Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם כל ה"אגזוזים" היפים הם אביזרי יופי בלבד?! כמו בפיג'ו 3008 שבתמונה

aviaviavi
שימו לב! השרשור הזה בן 1903 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מן הסתם לא כל הרכבים בעלי קצוות אגזוז "מזוייפים" כמו שבתמונה.

לדעתי ולהבנתי הלא מלומדת או חוקרת, זה נראה כי לכל רכב עם דגם דיזל בנוסף לבנזין יש כזה אגזוז מזוייף.

למה? כי אגזוז דיזל חייב להיות מופנה כלפי מטה בקצה בגלל עניינים של חלקיקי פחמן שנפלטים. האם כל אגזוזי הדיזל כאלה? להבנתי הדלה לא כולם-אך רובם המוחלט כן.

ככה מקצצים עלויות, לא צריך לייצר צינור חדש לגרסת הבנזין אז פשוט משתמשים באותו צינור עם שינויים קלים, ובסוף שמים את "פתח" הפליטה מקושט ויפה על הפגוש האחורי, כי אנשים רוצים מראה אגרסיבי.

רכבי בנזין שאין להם גרסאות דיזל אני מניח שיש יותר סיכוי שישימו להם פתחי פליטה אמיתיים.

למרות כל זה יש חברות/רכבים שמשקיעים בהם קצת יותר ולא שמים להם כזה דבר, לדוגמא BMW.

יכול להיות שטעיתי בחלק ויכול להיות שטעיתי בהכל, אבל שוב, זה ממה שאני רואה/קורא/מבין, ואשמח אם מישהו שמבין יותר יוכל לאשר או לתקן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פה למשל (כך מגיע במקור) זה אביזר קישוט בלבד.

https://www.autocar.co.uk/car-review/audi/sq5/first-drives/audi-sq5-2017-review

הפתחים כלל לא מחוברים למערכת הפליטה.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מן הסתם לא כל הרכבים בעלי קצוות אגזוז "מזוייפים" כמו שבתמונה.

לדעתי ולהבנתי הלא מלומדת או חוקרת, זה נראה כי לכל רכב עם דגם דיזל בנוסף לבנזין יש כזה אגזוז מזוייף.

למה? כי אגזוז דיזל חייב להיות מופנה כלפי מטה בקצה בגלל עניינים של חלקיקי פחמן שנפלטים. האם כל אגזוזי הדיזל כאלה? להבנתי הדלה לא כולם-אך רובם המוחלט כן.

ככה מקצצים עלויות, לא צריך לייצר צינור חדש לגרסת הבנזין אז פשוט משתמשים באותו צינור עם שינויים קלים, ובסוף שמים את "פתח" הפליטה מקושט ויפה על הפגוש האחורי, כי אנשים רוצים מראה אגרסיבי.

רכבי בנזין שאין להם גרסאות דיזל אני מניח שיש יותר סיכוי שישימו להם פתחי פליטה אמיתיים.

למרות כל זה יש חברות/רכבים שמשקיעים בהם קצת יותר ולא שמים להם כזה דבר, לדוגמא BMW.

יכול להיות שטעיתי בחלק ויכול להיות שטעיתי בהכל, אבל שוב, זה ממה שאני רואה/קורא/מבין, ואשמח אם מישהו שמבין יותר יוכל לאשר או לתקן.

כמעט כל מה שכתבת לא נכון. אין שום קשר לבנזין/דיזל.

זה בעיקר אביזר קישוט ותו לא.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם באיביזה החדשה, בחלק מדגמי מרצדס ובעצם זה אופנה שקיימת אצל רוב יצרני הרכב.

כן, זה יפה, זה מרשים, זה יוקרתי.

עדיין, הייתי מעדיף שזה יישאר אמיתי. אבל מי שואל אותי...

Cadillac ATS Premium 2015

Citroën C5 Aircross Shine PK 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמעט כל היצרנים עושים את זה היום. אין קשר לבנזין/דיזל, לרמת מחיר, ביצועים או שום דבר אחר.

סתם ליופי. ולבחור שאמר שב.מ.וו לא עושים את זה, אז הם כן. אצלם אמנם יש אגזוז (צינור מפלט) אמיתי בתוך הסופיות, אבל הוא לא מעוצב ומסביב עדיין יש חתיכת פלסטיק כסוף.

הכי גרועים בביזנס הזה למיטב זיכרוני הם אאודי ומרצדס. הם אפילו לא טורחים לעשות חור. סתם עיגול/אפילסה כסופה על פלסטיק שחור.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

הצרפתים ניסו להעלים לגמרי את יציאת האגזוז בתחילת שנות ה2000 בקליאו ובמגאן, לא תפס. אנשים מעדיפים אגזוז גם אם הוא נטו לקישוט, כמו דשא מלאכותי בחצר בנויה או חיפוי "בריקים" על קיר בטון.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפעמים שאני נימצא אחרי רכבים מסויימים חדשים ניתן ליראות את כל מערכת הפליטה (דוד, אגזוז, ושאר צינורות) למטה בצורה מאוד רשלנית ואני מדבר על רכבים 2018. לדעתי זה מאוד מכוער. מעדיף שיהיה ב"כאילו" ואסתטי מאשר שרואים הכול בחוץ.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

ערן EMT-P

NISSAN X-trial 2017.

VW GOLF Mk7.5 150 HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצרפתים ניסו להעלים לגמרי את יציאת האגזוז בתחילת שנות ה2000 בקליאו ובמגאן, לא תפס. אנשים מעדיפים אגזוז גם אם הוא נטו לקישוט, כמו דשא מלאכותי בחצר בנויה או חיפוי "בריקים" על קיר בטון.

אצלי זה נסתר (פוקוס MK2 סטיישן), אני מעדיף את זה ככה. כל הקישוטים האלה מגוכחים, אבל אם למישהו זה עושה טוב, למה לא.

לפחות ב-3008 המדוברת החביאו את האגזוזים כמו שצריך ולא כמו במאזדה 6 דור שני למשל שהאגזוז האמיתי היה מתנדנד בתוך הקישוט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברוח התקופה - זה פייק!

חבל...זה מיועד לכאלו שפתח אגזוז מסמל עבורם זיכרון למשהו שקשור למוטוריקה - צליל, מראה, אדים, ריח.

אלו שבאמת עוד רומאנטים בעניין יבוזו לתופעה הדוחה הזו.

לא נשאר מזה הרבה - וזה שלב לפני העלמות סופית והפיכת המכונית לאפליקציה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בג'יפונים זה מגוחך במיוחד מאחר והרכב גבוה וניתן לראות את פתח המפלט האמיתי. מה שכן, אם הרכב כולו הוא יעני, אז למה שגם האגזוז לא יהיה כזה.

בבקרים קרים כאלו של השבועות האחרונים, משעשע לראות בפקקי הבוקר את אדי הפליטה יוצאים מתחת לצד אחד של הרכב, בלי כל קשר לשני הפסאודו מפלטים הנוצצים...

פיספסת אה הו, אה הו, פיספסת, אה הו. פיספסת, נפלת על פז'ו.

אתה רוצה להתאבד נסה ליפול על שברולט.

פיספסת, פיספסת אה הו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לא רק אגזוזים, יש כל מיני גרילים ופתחי אוורור שלא מאווררים שום דבר. מה שהכי בולט זה הגודל של הדברים האלה ביחס למכונית. הסמלים והקישוטים במכוניות חדשות ענקיים לעומת לפני 10 שנים למשל.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1903 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...