Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כמה זמן מותר לבית עסק (מלון) לשמור פרטי אשראי?

stas12
שימו לב! השרשור הזה בן 1923 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

גיא - לגבי סעיף ב' - אני לא מכיר את החוקים בכל העולם, אבל לך תתגונן בבית משפט בחו"ל כאשר מחייבים אותך בכמה מאות ש"ח. ההתעסקות לעלה לך בסדרי גודל יותר.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וכאשר גונבים לך את המזומן אתה נשאר קרח לגמרי (או שולף את כרטיס האשראי).

ומסיב הזו אני לא זז בלי מינימום 2 כרטיסי אשראי, ובדרל כלל יותר, כאשר בחו"ל רק אחד נמצא בארנק, השאר בפאוץ' נסתר.

דרך אגב, אני מקווה שסוף סוף ה-EMV ייכנס לשירות בארץ, אם כי בינתיים זה קורה בעצלתיים. חוץ מזה, בחו"ל משלמים הרבה מאד בקונמטקטלס בלי קוד ובלי חתימה.

אתה יכול להכחיש כל עסקה, בודאי כאשר מדובר בחיוב מאוחר בלי הקשת הקוד. הסיכון שבית מלון יחייב אותך חיוב שקריי נמוך מאד, משפט אחד ב-TA על מקרה כזה יכול לחסל אותו. חיוב שקוי יכול לקרות, הוא גם יתוקן.

דרך אגב - היה לי פעם מקרה מאד לא נעים: עשיתי צ'ק אאוט מאיזה מלון משפחתי בגרמניה, ניגשתי לבעלת הבית בהיא אמרה לי שאיני חייב דבר (והייתי משוכנע שבני, שביצע את ההזמנה, שילם מראש בבוקינג.קום). כעבור מספר שעות - כאשר אני על ה-jetway בבריסל - התקשר אלי בעלה ושאל למה לא שילמתי. הסברתי את התקלה, אישרתי לו לחייב את הכרטיס שנמסר לבוקינג ובזה נגמרה הפרשה.

אני נוסע עם שני כרטיסי אשראי. אחד בכספת במלון עם רוב המזומנים ואחד עליי יחד עם המזומנים לאותו היום עם קצת רזרווה.

אתה לא יכול להכחיש ובר שמצויין עליו שהוא ביטחון בטענה שלא נתת אותו כי זה שקר. חברת האשראי פונה לעסק, העסק מספק הסברים (מראה ניירת שנתת אותו לביטחון וטוען שמגיע לו כסף על xyz) ואז חברת האשראי שולחת אותך להסתדר איתם לבד.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גיא - לגבי סעיף ב' - אני לא מכיר את החוקים בכל העולם, אבל לך תתגונן בבית משפט בחו"ל כאשר מחייבים אותך בכמה מאות ש"ח. ההתעסקות לעלה לך בסדרי גודל יותר.

1. מדובר על עסק בארץ.

2. זה לא כל כך קל לתבוע אדם שגר בחו"ל (ואני מניח שלעסק מחו"ל, לא יהיה כל כך קל להגיש נגדי, כתושב ישראל, תביעה בחו"ל). אכיפה בארץ של פסקי דין מחו"ל - זה לא דבר טריוויאלי. (כאן אני מחריג את רשויות המדינה - עבורן זה מעט יותר פשוט).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזמין דרך בוקינג ואז הביטחונות אצלם ולא אצל המלון. ביטחון במלון אף פעם לא אמרו לי לא על מזומן.

עריכה: משלם במלון במזומן או שובר עם חתימה. לא משאיר שום דבר פתוח.

טעות נפוצה. בוקינג הם אך ורק מתווך, ברגע שסגרת עיסקה עם בוקינג, הפרטי אשראי שלך מועברים ישירות למלון דרך פורטל ייעודי.

ולגבי הכספות במלון, רובן מאובטחות כמו שקית קשורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשיש אסמכתא על הסכום שצריך להיגבות אני מכונה מול כל חיוב נוסף.

לגבי הכספת ידוע. זה נגד גנבים מזדמנים ולא נגד אנשי המלון.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...