Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סקודה קארוק סטייל - בנזין 1.5, דיזל 1.6 או להשקיע בדיזל 2

Yet

פוסטים מומלצים

הי,

אני משדרג מאוקטביה דור קודם לקארוק. עד עכשיו חשבתי על בנזין, כי זה מה שאני רגיל. אבל אחרי קצת קריאה התחלתי להתלבט.

האם עדיף בנזין 1.5 או דיזל 1.6?

כדאי למתוח את התקציב הראשוני וללכת על ה-2?

בכדאי אני מתכוון לשקלול של כיף לנהוג/לנסוע ברכב ושל כדאיות כלכלית.

היקף הנסועה השנתי שלי עומד על סביב ה-30 אלף, יחסית מאוד מעט נסיעות עירוניות.

אני עצמאי, לא יודע אם יש לזה השפעה על הכדאיות הכלכלית.

תודה רבה לעונים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לנסועה כזו עדיף דיזל, יותר חסכוני.

לא חושב שהמנוע בקארוק ישפיע מהותית, הקארוק איננו רכב כיפי במיוחד (לא עם מנועי הבנזין מהניסיון שלי ולא רואה במה הדיזל יהיה שונה) , אבל נוח לשיוט ארוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני זוכר נכון דובר על כך, שגרסת הדיזל 2 ליטר מגיעה עם מצמדים רטובים ( dsg 6).

האמת שאין לי מושג מה זה אומר (בנתיים, אני תיכף אשלים את החסר) אבל לפי המפרט הרשמי התיבה בשניהם זהה:

https://www.skoda.co.il/wp-content/uploads/2019/01/12383-Karoq_catalouge_2018_3-web.pdf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

DSG6 היה גיר רובוטי כפול מצמדים "רטובים" (טבולים בשמן).

הגיר שהחליף אותו פועל באותה הצורה אבל יש לו 7 הילוכים וזה הגיר שקיים בקארוק דיזל 2 ליטר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה הולך לקנות אותו ישירות או ליסינג?

אם ישירות ל 2 ליטר יש יתרון של מצמדים רטובים לעומת ה 1.6. מעבר לזה הוא מגיע עם הנעה 4X4 על כל היתרונות והחסרונות שלה.

ה 1.6 רחוק מלהיות חורך אספלט אבל לא חסר לו כוח והוא מאוד נעים בהתנהלות יומיומית. בבין עירוני רגוע אין בעיה להוציא ממנו גם 19 קמ"ל וצפונה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נוח לנהיגה אבל לא מהנה לנהיגה.

רכב מהנה לנהיגה זה רכב עם הגה מתקשר, שלדה קשיחה ומאוזנת וללא זויות גלגלול. את אלה אין בקארוק וזה גם לא היעוד שלו. הוא מאוד נוח לנהיגה בזכות נוחות גבוהה, תנוחת נהיגה והגה נוח.

למי שלא מחפש יומרות ספורטיביות זה אחלה מוביל משפחות.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה הולך לקנות אותו ישירות או ליסינג?

אם ישירות ל 2 ליטר יש יתרון של מצמדים רטובים לעומת ה 1.6. מעבר לזה הוא מגיע עם הנעה 4X4 על כל היתרונות והחסרונות שלה.

ה 1.6 רחוק מלהיות חורך אספלט אבל לא חסר לו כוח והוא מאוד נעים בהתנהלות יומיומית. בבין עירוני רגוע אין בעיה להוציא ממנו גם 19 קמ"ל וצפונה.

כמי שנוהג בשבע וחצי השנים ביטי 2.0 דיזל, ושוקל להוסיף לה קארוק דומה בקרוב, אני יכול לתת המלצה חמה - עם אזהרה שהטיפולים בתיבה עם המצמדים הרטובים יקרים יחסית (החלפת נוזל שעלותה כ-1500 ש"ח כל 60000 ק"מ או ארבע שנים)

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

אחרי שראיתי בתחנות דלק שמחיר ליטר דלק זהה למחיר ליטר סולר, וכשאני רואה שהקילומטר לליטר של 2 ליטר דיזל כמעט זהה לקילומטר לליטר של הבנזין (או של 1.5 דיזל בהשוואה ל1 בנזין) אני תוהה למה הסולר יותר משתלם? אני מפספס משהו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...