Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חשבתם לחסוך בדלק ע"י רכישת רכב חשמלי? המדינה חשבה איך להוציא מכם כסף בחזרה

itamarg
שימו לב! השרשור הזה בן 1744 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

למה את חושב שישלם יותר ממה שהוא משלם עכשיו?

אתה יודע מה, אי אפשר לדעת את זה בוודאות כמובן, אך אני מניח שיהיו עיוותים. בהנחה שיקחו כבסיס למס נסועה שנתית ממוצעת שהיא לא עולה בארץ על 20 אלף ק"ם אם אינני טועה. מכאן מי שנוסע רק לעבודה 120 ק"ם ביום, ישלם יותר מפי 2, כי הנסועה תעלה על 40 אלף ק"ם. היחס ביניהם לא בהכרח יהיה זהה למה שקורה היום .עכשיו בן אדם כזה יכול לרכוש רכב יותר חסכוני ולשלם פחות, עם מס נסועה לא תהיה אפשרות כזאת. אפשר לעשות מס מדורג לפי סגנטים ולהתחיל ממס נסועה הכי קטן לרכבי מיני ולעלות בסולם הסגמנטים.. יצטרכו לגבות את המס רק מרכבים חשמליים, עוד ביורוקרטיה מיותרת.

אבל למה לסבך ולהסתבך, כאשר אפשר פשוט להטיל את אותו הבלו על טעינה חשמלית ולאסור טעינה ביתית רגילה כפי שרצו לעשות בזמני בטר פלייס? זה יהיה הכי צודק לטעמי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 84
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

איתמר,

אתה בתור תושב פריפריה, לא אמור לשם יותר מיסוי נסועה עם המס העתידי ממה שאתה משלם כיום (אלא אם יוחלט לנצל את הכלי להורדת רכבים מהכביש).

הרעיון של מס נסועה הוא ממש לא לספור לך קילומטרז' אלא למסות אותך על הקילומטרז' "הרע".

ומה זה קילומטרז "רע"? על האצבע הקטנה ברגל אחת: נסועה בשעות העומס, כניסות ומרכזי ערים, כבישים אדומים, צמתים שהם צוואר בקבוק וכו'.

אין דין נסיעה של 20 ק"מ באזור כפרי דליל בתנועה ל-20 ק"מ בנתיבי איילון, את הבדלי התמחור רק ניתן לנחש אבל אני מניח שיהיה מדובר בסדר גודל.

איך יעשו את זה? ניטור התנועה. בעתיד המדובר, הרכבים יצולמו ו/או ישדרו את המיקום שלהם בכל רגע נתון.

Now: Octavia 1.5T 2020 and 308SW 1.2T 2016

Past: Focus 06, Insight 11, Ibiza 09 + 1.2T, Impreza 14, C4 09, Corolla 17

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נכון לכל מס.

לפי צורת החשיבה שלך, אנחנו לא משלמים בכלל על ביטחון, למשל... זה בחינם. איזה יופי...

אתה היית זה שכתב ש:"

מיסוי דלק הוא האופן בו גובה המדינה עבור העלויות של קיום התשתיות הנרחבות שמאפשרות שימוש ברכב" . אני רק תיקנתי אותך. ואגב זה לא נכון לכל מס, כי יש כל מיני סוגי מס וכל מיני סיבות להטלת מס. סתם דוגמא: מכס, התפקיד שלו להגן על תעשייה מקומית, ולאו דווקא לממן את הוצאות הביטחון של ישראל.

למה החלטת שיש מיסוי יתר של נהגים?

חישבת כמה עולה למדינה כלל תשתיות הרכב (כבישים, משטרה, מנגנונים רגלוטרים, הוצאות בריאות, ביטוחים ועוד ועוד), וראית שהמיסוי מוגזם?

וכאמור, למה אתה לא חושב שיש מיסוי חסר על הוצאות הצבא? הרי אין "מס צבא".

לא אני החלטתי שיש מיסוי ייתר על נהגים, זה מופיע בכל כתבה שדנה במיסוי דלק/תחבורה, זה מופיע בהמלצות ועדות כלכליות בינלאומיות לאוצר, ואין לי כוונה להיכנס עכשיו לחישובים מספריים. כשמטילים מס אזי משתדלים ששיעורו לא ייצור עיוותי מס ביחס למיסים אחרים. בכל הקשור למסי דלק/רכב ייצרו עיוות מס, כי זה מאוד פשוט לגבות את המיסים הללו. זו הסיבה היחידה.

ואין מיסוי חסר על הוצאות הצבא - אלו הם הוצאות שמכוסות ע"י המיסים הכלליים שהמדינה גובה, דהיינו מס הכנסה, מע"מ וכ"ו שהם מיסים כלליים וזהו תפקידם. לא לכל הוצאה ממשלתית עשו מס מיוחד שיקרא בשם ההוצאה. זה מגוחך לחשוב כך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך הגעת למסקנה שהמס לא ישולם על כל הק"ם? אם זה מחליף את המיסים על הדלק, אז בהכרח תשלם על כל ק"ם.

המסקנה שלך נכונה ואינה סותרת את מה שכתבתי.

אתה בהכרח תשלם על כל ק"מ. יחי ההבדל בין לשלם 10 אגורות לק"מ ל-2 ש"ח לק"מ.

כמובן שיכולים להכריז שנסועה בתוך קיבוץ/כפר נידח היא בעלות 0, נחכה לעתיד :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמנם הנבואה נתנה לשוטים,

אבל לדעתי ביום שתהיה פה נוכחות מסיבית של כלי רכב חשמליים (2030?), יכולות הניטור יהיו מלאות.

אל תשכח שגם מדובר באבן דרך לנהיגה אוטונומית (מלאה או חלקית).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יודע מה, אי אפשר לדעת את זה בוודאות כמובן, אך אני מניח שיהיו עיוותים.

תמיד יש עיוותים או יותר נכון, איזונים, במיסוי. מיסוי הוא לא דבר קבוע, הוא צריך להשתנות, כאשר מאזנים צרכים ודרישות. אלו מערכות כלכליות מאוד מאוד מאוד מורכבות, ותמיד יש trade offs (ביטוי שאין לו תחליף טוב בעברית).

מכאן ועד לתת לדברים את הכותרת שנתנו, פלוס המקהלה הרגילה של "שוחטים אותנו כלכלית", המרחק גדול.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מס על נסועה הוא מס צודק ונכון. מי שמשתמש יותר במשאבים משלם יותר. השאל היא אם זה יהיה מודל המיסוי במקום מיסוי הרכ עצמו או בנוסף ואיך זה יתחלק.

המדינה צריכה הכנסות והדרך היחידה שלה זה דרך מיסים. אפשר להוריד לחלוטין את המיסים התחבורתיים ואז נשלם את זה דרך שירותים אחרים שהיום המדינה בערך מספקת אותם חינם ועלולה להפסיק לספק כמו בריאות, חינוך, רווחה ועוד.

לא נכון ולא צודק.

במדינה שבה התחבורה הציבורית ברמה של עולם שלישי אין כרגע תחליף לרכב פרטי. כשתהיה רכבת קלה נורמאלית , כשיהיה מטרו כמו בכל עיר גדולה בעולם (אפילו בקהיר יש). אז נדבר.

מי שאינו עשיר מספיק כדי לגור במרכז ונאלץ לנסוע כל יום מהפריפריה למרכז ומבזבז שעות בכבישים אכן צורך יותר משאבים. אתה רוצה להעניש אותו עוד קצת? מי שעשיר וגר בלב ת"א ממילא צורך פחות משאבים של שימוש בכביש - אתה נותן לו פרס? עוד דבר - ברוב העולם ישנן שתי שיטות עיקריות למיסוי רכב - או שהרכב יקר והדלק זול - או ההיפך. בישראל מצאו שיטה חדשה - גם וגם.... שלם את המיסים הכי גבוהים בעולם המערבי על רכב חדש ואז תשלם שוב מס מטורף , הפעם עבור הדלק. מי שמס גודש נראה לו הגיוני כנראה לא הביט סביב בשנים האחרונות או שפשוט חי על פלנטה אחרת...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא מעניש אף אחד. יש תח"ץ וזה שהיא לא נוחה לא משנה את העובדה שהיא קיימת וזולה. אתה רוצה נוחות אז תשלם עליה ותסבסד את זה שלא יכול לשלם עליה ונוסע באוטובוס. ככה זה עובד בכל העולם.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה היית זה שכתב ש:"

מיסוי דלק הוא האופן בו גובה המדינה עבור העלויות של קיום התשתיות הנרחבות שמאפשרות שימוש ברכב" . אני רק תיקנתי אותך. ואגב זה לא נכון לכל מס, כי יש כל מיני סוגי מס וכל מיני סיבות להטלת מס. סתם דוגמא: מכס, התפקיד שלו להגן על תעשייה מקומית, ולאו דווקא לממן את הוצאות הביטחון של ישראל.

מכס הוא סוג מאוד מסויים של מס. גם מס בריאות מתוקצב אחרת. גם ביטוח לאומי. ומה שכתבתי נכון, אתה משלם מיסים במקומות בהם אתה נהנה משירותים, אבל זה אף פעם לא אחד לאחד. גם רוכבי אופניים נהנים מהדרך, והם לא משלמים עליה דרך השימוש באופניים. אבל בהכללה, אתה משלם מיסים על הרכב והשימוש בו, כי זה לא בא בלי עלויות למדינה.

לא אני החלטתי שיש מיסוי ייתר על נהגים, זה מופיע בכל כתבה שדנה במיסוי דלק/תחבורה, זה מופיע בהמלצות ועדות כלכליות בינלאומיות לאוצר, ואין לי כוונה להיכנס עכשיו לחישובים מספריים. כשמטילים מס אזי משתדלים ששיעורו לא ייצור עיוותי מס ביחס למיסים אחרים. בכל הקשור למסי דלק/רכב ייצרו עיוות מס, כי זה מאוד פשוט לגבות את המיסים הללו. זו הסיבה היחידה.

אני אשמח לראות את הכתבות וההמלצות הללו וללמוד אותן באופן ענייני. בלי מספרים.

אבל אני אומר שוב, אם לא מהרכב, מאיפה אתה ממליץ שייקחו את הכסף?

מע"מ?

מס הכנסה?

וכו'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

shha - לפי הגדרה מס הולך לקופה הציבורית ואינו "צבוע" למטרה מסויימת.

אם הכוונה היא מימון של מטרה מסויימת או גוף מסויים זו אגרה.

לגבי מיסוי דיפרנציאלי לפי מקום ושעה, יש פיילוט שפועל כך, וזה קיים בעולם.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שאינו עשיר מספיק כדי לגור במרכז ונאלץ לנסוע כל יום מהפריפריה למרכז ומבזבז שעות בכבישים אכן צורך יותר משאבים. אתה רוצה להעניש אותו עוד קצת?

מעניש אותו אותו הדבר. לא דובר על העלאת סה"כ נטל המס, אלא על שינוי שיטת הגבייה. בסופו של דבר המכונית האוטונומית ומערכות ניהול הסעות מורכבות, יהפכו את התחבורה השיתופית (ציבורית ואחרת) לסטנדרט, ואז גם הרמה תעלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

spiral - שוב, לא אני הייתי זה שכתב שמס צבוע למטרה מסויימת, ההיפך אני תיקני את הטענה הזו.

falou - יכולת למצוא אותן לבד בקלות בעזרתו של ד"ר גוגל. הנה כמה דוגמאות:

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4112833,00.html

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001242144

https://www.kikar.co.il/215681.html

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאותי מטריד בנושא זה "שוויון היתר"

היום בעלי הכנסה גבוהה יכולים להרשות לעצמם רכב שצורך יותר משאבים (דלק) לק"מ בידיעה שישלמו על כך

בעתיד סטודנט על מכונית מיני ומנכל על יגואר (שתיהן חשמליות) ישלמו אותו מס על אותה נסועה.

משהו שמזכיר את המס על האלכוהול שגרם למותגים זולים אך עשירים באלכוהול להפוך ליקרים.

אבל אולי הלכתי רחוק מדי...

אין החותם מעיד על גיסתו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1744 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...