Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הנדסאי רכב-עבודה בפועל והשתלבות

mr_nos
שימו לב! השרשור הזה בן 1902 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים,

יודע שכבר היו כאן בעבר כמה שרשורים בנושא זה, אך הם יותר עסקו במקומות שבהם ניתן ללמוד את העיסוק והמידה שבה הוא כדאי כלכלית.

אני פונה מתוך צורך אחר לחלוטין.

על חלק מהשאלות כבר עניתי לעצמי וגם התחלתי במסלול הלימודים הנ"ל.

אבל למרות זאת, מאחר ואיני מגיע מהתחום אלא נטו מתוך האהבה שלי למכוניות ומתוך שאיפה לעסוק במשהו שאני אוהב , אני רוצה באמת לדעת מה עושה בפועל הנדסאי רכב ביום יום.

איפה ניתן להשתלב, מה יהיה אופי העבודה שלי ומה עוד אני צריך לברר כבר מעכשיו ולדאוג לגביו בטרם אני מסיים את הלימודים.

כי בינינו יש הבדל גדול בין לאהוב משהו ולהביע בו עניין לבין היכולת שלי להתפרנס ממנו.

כותב את הדברים מתוך חשש כל שהוא שמא אני אשאר עם מקצוע לא פרקטי לאחר סיום הלימודים וללא מוצא וכל זאת מאחר ומה שנקרא אני לא מגיע מ"בפנים".

אעריך את העצות והתשובות הכנות שלכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בארץ המשרות הן רק בתחום האחזקה והתפעול.

איש דיאגנוסטיקה במוסך/איש טכני.

יכול להיות שעם הזמן תתקדם ותהיה מנהל טכני במוסך.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בארץ, תחום הרכב מוגבל מאוד, מכיוון שאין ממה תעשיית רכב בארץ והתעשייה שכן קיימת היא תעשייה צבאית. למרות זאת, יש בתחומי ענף הרכב מספר אופציות עבודה.אבל לדעתי, כל עוד ההתעסקות היא לא חופשית באופן יחסית המאפשר לבטא את האהבה לרכבים באופן עצמאי. זה לא כ''כ שונה מכל עבודה אחרת.

אני אסביר:

מנהל מוסך-מנסיון שלי, שאתה מנהל, לא משנה באיזה תחום, רציפת העבודה יכלה להיות הדבר שאתה הכי אוהב בעולם, אבל כשיש עלייך את הלחציים, ייעדים

והתמודדויות שיש להמנהל, תחום הופך להיות תחום - X ולא באמת משנה מה התחום הכל מרגיש לבסוף אותו דבר.

מוסך- אולי החלק היחידי שאתה מתעסק ברכב בפועל. אבל האמת, שזה נשמע אולי כייפי בהתחלה, אבל כשבאים לך מכוניות אפורות ומשעממות ולרוב אתה עושה את אותם הדברים ללא אתגר או עניין, זה הופך להיות כמו פעול במפעל. עבודה מסויימת שאתה צריך לעשות עד שעה מסויימת וללכת הביתה בשביל שכר מסויים. לא שאני אומר זה רע, ממש לא. שיגרה זה אחלה לחלק מסויים של האנשים. פשוט לדעתי מיותר ללמוד 3 שנים ולהוציא כ''כ הרבה כסף בשביל זה.

מכירות- האהבה שלך לרכב רק תגרום לך להתחבר יותר למוצר שאתה מכור וזה יכל לעזור. אבל מעבר לזה, בכל הנוגע לסיפוק עצמי לא תמצא שם מכיוון שגם רכב וגם נכסים או מנויי אינטרנט שעובד בתחום המכירות צריך למכור, מתורגמים בסופו של דבר לייעדים ולכמות.

פיתוח צבאי- התחום היחיד שיש לך מרווח תמרון מסויים. אולי זה לא בתחום אשר גרם לך להתאהב ברכב מלכתחילה, אבל לפחות תעשות בפיתוח והדמיון שלך והחיבור שלך לרכב יבוא ליידי ביטוי. אבל לכוון לעבודה אחת ולתפקיס אחד כ''כ ספציפי זה מאוד בעייתי כי אם לא תצליח להכנס לשם, תשאר בלי יותר מדי אופציות.

יכל להיות שמשהו מהדברים אשר רשמתי מתאים לך. או שאם לא תגביל את עצמך לתחום הרכב, להנדסאי מכונות יש מגוון רכב יותר של אפשריות. רק תדע שבארץ מגוון העבודות בתחום הרכב הוא מאוד מצומצם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לתפקידי פיתוח מגיעים המהנדסים הטובים.

אני בספק רב שיש תפקידי פיתוח להנדסאים(כאלה בלי 35 שנות נסיון במשהו מאוד מסוים).

בשביל להיות מכונאי רכב במוסך אתה לא צריך שום תעודה.

יש חוסר באנשים ולוקחים בלי בעיות.

השכר לא מטורף,לפני שנה ביררתי במורשה גדול אמרו לי 8-9.

בצפון השכר יותר לכיוון ה7-8.

גם בשביל מכירות אין צורך בתעודה,וגם שם כל הזמן מחפשים.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התעסקתי בזה בצבא במשך 3 שנים.

אבל זה מה שאמרו לי בגדול.

מי שאמר לך טעה גבר.

מכונאי מתחיל מ5.5 ועד תקרה של 15 .

המנהל מוסך ישמח לקבל מכונאי מלומד, רק שבפועל חוק כלים שלובים לא מעניין אותו...

אלא חוק כמה שיותר כלים לסיים ביום.

תעודת הנדסאי פוטרת אותך מרוב החלק העיוני בלימודי קצב"ת - ממליץ בחום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1902 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...