Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סובארו אימפרזה 2007 RX

שימו לב! השרשור הזה בן 1848 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים, מה קורה?

אני די חדש בכל ה"תחום" הזה(אתם יודעים, תיקוני רכב ושיפור הרכב וכו'), היום קיבלתי את הרכב הראשון שלי שאפשר להגיד עובר במשפחה (התחיל אצל סבא שלי, עבר לדוד שלי ועכשיו אצלי).

הרכב, כמו שכתוב בכותרת, אימפרזה 2007 - ניו אייג' RX ( מנוע 1498 ).

אני בן 22, ככה שאין לי יותר מדי ניסיון בכל התחום כמו שאמרתי, והייתי רוצה להתייעץ בכל הנוגע לשיפורי הרכב כדי לדעת שאני לא עושה טעויות.

אנסה לעשות את זה כמה שיותר מסודר, אז אחלק את זה למספרים ככה שלכל מי שיוכל לעזור לי יהיה יותר קל.

1) אני מעוניין להחליף את כל הריפודים ברכב, האם מוסכים מתעסקים בזה או שיש מקומות מסויימים שניתן לגשת אליהם במטרה לזה?

2) אני מעוניין לצבוע את הרכב (בואו נגיד שסבא שלי אהב מאוד להדביק מדבקות). איך עובד כל תהליך הצביעה? זה אני כבר יודע שצריך לגשת למקום שמתעסק בפחחות וצבע, והייתי רוצה לדעת אם יש לכם מקום מומלץ באיזור הקריות.

3) לגבי הצבע - האם כדאי לעשות את זה דרך מוסך שחברת הביטוח שלי מתעסקת איתו או שזה לא עניין שדורש יותר מדי התערבות?

4) הייתי רוצה להתקין מערכת חדשה (רמקולים, סאבים וכיו"ב). מה התהליך? כמה אמור לעלות לי כל התענוג? ואיפה בדרך כלל מתעסקים בכל זה?

5) אני חושב שארצה להתקין מוביליי, לא בגלל שזו "חובה" של משרד התחבורה, אלא כי ברכב המשפחתי שלנו (קיה 2015) יש את המערכת שם ואין ספק שמחוויה אישית זה דבר שמאוד מועיל. איפה אני יכול להתקין את המוביליי?

6) המראה הפנימית(הפנורמית) מאוד מאוד שונה ממה שהורגלתי אליו, רואים את החלק האחורי מאוד רחוק והייתי רוצה לדעת איך אני יכול לדעת שהמראה שאקנה לא תהיה אותו הדבר? ואיך מתבצעת ההתקנה אם גם יש לי חיישן רוורס שמודבק למראה?

7) מה אני יכול להתקין בעצמי בעצם שישפר את מראה החיצוניות של הרכב? דברים שנניח אפשר להזמין מחו"ל ולא יהיו קשי התקנה?

8 )היום הייתה הפעם הראשונה שנסעתי ברכב, והלחיצה על דוושת הבלם די קלה מדי, יש דרך לגרום לזה להיות קשה יותר?

9 )נראה לי שאלה אחרונה(אולי יצוץ לי משהו אחרי זה, אבל בנתיים זו אחרונה. סליחה על החפירה :-D) - אני כנראה אלך לעשות בדיקה לרכב, בלי קשר לבדיקת עשרת אלפים. אני די בטוח שכל מוסך שאלך אליו יעבוד עליי וידחוף לי כמה שיותר דברים, איך אני אוכל לדעת שבאמת יעזרו לי בתחזוקת הרכב ולא יעזרו לעצמם בתחזוקת הכיס?

מצטער על החפירה אנשים, אבל באמת שאלה דברים שחשוב לי לדעת.

תודה מראש לכולם

עריכה אחרונה על ידי maor23
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מבחינת שיפורים הייתי משאיר אותה כמו שהיא. קונה לה רביעיית צמיגים הכי טובה שיכול להרשות לעצמי ובודק את תקינות הבלמים, גומיות שונות בולמים וקפיצים.

לצבוע את הרכב הזה "כמו שצריך" שזה לפרק די הרבה פלסטיקה, חלקים ופנסים, עבודה איכותית ולא באיזה כפר, יעלה לך לא מעט כסף- יכול להיות שאפילו סכום דומה למה שהרכב שווה במחירון. לא בטוח כמה היא עולה היום.

ריפודים- בהנחה שאתה לא מתכוון לכיסויים שקונים בהום סנטר, יש סדנה מקצועית בנושא, עשיתי שם תפירת הגה עור פעם. יעשו לך עבודה ברמת מפעל מכמעט כל חומר שתבחר, אבל גם זה יעלה לך לא מעט כסף בכלל. יכול להגיע ל- 10 אלף שקל די בקלות לסלון מלא.

מראה פנורמית- תפרק אותה. לא באמת צריך את זה והיא אפילו מסוכנת לך ולנוסעים במקרה ותהיו מעורבים בתאונה והיא תישבר. היצרן תכנן את המראות המקוריות כף שיכסו את כל מה שצריך בכיוון נכון שלהן.

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

המחליפה: Alfa 159 TB

עם חלונות חשמל ונעילה מרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה על התגובה.

מבחינת צמיגים, לפני פחות משנה דוד שלי החליף לרכב צמיגים אז נראה לי כרגע פחות אגע בזה.

לגבי הצביעה, אני יודע שזה משהו שידרוש כנראה תשלום רחב, אבל אני בטוח שגם יש מקומות שנניח גם ב4 ספרות אוכל לפתור את הבעיה, לא?

ריפודים, עזוב אותך, אני אקנה משהו פשוט מחו"ל וזה הכל. אין לי סיבה להשקיע סכום כסף גדול על ריפוד.

לגבי המראה, לא אפרק חחח כי בינינו אני מסתכל בה לא מעט במהלך הנהיגה, הקטע הוא שהורגלתי לפחות מרחק בראיה שלי ופתאום המרחק הוא עצום.

בעיקרון, אשמח לחידוד לגבי קטע הצביעה ואולי על עוד דברים שאוכל לקנות במקומות כמו אוטו דיפו וכו.

אגב, ברכב שלי יש מדבקות שהודבקו בעבר(הרחוק) וכעת מאוד קשה להוריד אותן. יש דרך כלשהי שאוכל להוריד אותן?

אני עוד כמה דקות אערוך את ההודעה עם תמונה של אחת המדבקות ברכב

הנה תמונה של צד אחד מהרכב עם מדבקה

rgyzw2m0hoti.jpg

והנה הצד השני עם מדבקה נוספת

iynd1kwmbzjr.jpg

עריכה אחרונה על ידי maor23
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...
שלום חברים, מה קורה?

אני די חדש בכל ה"תחום" הזה(אתם יודעים, תיקוני רכב ושיפור הרכב וכו'), היום קיבלתי את הרכב הראשון שלי שאפשר להגיד עובר במשפחה (התחיל אצל סבא שלי, עבר לדוד שלי ועכשיו אצלי).

תתחדש וסע בזהירות ובדרכים טובות

הרכב, כמו שכתוב בכותרת, אימפרזה 2007 - ניו אייג' RX ( מנוע 1498 ).

אני בן 22, ככה שאין לי יותר מדי ניסיון בכל התחום כמו שאמרתי, והייתי רוצה להתייעץ בכל הנוגע לשיפורי הרכב כדי לדעת שאני לא עושה טעויות.

אנסה לעשות את זה כמה שיותר מסודר, אז אחלק את זה למספרים ככה שלכל מי שיוכל לעזור לי יהיה יותר קל.

1) אני מעוניין להחליף את כל הריפודים ברכב, האם מוסכים מתעסקים בזה או שיש מקומות מסויימים שניתן לגשת אליהם במטרה לזה?

מוסכים מטפלים בכל מה שקורה מתחת למכסה מנוע, יש מקומות שמוכרים אביזרים ובדרך כלל מרכיבים אותם, תקנה משם את הריפודים כולל הרכבה תחפש בזאפ או דרך חברים, אני לא מכיר חנויות אביזרים בצפון

2) אני מעוניין לצבוע את הרכב (בואו נגיד שסבא שלי אהב מאוד להדביק מדבקות). איך עובד כל תהליך הצביעה? זה אני כבר יודע שצריך לגשת למקום שמתעסק בפחחות וצבע, והייתי רוצה לדעת אם יש לכם מקום מומלץ באיזור הקריות.

תברר איפה יש מוסך פחחות באיזור שלך לך תקבל הצעת מחיר לצבוע את האוטו באותו צבע לך לכמה מוסכים תקבל הצעות ותבין אם זה משתלם לך ותחפש איפה אתה יכול להשיג זול יותר

3) לגבי הצבע - האם כדאי לעשות את זה דרך מוסך שחברת הביטוח שלי מתעסקת איתו או שזה לא עניין שדורש יותר מדי התערבות?

אין קשר לביטוח אין לך מה להתעסק איתם, הכל תעשה בפרטי

4) הייתי רוצה להתקין מערכת חדשה (רמקולים, סאבים וכיו"ב). מה התהליך? כמה אמור לעלות לי כל התענוג? ואיפה בדרך כלל מתעסקים בכל זה?

תלוי בתקציב שלך, זה יכול להיות רק 4 רמקולים חדשים ויכול להיות 2 מגברים סאב ו 4 רמקולים ודאבל דין, תבין קודם מה אתה מחפש במערכת, תגדיר תקציב ותלך לכיוון לפי התקציב

5) אני חושב שארצה להתקין מוביליי, לא בגלל שזו "חובה" של משרד התחבורה, אלא כי ברכב המשפחתי שלנו (קיה 2015) יש את המערכת שם ואין ספק שמחוויה אישית זה דבר שמאוד מועיל. איפה אני יכול להתקין את המוביליי?

שמעתי שאם מתקינים את המובילאיי יש הנחה בביטוח תבדוק את הנושא

6) המראה הפנימית(הפנורמית) מאוד מאוד שונה ממה שהורגלתי אליו, רואים את החלק האחורי מאוד רחוק והייתי רוצה לדעת איך אני יכול לדעת שהמראה שאקנה לא תהיה אותו הדבר? ואיך מתבצעת ההתקנה אם גם יש לי חיישן רוורס שמודבק למראה?

באותה חנות של האביזרים איפה שהתקנת את הריפודים תבדוק איזה מראות יש להם ומה מתאים לך, לגבי החיישני רוורס מעל למראה זה ישאר שם אל דאגה

7) מה אני יכול להתקין בעצמי בעצם שישפר את מראה החיצוניות של הרכב? דברים שנניח אפשר להזמין מחו"ל ולא יהיו קשי התקנה?

איביי מפוצץ בשטויות תתחיל לחפור שם

8 )היום הייתה הפעם הראשונה שנסעתי ברכב, והלחיצה על דוושת הבלם די קלה מדי, יש דרך לגרום לזה להיות קשה יותר?

9 )נראה לי שאלה אחרונה(אולי יצוץ לי משהו אחרי זה, אבל בנתיים זו אחרונה. סליחה על החפירה :-D) - אני כנראה אלך לעשות בדיקה לרכב, בלי קשר לבדיקת עשרת אלפים. אני די בטוח שכל מוסך שאלך אליו יעבוד עליי וידחוף לי כמה שיותר דברים, איך אני אוכל לדעת שבאמת יעזרו לי בתחזוקת הרכב ולא יעזרו לעצמם בתחזוקת הכיס?

חבר של חבר שאתה סומך עליו שלא ידפוק אותך

מצטער על החפירה אנשים, אבל באמת שאלה דברים שחשוב לי לדעת.

תודה מראש לכולם

תגובה בגוף הציטוט

בסופו של יום כולם זורקים ז#ן על כולם בכביש. רק שהז#ן של האוטובוס גדול יותר.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסובארו זה לגו, אתה יכול לקחת סלון קומפלט מבי4 או מפורסטר, יש למכירה כרגע באחת מקבוצות הפייסבוק לסובארו מישהוא שמוכר סלון עור שלם של פורסטר ב 500 שקל.

הצבע לא קשור לביטוח, אתה מממן את זה בעצמך.

יש לך שם מקום לדבל דין. תתקין לך איזה דבל דין נחמדה, 4 רמקולים איכותיים והסאונד סבבה לחלוטין גם בלי סאב ובלי מגבר. אם תרצה אח"כ לשתדרג, תמיד אפשר להוסיף.

מתקינים את זה בסדנאות שמתמחות בזה, יש כאלה בלי סוף.

זאת מראה שמולבשת על המראה הקיימת? אם כן, פשוט תסיר אותה. המראה המקורית לא עושה את זה.

כל אחד והשיפורים שיפים בעיניו אבל אין לך בעיה לקחת כל חלק חיצוני של WRX/STI ולהתקין אצלך. טמבון, פנסי ערפל, כונס במכסה המנוע, ספויילר אחורי, גאנטים וצמיגים (ניתן באימפרזה לאשר עד 17 אינצ') וכו'

מה זה "קלה"? אולי רכה? איך הבלימה עצמה?

אם צריך לבצע טיפול, בצע.

בלי קשר לטיפול, מדובר במכונות אמינות מאוד!!! כל עוד אתה לא שומע איזה רעשים לא מוכרים או שהרכב סוחב לאיזה כיוון בנסיעה/ בלימה, אין ממה להתרגש, בדוק בהתחלה מפלס מים ושמן כל שבוע, אם הם שומרים על מפלס קבוע, סע לשלום חביבי, המפתחות בפנים, האוטו הזה עוד יוכל לשרת את הנינים של סבא שלך.

אגב, אני בדיוק מפרק אימפרזה בשנתון וגוון שזהה לשלך, ככה שאם אתה צריך איזה חלק שחסר אצלך, צור קשר בפרטי, כל עוד זה לא מנוע, גיר, דפרנציאל וכדומה, זה בחינם.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אומנם הצבע שלך שרוף אבל ואני מניח שאתה לא רוצה להשקיע הרבה כספית רק על צבע (עולה הרבה כסף שבד"כ עדיף לחסוך בצד לטיפולים/הוצאות שוטפות במיוחד על רכבים עממים). אבל הייתי מציע לצורך ההרגשה הטובה לנקות את הגנטים והצמיגים, ללטש את הפנסים (אין בתמונה אבל לאור מצב הצבע יש סיכוי שהם דהויים). ניראה שאין יותר מידי שריטות אבל אם אוכל להשיג צבע תואם ומכחול ו"לאפר" את השריטות יהיה לך הרגשה טובה יותר (אולי). קילוף מדבקות מומלץ. וכמובן הכי חשוב לנקות טוב את פנים הרכב כל חלק שנראה לעין. טיפ קטן גם חלק/פלסטיק שחור רצוי לנקות יסודי וליבש יסודי בלי לפגוע בו, אתה תראה שהוא יראה הרבה יותר טוב גם עם אין עליו לכלוך בולט לעין. דבר אחרון, אם יש לך אפשרות להשיג את הפלסטיק שפורק/ נשבר הייתי עושה זאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1848 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...