Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מסביב לעולם עם הסיטרואן שלי - מה אני צריך מעבר

Itsik1990
שימו לב! השרשור הזה בן 1600 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חבר׳ססס !! :-D

חלום גדול שלי מגיע למימושו ממש בקרוב. לקראת מרץ-אפריל אני מתכנן לצאת עם הרכב האהוב שלי סיטרואן קסרה 1.8 v16 ידנית 1998 212,000 ק״מ, למסע מסביב אירופה וצפון אמריקה. המסלול הוא לצאת מישראל עד לנקודה הכי צפונית באירופה(נורדקאפ, נורווגיה) מהולנד לעלות על ספינה שתביאו אותנו לקנדה או לארה״ב, לעשות את כל ארה״ב ולהגיע עד לאלסקה ומשם לחזור לארה״ב. מסע מאוד מאתגר, מעניין וחוויתי באורך של 60,000 ק״מ. הרכב מטופל על ידי ועל ידיי המוסכניק שלי בחלפים מקוריים בלבד, שמנים הכי איכותיים(אני מביא את כל החלקים) הכל נעשה בזמן ובאהבה הכי גדולה לרכב. המנוע והגיר מקוריים, מנוע לעולם לא נפתח, נוסע כמו שד טזמני :onfire:

צרפתי קישור להיסטוריית טיפולים שהתחלתי לתעד לפני 40 אלף ק״מ - https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Giz5-Md6j5eWEccW2zaKuy0bnh6xPqNomiNkgMfu-d4/edit#gid=0

בנוסף לכל מה שהוחלף עד עכשיו, לפני המסע אני רוצה להחליף:

בולמים קדמיים+אחוריים, תושבות בולם, להחליף את כל השמנים באוטו לפי מה שדרוש, נוזל קירור מינוס 36 מעלות, ברקסים קדימה+אחורה, צינור דלק שמתחבר לווסת לחץ דלק ולמסילת דלק.

איתי באותו אני מעמיס: כל סוגי הנורות לאוטו. פילטר דלק, פילטר שמן, ספרי קרבוקטור/חלודה, כלי עבודה, קומפרסור וערכת תיקון פנצ׳ר.

אני מציין שבמהלך המסע אגיע למקומות בהם הטמפרטורות מגיעות למינוס 40 ועד פלוס 40-45 כך שאם יש עוד דברים לקחת או לטפל בהם אשמח לשמוע.

בנוסף האם יש לכם המלצות נוספות מבחינה מכאנית?

דברים לטפל בהם עוד בארץ לפני יציאתי למסע?

לקחת איתי עוד דברים למקרה ש... או שמה שרשמתי מספיק??

חברים!!!! בנוסף אפשר לראות את מפת המסלול וההכנות לפני הנסיעה בבלוג שלי:

https://www.40075trip.com/blogs/adventure

תודה רבה לעוזרים!!!!!

🌍Toyota Rav4 4WD 1997

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מגניב לגמרי. הרבה הצלחה והנאה!

בהתחלה לא הבנתי איך אתה מתכוון להגיע לאירופה דרך היבשה (סוריה??) עד שראיתי את המפה ונרגעתי ;-)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קח בחשבון שאין סיטרואן או רכבים צרפתיים כלשהם בצפון אמריקה, כך שזמינות החלפים (והידע הטכני) היא אפס מוחלט, בעוד אתה הולך לנסוע שם עשרות אלפי ק"מ. הייתי מציע להיערך בהתאם אלא ככל ואתה מוכן לחכות כמה ימים/שבועות לאספקה של חלפים באירופה במידת הצורך. עוד אופציה היא לבצע יישור קו נוסף ולהצטייד בחלפים (אם ו)כאשר אתה עוזב את אירופה.

שי

פיספסת אה הו, אה הו, פיספסת, אה הו. פיספסת, נפלת על פז'ו.

אתה רוצה להתאבד נסה ליפול על שברולט.

פיספסת, פיספסת אה הו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם השרשור הזה הוא באמת רציני -

הייתי מברר בכל מדינה וארץ שהייתי עובר בה - הסדרי ביטוח, הסדרי חילוץ, דואר במידה ותזדקק שחלפים ישלחו אלייך, מפעילים סלולריים, ביטוח בריאות.

הייתי לוקח גם שמן שמתאים לתנאים קרים ושמן שמתאים לתנאים חמים.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואוו מדהים!!! אתה בטוח שזה דווקא הרכב שאיתו אתה רוצה לצלוח את המסע המטורף הזה? בהחלט אתגר! נחזיק אצבעות ותשמור על עצמך זה חשוב מהכל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Amos - הפלגה מחיפה ויוון שחכתי לציין זאת בפוסט, יופי שראית על המפה :)

שי - לגביי טיפולים וחלפים באמריקה - התכנון הוא לצאת מהארץ עם יישור קו מוחלט חוץ מטיפולים תקופתיים יותר כגון שמן מנוע/פילטרים, ברקסים/פלאגים, בנוסף לפני שאפליג לאמריקה אני מאוד רוצה לעצור במפעל של פיג'ו סיטרואן איפה שמייצרים את ה 308/208 GTI, שם גם אעשה יישור קו והכנה לאמיקה במידת הצורך. לאמריקה אצא עם מסנן אחד מכל סוג, פלאגים ומשאבת דלק, זה הכל לדעתי. אני אשאר במעקב צמוד על טיפולי האוטו ואזמין חלקים מראש למקום שאהיה בו. בגדול אני לא צריך מוסכניק שיודע לעבוד על סיטרואן, רק מוסך שיתן לי ליפט וכלים תמורת תשלום סמלי ואני אעבוד על הרכב בעצמי.

landforce- ביטוח באירופה גרין קארד חובה לעשות אחרת לא יעלו אותי למעבורת ליוון. חילוץ אפשר למצוא בלחיצת כפתור או מאנשים נדיבים באמצע הדרך. ביטוח באמריקה גם צריך לא עניין מסובך בכלל חודש לפני אטפל בזה. שמן מנוע 0W-40 לאזורים מאוד קרים. כל השאר לא מדאיג אותי :)

מאור30 - קודם כל תודה רבה, אני בהחלט מתרגש מהמסע!!!! סיטרואן קסרה שלי הוא רכב מיוחד אני אוהב אותו יותר מדי ורוצה לעשות לו כבוד(מצחיק מצחיק אבל אמיתי), המטרה היא להגיע ל 300,000 אלף על השעון. אני נהנה איתו, אחיזת כביש מעולה, מנוע חזק שמגיב, עברתי איתו כל כך הרבה ואני רוצה עוד! ברמת הרעיון אולי היה עדיף לצאת עם גיפ או רכב 4X4 אבל יש פה קאטצ׳. רכב חדש ״שיותר מתאים״ אין באפשרותי לקנות, רכב ישן יותר לא רוצה לקנות כי אני לא יודע מה עבר עליו, גם אם אעשה לו יישור קו בסיסי עדיין יכולה לצוץ תקלה מעצבנת שתעכב לי את המסע ותעלה לי הרבה כסף . בסיטרואן שלי אני טיפלתי, אני יודע בדיוק מה המחלות שלה, בוא נגיד שאני לא אופתע ע״י בעיה מכנית באמצע הדרך(אלא עם כן זה משהו חריג ביותר ) . סומך ב 10000% על המפלצת שלי :)

🌍Toyota Rav4 4WD 1997

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

נשמע מגניב ביותר, עוקב.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע בנאדם, אתה דפוק על כל השכל! העולם שלנו צריך עוד אנשים כמוך. שיהיה המון בהצלחה ואל תשכח לעדכן, נשמע כמו חוויה מהסרטים.

בפן הטכני לצערי אין לי מה לתרום לצערי. נשאר רק לקנא.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוסיף לרשימה כויל הצתה וחוטי הצתה. כדאי אולי להחליף מראש כדי לא לסחוב שלא לצורך.

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מ א ג נ י ב !!!

והקסארה שלך הייתה מכונית פצצה, בימים ש-PSA עשו מכוניות מהנות לנהיגה.

בהצלחה!

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן - רצועות, צינורות, משאבת מים ואולי גם סט קלאץ' ורפידות בלמים - חלקים שעלולים להעלות בלאי במסע של 60KKM ויהיה לך קשה מאוד להשיג.

אה כן - מצלמה טובה וגישה לאינטרנט בכדי שתוכל לעדכן תוך כדי את השרשור הנפלא הזה.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1600 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...