Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דיון על ביטוח רכב-פריצה

שימו לב! השרשור הזה בן 1898 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברי הפורום.

מקרה שלי: רכשתי ביטוח חובה+מקיף(ללא "גניבה", על מנת להעפיל סעיף "גניבה" צריך לבדוק כספת המנוע וקודן)

אחרי שרכשתי ביטוח, פרצו לי לאוטו. לא הצליחו לגנוב אותו, אך גרמו נזק קשה בהגה, מושב אחורי, פנל מתח/מצת, וגרמו נזק בשתי דלתות שמאליים.

דיווחתי למשטרה, הגשתי תלונה וכו'. התקשרתי לחברת ביטוח, והסברתי להם את המקרה. מילאתי דיווח ושלחתי.

אחרי שעה חזרו עליי ואמרו שביטוח שרכשתי לא מכסה את ה מקרה שלי כי עדיין לא הפעלתי סעיף "גניבה"(ויש לי את הקודן וכספת, פשוט פיזית לא הספקתי ללכת למוסך.) בנוסף הם טוענים ש"פריצה" נופלת בהגדרה של "גניבה". ולכן לא מגיע לי כלום.

חברים יקרים! אולי למישהו יש מושג/רעיון איך אני מתמודד אם חברת ביטוח על מנת לספוג נזק קל? (ברור לי שנזק כלשהו אני אספוג )

תודה על התייחסות כלשהי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה זמן עבר מאז רכישת הביטוח ועד המקרה?

שאני רכשתי ביטוח לרכב חדש שהיה ללא מיגון כלל,

הסוכנת טענה שיש לי שבועיים להתקנה ולהביא אישור

ובשבועיים האלה אני מכוסה גם ללא מיגון.

ובכלל בפוליסה היה כתוב שאם לא אציג אישור מיגון תוך שבועים אז כל הפוליסה מבוטלת.

רוצה לומר שפוליסת ביטוח מקיף זה חוזה בינך לבין חברת הביטוח, מה שכתוב בפוליסה זה מה שיחייב אותם.

כל חברה והפוליסות שלה... ובגלל זה לפעמים יש הפרשי מחירים משמעותיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה זמן עבר מאז רכישת הביטוח ועד המקרה?

שאני רכשתי ביטוח לרכב חדש שהיה ללא מיגון כלל,

הסוכנת טענה שיש לי שבועיים להתקנה ולהביא אישור

ובשבועיים האלה אני מכוסה גם ללא מיגון.

ובכלל בפוליסה היה כתוב שאם לא אציג אישור מיגון תוך שבועים אז כל הפוליסה מבוטלת.

רוצה לומר שפוליסת ביטוח מקיף זה חוזה בינך לבין חברת הביטוח, מה שכתוב בפוליסה זה מה שיחייב אותם.

כל חברה והפוליסות שלה... ובגלל זה לפעמים יש הפרשי מחירים משמעותיים.

לא תאמין. רכשתי ב 8:30 ו ב 10:30 גיליתי שאוטו שלי פרוץ... ותאמין לי אני לא מנסה לעבוד על חברת ביטוח. זה באמת מה שקרה.

אולי במקרה שלך בגלל שאוטו היה חדש?

קראתי חוזה: פרק א'- ביטוח הרכב- בתוקף.

כיסוי למקרה גניבה כאמור בסעיף 1.1.3 לפרק א'- אינו בתוקף.

שנה שעברה גם רכשתי שם ונתנו לי חודש להביא הוכחת מיגון (בסוף לא הבאתי)... והפעם אמרתי שאני רוצה לחדש אותו ביטוח, כנראה הייתה אי הבנה והם עשו לי ביטוח שלא כולל גניבה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן באמת צירוף מקרים מעניין.

אם זה יגיע לבית המשפט אז השופט יצטרך להסתכל על כל המקרה ולהבין מה קרה.

מתי נגמר הביטוח הקודם?

ביטוחים נגמרים בדר"כ בחצות.. מה קרה עד 8:30 בבוקר? לא היה ביטוח?

זה שהביטוח נעשה ב 8:30 ואתה ראית את הרכב ב 10:30.

מתי קרה המקרה? האם יש לך הוכחה שהוא קרה אחרי 8:30?

האם הרכב היה רק 8 וחצי שעות בלי ביטוח או כמה ימים ו 8 וחצי שעות?

האם יש לך את הקלטת השיחה של 8:30 שאתה מבקש מקיף מלא?

בכלל אם זה חידוש פוליסה והקודמת לא כללה גנבה אז מצבך לא משהו.

להרגשתי חברת הביטוח לא הולכת לשלם... אלא אם כן זה יגיע למשפט ויכריחו אותה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל חברת ביטוח שהכרתי העניקה פרק זמן להתקנת המיגון שבו עדיין קיים כיסוי ביטוחי.

אתה יכול לפנות לבית משפט, בתקווה שהשופט יכיר בכך שביקשת לבטח נגד גניבה ופעלת להתקנת הדרוש ולכן אתה צריך להיות מכוסה.

מצאתי כמה פסקי דין שבהם חברת הביטוח חוייבה לשלם למרות העדר מיגון (הם לא זהים לשלך אבל אולי יכולים לעזור):

https://www.kalir.co.il/articles/678

https://www.kalir.co.il/articles/401

https://www.psakdin.co.il/Document/%D7%B4%D7%90%D7%99%D7%99%D7%9C%D7%95%D7%9F%D7%B4-%D7%AA%D7%A9%D7%9C%D7%9D-87,000-%D7%A9%D7%A7%D7%9C-%D7%9C%D7%A0%D7%94%D7%92-%D7%A9%D7%A8%D7%9B%D7%91%D7%95-%D7%A0%D7%92%D7%A0%D7%91-%E2%80%93-%D7%90%D7%A3-%D7%A9%D7%9C%D7%90-%D7%94%D7%AA%D7%A7%D7%99%D7%9F-%D7%9E%D7%99%D7%92%D7%95%D7%9F-%D7%9B%D7%A0%D7%93%D7%A8%D7%A9#.XD8nQs8zbOQ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקרה שלי: רכשתי ביטוח חובה+מקיף(ללא "גניבה", על מנת להעפיל סעיף "גניבה" צריך לבדוק כספת המנוע וקודן)

מצטער, לא הצלחתי להבין איזה ביטוח רכשת:

1. האם רכשת ביטוח מקיף מלא, שכולל ביטוח מפני גניבה, ורק לא הספקת לבצע התקנת מיגון מתאים?

- או -

2. האם רכשת ביטוח מקיף שאינו כולל ביטוח מפני גניבה? כלומר האם הביטוח הזה זול יותר מזה שבסעיף הקודם?

לדעתי התשובה לשאלה הזאת תיתן מושג טוב אם יש לך סיכוי מול חברת הביטוח.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטער, לא הצלחתי להבין איזה ביטוח רכשת:

1. האם רכשת ביטוח מקיף מלא, שכולל ביטוח מפני גניבה, ורק לא הספקת לבצע התקנת מיגון מתאים?

- או -

2. האם רכשת ביטוח מקיף שאינו כולל ביטוח מפני גניבה? כלומר האם הביטוח הזה זול יותר מזה שבסעיף הקודם?

לדעתי התשובה לשאלה הזאת תיתן מושג טוב אם יש לך סיכוי מול חברת הביטוח.

בקיצור רציתי לחדש ביטוח משנה שעברה, חובה+מקיף עם גניבה... נאמר לי שבגלל שלא הוכחתי מיגון ברכב שנה שעברה(ויש לי מיגון, פשוט שכחתי על זה לגמרי), אז נותנים לי ביטוח "ללא גניבה". פה אני יצאתי טיפש, חשבתי שזה כמו שנה שעברה ואני אעשה הוכחת מיגון ויהיה הכל בסדר. ואז גיליתי בחוזה מה רשום באמת... יצרתי איתם קשר היום, נאמר לי שבעט רכישה יציעו לי מקיף שלם ומקיף ללא גניבה. וזה אני שבחרתי לשלם יותר זול. למרות שלא זכור לי דבר כזה.. נניח בחרתי יותר זול, אז למה בהמשך שיחה אמרו היום אמרו לי אם תחליט לעשות הוכחת מיגון אז נוסיף לך "עם גניבה" ללא תשלום. יש מצב שזה כבר כלול במחיר? ביקשתי שילחו לי שיחה מוקלטת של רכישה, אך לא שלחו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1898 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...