Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דגם מומלץ למזגן מיני מרכזי

mazinya
שימו לב! השרשור הזה בן 1854 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עפ"י החוזה אני אמור להיכנס לדירה החדשה באוג' הקרוב. סבירות גבוהה מאוד שזה יקרה לפני זה ולכן אני צריך להתחיל להניע עניינים בעניין המזגן.

כחלק מפרוייקט מחיר למשתכן, פנינו למספר חברות מזגנים על מנת לקבל הצעה קבוצית לכל הבניין.

אני לא מבין שום דבר בדגמים מומלצים יותר או פחות ולכן אני פונה אליכם.

בגדול, כל החברות מציעות תדיראן,וטורנדו בהצעות שלהן. יש כאלה שגם מציעים אלקטרה. ידוע לי מקריאה בפורום שהכל דרעק סיני אבל מה לעשות, אין כסף להוציא על סמסונג או מיצובישי.

נתחיל בזה שאין הכנה בדירה למזגן בכל חדר. יש אפשרות רק למיני מרכזי. הדירה היא 5 חדרים 118 מ"ר.

התלבטות היא כמובן אינוורטר או לא. קראתי ושמעתי דעות לכאן ולכאן. בגדול, האינוורטר די מייקר את העסק בעוד כ 3000-5000 שח. אציין רק שאצלינו לא יושבים עם מזגן 24 שעות וגם לא ישנים עם מזגן בלילה בקיץ כל יום אלא רק מדי פעם. במשך היום אין אף אחד בבית עד אחהצ ורק אז המזגן נדלק ונכבה לפני שהולכים לישון.

מכיוון שדגמים נזרקים באוויר ואין לי מושג מה כדאי וממה להתרחק, אשמח לשמוע את דעתכם בנושא. ההצעות נעות במחירים שבין 15K-20K וזה בדרכ כולל גם עבודות גבס וכו'.

(למשל הוצע לנו מזגן תדיראן WIND 65 אבל מקריאה של 3 ביקורות בזאפ לא נראה טוב במיוחד)

אודה על כל הכוונה בעניין. ידוע לי שמזגן זה עסק יקר ולכן אני רוצה להפחית את הסיכויים ליפול פה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספר לנו מה הציעו לכם שהייעוץ יהיה רלוונטי יותר.

אגב כמעט על כל המיני מרכזי הביקורות בזאפ על הפנים.

עריכה אחרונה על ידי Nakamichi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Capture.JPGCapture1.JPGCapture2.JPG

אלה האפשרויות הרלוונטיות אלינו. לגבי המערכת BOX BU אין לי מושג מה זה אבל העליתי לפה בכל זאת במידה וזה משהו שיכול להיות רלוונטי

חשוב לי לציין, שאני לא מתכוון להיות מוגבל למה שמציעים לי במידה וזה לא מתאים. לכן בלי קשר למה שהוצע לנו, אשמח לשמוע על דגמים אחרים שכן מומלצים ואבדוק איתם האם מוכנים להציע דגמים אלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחירים הם מחירים לקניה קבוצתית שכוללים עוד דברים כחלק מהעסקה. לא קיבלנו הצעות ליפנים. 21-24K זה הקיצוני. יש גם הצעה ב 15K.

לא ידעתי שגם פוג'יטסו יצרנית מזגנים ולגבי מיצובישי, מספיק להיכנס לזאפ כדי לראות מחירים ולהבין שזה לא בכיוון שלי לצערי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא ראיתי דגם אחד שהוא במחיר סביר:

https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=793069

לצערי אני לא מבין בתחום, ברמת "מתעניין מתחיל", אז לא יכול להמליץ על כלום. חסרון שראיתי זה הדירוג האנרגטי שלו (F). אולי שווה בדיקה. אחד הבודדים שיש תגובה חיובית בזאפ, אבל בטח עדיף להתייעץ עם מומחים. בטח אחד כזה לא יספיק לכל הדירה, תצטרך לשלב, כמו בפתרון השני ששמת.

לגבי BOXBU זה כנראה מולטי-איטוורטר.

עריכה אחרונה על ידי arco1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל בנושא המזגנים אני ממליץ לך להמנע משימוש בזאפ בגלל שרוב מה שכתוב שם זה קשקושים של אנשים בודדים ובכלל וכלל לא מראה על המציאות.

נתקלתי בתופעה כשבחרתי מזגנים לדירה שלי. כל מזגן שלא חפשתי בZAP הוצג על ידי 2-3 גולשים כהמזגן הנוראי, המרעיש והלא אמין בעולם.

ממליץ לך להפסיק עם הבדיקה הזה אחרת אתה לא תצא מזה וסתם תכנס לפראנויות לא ברורות.

במידה ואתה אכן הולך על מיני מרכזי אני ממליץ לך ללכת על אלקטרה או תדיראן, הם פשוט בנו לעצמם שם טוב יותר ומנסיון שלי עם כמה דירות שבהם התקנתי רק תדיראן הם מראים אמינות נהדרת הן בדגמים הישנים והן בדגמים החדשים. במידה והיה מדובר במזגני בודדים של 1-1.5 כ"ס הייתי אומר לך ללכת על מה שהכי זול עם האחריות הכי גדולה. אבל כשאתה משקיע במיני מרכזי עדיף לשלם את הכמה שקלים אקסטרה וללכת על תדיראן או אלקטרה.

אני אישית ממתנגדי המזגן המיני מרכזי בכללי. אבל אם אין ברירה הפתרון של הBOX נראה לי הכי טוב אך יקר.

במידה ואתה לא מעוניין להשקיע סכום כסף שכזה הייתי הולך עם מיני מרכזי אינוורטר. התוספת של הפחות מ3000 שקל האלה תשקף באיכות חיים ובמידה מסויימת בחשבון חשמל. שים לב לקחת את המיני אינוורטר עם לפחות 3 שנות אחריות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי בהתלבטות מאוד דומה לשלך, אולי תוכל למצוא את השרשור שלי.

לצורך העניין - בסוף החלטתי ללכת על מזגן מיני מרכזי של תדיראן wave 50/3.

לפי איך שתיארת את אופי השימוש שלך, אתה מפעיל את המזגן פחות מאיתנו - לכן חיסכון בכסף לא תראה מהאינוורטר.

מה שכן תראה זה טמפרטורה יציבה יותר, וגם זה לפי הבנתי תלוי בהרבה משתנים, כמו איפה חשני הטמפ' מצויים, גודל החלל וכו'.

אני אישית ממזגני טורנדו הייתי מתחמק, ולגבי מזגני wind אם אני זוכר נכון הם דורשים התקנה יותר נמוכה (המזגן עבה יותר) - קח זאת בחשבון.

לא משימה פשוטה המיזוג - בהצלחה!

היום: Fiat Bravo Tjet

בעבר: Ford Focus Mk3 2.0 Titanium, BMW Z4 E85 3.0, BMW 118i F20
בעבר הרחוק: האיטלקיה האדומה - Fiat Punto Evo MultiAir Turbo 135 HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני קבלת החלטה שים לב לזה

"הסטטיסטיקה הרשמית חושפת כי נהגי מכוניות ותנאי כביש בעייתיים, הם הגורמים לחלק משמעותי מתאונות הדרכים הקטלניות ב-2010 בהן היו מעורבים רוכבי דו-גלגלי". ynet

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל בנושא המזגנים אני ממליץ לך להמנע משימוש בזאפ בגלל שרוב מה שכתוב שם זה קשקושים של אנשים בודדים ובכלל וכלל לא מראה על המציאות.

נתקלתי בתופעה כשבחרתי מזגנים לדירה שלי. כל מזגן שלא חפשתי בZAP הוצג על ידי 2-3 גולשים כהמזגן הנוראי, המרעיש והלא אמין בעולם.

ממליץ לך להפסיק עם הבדיקה הזה אחרת אתה לא תצא מזה וסתם תכנס לפראנויות לא ברורות.

במידה ואתה אכן הולך על מיני מרכזי אני ממליץ לך ללכת על אלקטרה או תדיראן, הם פשוט בנו לעצמם שם טוב יותר ומנסיון שלי עם כמה דירות שבהם התקנתי רק תדיראן הם מראים אמינות נהדרת הן בדגמים הישנים והן בדגמים החדשים. במידה והיה מדובר במזגני בודדים של 1-1.5 כ"ס הייתי אומר לך ללכת על מה שהכי זול עם האחריות הכי גדולה. אבל כשאתה משקיע במיני מרכזי עדיף לשלם את הכמה שקלים אקסטרה וללכת על תדיראן או אלקטרה.

אני אישית ממתנגדי המזגן המיני מרכזי בכללי. אבל אם אין ברירה הפתרון של הBOX נראה לי הכי טוב אך יקר.

במידה ואתה לא מעוניין להשקיע סכום כסף שכזה הייתי הולך עם מיני מרכזי אינוורטר. התוספת של הפחות מ3000 שקל האלה תשקף באיכות חיים ובמידה מסויימת בחשבון חשמל. שים לב לקחת את המיני אינוורטר עם לפחות 3 שנות אחריות.

מחזק את רוב מה שאמרת, אבל אם למזגן יש 3-4 ביקורות ובכולן חוזרים על אותם דברים כנראה שזה נכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזגנים דרך קבלנים ב 99% זה הכי זול שאפשר. בעברית זה אומר WIND של תדיראן או EMD/EMDV של אלקטרה.

הדגמים היותר טובים הם WAVE עם מרכזיה אינטגרלית בתדיראן ו-ELD עם מרכזיה אינטגרלית ומשאבת ניקוז באלקטרה.

המחירים בהתאם.

בגדול, מיני מרכזיים של אלקטרה ותדיראן מאוד אמינים. אתה לא שומע חדשות לבקרים על בעיות במדחסים\מאיידים\פיקודים. בהתקנה טובה סה"כ הם מזדקנים יפה מאוד.

ללכת ולשלם פי 2-3 על מיצובישי זה לרוב מיותר לגמרי, בטח אם מדובר על מזגן on/off.

עוד משהו שחשוב לציין -

ממחר נכנס לתוקף מחירון חדש של אלקטרה למיני מרכזיים, זה אומר עליה של בין 3.5 ל- 5% במחירים למזגנים שנמשכים מהספקים החל ממחר.

לא יודע איך זה ישפיע על המחירים המפורסמים באתרים או על השוק בכלל, אבל כדאי לקחת את זה בחשבון.

אני בחרתי באלקטרה ELD40T לבית שלי, מהסיבה הפשוטה שמדובר במזגן שטוח (דק), עם משאבת ניקוז ומרכזיה אינטגרלית.

באופן אישי זה כן "עושה לי את זה" שיש מרכזית אינטגרלית מקורית - והמזגן מוכן להרכבה מהיצרן AS IS - על פני השיקוץ המקומי שמרכיבים על WIND\EMDV... וזו אחת הסיבות העיקריות שאני ממליץ על ה WAVE (בעברו היה SUPER WIND) וה-ELD.

אנשים\חברים\לקוחות שהמלצתי להם והתקנתי להם מזגן כזה - לפחות ממה שאמרו לי - מאוד מרוצים (אולי חלקם יעידו כאן).

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

upload 2.pngupload 1.png

שלום לכם מתעלק על הפוסט הנוכחי

במסגרת קבוצת רכישה בפרוייקט שלנו הציעו את ההצעות הבאות למזגנים. לטעמי נראה מחיר קצת מפורז, מה דעתכם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכם מתעלק על הפוסט הנוכחי

במסגרת קבוצת רכישה בפרוייקט שלנו הציעו את ההצעות הבאות למזגנים. לטעמי נראה מחיר קצת מפורז, מה דעתכם?

באיזה הגרלה אתה ביבנה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...