Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חשבתם לחסוך בדלק ע"י רכישת רכב חשמלי? המדינה חשבה איך להוציא מכם כסף בחזרה

itamarg
שימו לב! השרשור הזה בן 1772 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני לא מגן על רעיון החלפת הסוללות. אני רוצה משהו שיאפשר לי לטעון את המכונית באנרגיה בלי לבזבז זמן וכסף ביילו או קפולסקי. בינתיים הטכנולוגיה החשמלית היחידה שמאפשרת זאת היא החלפת סוללות. כאשר יהיו סוללות ומטענים שיאפשרו לי לטעון 200 ק"מ ב-5 דקות, ושאני אראה את המתקנים האלה נבנים בצפיפות של תחנות דלק ואת המכוניות נמכרות במחיר של יאריס או קורולה אדבר אחרת. אני עוד לא רואה את זה באופק. ואני מסתפק ב-200 ק"מ שעדיין יכניסו אותי לחרדה כאשר אני נוסע לת"א, למרות שתחנת הדלק טוענת לי את המכונית ב-400 ק"מ.

הטכנולוגיה הקיימת דורשת ממני יותר מדי תכנונים. במקום שבו אני גר אי אפשר למשוך כבלים מהבית, יש הרבה יותר מכוניות מחניות פרטיות, ואני לא מאמין שמישהו יתקין בו עמדות טעינה ציבוריות ב-10 ואפילו 15 השנים הקרובות. אפילו תשתית סיבים לאינטרנט נראית לי רחוקה, כלומר היה מי שהשחיל אותם, וכבר 5 שנים שקצה הסיב מדלדל ואם אחד לא טורח לחבר אותו לבתים. וזה על בסיס צנרת קיימת.

אם אתה טוען במקום שבו אתה ממילא נמצא, אתה לא מבזבז אפילו דקה. הקמת עמדות טעינה , אפילו ברחוב, זה דבר שכבר קרה וקורה בארצות מפותחות ואין סיבה שלא יקרה גם בישראל. ליד הבית שלי יש יותר עמדות טעינה ציבוריות מאשר משאבות דלק. הסיבה היחידה לעיכוב בבנית תשתיות לרכב חשמלי בישראל זה הלובינג שאגסי עשה כדי למנוע תחרות במודל החלפת הסוללות. כמו כל מהפכה טכנולוגית, רכב חשמלי חייב להתחיל מלמעלה ולאט לאט להתקדם לפלחי שוק עממיים יותר. זה מה שאלון מאסק הבין בעוד ששאר התעשיה בנתה מכוניות צנועות במחיר של מכוניות פרמיום והתפלאה למה הן לא נמכרות. המודל 3 הוכיחה שרכב חשמלי יכול להוביל את קטגורית הפרימיום, ברגע שיצליחו ליצר רכב חשמלי במחיר של יאריס תהיה בטוח שזה להיט מחירות בישראל, אם תהיה תשתית מתאימה. את התשתית הזו יש להקים עכשיו, כי ישראל כבר באיחור לעומת שאר העולם המערבי. אם ישתמשו במס נסועה כדי להקים את התשתית הזו זה יהיה נפלא, אבל סביר יותר שהמס ישמש למימון הקמת כוללים ברמת טראמפ.

עריכה אחרונה על ידי eladts
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 84
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אלעד - אתה כל הזמן מדבר על קניונים וחנויות נוחות. אני לא נמצא בהם מספיק כדי להסתמך עליהם, כך שאם ארצה רכב חשמלי אצטרך להסמך על שלושה מקומות:

1. חדר הכושר - זה המקום הריאלי היחיד שאולי תהיה בקרבתו תשתית יחסית מוקדם.

2. מקום העבודה - אני עובד בכמה משרדים, במקרה הטוב יהיה מקום במגרש החניה של אחד מהם. יש עוד משרד שצמוד אליו חניון, אבל הוא כל כך צפוף שאפילו מכוניות מודרניות בקושי עוברות בו (הוא תוכנן בסטנדטים שלפני 50 שנה, והמכוניות גדלו והתרבו מאז).

3. הבית - אני גר בשכונה יחסית דלילה, והזכרתי את נושא הסיבים האופטיים (ונניח בצד לרגע את הסכסוך בין בזק לממשלה). אז הסיכוי שמישהו יפרוש בה תשתיות ציבוריות לטעינת רכב ב-15 השנים הקרובות קלוש. בודאי בסמטה שבה אני גר.

בחיפה נפרשה בשנה האחרונה מערכת של רכב שיתופי (Car2Go) המבוססת על מכוניות חשמליות. יש הרבה מקומות חניה ייעודיים עבורן - אבל חוץ מצביעת המשבצת בירוק והצבת תמרור לא נעשה הדבר הבסיסי ביותר: התקנת עמדות טעינה. יש סיירת של מפעילים שלוקחים את המכוניות לטעינה בלילה.

אני חוזר למשפט שבו פתחתי כבר כמה הודעות שיועדו לך: באמריקה חשוב כאמריקאי. בישראל חשוב כישראלי. ועם מדינה שבה משרד האוצר מעכב (במקרה הטוב, כי בדרך כלל הוא חוסם לגמרי) פרוייקטים חיוניים, אז השקעה מהסוג של פרישת עשרות אלפי עמדות טעינה תהיה הליך ממושך מאד.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלעד - אתה כל הזמן מדבר על קניונים וחנויות נוחות. אני לא נמצא בהם מספיק כדי להסתמך עליהם, כך שאם ארצה רכב חשמלי אצטרך להסמך על שלושה מקומות:

1. חדר הכושר - זה המקום הריאלי היחיד שאולי תהיה בקרבתו תשתית יחסית מוקדם.

2. מקום העבודה - אני עובד בכמה משרדים, במקרה הטוב יהיה מקום במגרש החניה של אחד מהם. יש עוד משרד שצמוד אליו חניון, אבל הוא כל כך צפוף שאפילו מכוניות מודרניות בקושי עוברות בו (הוא תוכנן בסטנדטים שלפני 50 שנה, והמכוניות גדלו והתרבו מאז).

3. הבית - אני גר בשכונה יחסית דלילה, והזכרתי את נושא הסיבים האופטיים (ונניח בצד לרגע את הסכסוך בין בזק לממשלה). אז הסיכוי שמישהו יפרוש בה תשתיות ציבוריות לטעינת רכב ב-15 השנים הקרובות קלוש. בודאי בסמטה שבה אני גר.

בחיפה נפרשה בשנה האחרונה מערכת של רכב שיתופי (Car2Go) המבוססת על מכוניות חשמליות. יש הרבה מקומות חניה ייעודיים עבורן - אבל חוץ מצביעת המשבצת בירוק והצבת תמרור לא נעשה הדבר הבסיסי ביותר: התקנת עמדות טעינה. יש סיירת של מפעילים שלוקחים את המכוניות לטעינה בלילה.

אני חוזר למשפט שבו פתחתי כבר כמה הודעות שיועדו לך: באמריקה חשוב כאמריקאי. בישראל חשוב כישראלי. ועם מדינה שבה משרד האוצר מעכב (במקרה הטוב, כי בדרך כלל הוא חוסם לגמרי) פרוייקטים חיוניים, אז השקעה מהסוג של פרישת עשרות אלפי עמדות טעינה תהיה הליך ממושך מאד.

מי אמר שהקמת עמדות הטעינה תעשה על ידי הממשלה? בארה״ב עמדות הטעינה מוקמות בכסף פרטי. טסלה פרסה את רשת המטענים המהירים שלה כדי לאפשר נסיעה לטווח ארוך. פולסווגן עכשיו פורסת רשת מטענים מהירים כחלק מהעונש שקיבלה על פרשת דיזלגייט. בהרבה סופרמרקטים, קניונים וכן, גם חדרי כושר, יש מטענים לעיתים אפילו בחינם שהוקמו על חשבון בעלי העסק כדי למשוך לקוחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הממשלה לא תפרוש - ברור שזה יעשה על ידי חברות פרטיות - אבל היא תתן את הרשיונות\זכיונות, תקבע את לוחות הזמנים והיקף הפרישה, וכמובן שכל תהליך כזה יארך נצח. תחשוב על כך שפרישת כבלי הטלויזיה החלה לפני 30 שנה, ועד היום יש יישובים שאינם מחוברים (וזה לא בערבות מונטנה), ואני מזכיר שוב, סיבים אופטיים מתחילים רק כעת להפרש ברבי קומות, שכונות פחות צפופות צריכות להמתין. ולהמתין, ולהמתין, כאשר הפרישה נעשית בקצב של מודם חיוג.

הערה טכנית קטנה: אם אתה עונה לפוסט שמעליך אין צורך לצטט אותו. אפילו אם מדובר בפוסט או שניים למעלה שים כמה כובעים (^^) והזכר את שם המחבר. זה מקל על הניווט בפורום.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה פשוט מאד, בשלב הקרוב שבו הטענת סוללה עדיין לוקחת יותר מכמה דקות ספורות, למי שאין אפשרות להתקין שקע חשמל ליד הבית שלו כדי להטעין את הרכב בלילה (או לחילופין אין לו שקע פנוי בלעדית בשבילו בעבודה) רכב חשמלי לא מתאים לו (או שיעבור דירה לדירה עם חניה צמודה :)) כרגע בישראל אין כמעט תשתית טעינה ציבורית וכאשר תהיה תשתית כזאת בקניונים ובמקומות כאלו, וזה יקרה כבר תוך שנה וחצי כאשר 2,500 עמדות טעינה יותקנו (מי שזכה במכרז של משרד התחבורה מחוייב לזמנים), זה עדיין לא יספיק להטענה קבועה של הרכב כי הטענת סוללה מצריכה כמה שעות בעמדות טעינה רגילות. זה יספיק להשלמות.

ואולם בישראל לכמות גדולה של אנשים יש חניה צמודה לבית שלהם (ואני מדבר על בתים משותפים ולא על בתים פרטיים אפילו) ולכן הם מהוים פלח שוק מתאים לרכב חשמלי. למעשה לאנשים אלו יהיה נוח יותר להטעין את הרכב החשמלי בביתם מאשר המצב כיום בו הם נדרשים לנסוע במיוחד או לסטות מנתיב הנסיעה במיוחד לתחנת דלק כדי לתדלק את הרכב ולהמתין גם את הזמן הדרוש למילוי הדלק.

אנשים אלו מהר מאד לא יבינו כיצד התנהלו באופן המוזר כפי שהתנהגו קודם לכן. זה כמו לנסוע עם הסמרטפון במיוחד לתחנת דלק כדי להטעין אותו ולהמתין כמה דקות לצורך כך.

בנסיעות ארוכות במיוחד הם יוכלו להטעין את הרכב במטענים מהירים שכבר הותקנו בצומת מחניים ובערבה ויוקמו עוד בהמשך. טעינה של 80 אחוז מהסוללה בחצי שעה. זוהי הפסקה שבלאו הכי לוקחים בנסיעה ארוכה.

http://כתבות_רכב/2019-05-28-N02-עמדות-טעינה-אולטרה-מהירות-בישראל/www.gear.co.il

בהמשך הסוללות ישתפרו וטכנולוגיית הטעיה תשתפר והטעינה תרד לדקות ספורות כך שגם מי שלא יכול להטעין בביתו יוכל להטעין במטענים ציבוריים.

עריכה אחרונה על ידי green
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גרין - אשרי המאמין. האם אתה יכול להביא מספרים שיתמכו בטיעון שלך? לכמה אנשים חניה פרטית אחת המתאימה להתקנת מטען? לכמה שתיים? לי אין מושג מה המספרים. תביא בחשבון שלא כל חניה פרטית מתאימה להתקנת מטען - יש כאלה שיש קושי לסלול אליהן את קו החשמל, יש כאלה שפשוט קטנות מכדי להכיל גם עמדה וגם רכב.

אחד הדברים שמרשימים אותי בהרבה מדינות הוא מגרשי חניה רחבי ידיים, כל משבצת ברוחב 2.5-3 מ' (לא. אני לא דבר על חניון מקורה במרכז זלצבורג או באזל, אלא על מרכז הקניות בפאתי אדמונטון או הלסינקי). במגרשים כאלה אין בעיה להעמיד את המתקן הזה שתופס משהו כמו מטר על מטר או קצת פחות. אבל בחניון שמתחת לרב הקומות הישראלי, שבו החניות כל כך צפופות עד שאי אפשר להמנע מדפיקת דלתות, אין מקום להעמיד אותו. אז יש אחוז מסויים של האוכלוסיה שנהנה מחניון יותר מרווח, אבל התחושה שלי (ואין לי נתונים בדוקים) היא שמדובר באחוז קטן מכדי לתמוך בשימוש נרחב ברכב חשמלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הממשלה לא תפרוש - ברור שזה יעשה על ידי חברות פרטיות - אבל היא תתן את הרשיונות\זכיונות, תקבע את לוחות הזמנים והיקף הפרישה, וכמובן שכל תהליך כזה יארך נצח. תחשוב על כך שפרישת כבלי הטלויזיה החלה לפני 30 שנה, ועד היום יש יישובים שאינם מחוברים (וזה לא בערבות מונטנה), ואני מזכיר שוב, סיבים אופטיים מתחילים רק כעת להפרש ברבי קומות, שכונות פחות צפופות צריכות להמתין. ולהמתין, ולהמתין, כאשר הפרישה נעשית בקצב של מודם חיוג.

למה אתה חושב שהממשלה תהיה מעורבת? היתרי בניה וכו׳ הם בסמכות הרשויות המקומיות גם בישראל עד כמה שאני יודע. זה לחלוטין שונה מפריסת רשת ארצית שעוברת בשטחים ציבוריים. רשת ארצית של קווי חשמל כבר יש. כל מה שצריך כדי להתקין עמדת טעינה זה עבודה של חשמלאי בתוך השטח של בעל העמדה. הרבה פחות מסובך מלסגור מרפסת.

גרין - אשרי המאמין. האם אתה יכול להביא מספרים שיתמכו בטיעון שלך? לכמה אנשים חניה פרטית אחת המתאימה להתקנת מטען? לכמה שתיים? לי אין מושג מה המספרים. תביא בחשבון שלא כל חניה פרטית מתאימה להתקנת מטען - יש כאלה שיש קושי לסלול אליהן את קו החשמל, יש כאלה שפשוט קטנות מכדי להכיל גם עמדה וגם רכב.

עמדת הטענה L2 זה משהו שאפשר להתקין על הקיר עם כמה ברגים. זה לא תופס שום מקום וראיתי לא מעט עמדות הטענה מותקנות בחניונים עירוניים צפופים, כאלו שגדי לצאת מחניה צריך תמרונים בסגנון אוסטין פאוארז. יש אפילו עמדות טעינה בחניונים בעיר ניו יורק שבהם צריך להשאיר מפתחות כי החניון כל כך צפוף.

210367.jpg270533.jpg362275.jpg302817.jpg

עריכה אחרונה על ידי eladts
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספריאל את השקעים יתקינו מאחורי הרכב ולא לצידו, אם אין קיר בצידו, השקע תופס רוחב מזערי ביחס לרוחב הרכב ולא תהיה בעיות מקום להתקינו (אין אפילו חובה של התקנת עמדות טעינה מנוהלות בישראל, אבל יצטרכו להתקין את השקעים על איזה עמוד, כמו מדחן אם אין קיר מאחורי הרכב).

די בהסתכלות על בניינים משותפים בישראל כדי להיווכח שיש כמות גדולה מאד של בניינים עם חניות צמודות אליהם. למעשה במרבית האזורים בעיר שבה אני גר שנבנו בשנות השבעים ואילך זה המצב. אין צורך אפילו לבדוק את המספרים המדוייקים או את היחס בין הבתים עם חניות לכאלו ללא חניות, די בכך שיש כמות גדולה של אנשים עם חניות כך שבשבילם רכב חשמלי יכול להיות רלבנטי מאד.

אני דרך אגב לא משתמש בחניה הצמודה לביתי מתוך חשש לדפיקות הדלתות שלי מדלתות הרכב של השכנה ולכן אני חונה ברחוב לפני או אחרי רכבים אחרים ולא לידם (יש הרבה חניות ציבוריות פנויות באזור שבו אני גר), אבל כאשר ארכוש רכב חשמלי אחזור לחנות בחניה שלי ואדאג לאמצעי הגנה לרכבי מפגיעת הדלתות. למרות החניה הצפופה שקיימת אצלי אין בעיה כאמור להתקין עמדת טעינה מאחורי הרכב (וגם לצידה ניתן להתקין שקע טעינה על קיר שנמצא שם).

עריכה אחרונה על ידי green
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גר בבניין שהוקם בשנות ה-80. לא משתמש בחניה פשוט כיון שלמרות שהיא תקנית אני מתקשה להכנס לתוכה עם הרכב המאוד סטנדרטי שלי. מצד אחד קיר שלא מאפשר פתיחת דלת, מהצד השני הרכב של השכנה שבקושי מאפשר פתיחת דלת. בבניה של שנות ה-90 זה יותר טוב.

אל תשכח שבבניין דירות גדול אתה צריך סט שלם של מונים נפרדים למטענים האלה - הרי לא תמשוך כבל מהדירה בקומה 10 לחניון במינוס 3 - זה אסור משיקולי בטיחות (גם אם זה בתעלה או צינור יעודי). אז תצטרך לשלם על תשתית חדשה שלמה. מצד שני - הגיוני לדרוש תשתית כזו בבניה חדשה. אבל בשביל זה צריך להתקין תקן חדש, ארצי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1772 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...