Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ירידת ערך לרכבים צרפתיים

Gilad Greenberg
שימו לב! השרשור הזה בן 1898 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נשמע שאתה טוב מאוד בלתמחר, לא תמיד הבעלים של הרכבים מודעים ולא תמיד ברור איך לתמחר את הרכב שלך. כאילו אם הוא צרפתי אז אתה אומר להוריד 30 אחוז מתחת למחירון באופן אוטומטי כהצעה ראשונית ואז יקנו?

ואם יש לך רכב קוריאני/ יפני אז להוריד 5-10 אחוז?

בוא נעשה לך בוחן קטן, בכמה אתה חושב שצריך לתמחר קליאו 0.9 ידנית בת שנה ושלוש חודש עם 25 אלף קילומטר ומחירון ״על הנייר״ של 85 אבל בפועל נמכרת במבצעי מכירות תמידיים ב 70 חדשה אצל היבואן?

.

מוכרי יד 2 נכנסים לכמה קטגוריות:

נדירים מאוד - כאלה שפתחו יד 2 במקביל לפתיחת המחירון ורואים מה המחיר הריאלי לבקש עבור רכב שלהם כתלות מה מחירי האלטרנטיבות והשוק- אלו גם בדרך כלל מוכרים מהר מאוד, כי כמו שאמרתי, הם נדירים.

נפוצים-אלו שרוצים למכור, והם פותחים מחירון, מפרסמים בהתאם, ולא אכפת להם מכלום, כאילו הם חיים בואקום. ככה יוצא מצב שהם מפרסמים מיקרה ידנית בת שנה ב-47 אלף, כאשר חדשה עולה 49, וממש מתפלאים למה "השוק חרא" והם לא מצליחים למכור. לאחר כמה חודשים שהם משלמים ביטוח, אחזקה ופחת, הם מתעוררים מהסרט שלהם, ומוכרים בהתאם למחיר השוק האמיתי.

נפוצים גם כן- אלו שלא באמת רוצים למכור את הרכב, אלא מחפשים ליפול על פראייר. שהרי הם צריכים רק אחד. אלו מפרסמים במחיר אבסורדי ונשארים עליו.

במהלך חיפוש רכב, כבר יצא לי לדבר עם כאלו מהקטגוריה השניה, ופשוט אמרתי להם שחבל שבנתיים תבזבז זמן וכסף על אשליות, כאשר ממילא אתה תוריד את המחיר לרמה X שהצעתי לו. הוא כמובן לא הקשיב, ואחרי חודש , כמה מפתיע, הוא הוריד את המחיר לכמעט אותו דבר שהצעתי לו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 95
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

צודק, פיקנטו אכן קוריאני, הבלבול כנראה תוצר של אמונה עזה בקיום הגוש המזרחי הזה שכולו חטיבה אחת של אמינות ומחירים בשמיים. והפיקנטו לא של חבר, דווקא של הבן ואני זה שעסקתי במכירתה ומכאן ההלם שבהעדר הביקוש המטריד לאור ביטחונם של החברים ה"מבינים" כאן. לענין התחרות מול שווקי הליסינג, אני לגמרי מסכים, אבל את הבידול יצרו כאן החברים "נאמן סובארו" ו"ארץ פראית", בין השאר, שלטענתם אוטו מזרחי מיד פרטית עף בקלות בניגוד לצרפתית שבה צריך גם לרדת על הברכיים וגם לפשוט את המכנסיים.

לענין מחירי המכוניות אצל לובינסקי, ראוי לזכור שבמיוחד אצלו מצטברים "עדרים" של 308 סטיישן פליטות שרות בליסינג, כאלו שצריך להעיף מהר, והרבה פחות מהמתחרות ומכאן הסיבה המרכזית להבדל במחירי הביקוש השונים. נסה לקנות אצלם 308 רגיל עם קילומטראז' נורמלי, מעריך שהתמונה תהיה אחרת לגמרי. בכל מקרה ושוב, אי אפשר שלא לתמוה לפשר מה שאינו פחות מ"יריה ברגל" של היבואן הזה. פשוט אידיוט.

עריכה אחרונה על ידי רועי5
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז זהו שלא:

"אנחנו מחזיקים את הרכב 4 חודשים,הוא נקנה מלובינסקי טרייד גלילות(במידה ותרצה אני אתן לך את הטלפון של הנציג שטיפל בי),הרכב נקנה ב47 אלף ש"ח והוא היה עם 64 אלף ק"מ בזמן הקנייה,לקחתי את הרכב למכון בדיקה(מבדק בהרצליה פיתוח) והבדיקה יצאה די נקייה ומה שלא יצא תקין לובינסקי תיקנו.

... לקחנו הלוואה של 30 אלף ש"ח ב30 תשלומים ללא ריבית(פתיחת תיק עולה 899 ש"ח והמימון הוא דרך מימון ישיר)"

(השרשור המקורי: https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?666716-%D7%A4%D7%99%D7%96%D7%95-308SW-%D7%90%D7%95-%D7%A7%D7%99%D7%94-CEED&p=5784917&viewfull=1#post5784917)

מניח שלאור חלוף הזמן וצניחת המחירון, אפשר לקבל היום רכב כזה עם נתונים דומים בעסקת מזומן בארבעים או לכל היותר 42-3.

שי

פיספסת אה הו, אה הו, פיספסת, אה הו. פיספסת, נפלת על פז'ו.

אתה רוצה להתאבד נסה ליפול על שברולט.

פיספסת, פיספסת אה הו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוכרי יד 2 נכנסים לכמה קטגוריות:

נדירים מאוד - כאלה שפתחו יד 2 במקביל לפתיחת המחירון ורואים מה המחיר הריאלי לבקש עבור רכב שלהם כתלות מה מחירי האלטרנטיבות והשוק- אלו גם בדרך כלל מוכרים מהר מאוד, כי כמו שאמרתי, הם נדירים.

נפוצים-אלו שרוצים למכור, והם פותחים מחירון, מפרסמים בהתאם, ולא אכפת להם מכלום, כאילו הם חיים בואקום. ככה יוצא מצב שהם מפרסמים מיקרה ידנית בת שנה ב-47 אלף, כאשר חדשה עולה 49, וממש מתפלאים למה "השוק חרא" והם לא מצליחים למכור. לאחר כמה חודשים שהם משלמים ביטוח, אחזקה ופחת, הם מתעוררים מהסרט שלהם, ומוכרים בהתאם למחיר השוק האמיתי.

נפוצים גם כן- אלו שלא באמת רוצים למכור את הרכב, אלא מחפשים ליפול על פראייר. שהרי הם צריכים רק אחד. אלו מפרסמים במחיר אבסורדי ונשארים עליו.

במהלך חיפוש רכב, כבר יצא לי לדבר עם כאלו מהקטגוריה השניה, ופשוט אמרתי להם שחבל שבנתיים תבזבז זמן וכסף על אשליות, כאשר ממילא אתה תוריד את המחיר לרמה X שהצעתי לו. הוא כמובן לא הקשיב, ואחרי חודש , כמה מפתיע, הוא הוריד את המחיר לכמעט אותו דבר שהצעתי לו.

בעניין הקטגוריה של הנדירים מאוד שיודעים איך לתמחר ומוכרים מהר, כשאתה פותח יד 2 כדי לבדוק מחירים הבעיה היא שלרוב תראה גדוד מהקטגוריה השנייה והשלישית (שאכן מוכרים היטב כמישהו שחיפש לקנות רכב ובסוף ויתר על קניה מפרטי) וכמה בודדים עם מחירים נמוכים יותר אבל על רכבים במצב לא מזהיר ולכן תהיה לך קצת בעיה להבין מה המחיר הריאלי, עד כמה באמת צריך להוריד מהמחירון.

אני באמת תוהה איך יודעים בכמה לתמחר את הרכב במכירה, ברור לי שלבקש מחירון זה מופרך עבור הרוב הגדול של הרכבים אבל השאלה היא עד כמה סביר להוריד מבלי לפשוט את התחתונים. מתאר לעצמי שכשאגיע לרגע הזה שאצטרך למכור אני אתייעץ פה בפורום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מאוד תלוי רכב, סכום, והמצב שלו. אין פה כללי אצבע.

אבל מי שמחפש למכור רכב בן שנתיים במחירון כאשר יש לו מקבילות במבצעים תמידיים/ 0 קילומוטר, יתקל ב-"הפתעה" לא נעימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני באמת תוהה איך יודעים בכמה לתמחר את הרכב במכירה, ברור לי שלבקש מחירון זה מופרך עבור הרוב הגדול של הרכבים אבל השאלה היא עד כמה סביר להוריד מבלי לפשוט את התחתונים. מתאר לעצמי שכשאגיע לרגע הזה שאצטרך למכור אני אתייעץ פה בפורום.

השיטה שלי היא קודם כל לנסות להבין מה הפרופיל של הקונה הפוטנציאלי, ואז לשים את עצמי במקומו ולחשוב כמה אני הייתי מוכן לשלם על הרכב שאני מוכר. באופן מפתיע, כשאתה לרגע שוכח שאתה מכיר את הרכב, ומתחיל לחשוב בכיוון של "הוא כבר לא חדש, ויש לו קצת שפשופים, ויהיו תקלות וכו' וכו'", פתאום אתה מוכן לשלם הרבה פחות.

מעבר לזה, תמיד צריך לזכור שעדיף להוריד 2,000₪ ולמכור אחרי שבועיים מאשר להוריד 5,000₪ ולמכור אחרי חצי שנה.

כשאתה מנטרל שיקולים של אגו ו"צדק" וחושב רק כלכלית, הכל נהיה הרבה יותר פשוט.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1898 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...