Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חשבתם לחסוך בדלק ע"י רכישת רכב חשמלי? המדינה חשבה איך להוציא מכם כסף בחזרה

itamarg
שימו לב! השרשור הזה בן 1766 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זה בדיוק מה שיבוצע, גם אם אתה לא רוצה זאת.

המונים ההיסטוריים שעליהם אתה מדבר נועדו למטרה אחרת - חלוקת צריכת החשמל על פני היממה. מי שרצה לחמם את הדוד בתעריף מוזל ("למיטב זכרוני כונה "תעריף גג") התקין מונה נפרד שגם הגביל את שעות הפעולה של הדוד לשעות הלילה בלבד, ובתמורה הוזיל את החשמל לאותו מכשיר. כיום יש לך אופציה להתקין מונה לתעריף "תעו"ז" שמחייב בתעריף שונה בהתאם לשעות היממה ודומני אף העונה בשנה.

אם אתה חושב שהמדינה (ולא רק ישראל) תאפשר לך חשמל זול להזנת מכוניות כיון שזה נוח לך - שכח מזה. לא בשנים הקרובות, כל עוד רכב חשמלי הוא מיעוט שבמיעוט. אבל אם הרכב החשמלי יהפוך מרכיב משמעותי בצריכת החשמל החוק יותאם לכך, יותקנו מונים חדשים ומי שינסה לטעון רכב בתעריף ביתי ייענש. יחסית קל לפקח על זה, מתקיני עמדות הטעינה יחוייבו לעמוד בתקן שיכלול גם את המונים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 84
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אני מסכים עם כל מילה של falou על הצורך בתשלום מיסים והם צריכים לבוא ממקום זה או אחר.

השאלה שלי היא: למה בכלל הם צריכים להגיע למקום מסוים?

הדבר הכי קל זה להפיל על האזרחים שמשלמים מיסים עוד מיסים. במקום לחלק כספים כמו שמחלקים סוכריות בבית כנסת בבר מצווה שיתחילו לראות לאיפה הולך הכסף שלא צריך ללכת ולשמור עליו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצחיקים אותי האנשים שמצדיקים את המיסים האלה, מנטליות של אנשים שהרגילו אותם שלדפוק אותם זה בסדר.

מפתח אפליקציית פרטי רכב

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.OMApp.rechev

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכינוי שלך מתאים לך. איך אתה רוצה לממן את פעילות המדינה?

אפשר להתווכח על דרך ניצול המשאבים, אבל לא על עצם הצורך בהם.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכינוי שלך מתאים לך. איך אתה רוצה לממן את פעילות המדינה?

אפשר להתווכח על דרך ניצול המשאבים, אבל לא על עצם הצורך בהם.

הכינוי שלי מ2010 וההנהלה לא מוכנה להחליף אותו, כנראה שהגיע הזמן לחשבון חדש.

ואמרת יפה, יש צורך בהם, דרך הניצול בהם גורמת לעודף צריכה שלהם, ומי שמשלם על זה הם אנחנו.

מפתח אפליקציית פרטי רכב

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.OMApp.rechev

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכאן צריך לשרשר את השרשור הפוליטי, כי חלק גדול מהקצאת המשאבים היא פוליטית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בדיוק מה שיבוצע, גם אם אתה לא רוצה זאת.

המונים ההיסטוריים שעליהם אתה מדבר נועדו למטרה אחרת - חלוקת צריכת החשמל על פני היממה. מי שרצה לחמם את הדוד בתעריף מוזל ("למיטב זכרוני כונה "תעריף גג") התקין מונה נפרד שגם הגביל את שעות הפעולה של הדוד לשעות הלילה בלבד, ובתמורה הוזיל את החשמל לאותו מכשיר. כיום יש לך אופציה להתקין מונה לתעריף "תעו"ז" שמחייב בתעריף שונה בהתאם לשעות היממה ודומני אף העונה בשנה.

אם אתה חושב שהמדינה (ולא רק ישראל) תאפשר לך חשמל זול להזנת מכוניות כיון שזה נוח לך - שכח מזה. לא בשנים הקרובות, כל עוד רכב חשמלי הוא מיעוט שבמיעוט. אבל אם הרכב החשמלי יהפוך מרכיב משמעותי בצריכת החשמל החוק יותאם לכך, יותקנו מונים חדשים ומי שינסה לטעון רכב בתעריף ביתי ייענש. יחסית קל לפקח על זה, מתקיני עמדות הטעינה יחוייבו לעמוד בתקן שיכלול גם את המונים.

אולי זה יקרה בישראל, אבל לא בשאר העולם. בשאר העולם מכוניות חשמליות מסופקות עם עמדות טעינה ניידות שאפשר לחבר לשקע ביתי, בלי לבקש רשות מאף אחד. בישראל היבואנים מוציאים את הערכות האלו מהמכוניות שנמכרות כאן בגלל אגסי והחברים שלו בממשלה. אבל גם בישראל, אני חושב שהמנטליות של שנות ה-50 כבר השתנתה ואנשים כבר מסרבים להיות פראירים. תראה מה קרה למיזם של אגסי. מה שכן קיים במקומות רבים זה תעריף משתנה לפי שעה - יקר בשעות העומס וזול בשעות הלילה. תעריף כזה מעודד אנשים להטעין בלילה וכך טעינת המכוניות החשמליות לא יוצרת עומס נוסף על רשת החשמל ובמקום זאת מנצלת את הקיבולת בלילה שבד״כ מתבזבזת.

https://www.tesla.com/support/home-charging-installation/mobile-connector

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל - תעריף משתנה לפי שעות קיים בישראל. קוראים לו "תעו"ז" וכל צרכן ביתי יכול להתחבר אליו, עם התחייבות לשנה או שנתיים.

לגבי הטעינה ממקור ביתי - אז קודם כל זה לא מתאים למרבית הבתים כיוון שזה מצריך העברת כבלים דרך שטחים ציבוריים, לא היית רוצה לקבל תביעה של מישהו שמעד על כבל כזה ושבר רגל (תביעה כזו, אפילו בישראל, יכולה לעלות יותר מטסלה S בלי הטבות מס). ודבר שני, אני צופה שהמהלך שציינתי יקרה בהרבה מאד מדינות בעולם כאשר אחוז הרכבים החשמליים יתחיל לטפס. במיוחד במדינות בהן מרבית החשמל מגיע ממקורות לא מתחדשים. אתם שוכחים, אבל באירופה המיסים על דלק יותר גבוהים מאשר בישראל.

לגבי המיזם של אגסי - כתבתי כבר, ואני חוזר: המיזם הקדים את זמנו, ועם השיפור ביעילות הסוללות אותו מיזם היה עשוי להצליח. כמובן בתנאי שאגסי לא היה שופך הון על דברים לא חיוניים, ובהנחה הסבירה שהיה מגיע להסכם על ייצור דגמי מכוניות נוספים, ולא משאיר את המבחר על דגם אחד.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצחיקים אותי האנשים שמצדיקים את המיסים האלה, מנטליות של אנשים שהרגילו אותם שלדפוק אותם זה בסדר.

יאללה,

אני זורם איתך. לא נשלם יותר מיסים!

אממ,

לרופא הלכת לאחרונה? כמה עלה לך? אה, כלום?

בארצות הברית על הפגישה עם הרופא משפחה תשלם בין 100$-200$, ונקווה בשבילך שאתה לא צריך צילום רנטגן, CT או חס וחסה MRI כי אז אתה תגיע לאלפי דולרים בקלות.

יש עוד מאות דוגמאות למה אתה משלם מיסים. האם אני מרוצה מזה שחלק מהמיסים שלי הולכים לאלו שלא עובדים (סליחה, עובדים את אלוהים, זה בטח עבודה) או לכאלו שבחרו לחיות בקראוון במקום מסוכן כי יש גדוד שמגן עליהם? לא, ממש לא מרוצה מזה.

אבל מצד שני, למדינה סוציאלית יש יתרונות שאתה פשוט בוחר להתעלם מהם או לא מכיר בקיום שלהם.

אם אתה רוצה לשנות את סדרי העדיפויות של המדינה, וחושב שאפשר לנצל את המיסים בצורה טובה יותר, לך לפוליטיקה.

מה שנקרא באנגלית don't hate the player, hate the game.

אופציה ב׳ -> שמעתי שקנדה ואוסטרליה דיי זורמות עם הגירה.

גם תואר ממכללת טיזנבי או ממרכז האקדמי מוצמוץ זה תואר אקדמי....

בעלים גאה של: חיפושית 74, ZX 93, דייהטסו טריוס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וגם הן לא מושלמות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל - תעריף משתנה לפי שעות קיים בישראל. קוראים לו "תעו"ז" וכל צרכן ביתי יכול להתחבר אליו, עם התחייבות לשנה או שנתיים.

לגבי הטעינה ממקור ביתי - אז קודם כל זה לא מתאים למרבית הבתים כיוון שזה מצריך העברת כבלים דרך שטחים ציבוריים, לא היית רוצה לקבל תביעה של מישהו שמעד על כבל כזה ושבר רגל (תביעה כזו, אפילו בישראל, יכולה לעלות יותר מטסלה S בלי הטבות מס). ודבר שני, אני צופה שהמהלך שציינתי יקרה בהרבה מאד מדינות בעולם כאשר אחוז הרכבים החשמליים יתחיל לטפס. במיוחד במדינות בהן מרבית החשמל מגיע ממקורות לא מתחדשים. אתם שוכחים, אבל באירופה המיסים על דלק יותר גבוהים מאשר בישראל.

לגבי המיזם של אגסי - כתבתי כבר, ואני חוזר: המיזם הקדים את זמנו, ועם השיפור ביעילות הסוללות אותו מיזם היה עשוי להצליח. כמובן בתנאי שאגסי לא היה שופך הון על דברים לא חיוניים, ובהנחה הסבירה שהיה מגיע להסכם על ייצור דגמי מכוניות נוספים, ולא משאיר את המבחר על דגם אחד.

תעריף

תעו"ז הוא תעריף לעסקים ולא לבתים פרטים.

ביום שתעריף תעו"ז יתקיים לבתים הפרטים, יטעינו את הרכב החשמלי בשעות הזולות, ובשעות היקרות ישתמשו באנרגיה של הרכב החשמלי.

זו אחת הבעיות במודל הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם להאמין לחברת החשמל, קיים גם ביתי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מצליח להבין את מי שמצדיק את המהלך הזה.

כן, מיסים צריך לשלם וזה טוב לשלם כי זה חוזר אלינו בחזרה באופן עקיף.

אבל עם זאת, המיסוי בארץ הוא חסר פרופורציות והסיבה לכך היא אנחנו האזרחים הפשוטים שרק מתלוננים בפורומים ובמדיה החברתית ולא יותר מכך.

לשלם מס נסועה כדי "לעודד" שימוש בתחבורה ציבורית זה משפט עלוב. מי ממכם חברי הפורום היקרים השתמש לאחרונה תחבורה ציבורית באופן יום יומי ולא רק משום שהרכב נמצא בטיפול במוסך, או כי האישה היתה צריכה את הרכב (לאלו שיש רק רכב אחד)?

להשתמש בתחבורה ציבורית באופן חד פעמי זה לא נוראי בכלל. למעשה זה יכול גם לחסוך עלויות של דלק בהרבה מקרים. אבל עם זאת, התחבורה בארץ היא מהגרועות ביותר בעולם המערבי. ובדגש בעולם המערבי כדי שלא יבואו מתלהמים ויגידו שבהודו יותר נוראי.

זאת התערבות בוטה בחופש התנועה של האזרחים. לכל אחד יש את הזכות ללכת ממקום למקום במדינה ואין למדינה זכות להתערב בכך. ועל ידי הטלת מיסים כאלו בשביל שאנשים ישתמשו בתחבורה ציבורית זה מגוחח כי בהרבה ערים בארץ התחבורה הציבורית היא פשוט סיוט. ראינו מה קרה בגוש דן כשהתחילו לבנות את הרכבת הקלה. גם מי שנסע בתחבורה ציבורית היה תקוע שעות על גבי שעות בפקקים. וגם היו נוסעים שהמתינו בתחנות והאוטובוסים פשוט חלפו על פניהם משום שהם היו עמוסים.

ומה עם הנהגים שמחליטים לצאת ב"זוגות" - דבר שגורם לתדירות נמוכה יותר (במקום לצאת ב16:15, יוצאים שני אוטובוסים ב16:30) רק בשביל שהנסיעה תהייה יותר מהירה - נהג אחד עוצר בתחנה א' והנהג השני עוצר רק בתחנה ב'.

גם הנתיבים שמיועדים לתחבורה ציבורית לא באמת משמשים רק תחבורה ציבורית פה בארץ להבדיל מהרבה מקומות במערב.

אין מי שבאמת יאכוף את החוקים פה בארץ כאשר רוב השוטרים והפקחים מתעסקים רק עם דוחות חנייה וזה מה שמעניין אותם - ואלו שכן מתעסקים גם עם חוקי תעבורה אחרים חלקם אפילו ממציאים האשמות (ויבואו כל המתלהמים ויתלהמו אבל ממש לא חסרים שוטרי תנועה שסורחים) - כן זה קורה בכל העולם כולו ולא רק בישראל.

אבל לדעתי לבוא ולדרוש מהאזרחים בכוח (מס על תנועה זה מס שרירותי וכוחני) לנסוע בתחבורה ציבורית זה מגוחח. ואני ממש לא אתפלא שמי שבעד קידום חוקים כאלו הם גופים כמו אגד שגם שהמדינה נותנת להם תמריצים של מיליוני שקלים הם מסרבים לשפר את השירות שלהם ואת התדירות שלהם. וכבר היתה כתבה שהתפרסמה על כך בעבר.

עריכה אחרונה על ידי Uria3402
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוריה - אנחנו חוזרים לנקודה שעלתה כאן כבר עשרות פעמים: את המיסים אתה תשלם, ואם הם לא יגיעו מיד ימי הם יגיעו מיד שמאל. אם על רכב ואם כמס הכנסה מוגדל ואם כמע"מ מוגד ואם כארנונה או כל מס אחר שפשר להמציא. ודרך אגב, המיסים בישאל אינם גבוהים (כאשר מסתכלים על סך המיסים. מיסוי הרכב אכן גבוה).

אז אין ספק שיש מקום לשיפור בהרבה מאד שירותים ציבוריים. אבל הפוסט שלך מזכיר לי את מר me 5000 שרוצה שהמדינה תממן לו רכב חדש (לא מצליח למצוא את השרשור).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תעריף

תעו"ז הוא תעריף לעסקים ולא לבתים פרטים.

ביום שתעריף תעו"ז יתקיים לבתים הפרטים, יטעינו את הרכב החשמלי בשעות הזולות, ובשעות היקרות ישתמשו באנרגיה של הרכב החשמלי.

זו אחת הבעיות במודל הזה.

זו לא בעיה, זה בדיוק מה שתעריפים כאלו מנסים להשיג. לתחנות כוח אין מערכת עצור סע. להפעיל ולהפסיק פעולה של יחידות יצור זה תהליך מורכב. ככל השהצריכה יותר מאוזנת בין שעות העומס ושעות השפל יש צורך בפחות יכולת יצור בסה״כ. יש בעולם יברות חשמל שמתקינות בעצמם מערכי סוללות כדי לאגור אנרגיה בשעות השפל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1766 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...