Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מצבר מתרוקן ביונדאי I10 2018 Prime

Hyundai I10
שימו לב! השרשור הזה בן 1865 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכל המומחים בתחום, לפני כחצי שנה רכשתי עבור אשתי רכב חדש (0 ק"מ) יונדאי I10 2018 דגם פריים. אשתי לא נוסעת הרבה ברכב (מהבית לעבודה וההיפך) לשם המחשה הרכב נסע מחודש מאי עד עכשיו כ-4000 ק"מ. עד חודש ספטמבר/אוקטובר בערך לא היו בעיות. החל מחודש ספטמבר/אוקטובר המצבר ברכב התחיל להתרוקן בסופי שבוע (הרכב עומד מיום חמישי בצהריים עד יום ראשון בבוקר) מאז שהבעיה החלה הספקנו במסגרת האחריות להיות בשני מוסכים מורשים שונים של החברה והם לא הצליחו למצוא בעיה מיוחדת. במוסך המורשה הראשון טענו שטיפלו בבעיה ובגלל שהבעיה חזרה עוד פעמיים הם החליפו לנו מצבר חדש. לאחר שזה קרה שוב במוסך הראשון הרימו ידיים וטענו שבגלל שהרכב הוא קטן ולא נוסע הרבה וכן בגלל שהקיבולת של המצבר קטנה וברכב יש מערכת מולטימדיה + מובילאי + חיישני רוורס וכו' אין מה לעשות. התשובה לא מצאה חן בענינו ולכן פנינו למוסך מורשה אחר שבדק את הרכב יום שלם ולא מצא שום בעיה (הם אומרים שאם אשאיר את הרכב ליומיים של בדיקות אצלם הם יוכלו להיות בטוחים שהתשובה של הבדיקה תהיה וודאית) השאלה שלי היא האם זה הגיוני או שישנה בעיה שהם לא מוצאים ולכן מורחים אותי עם תשובות ? חשוב לי לקבל תשובה מקצועית בלבד היות שאני צריך לדעת איך להתקדם מול היבואן. תודה רבה מראש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה קורה ברכבים שיש להם הרבה אלקטרוניקה שאם משאירים את הרכב ונוסעים לשבוע לחו"ל המצבר מתרוקן.

אתה יכול לקנות בוסטר התנעה שיעזור לך מתי שהמצבר מתרוקן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכל המומחים בתחום, לפני כחצי שנה רכשתי עבור אשתי רכב חדש (0 ק"מ) יונדאי I10 2018 דגם פריים. אשתי לא נוסעת הרבה ברכב (מהבית לעבודה וההיפך) לשם המחשה הרכב נסע מחודש מאי עד עכשיו כ-4000 ק"מ. עד חודש ספטמבר/אוקטובר בערך לא היו בעיות. החל מחודש ספטמבר/אוקטובר המצבר ברכב התחיל להתרוקן בסופי שבוע (הרכב עומד מיום חמישי בצהריים עד יום ראשון בבוקר) מאז שהבעיה החלה הספקנו במסגרת האחריות להיות בשני מוסכים מורשים שונים של החברה והם לא הצליחו למצוא בעיה מיוחדת. במוסך המורשה הראשון טענו שטיפלו בבעיה ובגלל שהבעיה חזרה עוד פעמיים הם החליפו לנו מצבר חדש. לאחר שזה קרה שוב במוסך הראשון הרימו ידיים וטענו שבגלל שהרכב הוא קטן ולא נוסע הרבה וכן בגלל שהקיבולת של המצבר קטנה וברכב יש מערכת מולטימדיה + מובילאי + חיישני רוורס וכו' אין מה לעשות. התשובה לא מצאה חן בענינו ולכן פנינו למוסך מורשה אחר שבדק את הרכב יום שלם ולא מצא שום בעיה (הם אומרים שאם אשאיר את הרכב ליומיים של בדיקות אצלם הם יוכלו להיות בטוחים שהתשובה של הבדיקה תהיה וודאית) השאלה שלי היא האם זה הגיוני או שישנה בעיה שהם לא מוצאים ולכן מורחים אותי עם תשובות ? חשוב לי לקבל תשובה מקצועית בלבד היות שאני צריך לדעת איך להתקדם מול היבואן. תודה רבה מראש

תשובה מקצועית תוכל לקבל רק לאחר בדיקה של אחד מחברי הפורום.

ברכב שנוסע מעט מאוד ובמיוחד נסיעות קצרות בעיר בהחלט המצבר עלול להתרוקן בגלל התקנות שנעשו בארץ כפי שציינת מערכת מובילאי ושאר האביזרים אשר מעלים את צריכת הזרם הפרזטית (צריכת זרם כאשר הרכב נח בלילה או ביום).

הדבר הראשון שיש לבדוק זה את צריכת הזרם הפרזיטית ולחזור לפורום עם נתון מדוייק בכדי שנוכל להמשיך לייעץ לך.

* אפשר לנתק את חיישני הרוורס ושאר ההתקנות שבוצעו בארץ ולבדוק האם המצבר מתרוקן לאחר מנוחה של סוף שבוע.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה קורה ברכבים שיש להם הרבה אלקטרוניקה שאם משאירים את הרכב ונוסעים לשבוע לחו"ל המצבר מתרוקן. אתה יכול לקנות בוסטר התנעה שיעזור לך מתי שהמצבר מתרוקן.
תודה רבה על התשובה. העניין הוא שרציתי לדעת האם זה יכול לקרות גם במקרה שציינתי (סה"כ יומיים ללא נסיעה)
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשובה מקצועית תוכל לקבל רק לאחר בדיקה של אחד מחברי הפורום. ברכב שנוסע מעט מאוד ובמיוחד נסיעות קצרות בעיר בהחלט המצבר עלול להתרוקן בגלל התקנות שנעשו בארץ כפי שציינת מערכת מובילאי ושאר האביזרים אשר מעלים את צריכת הזרם הפרזטית (צריכת זרם כאשר הרכב נח בלילה או ביום). הדבר הראשון שיש לבדוק זה את צריכת הזרם הפרזיטית ולחזור לפורום עם נתון מדוייק בכדי שנוכל להמשיך לייעץ לך. * אפשר לנתק את חיישני הרוורס ושאר ההתקנות שבוצעו בארץ ולבדוק האם המצבר מתרוקן לאחר מנוחה של סוף שבוע.
תודה רבה על התשובה. העניין הוא שאני חושש שאם אקח את הרכב לבדיקה לא במוסך מורשה זה יתן ליבואן סיבה לבטל את האחריות שלי. בנוסף רציתי לחדד משהו: 1) לרכב לא היו בעיות בשלושה חודשים הראשונים 2) אשתי שמה לב שכאשר בשבוע מסויים היא נוסעת נסיעה ארוכה בנוסף לנסיעות הרגילות אז המצבר מחזיק יותר זמן לפני שמתרוקן. 3) אני לא יודע מה זה זרם פרזיטי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט, אני שמח ששאלת...

לך ליבואן. יש לך רכב חדש, באחריות!

אף אחד אחר חוץ מהיבואן.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאמא שלי יש פיקנטו 2017 (צורה חדשה) שעושה 3000 ק"מ בשנה. קודם לכן היתה לנו 306 2001 שהיתה עושה את אותו הק"מ השנתי במשך כ-7 שנים.

מעולם לא נתקלנו בבעיה של מצבר מתרוקן גם אחרי ימים רבים של שימוש (כמו שאתה מבין, האוטו נוסע נסיעות קצרות עירוניות).

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל,

להשאיר את הרכב ליומיים, זה המינימום על מנת לבדוק האם קיימת זליגה ברכב.

יש לחכות שכל המערכות ברכב ״ירדמו״ ולאחר מכן לבדוק האם קיימת צריכה מוגזמת.

יכול להיות מאוד שאחת ההתקנות שנעשו בארץ גורמת לזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאמא שלי יש פיקנטו 2017 (צורה חדשה) שעושה 3000 ק"מ בשנה. קודם לכן היתה לנו 306 2001 שהיתה עושה את אותו הק"מ השנתי במשך כ-7 שנים.

מעולם לא נתקלנו בבעיה של מצבר מתרוקן גם אחרי ימים רבים של שימוש (כמו שאתה מבין, האוטו נוסע נסיעות קצרות עירוניות).

איציק

לחיזוק, מניסיון עם לפחות 6-7 מכוניות שונות שעשו בתקופות שונות 2000 ואפילו 1000 ופחות ק"מ בשנה, עמדו שבועות עד חודשים ללא התנעה - אם המצבר תקין ומערכת החשמל תקינה, המצבר לא נפרק. נסעיות פעם ב...מספיקות כדי להטעין אותו ולהשלים את מה ש"התבזבז" בזמן עמידה ובהתנעה שאחר כך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחיזוק, מניסיון עם לפחות 6-7 מכוניות שונות שעשו בתקופות שונות 2000 ואפילו 1000 ופחות ק"מ בשנה, עמדו שבועות עד חודשים ללא התנעה - אם המצבר תקין ומערכת החשמל תקינה, המצבר לא נפרק. נסעיות פעם ב...מספיקות כדי להטעין אותו ולהשלים את מה ש"התבזבז" בזמן עמידה ובהתנעה שאחר כך.

לחיזוק המחזקים :shock:

צריך לקחת בחשבון שברכבים חדשים יש הרבה יותר מחשבים וציוד נוסף שהותקן בארץ כגון: חיישני רוורס, מצלמות,

מובילאי וגם מערכת מולטימדיה שיחדיו יכולים לעלות את צריכת הזרם הפרזטית ל-60 מיליאמפר וגם יותר ובהינתן מצבר בעל קיבולת נמוכה של 40AH ונסיעות קצרות בהחלט המצבר עשוי להתרוקן לאחר תקופה מסויימת במיוחד בחורף כאשר מפעילים גם ווישרים ומערכת חימום בנסיעות קצרות מה שגורם למצבר להיות בחוסר טעינה מלאה תמידית.

אני לא פוסל אפשרות שקיים צרכן שחובר בצורה לא נכונה וצורך זרם גבוה גם כאשר הרכב כבוי.

כפי שכבר נכתב תתחיל מניתוק של הפיוז של מערכת השמע ושאר ההתקנות בארץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חלק מהמכוניות שהזכרתי יחסית מודרניות משנות ה 2000, לא רק ענתיקות בלי שום אלקטרוניקה. בחלקן היו התקנות מקומיות הכרחיות כמו קודנית אבל שום דבר מעבר לזה.

עדיין מספר שבועות ללא התנעה ונסיעות מעטות, המצברים לא נפרקים.

ברכב בלי אלקטרונקה בכלל, אפשר להניע גם אחרי 3-4 חודשים. כמובן עם אותם שני תנאים: מצבר תקין ובלי זליגות.

מה שאני רוצה לאמור, נסיעות מעטות זה לא סיבה. יש בעיה אחרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסיעות מעוטות בחורף בעיר עם צרכנים כבדים לא תורמת וגם לא שומרת על מצבר טעון ב-100 אחוז אלא עם מערכת ניהול המנוע יודעת לעלות את סל"ד הסרק כאשר מתח המצבר יורד מתחת ל-12.6 וולט.

ברור שזו לא הסיבה היחידה אבל היא תורמת לקיצור חיי המצבר ולהתרוקנותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1865 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...