Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נורות לד לשימוש מאור בבית, במקום נורות להט או "חסכוניות"

ירחמיאל
שימו לב! השרשור הזה בן 1898 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שבוע טוב,

לא מצליח להבין למה החיפוש שלי העלה חרס.

בכל אופן - אשמח לשמוע מה עדיף לתאורה ביתית: לד או ה"חסכונית"?

כמו כן מהי הנורה הכי חזקה, שוות ערך ל- 150 או 200 וואט, בערך?

מה עדיף?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לדעתי, החסכוניות עדיפות על הלד מכמה סיבות: מחיר, אור נעים יותר, מתאימות להברגות סטנדרטיות.

בלד הייתי משתמש רק למקומות שבהם אתה רוצה אפקט מיוחד או מסיבות אסטטיות, נניח תאורת ארון, תאורה במטבח מתחת/מעל לקלפות וכו'.

לגבי "הנורה הכי חזקה" , צריכת חשמל היא לא מדד טוב, כי לנורת חיסכון/לד/להט רגילה יש עוצמת אור מאוד שונה עבור אותה צריכה.

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בינתיים, לנורות הלד, לפחות לזולות, אורך חיים נמוך יותר ומחיר גבוה יותר ממקבילותיהן (בעוצמת התאורה) הפלורסצנטיות הקומפקטיות.

נכון שההספק (צריכת החשמל) נמוך עוד יותר, אבל זה כבר לא משמעותי, עד מתבטל מול אורך החיים ומחיר הקנייה.

אז הכלל שלי הוא שאיפה שנכנס CFL, אשים אותו. LED אשים במקומות בהן לא נכנס CFL, למשל בספוטים G4/G9 או במנורות בהן דרוש חום מינימלי - למשל במאוררי תקרה שלהם גוף וחיפוי פלסטי שמתבלה במהירות גם בחום של ה CFG.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי בדירה נורות לד בהברגות סטנדרטיות (E27, E14) , באור צהוב נעים וכבר 3 שנים עובדות בלי תקלה או שינויי גוון.

עלו קצת יקר , אבל כבר המלצתי פה בעבר, הנורות לד של איקאה איכותיות מאוד.

Sent from my ONEPLUS 3T using Tapatalk

|fiat punto 16v Speedgear 2006|

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל אופן - אשמח לשמוע מה עדיף לתאורה ביתית: לד או ה"חסכונית"?

איש יקר, שמת לב שאתה שואל משהו בסגנון של "עבור משאות עדיף משאית או נגרר"?

תלוי מאד איזה שטח יש לך להאיר, פיזור הגופים, תצורת הגופים וכדומה.

אני משתמש ב"חסכוניות" ומרוצה מהן, עצמת אור טובה יחד עם צבע אור שאני אוהב (בוחר לבן קר כל פעם מחדש). גופי התאורה שלי הם משהו מעוצב, מצבור של 6 נורות יחדיו בסלון (ועוד יחידה נפרדת ממתג נפרד שאני לא צריך להשתמש בו כלל בגלל העצמה של ה-6), וזוג בסדנה הקטנה שלי (מאד קטנה. זוג מספיק לחלוטין), שם גם יהיה בעתיד משהו מעוצב :wink:

הלדים, אין לי ניסיון רב איתם ומה שכן יש, זה ניסיון מר של משהו סיני עלום שם. מניח שאלו באיכות טובה יהיו יותר טובות, אבל אין לי נתונים מניסיון.

לגבי השאלה הטכנית שלך, אין לי תשובה. בעיקרון, על האריזה של החסכוניות רשום ההקבלה לנורות להט. לגבי לד, שוב- לא יודע.

מקווה שעזרתי.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מצטרף להמלצה על נורות לד של איקאה.

יש גם בהום סנטר נורות לד גדולות מצויינות, הברגה רגילה ומפיצות אור חמים ונעים.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי בדירה נורות לד בהברגות סטנדרטיות (E27, E14) , באור צהוב נעים וכבר 3 שנים עובדות בלי תקלה או שינויי גוון.

עלו קצת יקר , אבל כבר המלצתי פה בעבר, הנורות לד של איקאה איכותיות מאוד.

Sent from my ONEPLUS 3T using Tapatalk

למיטב זיכרוני זו הייתה המלצה שלי אולי ? אכן המנורות של איקאה מחזיקות זמן רב יותר ממנורות סיניות ללא שם ובמיוחד אלא של חברת ניסקו.

האמת שעדיין לא נשרפה לי מנורה של איקאה.

המחיר של מנורות לד הנמכרות על-ידי איקאה הוא פי 2.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודות חברים.

הכוונה היא להאיר סלון גדול. להבריג החוצה נורת להט ישנה ולהכניס במקומה את מה שתמליצו לי עליו.

הלהט כרגע היא צהובה של 150 וואט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה כזה הייתי ממליץ לך על נורת cl בגלל שהפיזור אור שלה נעים יותר מאשר הלד.

אם הכמות אור הנוכחית שלך מספקת אותך אמליץ על נורת cl בהספק של 35-40 וואט.

שים לב כי לנורות האלה יש תופעה שהן נדלקות ולוקח לנורה מעט זמן להגיע לעוצמה הרגילה -יש אנשים שזה מאוד מפריע להם.

אם בכל זאת תחליט שאתה רוצה פתרון אחר, אמליץ להחליף את הבית מנורה הקיים לפאנל לד צמוד תקרה. המחירים נכון להיום לא גבוהים והתאורה שהן מספקות טובה מאוד (ופעמים רבות מאפשרת עמעום ואף החלפת גוון אור)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם בכל זאת תחליט שאתה רוצה פתרון אחר, אמליץ להחליף את הבית מנורה הקיים לפאנל לד צמוד תקרה. המחירים נכון להיום לא גבוהים והתאורה שהן מספקות טובה מאוד (ופעמים רבות מאפשרת עמעום ואף החלפת גוון אור)

בדיוק, עשיתי את זה באחד החדרים אצלי.

פנל LED בהספק 40W מספק תאורה מעולה, הפשוטים ביותר עולים זול (50-60 ש"ח) אבל לא מתאימים מבחינה עיצובית לסלון.

משהו נורמאלי זה 200-300 ש"ח ומעלה.

אם רק להחליף נורה בבית נורה E27 - נכון להיום לדעתי כבר אין הבדל במחיר בין CFL ל LED, ה LED חסכוני בערך ב 50%.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עובר הדרגה מנורות CFL לנורול LED (מדבר על E27, וכן E14 בודדות). כולן בגוון 6000K, לא סובל את ה-2700K שפשוט חשוכות.

אכן היתה תקופה שבה הלדים היו נגמרי די מהר, וכמה אפילו הוחלפו באחריות - אבללאחרונה עברתי לנורות של אוסרם ואר כך איזה משהו גנרי מהום סנטר והרושם שלי הוא שהן יותר אמינות.

הבעיה ב-CFL היא שאורך החיים שלהן קצר, ההדלקה שלהן הדרגתית ושהן מאבדות מעוצמתן, כך שאחרי שנתיים - שלוש הן מצריכות החלפה גם אם הן פועלות.

בגלל תקרה יחסית נמוכה התקנתי בסלון פנלים מצודי תקרה של לדים (גוון ביניים, 4000K) בהספק 30-40 ואט, ובמטבח 3 פנלים שאני חשוב שהם סביב 20 ואט (6000K) וסה"כ אני מרוצה. צריך להוסיף שיש לי עוד לא מעט גופים דקורטיביים, אבל אותם אני מדליק רק בארועים מיוחדים, והם מוסיפים את האור והנמופך שלהם.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף להמלצה על נורות לד של איקאה.

הפשוטות של איקאה (אאל"ט 6.3W) - סבבה - זולות ולא נשרפה לי עדין אף אחת.

מנגד הנורות החזקות יותר (משהו כמו 10W וכבדה משמעותית) - נשרפו לי כבר שתיים משש שקניתי ובוודאות מתחת לזמן חיים שמוצהר שהן צריכות להחזיק.

אתר הבישולים שלי:

DrorZi.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנורות של הום סנטר/אייס(לא זוכר בידיוק- אבל זה המארז של השלישייה בקופה) באמת מחזיקים יפה, מה שחשוב לדעת הוא ליקנות עם אחריות ארוכה ואפילו אם זה רק שנה אז ליקנות באשראי כי אז לא צריכים קבלה ורואים מיד במחשב לפי אשראי- ככה נוח יותר ותמיד יוצא פעם בכמה חודשים לבקר במקומות הנ"ל ואז לוקחים לממש אחריות על הדרך.

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני קונה נורות בהום סנטר, בקושי מכיר את אייס.

בעבר קניתי בשז"ר (רשת חיפאית) - הנורות היו זבל, אבל השירות היה מצויין, החליפו לי לפחות חצי תריסר נורות.

ולגבי שחזור חשבוניות - הבעיה שלי היא שאני משתמש בכמה כרטיסי אשראי ומשתמש בהם בצורה די אקראית, ובעיה עוד יותר חמורה היא שאני משתמש ב"חבר" הצהוב של בני שנותן לי הנחה של 30% בהום סנטר (לא כולל גופי תאורה ועוד כמה מחלקות), אבל לא נמצא עלי ביום יום. מזומן זה בשביל לשלם עוזרת ולטסט (גם משהו שהגיע הזמן שיתעדכן).

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...