Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת נוזל בלמים - מיכל עודפים

bjlb
שימו לב! השרשור הזה בן 1913 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בוקר טוב,

ברשותי משאבה, וביצעתי בעבר החלפה בהדרכה של אסף התותח ולאחר מכן שוב לבד במיצובישי לנסר.

אני מעוניין לבצע החלפת נוזל בלמים בפיאסטה, אבל פה העסק טיפה שונה. יש את המיכל שצמוד למשאבה המרכזית, וממנו יוצא צינור כמעט אופקי למיכל קטן בצד, מיכל עודפים.

שהחלפתי ברכב שאין מיכל עודפים, והייתי מוציא נוזל מהפטמה,סוגר וממלא במיכל את החוסר, וככה הלאה.

עכשיו, אני מפחד שאם אוציא נוזל מהפטמה, יצא נוזל מהמיכל עודפים ויתרוקן, ואז יווצר מצב שבצינור שמוליך אליו או במיכל של המשאבה הראשית יכלא אוויר.

התאוריה נכונה? או שאין בעיה ואני סתם מסבך את עצמי וברגע שאמלא נוזל במיכל עודפים זה ימלא גם במיכל הראשי ולא תיהיה בעיה.

תודה,

ליאור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צלם תמונה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מול האוטו כרגע, אז מעלה תמונה מהרשת, לצערי לא ממש גדולה אבל כן ברורה:

המיכל עודפים בצד ימין, ומחובר דרך צינור למיכל הראשי שבצד שמאל שלו.Ford Fiesta Brake Fluid.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום בעיה, זה נפוץ בהרבה רכבים כמו מאזדה 2 למשל.

פשוט תעבוד כרגיל ותדאג שהמיכל יהיה מלא עד הקצה עד שהוא כמעט נשפך החוצה, לאורך כל העבודה.

Stay Dirty

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה המשאבה המרכזית יושבת? מתחת למיכל העודפים עם המיכסה או מתחת למיכל בלי המיכסה?
מתחת למיכל בלי המכסה עריכה אחרונה על ידי bjlb
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום בעיה, זה נפוץ בהרבה רכבים כמו מאזדה 2 למשל.

פשוט תעבוד כרגיל ותדאג שהמיכל יהיה מלא עד הקצה עד שהוא כמעט נשפך החוצה, לאורך כל העבודה.

אתה מתכוון למיכל עודפים? ובכל מקרה, לשאוב ממנו נוזל בהתחלה ולמלא חדש לפני שמתחילים לעבור לגלגלים?
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא מיכל עודפים, כנראה עשו את זה כדי שתהיה גישה נוחה למלא נוזל.

יש רכבים שהגישה למיכל לא נוחה בעליל, כמו גטס למשל.

מבחינתך זה שקוף שיש 2 מיכלים. הם מקושרים ביניהם עם צינור אז תתייחס אליהם כמיכל 1.

מן הסתם אם אתה ממלא את המיכל העליון זה ממלא גם את התחתון, זה שיושב על המשאבה.

ואם אתה דואג שהעליון יהיה מלא כל הזמן, הכל יהיה בסדר.

Stay Dirty

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוזר לעדכן.

בוצעה החלפה בצורה הרגילה עם המשאבה, הכל תקין.

מה שכן ראיתי שהרפידות די גמורות, וגם הצלחות, בקיצור צריך החלפה.

אז כמה שאלות:

1. הגריז הקרמי הסגול טוב גם למובילים של הקליפרים וגם במקום הגריז נחושת בתושבות של הרפידות?

2. ראיתי באחד הסרטונים שכאשר לוחצים את הבוכנה, פותחים לפני זה את הפיטמה על מנת שהנוזל יצא דרכה ולא יפעיל לחץ על משאבת ה ABS. יש בזה משהו? בכל המדריכים שראיתי פה באתר אף אחד לא עשה את זה.

3. אני צריך המלצה לדוחס בוכנות.

4. מישהו יכול לתת לי את המומנט סגירה? של התושבות ושל המובילים (תזכורת - פיאסטה 2014, 1.25 ידני)?

תודה,

ליאור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. הגריז הקרמי בדיוק ליה שהזכרת.. גם למובילים וגם לנקודות המגע של הרפידות עם הקאליפר.

2.לא פותחים שום פיטמה. פותחים את מיכל נוזל הבלמים...את המיכסה שלו.

3. לך תקנה בהום סנטר קלאמרה כזו אתה לא צריך יותר מיזה לכיווץ הבוכנות הקידמיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1913 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...