Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

השמשת פיג'ו 505 מודל 88

avargel
שימו לב! השרשור הזה בן 1912 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים

ידיד וותיק הציע לי במתנה פיג'ו 505 מודל 88

* הרכב עומד כ3 שנים, ללא טסט

* הוא מוכן לשלם את האגרות [לצערנו לא הקפיא את הרישיון] בתנאי שאני משמיש את הרכב [עניין סנטימנטאלי]

* הרכב אצלו יד 2, הוא רכש אותו מהבעלים המקורי בשנת 1990 ומאז נסע בו כחצי מיליון ק"מ

* לטענתו מנוע וגיר תקינים. היה מניע את האוטו מדי פעם עד שנגמר המצבר לפני שנה בערך.

* האוטו עומד על הצמיגים שלו, בשמש

עד כאן הרע.

הטוב?

נראה נהדר יחסית לגילו, היה אצל אותו אדם שטיפל בו באופן שוטף כל 10,000 ק"מ משך כמעט 30 שנים, ואני מקבל את זה בחינם (-:

מסתמן שנצטרך להחליף מצבר / צמיגים / צנרת גמישה / שמנים / פילטרים / פלאגים

השאלה היא האם יש מומחה שאני יכול לגרור אליו את הרכב שייתן לי חוות דעת יותר מעמיקה לפני שאני נכנס לכל ההוצאות הנ"ל, כשאיני יודע מה עוד מסתתר שם.

כמו כן מעניין למצוא אולי שתו"פ עם איזה סדנת לימוד מכונאות [אני יודע שיש אחת כזאת בכפר נוער כפר אברהם למשל], שהחניכים "יתאמנו" על הרכב וישמישו אותו על הדרך, כשאני אשלם את עלות החלקים והם יבצעו את העבודה תחת המדריכים שלהם.

כמו כן, מעולם לא החזקתי רכב אספנות [הסטטוס שם טרם שונה], אשמח לדעת עלויות של אגרות / ביטוחים וכו', וכן הגבלות מיוחדות.

תודה לעונים

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום חברים

ידיד וותיק הציע לי במתנה פיג'ו 505 מודל 88

* הרכב עומד כ3 שנים, ללא טסט

* הוא מוכן לשלם את האגרות [לצערנו לא הקפיא את הרישיון] בתנאי שאני משמיש את הרכב [עניין סנטימנטאלי]

* הרכב אצלו יד 2, הוא רכש אותו מהבעלים המקורי בשנת 1990 ומאז נסע בו כחצי מיליון ק"מ

* לטענתו מנוע וגיר תקינים. היה מניע את האוטו מדי פעם עד שנגמר המצבר לפני שנה בערך.

* האוטו עומד על הצמיגים שלו, בשמש

עד כאן הרע.

הטוב?

נראה נהדר יחסית לגילו, היה אצל אותו אדם שטיפל בו באופן שוטף כל 10,000 ק"מ משך כמעט 30 שנים, ואני מקבל את זה בחינם (-:

מסתמן שנצטרך להחליף מצבר / צמיגים / צנרת גמישה / שמנים / פילטרים / פלאגים

השאלה היא האם יש מומחה שאני יכול לגרור אליו את הרכב שייתן לי חוות דעת יותר מעמיקה לפני שאני נכנס לכל ההוצאות הנ"ל, כשאיני יודע מה עוד מסתתר שם.

כמו כן מעניין למצוא אולי שתו"פ עם איזה סדנת לימוד מכונאות [אני יודע שיש אחת כזאת בכפר נוער כפר אברהם למשל], שהחניכים "יתאמנו" על הרכב וישמישו אותו על הדרך, כשאני אשלם את עלות החלקים והם יבצעו את העבודה תחת המדריכים שלהם.

כמו כן, מעולם לא החזקתי רכב אספנות [הסטטוס שם טרם שונה], אשמח לדעת עלויות של אגרות / ביטוחים וכו', וכן הגבלות מיוחדות.

תודה לעוניםראשית בהצלחה..

נשמע פרויקט מענין

אני משמיש כרגע פזו 504 אספנות

ברגע שמעביר לאספנות אין עלות פיגור רישוי ישן.

אשמח לעזור בעצות בחינם...

צור קשר בפרטי

יואב

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעל הרכב הנוכחי הולך למשרד הרישוי ומשנה את הרישום לאספנות.

באותו רגע חוב האגרות נמחק.

טסט שנתי לרכב אספנות עולה 350 ש"ח, ביטוח חובה גם משהו כזה, ביטוח צד ג' כ 400 ש"ח. טסט פעם בשנה, לא פעם בחצי שנה כמו רכב מיושן.

להחזיר את הרכב למצב נסיעה זה הרבה התעסקות ולכן תחשוב אם יש לך את הזמן הפנוי לזה.

ברכב אספנות אסור לנסוע בימי ראשון עד חמישי בין 7 ל 9 בבוקר. בסופי שבוע וחגים מותר. אסור לעבוד עם הרכב. להגיע לעבודה מחוץ לשעות הנ"ל מותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

ההגבלות היחידות שיש לך ברכב אספנות זה לא לנסוע בימי חול בשעות 7-9 בבוקר.

מעבר לזה, האגרות והביטוחים זולים משמעותית מברכב רגיל.

אין לי מושג אם קל למצוא חלפים לרכב הזה בישראל למרות שפעם הוא היה נפוץ מאד, היום בקושי רואים כאלה.

אם יש לך חניה, רצון ללמוד ולהתעסק ויכולת טכנית בסיסית, תוכל לחסוך הרבה כסף באחזקה וגם תקבל סיפוק גדול כשתצליח לפתור תקלות בעצמך.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש לך חניה, רצון ללמוד ולהתעסק ויכולת טכנית בסיסית, תוכל לחסוך הרבה כסף באחזקה וגם תקבל סיפוק גדול כשתצליח לפתור תקלות בעצמך.

וזמן פנוי. שזה הדבר הכי חשוב לדברים האלו. בשלבי לימוד לוקח שעות לעשות כל דבר קטן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

אז הרכב עבר היום לסטטוס אספנות + עבר בעלות על שמי.

בגלל שיש צורך באישור מוסך ואישור בלמים לטסט, ובגלל שעוד חודש בדיוק יעברו שנתיים מהיום שפג הטסט האחרון (ואני רוצה להימנע ממעבדה), אני מחפש מוסך שיוכל לעשות יישור קו ראשוני (שמנים פילטרים פלאגים וכיוון קרבורטור אולי) וייקח את האוטו לטסט.

אשמח להפניה לבעלי מקצוע שמכירים ואוהבים את האוטו הזה.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא צריך בדיקת מעבדה לרכב אספנות גם אם עברו 10 שנים אחרי שפג תוקף הטסט האחרון.

צריך רק אישור רכב מיושן (בלמים, היגוי, מתלים) שכל מוסך יכול לתת בעלות 200 - 250 ש"ח וטסט רגיל.

זה שרשום ברישין הרכב שצריך גם אישור בלמים וגם אישור מוסך מורשה - טעות של משרד הרישוי, ככה זה מופיע אצל כולם.

בפועל צריך רק אישור אחד - אישור רכב מיושן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1912 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...