Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דגם מומלץ למזגן מיני מרכזי

mazinya
שימו לב! השרשור הזה בן 1855 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• שבועיים מאוחר יותר ...
מזגנים דרך קבלנים ב 99% זה הכי זול שאפשר. בעברית זה אומר WIND של תדיראן או EMD/EMDV של אלקטרה.

הדגמים היותר טובים הם WAVE עם מרכזיה אינטגרלית בתדיראן ו-ELD עם מרכזיה אינטגרלית ומשאבת ניקוז באלקטרה.

המחירים בהתאם.

בגדול, מיני מרכזיים של אלקטרה ותדיראן מאוד אמינים. אתה לא שומע חדשות לבקרים על בעיות במדחסים\מאיידים\פיקודים. בהתקנה טובה סה"כ הם מזדקנים יפה מאוד.

ללכת ולשלם פי 2-3 על מיצובישי זה לרוב מיותר לגמרי, בטח אם מדובר על מזגן on/off.

עוד משהו שחשוב לציין -

ממחר נכנס לתוקף מחירון חדש של אלקטרה למיני מרכזיים, זה אומר עליה של בין 3.5 ל- 5% במחירים למזגנים שנמשכים מהספקים החל ממחר.

לא יודע איך זה ישפיע על המחירים המפורסמים באתרים או על השוק בכלל, אבל כדאי לקחת את זה בחשבון.

אני בחרתי באלקטרה ELD40T לבית שלי, מהסיבה הפשוטה שמדובר במזגן שטוח (דק), עם משאבת ניקוז ומרכזיה אינטגרלית.

באופן אישי זה כן "עושה לי את זה" שיש מרכזית אינטגרלית מקורית - והמזגן מוכן להרכבה מהיצרן AS IS - על פני השיקוץ המקומי שמרכיבים על WIND\EMDV... וזו אחת הסיבות העיקריות שאני ממליץ על ה WAVE (בעברו היה SUPER WIND) וה-ELD.

אנשים\חברים\לקוחות שהמלצתי להם והתקנתי להם מזגן כזה - לפחות ממה שאמרו לי - מאוד מרוצים (אולי חלקם יעידו כאן).

איציק

פנינו שוב לחברה ויועץ המיזוג שלח הצעות רלוונטיות אחרי ששלחנו לו את תוכנית הדירה. ביקשנו בנוסף גם הצעה ל WAVE. לטענתו, מזגן מסוג WAVE יהיה קטן מדי לדירה הנ"ל. לטענתו המזגן שצריך לדירה בגודל שלנו צריך להיות 58000 BTU וה WAVE הוא 48000. בנוסף, ההנמכת תקרה של ה WAVE תהיה נמוכה יותר. במקום 45 ס"מ אז יהיה 35 ס"מ (לא יודע אם זה קריטי או לא. שוב, לא מבין גדול בזה). לכן לטענתו, ה WIND יתאים יותר. מצורפות התוכנית דירה וההצעה שקיבלנו שכוללת גם את עבודות הגבס)

Capture.JPGCapture2.JPGxx.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל נראה מחיר גבוהה עבור תדירן יחיד של 3כס

לא צויין מעמ

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת ש20,000 ש"ח נשמע לי קצת יקר. לפני חצי שנה שילמתי מחיר דומה עבור מיני מרכזי תדיראן 3.5 כ"ס + מולטי אינוורטר מפוצל 2 חדרי שינה כולל גבס.

שכנים שלי שבחרו באופקציה של המיני מרכזי הרגיל של תדיראן כמו אצלך שילמו 15-17 לכל היותר כולל התקנה וגבס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...
כ"ס זה מונח לא ממש רלוונטי.

מבחינת BTU -

ל-110 מ"ר אתה צריך כ-55 אלף BTU לדירה בקומת ביניים.

שזה המזגן הראשון.

אז כנראה שהיועץ שלך צודק.

הסלון והמטבח - כ- 40 מ"ר יחד.

כל חדר בין 9 ל 10 מ"ר - סה"כ 35-40 מ"ר.

ביחד זה כ 80 מטר.

תוסיף מסדרון - יאללה, 85 מ"ר.

85 מ"ר כפול 600BTU למ"ר = 51,000BTU.

כל זה, כמובן, בלי לקחת בחשבון נפח ריהוט (מטבח, ארונות בגדים, מיטות, תכולה וכד') - כל אלו מקטיני נפח באופן משמעותי.

זה אומר ש WAVE עם 48000BTU אומנם "גבולי" על הנייר, אבל יכול לעבוד יופי.

בכל מקרה המזגניסט רוצה להתקין WIND כי כנראה זה מה שהוא מכיר או רוצה, אז תצטרך להחליט אם אתה הולך איתו או אומר לו ביי ביי ומטפל בנושא המיזוג לאחר קבלת המפתח. אל תלך נגד ההמלצה שלו כי אח"כ כל בעיה הכי קטנה הוא יאשים אותך, עדיף שתהיה הסכמה בינכם.

דרך אגב - ברור שהנמכת גבס קטנה יותר עדיפה, אף אחד לא מעדיף או אוהב את ההנמכות ההזויות של ה 50 ס"מ מהתקרה בשביל מזגן.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל איציק הוא איש המקצוע כאן ולא אני.

אבל לדעתי איציק אתה לוקח גבול תחתון ופותח פתח לתלונה נפוצה מאוד של מזגן חלש מדי.

הדירה 118 מטר.

הורדת 33 מטר על חדר אמבטיה. נראה לי המון.

אני חושב שהשטח הממוזג אולי גדול יותר.

ואם זה 90 מטר ולא 85 אנחנו כבר ב54000 btu

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש תוכנית של הדירה, תראה - החדרים ממש לא גדולים... בקושי 9-10 מ"ר לחדר. תסתכל על המידות של הסלון והמטבח (וזה בלי ארונות המטבח).

המידות שהקבלנים נותנים זה חארטה, זה לא כולל את השטח של הקירות (לא פנימיים ולא חיצוניים) אלא את שטח הדירה ברוטו.

בגלל זה אמרתי שמה שהאיש שהוא עובד איתו בשטח מחליט, עדיף שיגיעו להסכמה כי אחרת על כל בעיה קטנה הוא יבוא בתירוץ שלא הקשיבו לו.

אני הייתי בודק את האפשרות למזג את חדרי השינה במזגנים עיליים ולשים מזגן מיני מרכזי קטן לסלון ולמטבח (הכל תלוי בגובה וברוחב של מסתור הכביסה + אילוצים בשטח. על פניו, לפי התוכנית, עושה רושם [ראשוני] שזה אפשרי).

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...