכלל, אם אתה מבין מה אתה קונה.

ה-1.6 בנזין אטמ' בסיטרואן הספציפית הזו סובל ממעט מחלות, אחת מהן (והכי יקרה אאל"ט) היא איזושהי בעיה שמצריכה החלפת גומיות שסתומים, סד"ג של 3,000₪. יש עוד כמה דברים קטנים שאני לא זוכר כרגע.

אם תחליט ללכת עליה, אכן מומלץ להיכנס לבדיקה ויישור קו אצל אחד המוסכים המתמחים (גבע ואורן במרכז, לא מכיר אישית בירושלים).

רק עוד שני דברים: בכל זאת רכב בן 8, קח בחשבון שמדי פעם משהו יתקלקל, וכמובן תתמקח. זה רכב ישן ולא מבוקש, סיכוי סביר שתצליח לחתוך את המחיר לא מעט.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם שאלה, בתור מישהו שלא נהג אף פעם בסיטרואן הזאת, אבל מה מומלץ ברכב הזה?

נוחות זה כבר מזמן לא נקודת השיא את הצרפתיות, השילוב של הגיר עם המנוע לא מספק חווית נהיגה טובה במיוחד, וכך גם צריכת הדלק לא מבריקה.

והגרסה הספציפית גם לא מאובזרת בכלל.

בצד החסרונות מקבלים מנוע בעייתי, גיר לא להיט(למרות שבפורום אומרים שאין כבר ענייני אמינות בגיר הזה), וביקוש שלא קיים.

אז שואל כמובן מנסיון של אחרים, וברצינות מוחלטת, למה להמליץ עליו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז בוא נשאל אותך אחרת...

למה להמליץ על קורולה? למה להמליץ על לאנסר? למה להמליץ על מגאן? למה להמליץ על 3? למה להמליץ על קרוסאובר? למה להמליץ על סיויק? למה להמליץ על קרוז? וכו' וכו'... אתה יכול להמשיך עם שאלות בלי סוף.

בפועל הרכב לא רע לעומת המתחרות הללו. בגלל זה אפשר להמליץ גם עליו.

ט.ל.ח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה להמליץ קורולה? ספציפית פה, אין מה להמליץ על קורולה 2003. רכב עתיק ובטח שלא שווה במחיר של 18 אלף, כשדנו פה.

למה להמליץ על לנסר? כי הרכב זול, אמנם עגלתי ולא חסכוני בתמורה לעגלתיות, אבל עם מכלולים אמינים שכניראה לא יגרמו להפתעות במידה וטופל כמו שצריך.

למה להמליץ על הסיטרואן הספציפית? באמת לא יודע. בגלל זה שואל. אני לא באמת רואה יתרונות משמעותיים כמו שהיו לסיטרואנים בעבר(הייתה לי סיטרואן קסרה שמעבר לפלסטיקה חרא ואמינות בינונית, הייתה רכב מאוד נוח עם גיר ZFׂ, מה שאי אפשר לאמר על ה-307 שהחליפה אותה)

עריכה אחרונה על ידי davemustaine87
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יודע מה? לפי המילים שלך הלנסר והסיטרואן נשמעים לי די אותו הרכב.

כי הרכב זול, אמנם עגלתי ולא חסכוני בתמורה לעגלתיות, אבל עם מכלולים אמינים שכניראה לא יגרמו להפתעות במידה וטופל כמו שצריך.

אם הם אותו הדבר מה הסיבה להמליץ על לנסר ולבטל את הסיטרואן?

אגב, אני כבר לא זוכר לחלוטין את הלנסר ספורטבק 2011 שישבתי בה ודיברתי עליה רק כמה פעמים, אבל כן זוכר שהסיטרואן הייתה יותר נוחה ויותר חסכונית.

זה הכל, מכאן ההמלצה.

ט.ל.ח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם אכן סוג של "אותו רכב"(אם כי הרבה ימצאו את הגיר של הלנסר שיותר קל לעיכול מאשר של הסיטרואן)

אבל למה להמליץ על הלנסר ולבטל את הסיטרואן? בגלל זה:

לנסר :

אבל עם מכלולים אמינים שכניראה לא יגרמו להפתעות במידה וטופל כמו שצריך.

סיטרואן:

מקבלים מנוע בעייתי, גיר לא להיט(למרות שבפורום אומרים שאין כבר ענייני אמינות בגיר הזה), וביקוש שלא קיים.

כאילו, אתה לא מקבל יותר מדי יתרונות(ספק גדול שהסיטרואן חסכונית יותר, היה לי כבר נסיון עם הלנסר שהייתה בסדר גמור עם הדלק למרות סיפורי זוועות ששמעתי), ומצד שני מקבל חסרונות מובהקים(לא רק שמועות וסיפורים על אמינות לקויה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מזכיר לך שאלו ציטוטים שלך כשאתה אומר שאתה לא מכיר את הרכב.

המנוע... לא להיט, אבל זה לא מה שהיה כשהוא רק יצא. הוא אפילו סבבה. אם מטפלים בו נכון אפילו מקבלים אמינות במנוע שהוא לא מסכן כמו שעשו ממנו.

הגיר... צריך ללמוד להעריך את התפעול שלו. האמינות שלו אכן הסתדרה משהו.

הביקוש... לדעתי פות"ש מבקש לדעת עליו.

ט.ל.ח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום ותודה לכל העונים, אתייחס לנקודות שהועלו -

מאחר ואנחנו בתוך שוק נתון אזי שמה שאנחנו משווים זה את מה שזמין בשוק. לכן בהודעה הקודמת שלי העליתי את ההשוואה בין הסי4 ללאנסר הספציפיות שמצאתי ביד2, כולל הבדל הקילומטרים, המחיר וכולי, בניגוד להשוואה רעיונית (ברור לי שכאשר כל הנתונים זהים - הלאנסר עדיפה).

אך הנתונים לא זהים, בעיקר הקילומטראז' הכפול על הלאנסר (שבטוחני שיש לו משמעויות כספיות בעתיד) ותוספת של 2,000 ש"ח במחיר.

לגבי ירידת הערך של הסיטרואן - את ירידת הערך הגדולה והמשמעותית שלה היא כבר עשתה. קורולה ומאזדה 3 בעלות נתונים דומים, למשל, שנמכרו ב-2011 כחדשות במחיר דומה לסי4, חלה בהן ירידה מחיר של 65-75%, בעוד בסיטרואן הזו משוקפת ירידה של 85% בערך.

לכן ערך המכירה של הסי4 הזו בעוד 5 שנים הוא זניח מבחינתי. כלל ההפסד עליה כבר קרה אצל בעליה הקודמים.

אגב, 87,000 ק"מ משתי ידיים פרטיות נשמע לי כמו מספר נמוך, כך שאני לא בטוח שלמערכת ההנעה צפויות תקלות מיוחדות עד כה, ואני כמובן אעשה כמיטב היכולת לשמור עליה תקינה.

השאלה היא האם עדיין במקרה כזה הלאנסר הספציפית שהעליתי עדיפה.

כמובן שלא משנה איזה רכב אקנה - הוא יעבור דרך מכון בדיקה לפני כן ויישור קו לאחר הרכישה.

זה הרכב הראשון שלי ואני לא בקיא מאד במשמעויות של מכלולים אמינים ולא אמינים (כמה עולה החלפה/תיקון שלהם?), החלפת גומיות שסתומים וכולי.

תודה

עריכה אחרונה על ידי אייתוללה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם שאלה, בתור מישהו שלא נהג אף פעם בסיטרואן הזאת, אבל מה מומלץ ברכב הזה?

נוחות זה כבר מזמן לא נקודת השיא את הצרפתיות, השילוב של הגיר עם המנוע לא מספק חווית נהיגה טובה במיוחד, וכך גם צריכת הדלק לא מבריקה.

והגרסה הספציפית גם לא מאובזרת בכלל.

בצד החסרונות מקבלים מנוע בעייתי, גיר לא להיט(למרות שבפורום אומרים שאין כבר ענייני אמינות בגיר הזה), וביקוש שלא קיים.

אז שואל כמובן מנסיון של אחרים, וברצינות מוחלטת, למה להמליץ עליו?

זה שלא מדובר בפסגת המוטוריקה, זה נכון. השאלה היא מה האלטרנטיבה העדיפה בסכום כזה, למי שמתעקש על קומפקטית (אחרת בקצת יותר אפשר לחשוב על פיאסטה או 208 ידניות) כי הלנסר שעלתה פה לפני כמה פוסטים עם ק"מ בשמיים, ואפילו אם מדובר ברכב הכי אמין בעולם יהיה לה בלאי שממש לא בטוח שיהיה זול יותר לתקן מכל תקלות המנוע בסיטרואן (שהן ממש לא אינסופיות). ואז, הסיטרואן בכל זאת חדשה יותר, לא פחות מאובזרת (אאל"ט יש לה לפחות בקרת שיוט מעבר לסטנדרט, ואולי עוד דברים), כנראה שלא פחות נוחה או מתנהגת, הגיר שלה לא תמיד נעים אבל ממש רחוק מהזוועה שמצטיירת פה ובסה"כ, מדובר ברכב די סביר. זה שהיא רחוקה מלהוות תחרות (בטח מבחינת מנוע+גיר) לרכב מודרני בכמה שנים עם טורבו ו-6-7 הילוכים זה נכון, אבל היא גם עולה הרבה, הרבה פחות.

בכל אופן, חשוב לזכור שמדובר ברכב שבקרוב יחגוג 8 שנים על הכביש, ובגיל כזה דברים מתחילים להתקלקל מדי פעם. למי שסובל מחרדת מוסכים, קניה של רכב כזה עלולה להיות זוועתית כי בכל תקלה הוא יאשים את עצמו שהוא היה טיפש שקנה סיטרואן, בעוד שעם הלנסר זה יהיה תמיד בחזקת בלאי טבעי. רק צריך לקחת את זה בחשבון.

נ"ב -

מה הסיכוי שפשוט לא אצליח למכור C4 שכזו בעוד 5 שנים (גם במחיר זעום)?

קיים, אבל זה לא באמת משנה. מה הסיכוי שתצליח למכור לנסר בת 15 עם ~250,000 ק"מ? ובכמה?

עוד 5 שנים שני הרכבים האלו יהיו שווים איפשהו בין 0 ל-5,000 ש"ח. גם במקרה הרע, מדובר בירידת ערך של אלפים בודדים בשנה.

הבעיה היותר מהותית היא מה יקרה אם עוד שנה תחליט שמתחשק לך משהו אחר, ואז תתקשה למכור. כאן ההפסד עלול להיות מהותי יותר. ד"א, גם הלנסר לא בדיוק נמצאת ברשימת עשרת הרכבים המבוקשים בישראל, כך שגם אם תקנה אותה לא באמת פתרת את הבעיה הזו.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1914 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...