Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סקודה קודיאק - לכיס של מי הולכת הטבת המיסוי הירוק?

ch2856
שימו לב! השרשור הזה בן 1903 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הקודיאק החליף את מנוע ה-1.4TSI במנוע ה-1.5TSI וירד מקבוצת זיהום 13 לקבוצת זיהום 4. המשמעות של זה היא שהיבואן מקבל (במקומי, הרי אני זה שבוחר ברכב ״הירוק״ יותר) הטבה של 9000 שקל אך למרות זאת מחיר המחירון לא השתנה (למעשה התייקר במעט בדגמי 2019). זה תקף גם לאוקטביה, אך שהם ההפרש קטן משמעותית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך אתה יודע שהיבואן מקבל מהיצרן את הדגם החדש במחיר זהה לישן ( לפני כל חישובי המיסוי )?

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בכלל לא העניין, העניין הוא שהמדינה צריכה לתת את ההטבה הזו ישירות לצרכן ולא ליבואן שיעשה בה כרצונו. ואולי המנוע החדש בכלל זול יותר לייצור? כל זה לא אמור לעניין אותי בכלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטח שזה העניין, כי אם הדגם החדש עולה יותר ליבואן, והמחיר הסופי לא משתנה, ההנחה במיסוי כן מגיעה לצרכן.

לכן שאלתי, האם יש לך מידע על השינוי במחיר בין הדגמים.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי ליבואן יש אינטרס מובהק לשמור על רווח גבוה ככל האפשר.

אז יקח את כל ההטבת מס לכיסו.

המדינה הייתה צריכה לעבוד בשיטת הזיכוי למי שרוכש רכש ירוק, הזיכוי צריך להיות מנותק מהיבואן ורק ככה למעשה הלקוח יכול להרוויח.

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל למה מראש נותנים את כספי המיסים שלי ליבואן בכדי שיעשה איתם ככל העולה על רוחו? ירצה יהפוך את המחיר ליותר תחרותי, לא ירצה יכניס את הכסף לכיסו. באירופה ההטבה הזו נכנסת ישירות לכיסו של הצרכן, כך גם בארה"ב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היבואן מוכר לך רכב במחיר שהוא מחליט והמחיר הזה לא קשור למחיר הרכב אצל היצרן או המס.

זכותו להרויח כמה שהוא מחליט וזכותנו להחליט שלא שווה לנו לשלם את המחיר.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היבואן מוכר לך רכב במחיר שהוא מחליט והמחיר הזה לא קשור למחיר הרכב אצל היצרן או המס.

זכותו להרויח כמה שהוא מחליט וזכותנו להחליט שלא שווה לנו לשלם את המחיר.

מחיר הרכב וכמה היבואן מרוויח זה באמת לא מעניין אותי, אבל מה עושים עם כספי המיסים שלי בהחלט כן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם היבואן מחליט להעלות את המחיר אז אתה לא מרגיש את ירידת המס. אנחנו לא צד בחלוקה בין היבואן למדינה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין אכיפה

אין תחרות

אין הנחה

(תנסה במבטא של לובה מארץ נהדרת)

לא כל כך ברורה לי הגישה של נהג לילה; זה לא שיש לנו הרבה ברירות אם מישהו רוצה דווקא את הרכב הזה... וכן, המדינה היתה צריכה להחזיר את הכסף הזה ישירות לצרכן, כי אז היה סיכוי טוב יותר שהיה נהנה ממנה. אבל לצרכנים אין לובי - וליבואנים יש.

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין אכיפה

אין תחרות

אין הנחה

(תנסה במבטא של לובה מארץ נהדרת)

לא כל כך ברורה לי הגישה של נהג לילה; זה לא שיש לנו הרבה ברירות אם מישהו רוצה דווקא את הרכב הזה... וכן, המדינה היתה צריכה להחזיר את הכסף הזה ישירות לצרכן, כי אז היה סיכוי טוב יותר שהיה נהנה ממנה. אבל לצרכנים אין לובי - וליבואנים יש.

המדינה לא "מחזירה" כלום. היא פשוט מחליטה שהיא לוקחת פחות. אתה לא קונה רכב ומקבל שובר לתשלום מיסים אז היא לא יכולה "להחזיר" כלום.

מה שקובע את מחיר הרכב זה כוחות השוק. אם יקר לך קודיאק ולא שווה עבורך המחיר שמבקשים עליו אז אל תקנה בלי שום קשר מי מרויח מה.

גם אני רוצה דווקא מרצדס s class אז צריכים למכור לי אותה ב 150 רק כי אני רוצה?

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחיר הרכב וכמה היבואן מרוויח זה באמת לא מעניין אותי, אבל מה עושים עם כספי המיסים שלי בהחלט כן.

בונים ומתחזקים כבישים

מתחזקים הצבא שמגן עליך

דואגים לביטוח בריאות חובה לאזרחים

מממנים טיפולים (לא זולים) לחולי סרטן

מחזיקים בתי ספר

מסבסדים השכלה גבוהה

להמשיך?

חוץ מזה, זכותו של היבואן למכור את הרכב הזה באיזה מחיר שבא לו, ולהחליט אם הוא שם את ההפרש בכיס או שמפרגן בהנחה ללקוח. ומשלם את המס מי שקונה את הרכב, שאותו אף אחד לא מכריח את אף אחד לקנות (אלא אם איש מכירות של צ'מפיון מצמיד לך אקדח לראש ומכריח אותך לחתום על עסקה).

השאלה שצריכה להישאל היא אחרת - על סמך מה הורידו לרכב הזה את דרגת זיהום, ואיפה אפשר לראות את הדלתא בנתוני בליטת חומרים מזהמים, שלפיה הוחלט להעלות את הציון הירוק.

כי הרושם שנוצר אצלי זה שעכשיו בעקבות הדיזלגייט, תקנות זיהום באירופה ואמריקה הוחמרו, ולכן היצרנים דוחפים את הזבל המזהם שלהם לכאן.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שכבר הספקת להבין, שיש דגם שיורד בציון הירוק המחיר נשאר זהה, אבל שמעדכנים את הנוסחא אז המחיר יודע לקפוץ.

חוץ מזה פיג'ו העלו מחירים ל-5008 וניסאן ומיצובישי לא הורידו מחירים - אז למה לצ'מפיון להוריד?

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1903 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...